Ankieta: Jak oceniasz "Mission: Impossible - Fallout"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Mission: Impossible (1996-2022)
Tak z ciekawości: czy są filmy, które ci się nie podobają, ale rozumiesz co inni ludzie w nich widzą? :)

Odpowiedz
Są. Pierwsze z brzegu przykłady - Chłopcy z ferajny, Godfather II i Thing.

Odpowiedz
(12-01-2022, 11:26)Gieferg napisał(a): Nigdy nie zrozumiem co ludzie w tym widzą.

Na szczęście ta kwestia #nikogo
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Cytat:Jest to bardzo fajny film, poza nielubianym przeze mnie zabiegiem pokazania dalszej części filmu na samym początku.
To akurat myk wzięty z czołówki serialu, który pokazywał zawsze co będzie dalej w odcinku
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
Nie wiem, czy piszemy o tym samym. Czołówka serialu jest zbliżona do czołówki części 4 i 5 (a raczej odwrotnie), czyli zawiera migawki, krótkie urywki z tego co będzie treścią odcinka/filmu na tle lontu.
W M:I III wstęp to cała scena w której villain próbuje wyciągnąć od Ethana informacje na temat Króliczej Łapki.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Aaa, to nie. Zapomniałem o tym. Faktycznie dziwny (swoją drogą telewizyjny) myk
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
No, a potem oglądasz jeszcze raz to samo, w odrobinę tylko skróconej wersji. Za pierwszym razem - ok. Przy rewatchu męczy. Podejrzewam, że to miał być jeden z tych oryginalnych elementów JJA, których w tym filmie jest trochę, na czele ze sceną zdobywania Króliczej Łapki będącą esencją "subverting expectations" zanim to było modne. W sumie też nigdy nie dowiadujemy się, co to było co jest akurat fajnym zabiegiem.

Aha, przypomniało mi się jeszcze że dopiero na ostatnim rewatchu skojarzyłem, że na samym końcu Ghost Protocol jest teasowany wątek Syndykatu wokół którego kręci się Rogue Nation.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Pamiętam jak pierwszy raz widzialem MI3, ten myk zrobił na mnie mega wrażenie. Twist z tego wynikający już mniej ale początek powiem szczerze że spowodował opad szczęki za pierwszym razem.

Odpowiedz
W kinie robiło mega robotę zwłaszcza że umówmy się, to nie jest rozpoczęcie którego oczekujesz od serii M:I.

Kozacka w tym filmie jest też scena kiedy Ethanowi puszczają nerwy w samolocie, a Davian przez cały czas okazuje się mieć jaja ze stali i jeszcze na koniec dzięki gapiostwu agentów pyta "Prawda, Ethan?" poznając imię swojego wroga.
No i sympatyczną rolę ma Morfeusz, którego rewelacyjny monolog zakończony uwagą o czekoladzie jest paprany w każdym tłumaczeniu.

W ogóle akcja z kretem jest dobra, film fajnie zostawia tropy i ten twist mnie pamiętam akurat mocno zaskoczył.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
W ogóle PSH to jest top jeżeli chodzi o villainów, nie tylko w serii MI ale ogólnie.

Odpowiedz
Nie pamietam już 1 i 2, trzecia część to była taka okropni enudna buła, że brak mi słów, czwórka była najlepsza, piątka była ok i szóstka też.

Odpowiedz
Dwójki lepiej nie pamiętać, ale jedynka to naprawdę klasowy film.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Dwójka to jest wspaniałe odbicie Amerykańskich VHSów przefiltrowane przez wrażliwość chłopaka z Hongkongu, który nie do końca rozumie język angielski, ale pamięta słowa z filmów, które kiedyś widział. Jedyny w swoim rodzaju film. Nieudany sequel, ale wyjątkowy obraz :)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
(12-01-2022, 12:20)yacajackowski napisał(a): W ogóle PSH to jest top jeżeli chodzi o villainów, nie tylko w serii MI ale ogólnie.
Tak na szybko, to właściwie nie przychodzi mi do głowy żaden lepiej zagrany złol. Przynajmniej w takim lekkim blockbusterowym kinie.

Odpowiedz
Joker Ledgera bo ciągnął marniutki film za uszy ;)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
Prawda, ale dla mnie to ten sam poziom, przy czym postać Jokera była tak napisana, żeby mógł błyszczeć.

Odpowiedz
Ja zawsze wolałem Bane'a niż Jokera :o


Odpowiedz
To ciekawy przykład, bo ja w Jokerze widzę leciutkie inspiracje Ovenem Davianem z M:I III. Jest taka scena właśnie w samolocie, kiedy wspomina jak zabił uczennicę Hunta i sposób w jaki mówi o tym "It was... Fun. Yeah, fun" i jeszcze kilka innych kwestii bardzo przypomina mi wstawki Jokera z TDK o "little emotions" i w ogóle jest takie mocno ledgerowo jokerowe, nawet mimika. Tak na szybko to znalazłem na YT:



Do kroćset, jak tu wstawić wideo z YT, żeby wszyscy widzieli?? Używam funkcji wstawiania wideo, używam linka, zawsze to samo w edytorze widzę a potem nie. Help!
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Link musi być z przeglądarki. Z aplikacji nie wkleisz prawidłowo
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
Jeszcze apropo PSH i batmanowskich klimatów. Kurła, ale on by był fantastycznym Pingwinem :o

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron Juby 1,226 99,747 27-04-2024, 20:23
Ostatni post: Craven
  The Matrix (1999-2022) Anonymous 1,142 148,475 05-04-2024, 02:54
Ostatni post: shamar
  Scream (1996-2011) reż. Wes Craven jarod 178 31,252 13-03-2024, 12:54
Ostatni post: marsgrey21
  Trainspotting (1996-2017) Pitero 12 5,059 01-10-2021, 17:08
Ostatni post: Pelivaron
  [oddzielony] Trainspotting (1996-2017) Arahan 0 441 01-02-2017, 06:54
Ostatni post: Arahan



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości