Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Venom (2018)
#81
(19-06-2017, 15:54)Gieferg napisał(a): Problem w tym, że realnie patrząc, Sony to spieprzy.

W tym sedno. Marvel też się pewnie tego spodziewa i wątpię żeby chciał żeby te spieprzone produkcje były włączane do MCU (mniej lub bardziej bezpośrednio). Też wolałbym żeby te serie były połączone, bo jakoś nie widzę sensu robienia filmu o Venomie bez udziału Pająka. Tym bardziej, że to pewnie zamyka drogę do pojawienia się Venoma w MCU. IMO jedyną szansą na włączenie spin-ofów, w większej lub mniejszej formie, do MCU jest ścisła współpraca Marvela z Sony i z takiego rozwiązania byłbym najbardziej zadowolony.

Odpowiedz
#82
W sumie połączenie tego pseudo-uniwersum Sony z MCU ma sens. Nie jestem fanem ani znawcą mitologii Pająka, ale wydaje mi się, że Venoma nie da się pokazać bez Spider-mana, "Silver & Black" to już inna para kaloszy. Sądzę, że jeśli te filmy Sony będą funkcjonować oddzielnie a jedynie łączyć się crossoverowo z Spider-manem (plus w tle wspominki o innych postaciach czy wydarzeniach) to będzie to dobry ruch. Widzowie się nie pogubią, a zarówno świat Venoma jak i Spidera będzie znacznie ciekawszy kiedy się połączą :P No i tak, jakbym dostał film w którym Hardy tłucze Hollanda to bym się jarał.

Można powiedzieć, że w MCU Spider dostanie własne małe uniwersum. Podobną rzecz zdaje się może zrobić DCEU z Gackiem, o ile wszystkie około-Batmanowe filmy faktycznie powstaną, mówię o "Batgirl", "Nightwingu", "Gotham City Sirens". I dobrze, zarówno Mroczny Rycerz jak i Pająk są postaciami z gigantycznym zasobem historii i postaci i trzeba wykorzystać maksimum potencjału płynący z ich światów póki filmy superhero jeszcze przyciągają ludzi do kin.



Tylko, że....Venom z Spiderem z MCU i z....R-ką? Nierealne.

Odpowiedz
#83
Feige w tym wywiadzie wygląda jakby nie wiedział o czym kobieta majaczy.

Odpowiedz
#84
Podobno przeciwnikiem Venoma ma być Carnage. To się prosi o Rke.

Odpowiedz
#85
Kolejny film z serii "walczę ze swoją złą kopią".

Odpowiedz
#86
@Arahan

Przecież powiedzieli że to będzie horror sci-fi z kategorią R.

Odpowiedz
#87
No to pachnie Maximum Carnage. Ktoś to pamięta? :)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#88
Szykowałem ładnego posta, ale Pascal już wytrzeźwiała i sprostowała swoje majaki, to tak bardziej skrótowo się odniosę do "hipotetycznego i idiotycznego pomysłu".

Gieferg napisał(a):Nie jest ani trochę.

Dla zwykłego widza to w ogóle nie będzie miało najmniejszego znaczenia, że Venom nie spotka się na ekranie z Kapitanem Ameryką

Ależ oczywiście że ten pomysł byłby pomylony, Gieferg. I nie jestem w cale pewien, czy nie miałby jakiegokolwiek znaczenia dla widzów. Sam nie wiem, może Ty jesteś starszy, przestało Ci zależeć, ja młodszy z nieco idealistycznym podejściem, albo po prostu nie lubię jak mnie robią w chuja?

Bo podsumujmy. Co zrobiło Sony i Marvel? 
Zwarli deal, żeby Sony zabiło niesmak po flopie TASM spełniło marzenia fanów i nabiło sobie kabzę $$$ na pajęczaku w MCU wzbogaciło istniejące od dawna uniwersum o kolejnego, znanego i lubianego bohatera.
Reakcja gawiedzi: Hurra! Super! Zajebioza – no normalnie czysta ekstaza tłumu.  
A ty teraz akceptujesz pomysł, przy którym Sony mogłoby stworzyć sobie odrębny twór z Hollandem i powiedzieć: Hola, hola, hola ludzie, ale to już nie jest część MCU, bo… Feige zawarł z nami gównianą umowę TAK i już.

o.O

Gieferg napisał(a):Garfield też mógłby być, ale jestem pewien, że tego nie zrobią, bo to by nie miało żadnych pozytywnych skutków pod względem finansowym.

SonnyCrockett napisał(a):Dwóch Pająków jednocześnie w kinach jest opcją głupią tylko biznesowo.

Wiem, że to zupełnie inna skala, ale DC dubluje (jednocześnie lub w bliskim okresie) wiele swoich postaci w TV i Kinie. Świat się od tego nie zawalił.

Jak mniemam Gieferg chce nam tutaj wmówić, że ludzie – również w sporej części ta sama grupa, która nie może pojąć że Batman i Iron Man to nie to samo uniwersum – nie ogarnęłaby, że jest jeden Spider-man (np. młodszy Holland) w MCU, a drugi (starszy Garfield lub 'ktokolwiek inny') w drugim, ale już na pewno pokapowaliby, że „czystko hipotetyczny Venom z Hollandem” to to drugie, poboczne uniwersum, którego wydarzenia w ogóle nie  są powiązane z solowymi Spider-manami od MCU? 

Podziwiam wiarę w ludzkość.

Bucho napisał(a):Tylko po co? MCU to moneymaker, glupota byloby sie pod to nie podpinac.

To nie byłoby głupotą. Zaledwie ‘nie pójściem na łatwiznę’. Kilka ostatnich produkcji z 3-5 lat udowodniło, że lokomotywa zwana MCU nie jest nikomu potrzebna, aby osiągnąć sukces. Liczy się przede wszystkim: dobry pomysł, jego satysfakcjonująca realizacja, świetna kampania reklamowa, albo najlepiej wszystko na raz -  „X-men: DotFP”, „Logan”, „Deadpool”.

Oczywista sprawa, że obecne Sony nie jest kompetentne, aby coś takiego zrobić i najprawdopodobniej nasz ukochany Tomasz pakuje się w niezłe szambo, ale to już temat na osobną dyskusję.

Phil napisał(a):Pytanie do Gieferga - czy Spider-Holland ze Spider-verse będzie miał takich samych kolegów i ciotkę jak Spider-Holland z MCU? :D

Pytanie pewnie bardziej dla beki, ale trafnie odzwierciedla idiotyzm umowy jaką zawarły te studia i komplikacji jakie to wszystko rodzi. :)
Bo generalnie wychodzi też na to, że najlepszym profitem jaki otrzymali z niego fani MCU jest to, że Spider-man może sobie w końcu przybić żółwika z Iron-manem i CA. Jednakże Sony nadal ma dla siebie resztę mitologii pajęczaka – z JEGO WSZYSTKIMI, NAJLEPSZYMI CZARNYMI CHARAKTERAMI – które odzierają teraz  MCUSpider-mana z tego co najciekawsze -.-

Gieferg napisał(a):Poza tym całe to serialowe szambo niby jest powiązane a dla filmów MCU kompletnie nic z tego nie wynika, bo w kinie nie uświadczymy po tym śladu - co za różnica, czy dostaniemy kolejne "uniwersum poboczne" gdy jedno już mamy?

Tyle, że Marvel ma nadal względną kontrolę nad tymi produkcjami i roztacza iluzję, że one są JEDNOŚCIĄ. Nikt tutaj nie mówi wprost: „Hej, to jest to inne uniwersum, na które mamy w*****”. A niejako tak musiałby się zachować Marvel w przypadku filmów od SONY.

Naprawdę uważasz, że Marvel strzeliłby sobie w stopę, pozwolił wrzucić Hollanda do jednego z tych spin-offów, czyli niejako dać sygnał widzom, że się pod tym podpisują, nie mieć (albo mieć minimalną) kreatywnej kontroli, a później patrzeć jak film okazuje się być gównem [nie łudźmy się, bez Hardy’ego, czy z nim, na razie na to mniej więcej się zapowiada]?

Dobra… Skończmy te nonsensowne dyskusje i zmieńmy temat.

I tak wiadomo, że Sony zwali to u podstaw i jeśli nawet połączy Venoma (i resztę postaci) ze Spider-manem, to użyje… Moralesa.



Arahan napisał(a):Podobno przeciwnikiem Venoma ma być Carnage.
Ciekawe czy casting będzie równie dobry co Venoma.
Taka luźna propozycja
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#89
Nie wiem,

być może.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#91
No i co właściwie wyjaśnili? Że te filmy nie będą częścią MCU, a ktoś mówił, że będą?

Zombie001 napisał(a):Naprawdę uważasz, że

Naprawdę.

Odpowiedz
#92
Czyli jednak relacja w stylu telewizyjnego MCU:
Cytat:Pascal says, “First, there is Spider-Man happily in the place where he’s supposed to be which is in the Marvel Universe. I think everything comes from that. This is the signpost, the tentpole, the signature and… the other movies that Sony’s going to make, in their relationship to this [MCU] Spider-Man, take place in this [separate Sony] world. Although you’re not going to see them in the Marvel Universe, it’s in the same reality.”

Kevin Feige backs Pascal’s comments, saying her response is “the perfect answer”. What FANDOM understands from this is that there will be no crossover in terms of character appearances between Sony’s films and Marvel’s films – despite Venom, in particular, being very closely connected to Spider-Man – but that all of the action across all of the films happens in the same “reality”. So there you are.

Odpowiedz
#93
Wychodziłoby więc na to, że jeśli solowe filmy ze Spider-Manem są częścią MCU, to nie zobaczymy w nich tych spośród jego wrogów, którzy się pojawią w tych pozostałych filmach, ale jego samego możemy zobaczyć w tych spin-offach i tam będzie miejsce na jego spotkania z nimi.

Odpowiedz
#94
No co? Chcą się podpiąć pod sukces Deadpoola.

Odpowiedz
#95
Jakbym byl jakimś szejkiem to bym wykupił te wszystkie prawa od Sony, założył swoje studio i walnął reboota wszystkiego w pizdu.

O ile uwielbiam Zombieland, to za cholerę nie chcę Venoma w takiej konwencji.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#96
To powinien być mocny film w Rce z ciężkim klimatem.

Odpowiedz
#97
(06-07-2017, 22:43)Pelivaron napisał(a): Jakbym byl jakimś szejkiem to bym wykupił te wszystkie prawa od Sony, założył swoje studio i walnął reboota wszystkiego w pizdu.

Szczerze? Biorąc pod uwagę że lwią częścią wartości filmowej dywizji Sony jest właśnie "Spider-Man", to się bym wcale nie zdziwił że koniec końców Disney wykupi ich w całości, zamiast bawić się w jakieś umowy o użyczanie bohaterów. Te cyrki z filmami żerującymi na MCU, na pewno nie są po myśli Marvel Studios.

Odpowiedz
#98
A te pierwsze wieści, że to ma być horror, to były wyssane z palca, czy po prostu w Sony tak często zmieniają zdanie?

Odpowiedz
#99
W całej tej śmieszniej sytuacji bawi mnie właśnie brak reakcji Disney'a, by nie rzucić worka szekli partaczom z Sony i mieć święty spokój z kolejnymi filmami z Pająkiem.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Tia... Pascalowa czasem bredzi na prochach, ale dorabiać taki clickbaitowy tytuł, do wypowiedzi z której nic nie wynika, a właściwie wynika coś, czego można by się domyślić samemu, to trochę żenada.

al_jarid napisał(a):A te pierwsze wieści, że to ma być horror, to były wyssane z palca, czy po prostu w Sony tak często zmieniają zdanie?
Eee? Ludzie, trochę powagi, czy jest tam cokolwiek, co przeczyłoby temu, że Venom będzie "R-rated horror movie"?

Nie do końca ogarniam waszego oburzenia i zaskoczenia. ""Venom" ma być takim "Deadpoolem" od Sony?" Ło matko, szok, niedowierzanie... Lol, a nie było to przypadkiem oczywiste od chwili ogłoszenia projektu (czekamy jeszcze na ruch WB i zapowiedź LOBO)?

Arahan napisał(a):mocny film w Rce z ciężkim klimatem.
Nie do końca wiem co się kryje pod tymi słowami i co masz namyśli.
Bo mnie np. ciężko wyobrazić sobie "Venoma" jako poważny horror (w stylu "Egzorcysty", "Omen", "Coś", "Naznaczonego", "Obecności") z przerysowanymi i mocno przeszarżowanymi bohaterami, jakimi z pewnością będą Venom i Carnage (zwłaszcza jego czeka taki los, jeśli ploty są prawdziwe i w ogóle się pojawi).

Przecież ten film od początku bardziej pachnie autoironicznym komedio-horrorem z elementami mocnego gore, w stylu wczesnych wyczynów Jacksona i Raimiego =/ I akurat do tego Fleischer umiarkowanie pasuje.

@Badus
Żeby móc coś kupić, ktoś jeszcze musi chcieć to sprzedać :) Just saying. Tutaj akurat Grievous  ma rację. Jeśli problemy Sony Pictures się pogłębią i SONY zdecyduje się sprzedać cały oddział, Disney będzie pierwszy w kolejce żeby ich kupić. Choćby po to, żeby odzyskać wszystko związane ze Spider-manem.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Venom 2 (2020) Szaman 133 26,072 09-04-2025, 11:11
Ostatni post: Gieferg
  Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) & Spider-Man: Across the Spider-Verse (2022) Pelivaron 238 47,119 02-04-2025, 16:38
Ostatni post: Danus
  Batman Ninja (reż. Junpei Mizusaki, 2018) Monika 6 2,848 26-04-2018, 23:17
Ostatni post: werter
  [oddzielony] Batman Ninja (reż. Junpei Mizusaki, 2018) Arahan 0 811 07-12-2017, 00:01
Ostatni post: Arahan



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości