悟
Liczba postów: 11,556
Liczba wątków: 37
Wawrzyniec_85 napisał(a):Ale też trochę mam już dość oceniania jakości filmów, tylko po tym czy mają one kategorię PG-13 czy R.
Nie chodzi o ocenianie ich na tej podstawie, tylko o krytykę udawanej dojrzałości filmów, które w ramach PG-13 są po prostu śmieszne. Da się zrobić klawe kino w PG (Indiana Jones, Back to the Future, Rocky) i PG-13 (Casino Royale), ale obrazy o np. gangsterach lub potworach rodzących się poprzez rozerwanie klatki piersiowej nosiciela to tematyki, których nie da się udźwignąć na kategorii wiekowej przeznaczonej dla młodszych widzów, co z resztą dobitnie pokazał Aliens vs. Predator (pomijając już zły scenariusz i koszmarną reżyserię).
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
-- Laozi
16-01-2011, 00:38
TermiGifiernator
Liczba postów: 11,121
Liczba wątków: 57
Hitch napisał(a):PG-13 (Casino Royale), ale obrazy o np. gangsterach
Casino może nie jest o gangsterach, ale opowiedzenie historii o organizacji która uciążliwych dla siebie ludzi mordowała, tudzież przed, torturowała w PG-13 nie było problemem. A mówi się, że to kategoria "przeznaczona dla młodszych widzów", a film jak najbardziej na poważnie, nie popadający w dziecinadę.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron
16-01-2011, 01:07
Miszczu AVTAKa 2014/18/22
Liczba postów: 30,466
Liczba wątków: 67
Gieferg napisał(a):Nie powiedziałbym że to był konwencjonalny film o Robin Hoodzie, choćby dlatego że nie było w nim w zasadzie Robin Hooda (aż do ostatnich minut).
Względem tego, co planowali na początku, to na końcu wyszło jednak bardzo konwencjonalnie.
16-01-2011, 03:43
悟
Liczba postów: 11,556
Liczba wątków: 37
Danusie, ale nie oszukujmy się - Casino Royale to fajny akcyjniak. Przemoc dawkowano i pokazywano tak, by nie było problemu z kategorią wiekową. Zaś mordujące organizacje itp. to jeden ze stałych elementów wszystkich Bondów, które są bajami nie z tej ziemi.
Spróbuj nakręcić Soprano's w PG-13. Albo Deadwood, The Wire, Boardwalk Empire (wiem, że to seriale...). Nie-da-się.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
-- Laozi
16-01-2011, 09:00
Captain Skullet
Liczba postów: 20,381
Liczba wątków: 128
Cytat:i PG-13 (Casino Royale),
Ten film w USA dostał PG-13 dopiero po tym jak go pocięto, wersja jaką widzieliśmy w kinach miałaby R
http://movie-censorship.com/report.php?ID=4011
16-01-2011, 11:07
Stały bywalec
Liczba postów: 10,333
Liczba wątków: 5
Tylko czemu nie można traktować w ten sposób każdego filmu? Niech sobie amerykańce oglądają nawet 1/4 filmu, wsio mi to, ale pokazywać w Europie film taki jak należy to chyba nie taki wielki problem?
16-01-2011, 13:11
悟
Liczba postów: 11,556
Liczba wątków: 37
Gieferg, to co zapodałeś tylko potwierdza to, o czym mówię. Wycięte fragmenty w żadnym wypadku nie podchodzą pod R (bicie łokciem w twarz, serio?), nawet jeśli Amerykanie w swojej nieskończonej hipokryzji taką kategorię by wystawili. Ten film jest ewidentnie kręcony z myślą o łagodniejszym ratingu, tyle że został zrobiony po mistrzowsku, maskując to jak się tylko da.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
-- Laozi
16-01-2011, 17:08
悟
Liczba postów: 11,556
Liczba wątków: 37
Gieferg, to co zapodałeś tylko potwierdza to, o czym mówię. Wycięte fragmenty w żadnym wypadku nie podchodzą pod R (bicie łokciem w twarz, serio?), nawet jeśli Amerykanie w swojej nieskończonej hipokryzji taką kategorię by wystawili. Ten film jest ewidentnie kręcony z myślą o łagodniejszym ratingu, tyle że został zrobiony po mistrzowsku, maskując to jak się tylko da.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
-- Laozi
16-01-2011, 17:08
Legions of the Fog
Liczba postów: 2,290
Liczba wątków: 25
Jakoś nie wyobrażam sobie ALiena - było nie było - horroru SF w wersji dla dzieci. To zaczyna mi przypominać produkcje Marca Dorcela dla TV - niby porno, a **** nie widać.
loading podpis...
20-01-2011, 20:59
Stały bywalec
Liczba postów: 10,333
Liczba wątków: 5
Tylko, że nad filmem pracuje Giger, którego w estetyce PG-13 nie potrafię sobie wyobrazić. Na razie za wiele nie wiadomo, może jest szansa na eRkę. Wszystko zależy od budżetu, co by nie mówić to Scott nakręcił kilka wysokobudżetowych obrazów z tą kategorią i to wcale nie sto lat temu.
20-01-2011, 21:09
Agent Mossadu
Liczba postów: 32,333
Liczba wątków: 4
Przeciez znakomita wiekszosc jego szkicow/rzezb/konstrukcji da sie wcisnac w PG-13.
Jedynie waginalno-faliczne motywy odpadaja, a tych i tak by nie bylo. Mozliwe wiec, ze znow dostaniemy ladnie opakowany (ot, graficznie ciut mroczniejszy) produkt z magiczna liczba 13.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.
20-01-2011, 22:00
Fanboy Nolana
Liczba postów: 11,944
Liczba wątków: 126
To w takim razie czegoś takiego raczej nie otrzymamy:
Chociaż podobno w pierwszych newsach, była mowa o jakiejś ostrej scenie erotycznej z udziałem obcych. Wiem dziwnie to brzmi, ale chyba coś takiego było :wink:
21-01-2011, 23:15
Stały bywalec
Liczba postów: 10,333
Liczba wątków: 5
nie obcych tylko dwóch panów ;) i były to jakieś niepotwierdzone bzdety rozsiewane po necie jakich wiele.
21-01-2011, 23:44
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
Wawrzyniec_85 napisał(a):To w takim razie czegoś takiego raczej nie otrzymamy:
Ojejciu straszne! Szkoda, bo w poprzednich filmach takie rzeczy były. Zaraz... nie było.
22-01-2011, 11:18
Stały bywalec
Liczba postów: 10,333
Liczba wątków: 5
To mi wygląda na koncept art alternatywnej sceny końcowej, w której Ripley nie znajduje skafandra :D
22-01-2011, 19:39
Talking Head
Liczba postów: 16,007
Liczba wątków: 264
No to po ptokach - nie będzie prequela. Film wyewoluował po prostu w "Prometheusa" - zupełnie nowe s-f, niezwiązane ze światem Obcego. I DOBRZE!
http://www.avpgalaxy.net/2011/01/14/alien-prequel-is-no-more/
26-01-2011, 13:22
Stały bywalec
Liczba postów: 10,333
Liczba wątków: 5
Przeczytaj może parę wcześniejszych stron tematu :)
26-01-2011, 13:24
Talking Head
Liczba postów: 16,007
Liczba wątków: 264
Co, było? Myślałem że Prometheus ma być po prostu podtytułem, a dopiero teraz dowiedziałem się że to inne uniwersum.
26-01-2011, 13:43
Stały bywalec
Liczba postów: 851
Liczba wątków: 7
koronex1989
27-01-2011, 09:58
Stały bywalec
Liczba postów: 10,333
Liczba wątków: 5
Dokładnie to samo pomyślałem, jak przeczytałem newsa, bardzo lubię Fassbendera, więc się cieszę. I dlatego też mam nadzieję, że Theron i Jolie jednak nie dostaną roli w tym filmie, bo jakoś ich w czymś takim nie widzę.
27-01-2011, 10:50
|