Bardzo fajny wywiad z Lindelofem.
12-05-2012, 16:41
|
Prometheus (2012) reż. Ridley Scott
|
|
http://insidemovies.ew.com/2012/05/11/damon-lindelof-prometheus-life-after-lost/
Bardzo fajny wywiad z Lindelofem. 12-05-2012, 16:41 Cytat:Okay, so this doesn’t lead to the first scene of Alien, but it does take place before Alien in the same world as Alien? I to mi wystarczy za to, że Scott ostatnio coś dużo pierdół gada. Ale może ten film mu akurat wyjdzie.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings 12-05-2012, 20:18
Ale co wynika z tego pytania Mefi? Że ostatnia scena Prometeusza nie jest pierwszą sceną Obcego, co byłoby a) niemożliwe ze względu na czas akcji obu filmów b) bezsensowne :)
Dziennikarz zadał złe pytanie, powinien spytać wprost, czy koniec Prometeusza wyjaśnia skąd na planecie wziął się derelict. 12-05-2012, 23:06
Ponoć jest to inna planeta, owszem, ale po prostu chciałbym przeczytać odpowiedź Lindelofa :)
12-05-2012, 23:38 (12-05-2012, 23:06)Mierzwiak napisał(a): Ale co wynika z tego pytania Mefi? Wynika z tego dokładnie to, czemu Scott tak usilnie do tej pory zaprzeczał, czyli: to nie jest prequel, to nie ma nic wspólnego z tamtym alienem i to nawet nie ta bajka.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings 13-05-2012, 02:29 (12-05-2012, 23:38)Mierzwiak napisał(a): Ponoć jest to inna planeta, owszem, ale po prostu chciałbym przeczytać odpowiedź Lindelofa :) To że to jest LV-223 to już pewne - zresztą opis pojawia się na animacji układu planetarnego z nowszego spotu. LV-223 krąży wokół gazowego giganta z pierścieniem - być może to ten sam układ planetarny w którym znajdowała się LV-426
14-05-2012, 11:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2012, 12:01 przez pdjakow.) Szczerze? Kompletnie nie widzą mi się te oczojebene kolorki i hologramy na statku. To wygląda jak jakiś Avatar czy inny Mass Effect, co średnio współgra mi z deklaracjami twórców o poważnym i "problemowym" sf (o niezgodności technologicznej z Alienem było już wspomniano; i nie, nie przekonują mnie argumenty o statku - złomowisku); pewnie w trakcie seansu przywyknę, ale póki co lekkie meh. Za to zdjęcia plenerowe - cudo.
Why are you firing wallnuts at me?
14-05-2012, 23:47 Cytat:o niezgodności technologicznej z Alienem było już wspomniano Serio? Gdzie? :> Co do klipu - faktycznie wygląda jak Avatar. Ogólnie jakoś tak sterylnie i sztucznie, a wnętrze statku...cóż... jednak nie czuję alienowego klimatu póki co i napał na film mi trochę przeszedł. 14-05-2012, 23:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2012, 23:54 przez Gieferg.)
Wygląda OK. Z jednej strony bronicie tego, że wnętrze statku nie wygląda jak w Alienie, a z drugiej jesteście tym rozczarowani. Bez przesady z tym Avatarem - przecież film Camerona to oczojebne gówienko, wyglądające jak wymioty Troskliwego Misia. Tutaj jest zachowana jednolita kolorystyka, jest odpowiednio mrocznie i ponuro.
15-05-2012, 08:23
Teraz generalnie jestem w kropce, gdyż na fotkach z Aliena wyraźnie widać, że w okół gazowego giganta krążą trzy księżyce, z filmu wynika że 2. Ale z drugiej strony ciężko uwierzyć, żeby miał to być nie ten sam układ.
15-05-2012, 10:45 (15-05-2012, 08:23)military napisał(a): Wygląda OK. Z jednej strony bronicie tego, że wnętrze statku nie wygląda jak w Alienie, a z drugiej jesteście tym rozczarowani. Bez przesady z tym Avatarem - przecież film Camerona to oczojebne gówienko, wyglądające jak wymioty Troskliwego Misia. Tutaj jest zachowana jednolita kolorystyka, jest odpowiednio mrocznie i ponuro. No tak, tylko ze sprzet u Camerona mial podobna kolorystyke i odcienie jak tutaj + wiecej technicznego realizmu (via Venture Star) Reszta kolorowa, bo to przygodowka dla dzieci, a nie thriller s-f Taki sobie :) Ok, piszac sprzet w tym momencie mam na mysli "spejszipy", choc i wielozadaniowe mechy (ktore Tobie nie przypadly do gustu), byly tworzone wg obecnej wiedzy technicznej/wspolczesnych projektow. Tutaj mamy standardowe (pasujace do utartego schematu i swiata) latajace mieszkania-czolgi rodem ze Star Treka i dwoch pierwszych Alienow, gdzie mimo turbulencji i rzucania podczas ladowania, kapitan staje na dziobie i wydaje rozkazy. W avatarze, lekki, zabudowany szkielet z poteznymi silnikami - cos jak sprzet w misji Apollo 13 gdzie musieli uwazac jak stapaja, zeby nie przebic sie na wylot. Do ladowanie sluza natomiast wielozadaniowe wahadlowce.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.
15-05-2012, 12:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2012, 12:32 przez Bucho.)
Pojawił się kolejny TV-spot i oficjalnie zaczęli chyba pokazywać za dużo. Linków do YT póki co nie ma, ale jest choćby jeden GIF:
Śmiać się teraz chce, że kiedykolwiek dopuszczaliśmy możliwość PG-13. 15-05-2012, 12:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2012, 12:41 przez Galadh.) W tym gifie nie ma nic, co wykraczaloby poza PG-13
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.
15-05-2012, 12:46
Bucho, nigga, pliz. W ujęciu, w którym Facehugger skacze na Kane'a, też nie ma nic wykraczającego poza PG-13.
15-05-2012, 13:08
Oczywiscie, ze nie ma - przeciez nie za to byla R-ka (PG-13 wtedy tez zreszta nie bylo)
Erka mogla byc natomiast za rozrywana klata z kupa juchy, plus rozlupana czaszka i tego typu dyrdymaly :)
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.
15-05-2012, 13:15 (15-05-2012, 13:15)Bucho napisał(a): Oczywiscie, ze nie ma - przeciez nie za to byla R-ka (PG-13 wtedy tez zreszta nie bylo) Biorąc pod uwagę ostatni mega spoilerowaty TV Spot, można się spodziewać dość podobnego tematu. 15-05-2012, 13:25
Nie mowie ze erki nie bedzie (bo przeciez potwierdzone, tak?), odnosilem sie tylko do gifa.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.
15-05-2012, 13:28 |
|
|
| Podobne wątki | |||||
| Wątek: | Autor | Odpowiedzi: | Wyświetleń: | Ostatni post | |
| Alien (1979) reż. Ridley Scott | Anonymous | 362 | 64,273 |
16-05-2026, 20:15 Ostatni post: Westcoast |
|
| Alien: Covenant (2017) reż. Ridley Scott | military | 1,201 | 254,876 |
07-03-2024, 14:24 Ostatni post: shamar |
|
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 1 gości |