Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
koronex1989 napisał(a):z uwagi na to że historia nie będzie się skupiać głównie wokół Obcego a na innym gatunku potwora nad którym pracuje Giger, jakoś to przeboleję
Podsumowując: Obcy potrzebuje R, a inny obcy nie. Dlaczego? A bo tak :lol:
26-02-2011, 14:50
Ekipa Scotta przebywająca w Pinewood Studios nie próżnuje. Według SkyMovies zbudowali oni 2,5 metrowego animatronicznego Space Jockeya bazując na oryginalnym designie z pierwszej części i wskazówkach H.R. Gigera. A co do samego mistrza to bierze on udział w projekcie ale jedynie jako konsultant. Według źródła na jakie powołuje się SkyMovies, widzowie będą pod wrażeniem wielkiej głowy odpowiedzialnej za pilotowanie tytułowego Prometeusza.
źródło: zakazanaplaneta.pl
26-02-2011, 16:20
Miszczu AVTAKa 2014/18/22
Liczba postów: 30,472
Liczba wątków: 67
koronex1989 napisał(a):No wiesz jakby tak Ridley wzorował się na pierwszej części obcego którą wyreżyserował to być może murzyna trochę przetrzyma :wink:
Oby tylko nie zginął w równie idiotyczny sposób jak Parker :)
26-02-2011, 17:16
Nowy
Liczba postów: 23
Liczba wątków: 0
Na imdb dziś zmieniono status z "pre-production" na "Filming" więc jeśli można im wierzyć to się zaczęło.Nareszcie...
28-03-2011, 15:12
Fhtagn
Liczba postów: 5,357
Liczba wątków: 9
http://www.filmweb.pl/news/Jak+%22Prometeusz%22+wiąże+się+z+serią+%22Obcy%22-72220
Chyba w dobrym temacie piszę...
W każdym razie, szanse, że film chociaż w minimalnym stopniu będzie przypominał Odyseję albo nawet pierwszego Obcego są nikłe. Ambitniejsze kino sf ma swoich wielbicieli, ale nikt ich nie traktuje poważnie. Jak znam życie to dostaniemy PG13 gniota, byle tylko osiągnął zysk.
06-04-2011, 14:05
Stały bywalec
Liczba postów: 10,334
Liczba wątków: 5
Jak pisałem pod tym newsem - jest jedynie nadzieja, że się FOX nie będzie bardzo wtrącał w trakcie realizacji i Scott zrobi chociaż unrated na dvd po swojemu.
Bardziej sceptyczna półkula podpowiada mi jednak, że to tylko kampania promocyjna, a efekt będzie taki jak zwykle.
06-04-2011, 15:43
CGI Paul Walker
Liczba postów: 22,513
Liczba wątków: 30
Nie wiem czy ktoś wspominał, że autorem zdjec bedzie Wolski. Może być klimatycznie.
( pomyliłem tematy )
welcome to prime time bitch!
Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.
24-05-2011, 13:10
Stały bywalec
Liczba postów: 10,334
Liczba wątków: 5
Wiadomo od daaawna.
24-05-2011, 13:46
Stały bywalec
Liczba postów: 851
Liczba wątków: 7
koronex1989
28-06-2011, 19:57
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
Gotowy film a to co mówi scenarzysta/reżyser to dwie różne rzeczy, które często nie mają ze sobą nic wspólnego, ale nie ukrywam że słowa Lindelofa brzmią kurewsko obiecująco, bo gość prezentuje niesamowicie sensowne podejście do kwestii prequeli, przy okazji w jednym zdaniu zawierając cały bezsens tego co zrobił George Lucas.
29-06-2011, 12:14
Stały bywalec
Liczba postów: 10,334
Liczba wątków: 5
Oczywiście może wyjść różnie (choć przypuszczam, że jeśli tak to głównie z winy FOXa - tylko też trzeba zauważyć, że FOX filmu nie produkuje, a studio Scotta, więc aż tak się nie powtrącają), ale jak dla mnie jest to chyba najlepiej się zapowiadający blockbuster ostatnich lat. Świetna obsada, ekipa, wygłaszane ze wszystkich stron ambicje o chęci stworzenia czegoś nietuzinkowego.
Jestem napalony jak meksykańska kobyła!
BTW. pamiętacie te ploty o jakiejś "głowie", która miałaby sterować statkiem czy coś w ten deseń? Brzmi goofiasto, wiem. Tak czy siak, gdzieś wyczytałem plotę, że to właśnie ona nazywać się będzie Prometeusz i że na podstawie swoich własnych, niezrealizowanych projektów do "Diuny" (ale tej Jodorowsky'ego) stworzył ją nie kto inny jak Giger.
29-06-2011, 14:28
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2011, 14:37 przez Albertino.)
Stały bywalec
Liczba postów: 851
Liczba wątków: 7
Cytat:BTW. pamiętacie te ploty o jakiejś "głowie", która miałaby sterować statkiem czy coś w ten deseń? Brzmi goofiasto, wiem. Tak czy siak, gdzieś wyczytałem plotę, że to właśnie ona nazywać się będzie Prometeusz i że na podstawie swoich własnych, niezrealizowanych projektów do "Diuny" (ale tej Jodorowsky'ego) stworzył ją nie kto inny jak Giger.
Raczej nie:
http://www.alienprequelnews.com/2011/06/ridley-scott-confirms-prometheus-is.html
Część tekstu:
Scott also confirmed, as we've previously only speculated, that Prometheus is the name of the ship in the movie and that the ship is sent out into space by a large company much like the "company" (Weyland Yutani) we know from the Alien franchise.
koronex1989
29-06-2011, 14:42
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2011, 14:43 przez koronex1989.)
Rating: Awesome
Liczba postów: 10,313
Liczba wątków: 55
Daniken = Fail. Niestety zaczyna to wyglądać głupkowato.
30-06-2011, 20:20
CGI Paul Walker
Liczba postów: 22,513
Liczba wątków: 30
Czemu? Nie śledzę książek tego gościa ale twierdzenie, że ludzie pochodzą od wyższej cywilizacji jest cąłkiem logiczne.
welcome to prime time bitch!
Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.
30-06-2011, 23:13
Rating: Awesome
Liczba postów: 10,313
Liczba wątków: 55
W którym miejscu?
01-07-2011, 00:24
CGI Paul Walker
Liczba postów: 22,513
Liczba wątków: 30
Właśnie w tym, że mogą pochodzić od "wyższej cywilizacji" :) Chyba nie wierzysz, że od Adama i Ewy ?
A kto wie czy tzw. Bóg to nie jest "obca cywilizacja"
Ale racja, odnośnie filmu, głupkowato wygląda to, że ludzie zostali stworzeni przez SJ. Choć równie durne było niewolnictwo "pod" predatorami.
welcome to prime time bitch!
Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.
01-07-2011, 12:18
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2011, 12:20 przez shamar.)
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
Mnie się to podoba, lakoniczne "Space Jockeye stworzyli ludzi" można opowiedzieć na tysiąc sposobów i może to być albo żenujące albo genialne.
Póki co Prometeusz faktycznie wygląda na świeże sci-fi i kolejne skrawki informacji tylko zaostrzają mój apetyt na ten tytuł.
01-07-2011, 12:59
Fhtagn
Liczba postów: 5,357
Liczba wątków: 9
Szczegóły fabuły wywołują u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo się cieszę, bo tak jak napisał Mierzwiak, wygląda to na coś świeżego, ale z drugiej strony mam obawy, że wyjdzie z tego nieoglądalny stolec.
01-07-2011, 13:27
Stały bywalec
Liczba postów: 10,334
Liczba wątków: 5
Wydaje mi się, że ten opis jest prawdziwy. Wszystkie wcześniejsze wypowiedzi na to wskazują i tytuł nawiązujący do mitologii miałby jak najbardziej sens.
Scott może i nie zrobił od jakiegoś czasu dobrego filmu, ale ten pan kiczu raczej nie kręci (oprócz "Legendy" powiedzmy), a poza tym to jego powrót do SF, więc ja tam jestem nastawiony pozytywnie.
01-07-2011, 14:08
Stały bywalec
Liczba postów: 7,557
Liczba wątków: 50
Jeżeli opis fabuły jest prawdziwy, to tytuł jest banalny i durny. Wychodzi bowiem na to, że ludzie w momencie nazywania statku mieli już świadomość, że w trakcie wyprawy załoga będzie uczestniczyć w wariacji greckiego mitu.
01-07-2011, 14:31
|