Początkujący
Liczba postów: 6
Liczba wątków: 0
Już się nie mogę doczekać premiery  . Zawsze mnie intrygowało jak wygląda czarna dziura a podobno na potrzeby efektów specjalnych do filmu opracowano bardzo szczegółowy model takiej czarnej dziury (zakrzywienie czasu-przestrzeni itd). Już nie długo bo 6 listopada wybiorę się do kina z przyjemnością  .
:-), proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Oct 2014.
29-10-2014, 01:59
Stały bywalec
Liczba postów: 5,651
Liczba wątków: 9
Super niiiiiick
29-10-2014, 02:03
Miszczu AVTAKa 2014/18/22
Liczba postów: 30,484
Liczba wątków: 67
to nie nick, to stan umysłu
29-10-2014, 02:24
Stały bywalec
Liczba postów: 1,858
Liczba wątków: 48
(28-10-2014, 21:50)Mierzwiak napisał(a): Tylko że trochę dziwnie podawać nazwisko Finchera w kontekście Nolana - spójrz na dorobek tego pierwszego, kategorię wiekową jego filmów (oprócz raptem dwóch) i tematykę, a potem na Nolana, który niby zaczął podobnie, ale potem wpadł mu miliard dolarów (ups) w boks ofisie i jego kariera powędrowała w innym kierunku.
Właśnie o tym mówię. Nolan znajduje się w absolutnie wyjątkowej jak na dzisiejsze Hollywood sytuacji, którą ciężko porównać z jakimś innym reżyserem, a już na pewno reżyserem-autorem, który nie robi adaptacji/sequeli. I stąd jego popularność, jak sucharny by on nie był.
Sądzę, że gdyby Fincher mógł sobie pozwolić na kręcenie takich olbrzymich projektów to by je kręcił. I sądzę, że byłyby pewnie lepsze od filmów Nolana. Ale nie może.
(28-10-2014, 21:50)Mierzwiak napisał(a): Co do Kleopatry i 20 tys. mil - szczerze mówiąc nigdy nie patrzyłem na te projekty jako na coś więcej niż plotki. Były jakieś konkrety ze strony Finchera na ich temat?
O Kleopatrze nie pamiętam, natomiast o 20 tys. mil mówił dużo; choćby i w ostatnim wywiadzie w Playboyu, który się ukazał z okazji premiery Gone Girl:
"FINCHER: Dude, it was fucking cool. It was smart and crazy entertaining, with the Nautilus crew fighting every kind of gigantic Ray Harryhausen thing. But it also had this riptide to it. We were doing Osama bin Nemo, a Middle Eastern prince from a wealthy family who has decided that white imperialism is evil and should be resisted. The notion was to put kids in a place where they’d say, “I agree with everything he espouses. I take issue with his means—or his ends.” I really wanted to do it, but in the end I didn’t have the stomach lining for it. A lot of people flourish at Hollywood studios because they’re fear-based. I have a hard time relating to that, because I feel our biggest responsibility is to give the audience something they haven’t seen."
To by było na tyle jeśli chodzi o swobodę twórczą Finchera.
29-10-2014, 09:28
Fanboy Nolana
Liczba postów: 11,944
Liczba wątków: 126
(29-10-2014, 01:18)und3r napisał(a): PS
Czy w tym pudełku blu wyżej jest, kurde, podświetlenie jakimiś ledami? Wtf?
Taaa, film jeszcze nie wszedł do kin, a już mamy wydanie blu-ray. To rozszerzone wydanie ścieżki dźwiękowej. Bardzo ładne zresztą wydanie i bardzo drogie, ale chyba raz się żyję.
Plus dzisiaj europejska premiera, więc będzie się działo. Ale chyba jednak macie rację, gdyż dzisiaj ocena na iMDb spadła z 9.6 aż na całe 9.5.
http://www.imdb.com/title/tt0816692/?ref_=nv_sr_1
29-10-2014, 13:05
Nowy
Liczba postów: 2,012
Liczba wątków: 4
Co nie odpowiada na moje pytanie, czy oni naprawdę zrobili pudełko z ledami i bateryjką w środku...
29-10-2014, 14:46
12FU
Liczba postów: 577
Liczba wątków: 3
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
(29-10-2014, 09:28)Rodia napisał(a): To by było na tyle jeśli chodzi o swobodę twórczą Finchera.
Swoboda twórcza a "Sialalala mogę robić takie filmy, jakie chcę, za takie pieniądze, jakie chcę, z taką kategorią wiekową, z jaką chcę" to dwie różne rzeczy. Fincher ma nad swoimi pełną swobodę twórczą, a że pewnych projektów nie dostanie? Żadne zaskoczenie. Nolan też nie jest w sytuacji, w której może robić co chce, to tak nie działa.
30-10-2014, 19:50
Fanboy Nolana
Liczba postów: 11,944
Liczba wątków: 126
Okładka TIME'a a co:
31-10-2014, 03:00
pomazaniec boga VHS-ów
Liczba postów: 2,089
Liczba wątków: 3
Trochę to wszystko zabawne. Film, który ma na takim RT znacznie mniej procent pozytywnych recenzji niż jakiś akcyjniak z Keanu Reevesem i który zapowiada się po prostu tak sobie, jest traktowany jak wydarzenie równe z pierwszym lotem w kosmos.
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast
31-10-2014, 05:19
Fanboy Nolana
Liczba postów: 11,944
Liczba wątków: 126
A RT to jakaś Wyrocznia Delficka, czy co? Gdyż naprawdę jakoś te pierwsze recenzje i to zaledwie po amerykańskiej premierze traktowane są jako najwyższe prawdy objawione.
Ja tam widzę całą masę pozytywnych recenzji, ale widzę też, że niektórzy wyłącznie doszukują się tych negatywnych.
31-10-2014, 11:06
Captain Skullet
Liczba postów: 20,385
Liczba wątków: 128
Żeby ciebie zrównoważyć, całe forum musi hejtować ten film, a i tak z trudem dajemy radę.
31-10-2014, 11:07
I zmień tego paszczaka z avatara
31-10-2014, 11:28
.
Liczba postów: 27,912
Liczba wątków: 62
Nie szykują się w Polsce żadne pokazy przedpremierowe, trzeba grzecznie czekać do piątku?
31-10-2014, 11:42
szykują
31-10-2014, 12:31
.
Liczba postów: 27,912
Liczba wątków: 62
Dzięki Arahan, bardzo mi pomogłeś.
31-10-2014, 12:40
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2014, 19:12 przez simek.)
Dużo pisze
Liczba postów: 359
Liczba wątków: 1
CSM-101
Liczba postów: 7,848
Liczba wątków: 0
"Tak właśnie działa kino niegodzące się na bylejakość, kino niecodzienne. I owa – choć zapewne, po dłuższym przemyśleniu tylko pozorna – nieprzystępność jest wartością dzieła Christophera Nolana, bowiem kontakt z filmem nietuzinkowym powinien zmuszać do reakcji intelektualnej i emocjonalnej. Co też „Interstellar” czyni. "
Nie wiem z czym ci wszyscy recenzenci pomieniali się na łby, żeby wypisywać te głupoty o każdym jednym filmie Nolana, ale chyba tym razem już nikogo nie oszukają
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.
31-10-2014, 19:40
Netrunner Junkie
Liczba postów: 2,999
Liczba wątków: 1
Aż oczy bolą od tej pretensjonalnej kwiecistości. No i to WP, nadal trzeba czekać na sensowniejsze recenzje
31-10-2014, 19:47
Deputy US Marshal
Liczba postów: 7,026
Liczba wątków: 15
Akurat Czartoryski (Kill all Movies) to jeden z fajniejszych polskich krytyków, a Nolana w reckach nie traktował ze szczególnym podejściem i gdy trzeba było to wytykał słabości. A dla WP to zdaje się jego pierwsza recka, więc przytyk z poziomem portalu, raczej chybiony.
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.
31-10-2014, 19:52
|