Hawkeye (2021)
Już wiemy jak poleci dalej wątek Kingpina który pewnie pojawi się w serii o Echo. Swoją drogą, strasznie bezpłciowa postać, nie mogę uwierzyć, że zrobią o niej serial i że fanboye MCU naprawdę są podekscytowani tą wizją.


Odpowiedz
czy tylko mnie wkurzał ten nadużywany rosyjski akcent Yeleny? albo nie pamiętam albo w Czarnej Wdowie jakby było go mniej a tutaj scena z Kate jak do niej wpadła z makaronem to aż mnie uszy bolały od jej kwestii no i z Kate jak się obie goniły po piętrze w ostatnim odcinku to prawie wpierdziel dostała więc trochę słabo jak na super wyszkoloną zabójczynię (tak wiem nie chciała jej zabić, Kate też coś tam umiała ale bez przesady przecież mogła obezwładnić bardzo szybko w windzie, Wdowy miały przecież pociski paraliżujące no ale szczegół)

Odpowiedz
Obejrzałem sobie sceny z Fiskiem na YouTube, jako że nie mam póki co chęci i czasu na cały serial, a Kingpin z DD był najbardziej interesującym mnie elementem Hawkeye'a. Resztę wypowiedzi wrzucam w spoiler:

Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
Bardzo dobry serial i najlepszy ze stajni MCU bo reszty już nawet nie pamiętam. Moje jedno życzenie - mniej Yeleny bo mnie wkurwia.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz


Podobno tą hawajską koszulę sam Vincent zasugerował i Kingpin tak się nosił w komiksach czasami, ale mimo wszystko to mało pasowało do Kingpina z netflixa który cenił sobie styl, a który według samego zainteresowanego jest dokładnie tym samym Kingpinem co w Daredevilu, ciekawe czy Fajgi będzie za chwilę prostował, że to jednak nie kanon.

Odpowiedz
Aktorzy to pewno sami nie wiedzą z którego uniwersum teraz są więc nie brałbym tego za wiarygodne stwierdzenie.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
SPOILERY

Bardziej niż hawajska koszula przeszkadzał mi kapelutek :)
Ogólnie... Hawkeye jest bardzo udanym serialem ze zgrzytami

- Kate Bishop nie da się nie lubić. Ale momentami (rozmowy z Yeleną) już przeginali.
- Świetnie zobaczyć Kingpina D'Onofrio, ale to nie jest ten poziom co w DD. Do tego bardzo ucierpiał na pacingu - wrzucili go na szybko więc pojawia się nagle, jest szefem jakiejś bandy dresiarzy a kończy się naparzanką Kate z grubym z szybkim pokonaniem Tego Wielkiego Kingpina.
- Mimo sześciu odcinków tempo było różne.
- Hawkeye/Black Widow - nie bardzo się to klei. Jedynym świadkiem jest Hawkeye, nie wiadomo co powiedział, co wie "opinia publiczna" o wydarzeniach na Vormir. Przez te niejasności wątek Yeleny mocno zgrzyta.

Odpowiedz
Przetragiczna machina marketingowa na czele z niezbyt porywającymi zwiastunami sprawiły, że moje zainteresowanie tytułem było zerowe. Zmusiłem się do obejrzenia bo oglądam wszystko z MCU. I cyk, zaskoczenie. Zdecydowanie najlepszy serial Marvela :)

Przede wszystkim podobała mi się przyziemność historii - wreszcie nie ratujemy świata, stawka w skali całego uniwersum jest mikro, ale dzięki temu postacie stają się dla mnie ważniejsze, bo tytułowy bohater musi pomóc konkretnej osobie, w konkretnej sprawie. Bardziej mnie to angażuje niż zniszczenie świata :)

Druga sprawa - Kate Bishop staje się numerem jeden wśród bohaterek MCU. Najsympatyczniejsza postać ze wszystkich, która nie musi mieć super mocy, żeby być super :) W zasadzie nie ma nawet kto do niej podjeżdżać w tej sprawie w uniwersum - Kapitan Marvel? LOL. Laski z Wakanady? Haha. Nudna Wasp? Nie, dziękuję. Może tylko Nebula się z nią równać.
Oczywiście jest jeszcze Yelena, ale mam jej dosyć - występ tej postaci w "Hawkeye'u" żałosny, w zasadzie dla mnie ten wątek najgorszy i najbardziej irytujący ze wszystkich. A ta rozmowa przy makaronie alboe w windzie w finale, jaki cringe. Z dramatycznego pkt widzenia wiem po co twórcy zaprosili Pugh do serialu, ale gdyby jej nie było, nic by się nie stało :)

Hailee Steinfeld > Florence Pugh :)

Z plusów to cała ekipa dresiarzy z polskim królem dresów, rozumiecie, a z minusów jeszcze zmarnowanie wiadomego bossa :) No szkoda.

7/10

Ranking seriali:
Hawkeye - 7/10
Loki - 7/10
WandaVision - 6/10
Falcon i WS - 5/10

Odpowiedz
Florence była absolutnie przeokropna w tym serialu. Jakby ktoś wyjął Yelene z Black Widow i przepuścił przez jakąś maszynkę autoparodii. Ona miała być fajna? Głupkowata dykcja, dziwne manieryzmy. Odcinek z nią wybił mnie z rytmu i męczył.

Za to brawa dla Vincenta, który mimo bardziej kiczowatej, komiksowej otoczki wciąż miał w sobie ten błysk jako Fisk. Pan aktor przez duże A, wjechał w te pszaśną konwencje na pełnej i przypominał co to Kingpin. Bałem się że go zmarnują, ale wybrnęli.
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
Najwyraźniej Kngpin po prostu za dobrze wyglądał w tej klasycznej czerni.


Odpowiedz
W sumie najlepszy z tych czterech seriali, choć podobnie jak pozostałe czuć że rozwleczony i byłby lepszy jako normalnej długości film. Głównym plusem jest tu Hailee, Pugh w jej towarzystwie blednie totalnie (i przerysowanie jej nie pomaga), klimat świąteczny z kawałkami znanymi z Griswoldów i innych filmów, które katuję co roku też fajny, a całośc się ogląda jak jakąs produkcję z lat 90-tych, z minusów głupkowate (niektóre nawet bardzo) "specjalne strzały" i za bardzo rozbudowany i również głupkowaty wątek larperów, ale ogólnie to całkiem solidne 7/10. Kingpina mogłoby być więcej.

Ranking seriali:
1. Hawkeye
2. WandaVision
3. Falcon i WS
4. Loki

Odpowiedz
A bardzo mi się podobał ten serial i.. bardzo jest dobrze zagrany.
Faktycznie Yelena przerysowana na "ruską przyjazną dziouchę" ale widać było że w zamierzeniu to przerysowanie postaci a nie aktorki bo gdy postać "skróciła dystans" to zaczęła grać inaczej i poważniej.
Podobało mi się to zderzanie Clinta i Kate.
Scenka musicalowa na końcu - super :p
Cały ten wątek Ronina i jego konsekwencje - fajnie pomyślany.

Ode mnie takie... 7,5/10.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spider-Man: No Way Home (2021/2022) Kuba 830 88,536 19-12-2023, 14:47
Ostatni post: Spoilerowo
  Shang-Chi and The Legend of the 10 Rings (2021) Mierzwiak 103 13,144 01-11-2023, 17:31
Ostatni post: Rozgdz
  Thor: Love and Thunder (2021) Mierzwiak 485 45,304 07-06-2023, 12:19
Ostatni post: shamar
  Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2021) Mierzwiak 380 40,509 08-09-2022, 22:18
Ostatni post: Rozgdz



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości