^^
Liczba postów: 5,286
Liczba wątków: 73
Guzeppe napisał(a):Ostatnie miejsce chętnie przyznałbym Gladiatorowi i Braveheartowi razem, bo są to doskonałe filmy historyczno-przygodowe i obydwa dostarczają ogromu emocji, więc tutaj nie podejmę decyzji i pozostawię tę kwęstię otwartą.
Gdzie dwóch się bije tam Oldboy korzysta :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2
24-07-2007, 01:44
Nowy
Liczba postów: 573
Liczba wątków: 4
Pulp Fiction - za dialogi i "dowcip sytuacyjny"
Se7en - bo to świetne kino jest
Ojciec Chrzestny [trylogia] - Brando, De Niro, Pacino i półnagi Garcia plus świetna muzyka, scenariusz, reżyseria też w sumie niczego sobie... ;) Ogólnie za całokształt
Trainspotting - za atmosfere. Sentyment. I szkocki akcent :D
Take the best orgasm you ever had, multiply it by a thousand and you're still nowhere near it.
24-07-2007, 09:15
Nowy
Liczba postów: 265
Liczba wątków: 0
Ja w zyciu na 10 oceniłam tylko dwa filmy:
Arizona dream
Człowiek, którego nei było
Oczywiscie wiem, ze zaden z nich to arcydzielo, ale mi zapadły w pamiec, lubie do nich wracac. jakoś tam mnie zmiażdzyły.
Ponadto od ulubionych filmow zaliczam Prestiż, Predatora, Moulin Rouge, Chłopcow z Ferajny, Labirynt Fauna, Koszmar z ulicy Wiązów, Fight club. Te filmy mają 9/10.
Wszystkie pozostałe mają 8 i niżej więc mysle, ze trudno u mnie dostać wysoką notę w rankingu ;)
24-07-2007, 12:25
Nowy
Liczba postów: 669
Liczba wątków: 2
Stoker's Dracula - seksownie i z dreszczem
Misja - za kreacje Ironsa oraz De Niro
Romeo+Julia - za nowatorstwo i powiew świeżości
Leon - sentyment
Siedem/Gra - najlepsze filmy Finchera
Amadeusz - za kreacje Hulce'a
Forrest Gump - bo kocham Hanksa oraz Sinise'a :D
Arizona Dream - bo to fantastyczne małżeństwo Ameryki z Europą
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej
25-07-2007, 00:24
Nowy
Liczba postów: 176
Liczba wątków: 1
Piraci z karaiów cała trylogia. Za co? za Jacka Sparrowai genialne sceny bitew morskich
Forset Gump kochany, wielkoduszny i naiwny Forset nigdy nie przestanie mnie wzruszać
Katedra oprocz tego że jest to film naprawde genialny to przywraca mi wiare w polską produkcje animacji
Sexmisja istna perełka w naszym, jakże skromnym dorobku
Pulp Ficton bo to najbardziej popieprzony film jaki widziałam
"Cztery ściany cztery kąty, a w tej pustce ty sam...piąty"
25-07-2007, 10:55
(+) (+)
Liczba postów: 1,590
Liczba wątków: 19
Ktoś napisał(a):Pulp Ficton bo to najbardziej popieprzony film jaki widziałam
No, No! Tylko nie popieprzony :) 8)
25-07-2007, 13:46
Ambasador białej rasy
Liczba postów: 37,533
Liczba wątków: 375
Green_Eyes napisał(a):Ponadto od ulubionych filmow zaliczam Prestiż, Predatora...
jeśli powiesz, że do najlepszych momentów w predatorze należy ujęcie na bicepsy Arnolda, to sie zakocham :)
25-07-2007, 14:10
Stały bywalec
Liczba postów: 3,484
Liczba wątków: 39
LOL
A ja nigdy chyba nie oceniłem filmu na 10, tak żebym po pół roku wciąż się z tą oceną zgadzał. Jutro jednakże idę na Death Proof ;).
25-07-2007, 14:14
Nowy
Liczba postów: 176
Liczba wątków: 1
hannibal napisał(a):Ktoś napisał(a):Pulp Ficton bo to najbardziej popieprzony film jaki widziałam
No, No! Tylko nie popieprzony :) 8)
Popieprzony ale w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu :)
"Cztery ściany cztery kąty, a w tej pustce ty sam...piąty"
25-07-2007, 18:00
Nowy
Liczba postów: 573
Liczba wątków: 4
Mental napisał(a):Green_Eyes napisał(a):Ponadto od ulubionych filmow zaliczam Prestiż, Predatora...
jeśli powiesz, że do najlepszych momentów w predatorze należy ujęcie na bicepsy Arnolda, to sie zakocham :)
Cóż... niestety mam dwie złe wiadomości:
Pierwsze primo: wole Predatoras od Arniego [bynajmniej nie mam nic do Arnolda S. jednakże predator wydaje mi się zdecydowanie bardziej ciekawym... obiektem ;) ]
Drugie primo: to Rozalia jest tą szczęściarą w której ewentualnie możesz się zakochać... ;) [szkoda, kurczę, bo mogłam się właśnie otrzeć o miłośc mego życia ;) ]
Take the best orgasm you ever had, multiply it by a thousand and you're still nowhere near it.
25-07-2007, 20:00
Ambasador białej rasy
Liczba postów: 37,533
Liczba wątków: 375
Cytat:wole Predatoras od Arniego
nie o to pytałem, ale niech ci będzie :)
25-07-2007, 21:23
Nowy
Liczba postów: 176
Liczba wątków: 1
Dorzuce jeszcze "Milczenie owiec". bezwarunkowe 10/10 :D a nawet 11/10 za Hopkinsa
"Cztery ściany cztery kąty, a w tej pustce ty sam...piąty"
26-07-2007, 11:52
Nowy
Liczba postów: 343
Liczba wątków: 1
Blade Runner - wiadomo:)
Alien - jak dla mnie jedyna czesc Obcego bez wad (zaraz ktos mnie za to zbeszta, ale Aliens i Alien^3 maja u mnie odpowiednio 9 i 9+ ).
Clockwork Orange - ten film mi zryl psychike :mrgreen: Do tej pory uznaje go za absolutne mistrzostwo rezyserii.
Requiem For a Dream - kopniecie jeszcze mocniejsze niz w przypadku Pomaranczy, a sam film mna sponiewieral:)
Pulp Fiction - jak moglbym nie dac 10 filmowi ktory znam na pamiec i zawsze chetnie obejrze?
Lost in Translation - to poprostu cos w sobie ma :)
Godfather 1,2 - absolutny majstersztyk
Se7en i Usual Suspects - dwa swietne, zaskakujace filmy z genialnymi kreacjami Spaceya (American Beauty 9+ :) )
Zodiac - mozliwe, ze tymczasowo :) Za to, ze Fincher wszystkich olal i zrobil "nudny" film, ktory oglada sie jednym tchem.
Bardzo chcialbym dodac Reservoir Dogs, bo kocham ten film, ale z czystym sumieniem nie wystawie 10tki.
Ostatnio obejrzane:
TDK - 8/10 jako film, 10/10 jako Batman
Once Upon A Time In America - 11/10
Alien^3 - 9+/10 | 11/10 (se)
Heat - 11/10
28-07-2007, 16:23
Don Sinatio
Liczba postów: 2,953
Liczba wątków: 11
Memento - najlepszy film jaki widziałem, genialny montaż, reżyseria, aktorstwo i przede wszystkim SCENARIUSZ.
Mechaniczna pomarańcza - przynajmniej jeden film Kubricka musiałem wymienić. To ten ulubiony.
Pulp Fiction - wszyscy ten film oglądamy i kochamy.
Amores Perros - kultowy dramat.
Dzisiejsze czasy - chyba ulubiona komedia.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.
28-07-2007, 19:11
Nowy
Liczba postów: 68
Liczba wątków: 1
-Mullholland Drive - bo to Lynch ;)
-Twin Peaks - imho najlepszy serial wszechczasów
-Donnie Darko - fabuła i przekaz
-Klasa Robotnicza Idzie do Raju - chyba mało znany ale naprawdę wart obejrzenia
-Działa Navarony - najlepszy film wojenny
-Lot nad Kukułczym Gniazdem - za całokształt
-Ojciec Chrzestny I-II
-Człowiek Słoń - majstersztyk Lyncha
-Pulp Fiction
-Spirited Away - najlepsze anime
-Powrót do Przyszłości (za świetną rozrywkę)
-Przypadek - cudowny film Kieślowskiego
-Podwójne Życie Weroniki - ponownie Kieślowski
"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś." Stanisław Lem
29-07-2007, 22:52
Dużo pisze
Liczba postów: 541
Liczba wątków: 4
pierwsze co przychodzi na mysl -
6 zmysl - klimat zabojczy, swietna historia i wykonanie, no i zakonczenie
9 wrota - znowu klimat + fantastyczna muzyka, ponadto scenerie - zakurzone, stare, drewaniane, z historia
Egzorcysta - trauma z dziecinstwa - wciaz sie boje
Kosmiczne Jaja - moja ulubiona komedia Brooksa
American Beauty - the one and only -Kevin Spacey -my love
EDIT: 'Death Proof'
"I think we can put our differences behind us. For science. You monster."
30-07-2007, 15:30
Nowy
Liczba postów: 176
Liczba wątków: 1
Semi napisał(a):9 wrota - znowu klimat + fantastyczna muzyka, ponadto scenerie - zakurzone, stare, drewaniane, z historia
Ja bym 9 wrortoam nie dała nawet 7, 6 to max. klimat owszem był i Johnny też był ale to za mało...
"Cztery ściany cztery kąty, a w tej pustce ty sam...piąty"
31-07-2007, 11:01
Nowy
Liczba postów: 2,376
Liczba wątków: 12
Semi napisał(a):9 wrota - [...] drewaniane [...]
Drewniane, owszem, aktorstwo Emmanuelle Seigner. Do tego żenująca końcówka - w klimacie Dana Browna (właściwie to całość jest w takim klimacie). :)
31-07-2007, 11:23
Dużo pisze
Liczba postów: 541
Liczba wątków: 4
Drewaniana? Nie wiem, moze. Nie draznila mnie.
Film ma swoje wady, ale to nie przeszkadza mi w ogladaniu go po raz kolejny z przyjemnoscia. Jego klimat naprawde mi sie podoba.
[btw co sie sklada na klimat Dana Browna? (: ]
"I think we can put our differences behind us. For science. You monster."
31-07-2007, 11:40
Nowy
Liczba postów: 2,376
Liczba wątków: 12
Semi napisał(a):[btw co sie sklada na klimat Dana Browna? (: ]
Kościół/okultyzm, teorie spiskowe i tym podobne. ;)
Nie chciałem uogólniać, ale to zrobiłem, a to dlatego, że "9. Wrota" ("9. Rota"? :)) naprawdę tak mi się kojarzą.
31-07-2007, 11:44
|