My Name (Netflix)
#1
Obejrzałem na razie jeden odcinek i postanowiłem założyć wątek, bo jestem zaskoczony klimatem i powagą, z jaką twórcy podeszli do tematu. Myślałem, że dostanę kino zemsty dla młodzieży, czytaj rzucę serial fpizdu po kwadransie oglądania, ale nie - na tę chwilę stwierdzam, że jest więcej niż dobrze. Wciągnęło mnie. Oczywiście biorę też poprawkę na to, że wszystko może się wkrótce zmienić w odwrotność tego, co zaprezentowano w pilocie. Wiadomo, jak jest - jedna jaskółka wiosny nie czyni, nie chwal dnia przed zachodem słońca etc.

Przede wszystkim podoba mi się aktorka, odgrywająca córkę zamordowanego ojca. Jest bardzo przekonująca w swojej roli. Odpowiednio kobieca, ale i po męsku zdeterminowana na drodze do pomszczenia śmierci starego. Ma coś w twarzy, co przyciąga. No i jest po prostu ładna. Twórcy fajnie podkreślają jej fizyczną słabość w konfrontacji z facetami: Obojętnie ile byś nie trenowała, oni i tak będą od ciebie silniejsi. Naucz się uderzać w ich słabe punkty: skroń, górna warga, krtań, broda, splot słoneczny, genitalia.

Po pierwszym odcinku polecam. Zapowiada się nieamerykański klasyczek zemsty.


[Obrazek: My-Name.jpg]

Odpowiedz
#2
Co to jest? Kto to robi? Jacyś powazni ludzie, czy Netflix?

Odpowiedz
#3
Cytat:Twórcy fajnie podkreślają jej fizyczną słabość w konfrontacji z facetami:
No :) to mała dziewczynka jest, w drugim czy trzecim odcinku jest świetna sekwencja w holu, gdzie musi stawić czoło ochroniarzowi. Ledwo uchodzi z życiem walcząc na pięści, ale gdy wyciąga metalową pałkę, wszystko się zmienia. Fajny detal, bo fizycznie za wiele nie zdziała, ale mając odpowiednie narzędzie... robi pogrom.

Cytat:Jacyś powazni ludzie, czy Netflix?
Korea przy pomocy kasy Netflixa.

Odpowiedz
#4
https://en.wikipedia.org/wiki/My_Name_(TV_series)
To jest to?
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#5
Tak.

Crov napisał(a):Jacyś powazni ludzie, czy Netflix?

Twist fabularny na miare Fight Clubu: ja to robię przy pomocy kasy z handlu narkotykami w szkołach.

Odpowiedz
#6
(25-11-2021, 11:14)raven.second napisał(a):
Cytat:Jacyś powazni ludzie, czy Netflix?
Korea przy pomocy kasy Netflixa.
To niestety niepewna rekomendacja. :(

Mental, daj znac jak wrazenia, kiedy skonczysz.

Odpowiedz
#7
@Crov

Nie omieszkam. Aktualnie przeglądam sobie materiały z planu. Dziewczyna (nazywa się Han So-hee) nieźle trenowała do tej roli. Sztuki walki, boks, strzelanie z broni palnej, machanie nożem etc. Nawet robi brzuszki na poręczach. Miło widzieć takie zaangażowanie.

Odpowiedz
#8
Crov napisał(a):Mental, daj znac jak wrazenia, kiedy skonczysz.

Daję znać!

Serial ogólnie średnio-dobry ze wskazaniem na dobry. Odcinek pilotowy narobił mi nadziei na naprawdę poważne kino zemsty w starym stylu (czyli prostata + epa), ale niestety, twórcy przekombinowali i w pewnym momencie popuściły im hamulce, czytaj: poszli w "komiksowość" (rozumianą jako nierealne pojedynki jedna laska vs 6+ Koreańczyków). Przekombinowana jest też fabuła. Twisty banalne aż do bólu dupy - przewidziałem wszystkie. Problemem jest również to, że gdzieś tak od połowy wątek główny zaczyna się niemiłosiernie dłużyć. Ja bym wyciął bez żalu ze 3 odcinki i skondensował historię do max 4-5.

PLUSY:

+ Panna grająca mścicielkę, córkę zamordowanego ojca jest znakomita. Na tę znakomitość składają się: jej uroda, wycofane, oszczędne aktorstwo i przygotowanie fizyczne. No i gust w kwestii umeblowania chaty ma idealnie zbieżny z moim ;) Generalnie dla niej oglądałem serial do końca.

+ Rzecz jest krwawa i brutalna. Laska, zwłaszcza w finale, dostaje srogi wpierdol.

+ Choreografia walk.

+ Szef złych jest charyzmatyczny.

+ Dobre zdjęcia, budują klimat zamiast go psuć.

+ Całe życie laski jest bez reszty podporządkowane zemście. Dyscyplina i spartańskie warunki.

MINUSY:

- Nadmierne skomplikowanie historii, która powinna być prostsza, aby mocniej wybrzmieć.

- Im dalej w las, tym coraz mniej realizmu: laska w pojedynkę rozwala tuzin kolesi, którzy zachowują jak debile. Aczkolwiek muszę powiedzieć, że chronologicznie przedostatni pojedynek z überochroniarzem bossa oceniam na 10/10. Najlepsza bitka w całym serialu - zaraz obok walki w mieszkaniu głównej bohaterki z prawą ręką szefa.

- Pomniejsze, wkurzające głupoty w stylu: nagle pojawia się koleś w samochodzie pośrodku policyjnej obławy i ratuje bohatera, w ostatniej chwili nadjeżdża typ i ratuje bohaterkę etc. Słowem, scenariuszowa taniocha.

Koniec końców, polecam. Mimo wielu wad, serial ma do zaoferowania zbyt dużo dobra, aby go zignorować.

[Obrazek: My-Name-Teaser12.jpg]

Odpowiedz
#9
Dzięki, Mental. Może sprawdzę z przewijaniem scen.

Odpowiedz
#10
Obczaj konicznie odcinek 1 w całości. Potem możesz wyrywkowo oglądać sekwencje bitek, ta się imo wyróżnia, jest naprawdę świetna:


Odpowiedz
#11
To mieszkanie wrzucone na zdjęciu wyżej wygląda totalnie jak z 80sowego klasyka. Mógłby w nim ćwiczyć i Brandon Lee i Kurt Russell. Przekonało mnie to zdjęcie bardziej niż cokolwiek innego :D
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#12
Bitka też niezła. Co prawda jest kilka ciosów ewidentnie "bez siły" ale ogólnie jest dynamika i to bo bez miliarda cięć co mega wkurza mnie w mainstreamowych akcyjniakach.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#13
Cytat:Bitka też niezła.

Najlepsze są pojedynki 1na1. Zwłaszcza wspomniany przeze mnie pojedynek z ochroniarzem bossa, który klepie laskę, że aż smutno się człowiekowi robi. Gdyby nie ostatni nabój w bębnie rewolweru, panna nie przeżyłaby tego starcia.

[Obrazek: han-so-hee.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Witcher (Netflix, 2019-) Gal Anonim 2,609 259,326 Wczoraj, 18:38
Ostatni post: marsgrey21
  Daredevil [Marvel/Netflix] Mickey 658 120,553 07-04-2024, 21:59
Ostatni post: Ted
  1670 (Netflix) Capt. Nascimento 118 9,355 06-03-2024, 13:55
Ostatni post: slepy51
  The Crown (Netflix, 2016-) patyczak 144 28,627 05-02-2024, 21:47
Ostatni post: Capt. Nascimento
  Fauda (Netflix) Snappik 21 4,407 09-01-2024, 12:06
Ostatni post: Snappik
  Stranger Things (Netflix, 2016-) Pelivaron 827 121,300 06-01-2024, 19:44
Ostatni post: Scheckley
  Narcos (Netflix) Pelivaron 230 56,062 01-12-2023, 15:22
Ostatni post: first-pepe
  Breaking Bad - serial (AMC, 2008-2013) i film El Camino (Netflix, 2019) Albertino 1,656 340,708 19-11-2023, 20:19
Ostatni post: Ted
  Midnight Mass (Netflix) michax 10 1,741 08-09-2023, 13:23
Ostatni post: Paszczak
  Wielka woda (Netflix, 2022) Pelivaron 69 8,888 12-12-2022, 18:00
Ostatni post: Spoilerowo



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości