Na co do kina w 2022/ Najbardziej oczekiwane premiery roku 2022
#1
Święta tuż, tuż, a zaraz po nich Nowy Rok. Czas zadumy i przemyśleń...

2021 sobie darowaliśmy, bo i tak premiery przenosili z poprzedniego roku. Ze starej listy moich oczekujących nadal, dla przykładu, premiery nie miała Blondyna Andrew Dominika. Nieco z innych przyczyn, niż pandemiczne zawirowania, ale sami widzicie w jakich dziwnych czasach przyszło nam żyć. Przyznam się wam, że z wielu względów 2020 był dla mnie lipny. Nie tylko filmowo, ale i prywatnie. Jeżeli chodzi o to drugie, 2021 dla odmiany był jeszcze gorszy :)

No cóż, zobaczymy, może 2022 będzie lepszy. Bo przynajmniej filmowo zapowiada się całkiem, całkiem. Choć nie wierzę,  że wszystkie premiery się utrzymają.  John Wick już wyleciał na 2023...




Jak poprzednio ściąga. Z pewnością niema wszystkiego co mogłoby być. Jak pamiętałem, że coś wyląduje na platformie streamingowej, to dopisałem. Mogą być błędny



Moja lista później.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#2
Must see: The Batman - na żaden film nie czekałem od lat.
Top Gun
The Killer
The Gray Man
Thor i Strange
Babylon
Blondie

Reszta może być, może nie być.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#3
Scream,
The Batman,
Doctor Strange in the Multiverse of Madness,
Jurassic World Dominion,
Thor: Love and Thunder,
Mission: Impossible 7,
Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One),
Halloween Ends,
The Flash,
Black Panther: Wakanda Forever,
Avatar 2,

Taki cienki ten rok się zanosi dla mnie :( Połowa tych filmów to tak z ciekawości.

Odpowiedz
#4
Jeśli kino, to widowiska. Więc moja malutka lista:

The Northman
Avatar 2
Dinoki

Jeśli Batman przytuli recki, to pójdę. Reszta na jakichś VODach i Streamach (legalnych ofc).
“A man holds sacred only 3 things. His home, his children, and his mother. He who dares to harm any of these, whomever god he serve, pray to them for mercy. You will receive none from the man.”

Odpowiedz
#5
Posiłkując się listą Zombie, może przy samodzielnym researchu znalazłbym coś jeszcze dla siebie.

- "Niezatytulowany film Davida O. Russella z Christianem Balem w obsadzie"
- "Disappointment Blvd. - film Ari Astera, występuje Joaquin Phoenix"
- "The Killer - Fassbender + Fincher"
- "Next Goal Wins - Łatatiti + Fassbender"
- "Nieznośny ciężar wielkiego talentu - ten film gdzie Cage gra siebie"

Z komiksowych filmów interesują mnie Batman, Batgirl, Flash (ze względu na Keatona i pożegnanie Afflecka, a nie Millera), Spider-Verse 2 i Morbius. Resztę obejrzę na streamingu kiedyś.

Nikt nie wymienił pozycji naszego rodzimego kina? Jutro sprawdzę co wychodzi i zaaktualizuje swoją listę, bo na pewno znajdę co najmniej jeden wart uwagi film.
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
#6
W przypadku polskich filmów, to chyba dosyć trudno o porządne informacje jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Poza tym okres zdjęciowy zazwyczaj trwa ze dwa tygodnie, postprodukcja dwa miesiące, więc teoretycznie film, który ostatecznie wejdzie do kin w listopadzie może jeszcze nawet nie mieć gotowego scenariusza.

Jakbym miał wybrać jeden tytuł, który mógłbym obejrzeć już dzisiaj, to biorę Blonde, bo filmy z NC-17 to wielka rzadkość w dzisiejszych czasach :)

Odpowiedz
#7
1. Killers of the Flower Moon - Scorsese, DiCaprio, De Niro i tajemnicze zabójstwa Indian. Nic więcej nie trzeba dodawać.
2. Babylon - Chazelle, Hollywood lat 30., w pytę obsada (Pitt, Robbie, Maguire, Weaving, Wilde), czyli powody dla których będę pierwszy w kolejce.
3. The Northman - no, chyba już wszyscy powiedzieliśmy sobie po zwiastunie czemu czeka się na ten film ;)
4. Poor Things - Emma Stone w końcu w jakiejś ciekawej dla niej roli. Do tego Dafoe, Ruffalo czy Abbott w obsadzie, Lanthimos za kamerą i ciekawy materiał do adaptacji.
5. The Batman - film, którym Pattinson pozamyka gęby ostatnim hejterom, a Dano wywinduje w świadomości publiczności.
6. The Killer - adaptacja komiksu od Finchera i okazja dla Fassa do wielkiego powrotu.
7. Nope - czekam na kolejną powaloną i trzymającą za gardło fabułę od mego ulubionego czarnego twórcy.
8. Three Thousand Years of Longing - stęskniłem się za Millerem i czekam na coś co byłoby choć w połowie tak olśniewające jak "Fury Road".
9. Disappointment Blvd. - starszy i grubszy Phoenix w pierwszym nie-horrorze od Astera? Trzeba rzucić okiem.
10. Don't Worry Darling - tematyka sekty w cukierkowych klimatach 1950s? I Pugh w roli głównej? Ma Olivia moje pieniądze.
11. The Banshees of Inisherin - czekam na kolejny wspólny owoc tria od "In Burges" i na kolejne debilne tłumaczenie tytułu.
12. Crimes of Future - powrót Cronenberga do korzeni. Jak miło...
13. Bardo - Inarritu jedzie odebrać kolejny worek Oscarów.
14. Pinocchio - mam w dupie kopię animacji Disneya od wypalonego Zemeckisa. Dla mnie liczy się tylko animacja poklatkowa od del Toro.
15. Blonde - no ile można czekać, Netflix!?

Odpowiedz
#8
Cytat:. The Batman - film, którym Pattinson pozamyka gęby ostatnim hejterom, a Dano wywinduje w świadomości publiczności.

Jakim hejterom? Ten film już teraz jest windowany na arcydzieło, jak Joker z Joaquinem. Gdzie nie spojrzysz tam ilość tekstów o Zmierzchu to promil, większość zachwyty. Już teraz widzę że dyskusja o tym filmie będzie powrotem do 2008 i użerania się z Nolanitami. Żeby nie było sam jestem fanem i Mrocznego Rycerza i Jokera, ale poziomu kultyzmu tych filmów nie da się nie zauważyć.
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
#9
No, niektórzy wciąż płaczą na wybór Pattinsona na Batka.

Odpowiedz
#10
Batman, Thor... yyyy... może Flash... Aquaman?
Jurassic World pewnie jeszcze. Top Gun? Sam nie wiem.

Tak naprawdę to w sumie nic na co bym bardzo musiał iść do kina.

Odpowiedz
#11
Ja na pewno idę na Top Gun. Chciałbym jeszcze zobaczyć Batmana, może Jurassic World z synem bo dwie poprzednie części mega mu się podobały. I w sumie to chyba tyle.

Odpowiedz
#12
A, no i Northman, ma się rozumieć.

Odpowiedz
#13
Najbardziej czekam na "Oppenheimera" Nolana i "Kitbag" Scotta, ale to dopiero 2023 :(

W 2022 na 100% do kina to Batman, Dinozaury i MI7. "The Northman" ma też dużą szansę, ale czekam na potwierdzenie czy to przypadkiem nie będzie "Valhalla Rising 2.0". Reszta to już zależna od czasu i chęci.

Odpowiedz
#14
Akurat znając tempo dziadka Ridleya to nie zdziwiłbym się, gdyby "Kitbag" pojawił się w 2022.

Odpowiedz
#15
Morbius, Śmierć na Nilu, Uncharted, Batman, Doktor Strange, Thor i Avatar 2 :)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
#16
Żadna z przyszłorocznych premier mnie jakoś specjalnie nie grzeje, choć największe szanse na kino ma u mnie The Batman a z każdym kolejnym trailerem te szanse tylko rosną!

Odpowiedz
#17
W sumie to pójdę, na pewno, tylko na Jurassic Park.. wróć, World. Nie to, żebym spodziewał się czegoś dobrego ale zamknę koło, po raz drugi. Byłem w kinie na pierwszym, byłem.na czwartym, pójdę na szósty.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#18
Na swoim blogu napisałem nieco o filmach na które czekam najbardziej.

http://swiatlakameraakcja.pl/2021/12/30/welcome-in-2022-czyli-15-najciekawszych-premier-nadchodzacego-roku/

Odpowiedz
#19
Trochę bez sensu dałeś fotki przed miejscami.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#20
Też mi się rzuciło w oczy. Dezorientujące.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na co do kina w 2024/ Najbardziej oczekiwane premiery roku 2024 zombie001 49 2,181 26-04-2024, 13:05
Ostatni post: Corn
  Ile razy w roku w kinie? Mefisto 733 113,066 31-01-2024, 20:58
Ostatni post: Krismeister
  Najlepsze masowe strzelaniny w historii kina Mental 33 5,334 30-11-2022, 10:11
Ostatni post: Corn
  Na co do kina w 2023 roku Krismeister 14 1,341 29-11-2022, 10:00
Ostatni post: Kryst_007
  Na co do kina w 2020/ Najbardziej oczekiwane premiery roku 2020 zombie001 77 11,001 14-12-2020, 22:20
Ostatni post: kordian_slowackiego
  Na co do kina w 2019? / Najbardziej oczekiwane premiery przyszłego roku Juby 70 13,273 24-01-2019, 23:41
Ostatni post: Kuba
  Najlepsze przejawy męskiego szowinizmu w historii kina Mental 13 3,146 28-10-2018, 00:40
Ostatni post: OGPUEE
  Na co do kina w 2018? Gieferg 35 6,933 08-04-2018, 21:13
Ostatni post: Kluski
  Na co do kina w 2017 Gieferg 107 21,040 19-05-2017, 23:29
Ostatni post: Juby
  Bottom 5 - rozczarowania i najgorsze filmy 2016 roku Juby 34 8,673 02-01-2017, 14:55
Ostatni post: Negatywny



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości