John Adams
#21
Norton napisał(a):czy Stephen Dillane jest tu wspaniały jak zawsze?

Jest beznadziejny w roli białego Jeffersona. Na szczęście w remake'u zastąpi go Mahershala Ali.

Odpowiedz
#22
Artykuł Jeremy'ego Sterna, który opisuje wszystkie błędy, nieścisłości oraz czasami manipulacje autorów serialu (ale także chwali dobrze zrealizowane sceny jak np. audiencja Adamsa u Króla

Jerzego):

http://hnn.us/articles/56155.html

Odpowiedz
#23
Mnie rozpierdala przedstawienie w serialu Hamiltona jako kompletnego pajaca i bufona. Znak czasów: serial wyszedł przed tym cholernym musicalem i okrzyknięciem Alexandra najbardziej woke (a więc "najwybitniejszym") spośród Ojców.

Odpowiedz
#24
Hamilton zginął w pojedynku, zastrzelony przez ówczesnego wiceprezydenta USA, Aarona Burra:)

Kiedyś to były spory polityczne.

Odpowiedz
#25
Wiem, czytałem kuriozalną biografię pióra Rona Chernowa, która praktycznie wykreowała współczesny wizerunek Hamiltona. Rzadko widuje się tak ewidentny przykład lizania dupy tematowi biografii. Chernow dosłownie wszystko wykręca, żeby Alexander wypadł jak najlepiej. Hamilton chamsko zdradzał żonę, która go wielbiła? To tylko dlatego, że "jedna kobieta nie wystarczałaby tak złożonemu mężczyźnie".
Jefferson to oczywiście podkręcający wąsa czarny charakter.

Odpowiedz
#26
Nadrabiam znowu zaległości w serialach które wszyscy już znają. Jako że ciężko mi usiąść nad tasiemcami o kilku sezonach to zarzuciłem coś o bardziej zamkniętej formie i padło na Johna Adamsa. Przejrzałem temat i niczego odkrywczego nie napisze iż serial jest wysokiej jakości. Wizualnie dopracowany, czuć te stare dobre czasy, gdy szczepionką zwano półżywych chłopców na wozie a zabłocony kawałek wykarczowanego lasu stolicą USA. Aktorsko też na szczęście są to wyżyny które pozwalają z pełną satysfakcją obejrzeć tą nastawioną na dialogi, trochę rwaną narracyjnie i mocno mijającą się z rzeczywistą chronologią historię.

Daję takie 9/10


PS. Przemiana Mentala zachodząca na pierwszej stronie jest chyba nawet ciekawsza niż przemiany postaci w serialu. ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przystanek Alaska/Northern Exposure, CBS 1990-1995, Joshua Brand i John Falsey Doppelganger 13 2,398 30-08-2021, 11:22
Ostatni post: Badus



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości