16-04-2012, 20:23
|
Prometheus (2012) reż. Ridley Scott
|
|
Jaki czas temu? Już w 1985 roku zmontował osobiście dwie wersje "Legendy", bo tak chciała wytwórnia :) "Alien" też był dość daleki od jego własnej wizji. Filmy Scotta od zawsze były sztuką kompromisu - tylko, że kiedyś mogły mieć chociaż eRkę, dzisiaj już z tym trudniej.
po Black Hawk Down
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings 16-04-2012, 20:35 Cytat:"Alien" też był dość daleki od jego własnej wizji. Ale do dziś twierdzi, że wersja kinowa to jego Dir Cut, a tzw Dir Cuta zmontował tylko dlatego że Fox sobie zażyczył. 16-04-2012, 20:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2012, 20:58 przez Gieferg.)
Fassbender strasznie tu przypomina Henriksena z Aliens. Podobna fryzura, twarz pełna wyrazistych, ostrych zmarszczek. A sam viral świetny.
17-04-2012, 14:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2012, 14:35 przez Huntersky.)
Fassbender świetny aktor, koniec kropka :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.
17-04-2012, 17:23
nikt, to samograje
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings 17-04-2012, 18:27
co by nie pierdolić, to Prometeusz ma najlepszą kampanię promocyjną od dawien dawna.
Jasne, że virali nie reżyseruje Scott, ale za to Lindelof ma swój udział w ich wymyślaniu. 17-04-2012, 21:12
No ale ktoś musi to filmować :) Lindelof nie jest reżyserem. Jakiś second unit director?
17-04-2012, 21:27
Kto stoi za tym? Kto stoi za Scottem? Dlaczego Scott nie jest z nami szczery, chyba ma coś do ukrycia. Uważam takie granie z widzami za hanie... za bardzo dobre :) Jak na razie kampania promocyjna "Prometeusza" jest bezbłędna o czym też świadczą te 50 stron na naszym forum :)
17-04-2012, 21:37
Nie podoba mi sie tak przerazajacy skok technologiczny miedzy Alien a Prometeuszem biorac takze pod uwage roznice czasu. Jest on ogromnie wiekszy niz miedzy Tirem a karetka, bo to tak jakby w Tirze nie bylo zapalniczek, czy nawet zapalek, tylko... ponizsze urzadzenie do rozpalania ognia.
![]() A zamiast komorki, kierowca Tira by porozumiewal sie z rodzina przy pomocy znakow dymnych z ogniska. To jest tak niepowazne, ze az... smieszne. Ktos pisze ze takie wymagania stawia wspolnczesny widz. To ze wspolczesny widz stawia wymagania ktore skutkuja smiesznoscia, nie powoduje, ze przestaja one byc smieszne. To tak nie dziala. Roznica powinna byc, ale mniejsza. Nie podoba mi sie tez jasne niebo jakie w Prometeuszu widze na Ziemi i tej obcej planecie. Obcy kojarzy mi sie z czarnym i zimnym kosmosem na zewnatrz, albo z mroczna Fury 151. Cholernie nie pasuja mi te obrazki do ciemnej i dusznej estetyki tych filmow. Pierwszy trailer bardzo mi sie podobal, ale w nastepnych zobaczylem jakies lapanie sie za raczki, jakies video-pokazy kultur swiata i "zaproszenie" - badziew w stylu Aliens vs Predator, CGI otwierajacego sie Jockeya. Prometeusz tez pewnie CGI, podoba mi sie pomysl z pochodzeniem ludzi, ale za to nie podoba mi sie ludzik jaki bedzie siedzial w Jockeyu. 17-04-2012, 21:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2012, 21:40 przez Gwahlur.)
Ja o czymś innym teraz pomyślałem, oglądając po raz setny trailer Prometeusza.
Mam nadzieje, ze scena omawiania kultur i słynne słowa o zaproszeniu nie będą się odbywały już po przebudzeniu z komór hibernacyjnych, jak to zawsze było w tego typu filmach, gdzie wyruszała jakaś ekspedycja. Zawsze mnie dziwiło dlaczego nikt nie wie dokąd leci, wsiadają na statek w niewiedzy i dopiero na kilka chwil przed dotarciem z szokiem są uświadamiani ze lecą badać kosmitów:) No proszę:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron 17-04-2012, 21:45
Był już pokaz pierwszych 10 minut filmu i te scenki były na tym pokazie. Moim zdaniem takie rzeczy są zbędne i film mógłby się jednak zacząć od samego lotu, ale oczywiście nie wiem jaki mają sens wobec całości, więc póki co się wstrzymam z krytyką.
Gwalhur, twój post jest spóźniony o jakieś 15 stron tego tematu, w skrócie: zieeeew. 17-04-2012, 21:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2012, 21:55 przez Albertino.)
Wracając do virala z Davidem - na filmwebie wrzucili ten filmik. Tłuszcza już płacze, że perfidna i głupia redakcja dała taki olbrzymi spojler. Normalnie LOL. I fajny plakacik - http://1.fwcdn.pl/an/867323/35420.$.jpg
Cytat:Dzięki za spoiler. Daliście ciała na całej linii. Fachowość nie występuje w waszym słowniku najwidoczniej :/ 18-04-2012, 14:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2012, 14:12 przez raven.second.)
No po prostu masakra, ale to jest właśnie poziom czytelników Filmwebu :D
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.
18-04-2012, 17:03 |
|
|
| Podobne wątki | |||||
| Wątek: | Autor | Odpowiedzi: | Wyświetleń: | Ostatni post | |
| Alien (1979) reż. Ridley Scott | Anonymous | 362 | 64,264 |
16-05-2026, 20:15 Ostatni post: Westcoast |
|
| Alien: Covenant (2017) reż. Ridley Scott | military | 1,201 | 254,860 |
07-03-2024, 14:24 Ostatni post: shamar |
|
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 1 gości |




![[Obrazek: ogien2.gif]](http://11sdh.dzs.pl/img/ogien2.gif)





