Najlepszy filmowy pojedynek
#1
Topic ten powstał jako wyraz mojej dezaprobaty wobec wyników plebiscytu na najlepszy filmowy pojedynek, chociaż wiem, że szanowne gremium KMF'u ma to głęboko w nosie :)

Króciutki przepis na udany pojedynek:
-powinien maksymalnie wciskać w fotel
-o ile to możliwe, nie możemy domyślać się jego zakończenia
-musi być idealny pod względem technicznym
-poprzedzony jest wnikliwą charakterystyką bohaterów

Potrafię wskazać jak na razie tylko trzy idealne pojedynki:

Dobry, zły i brzydki- końcowa strzelanina to dla mnie synonim słowa: "majstersztyk". Przez te ładnych kilka minut które wydają się wiecznością moje męskie ego kurczy się do rozmiarów piłeczki golfowej :) a zaraz po tym czuję się mocno skacowany jak po całonocnej libacji. Kulminacja tego co w tym filmie najlepsze następuje w tym starciu: genialne aktorstwo, rewelacyjne zdjęcia, przecudna muzyka, perfekcyjna reżyseria oraz montaż. Wszystkie składniki przepisu są idealnie dobrane- niczego nie brakuje, nie ma niczego w nadmiarze. Geniusz przybrał tutaj rzeczywistą postać.

Dawno temu na Dzikim Zachodzie- jak wyżej, z tym, że tutaj występuje rzecz ciekawa, bo w trakcie pojedynku poznajemy powód zemsty Harmonijki. Finałowe starcie w które wpleciono ważną dla fabuły retrospekcję dostarcza wrażeń, które po prostu trudno opisać. To trzeba zobaczyć.

Barry Lyndon- może film jest rozwlekły, może nudny jak flaki z olejem, ale końcowemu pojedynkowi perfekcji odmówić nie można. Toczony powoli z zegarmistrzowską precyzją (jak to u Kubricka), a szarpie nerwy jak mało który. Swoją ponurą stylistyką sprawia wrażenie wręcz hipnotyzującego, nie pozwala od siebie oderwać wzroku nawet na krótką chwilę. Nie rozpisując się powiem jednym słowem: perfect.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Wiadomości w tym wątku
Najlepszy filmowy pojedynek - apone - 23-02-2007, 17:28
[] - Mental - 23-02-2007, 23:47
[] - Adi - 23-02-2007, 23:59
[] - Anonymous - 24-02-2007, 01:51
[] - Guzeppe - 25-02-2007, 02:51
[] - military - 25-02-2007, 11:17
[] - wujekhaker - 26-02-2007, 15:15
[] - Bandora - 04-04-2007, 21:40
[] - Milord - 04-04-2007, 22:29
[] - Deckard - 04-04-2007, 22:50
[] - Oconnel - 06-08-2007, 23:51
[] - exo77 - 16-11-2007, 19:47
[] - Hannibal - 16-11-2007, 21:28
[] - wjmm - 26-12-2007, 13:21
[] - Danus - 19-01-2008, 22:49
[] - mariusz - 10-06-2008, 19:04
[] - yoshura - 15-07-2008, 01:43
[] - Craven - 15-07-2008, 12:24
[] - simek - 29-11-2008, 15:57
[] - Wolf 01 - 03-01-2010, 17:43

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepszy/e film/y "telewizyjne" Derelict Machine 23 1,821 30-10-2023, 20:13
Ostatni post: Jan_Władeczek
  Najlepsi spośród pominiętych w kategorii NAJLEPSZY FILM Juby 5 2,864 20-02-2017, 14:31
Ostatni post: Juby
  Który Bond był najlepszy? zły 48 10,775 09-05-2010, 20:40
Ostatni post: Macamel
  Najlepszy film S-F Anonymous 66 15,710 10-03-2010, 17:42
Ostatni post: Mefisto
  Najlepszy film krótkometrażowy mniezgoda 6 2,696 10-03-2010, 11:28
Ostatni post: Joe Chip
  Który Bond jest najlepszy i dlaczego to "Licence to Kil Ackbar 2 2,004 21-03-2009, 20:28
Ostatni post: Mefisto



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości