Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier
(13-08-2014, 08:46)military napisał(a): Nowy Silent Hill, czyli Silent Hills, reżyseria James Cameron.

Właśnie se pomyślałem, że fajnie byłoby zagrać w SH, jako FPP.
Zrobili już taką część może? Nie wiem, bo ma przygoda zatrzymała się na czwórce.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
W całości nie, ale w Shattered Memories włączał się tryb FPP.

To akurat dobry patent na odświeżenie marki, ale najważniejsze to powrót do korzeni serii. Potwornie gęsta mgła, szkoła, szpital, transformacja miasta odbywająca się w ciemności, a nie w efekciarski sposób na wzór filmu.

Odpowiedz
A nie było jakiegoś "celowniczka" SH?

Był.:) Poroniony pomysł, ale masz FPP:

[Obrazek: ME0000856584_2.jpg]

Swoją drogą, ucieszyłem się, że SH znów robi jakiś Japoniec, ale zobaczyłem, że to Kojima, i... nie. Dziękuję, ale nie. Kojima to największy grafoman w Azji.

Odpowiedz
Dla posiadaczy PS4 jest demo gry P.T. Po około godzinie gry gdy demo się kończy wyskakuje napis Silent Hills. Kojima mistrz świata, grasz w gierkę i dopiero na końcu się dowiadujesz, że to był nowy Silent Hill.

Odpowiedz
(14-08-2014, 14:07)Turus napisał(a): Kojima mistrz świata, grasz w gierkę i dopiero na końcu się dowiadujesz, że to był nowy Silent Hill.
Jeśli przez godzinę grania nikt nie wpadł na to, że gra w Silent Hill, to musieli świetną grę zrobić. Poza tytułem ma to cokolwiek wspólnego z tą serią?


EDIT:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EzSRDmi60QY[/youtube]

Moim zdaniem nie ma, przynajmniej z tego co tu widać, ale klimatu przez duże K temu odmówić nie sposób, FPS sprawdza się świetnie, no i graficznie jest bardzo dobrze.

19:00 - FUCK!!!

Odpowiedz
(14-08-2014, 17:25)Mierzwiak napisał(a):
(14-08-2014, 14:07)Turus napisał(a): Kojima mistrz świata, grasz w gierkę i dopiero na końcu się dowiadujesz, że to był nowy Silent Hill.
Jeśli przez godzinę grania nikt nie wpadł na to, że gra w Silent Hill, to musieli świetną grę zrobić. Poza tytułem ma to cokolwiek wspólnego z tą serią?


EDIT:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EzSRDmi60QY[/youtube]

Moim zdaniem nie ma, przynajmniej z tego co tu widać, ale klimatu przez duże K temu odmówić nie sposób, FPS sprawdza się świetnie, no i graficznie jest bardzo dobrze.

19:00 - FUCK!!!
Nie wiem, bo nie miałem okazji sprawdzić dema gdyż mój pad akurat został oddany na gwarancje. Oby mi już go oddali w następnym tygodniu.

Filmiku, który nie umieściłeś wolę nie sprawdzać. Chcę się przekonać na własne oczy grając w nocy ze słuchawkami.

Odpowiedz
Podobno demo to nie ma nic wspólnego z grą Silent Hills i jest wyłącznie chwytem marketingowym. Udanym!

I dobrze, bo oczekuję jednak czegoś znacznie mocniej związanego z serią, tymczasem to demko - jakkolwiek momentami cholernie intensywne - to taki "zwykły" straszak z duchami.

Odpowiedz
Ja nadal mam problem z tym, co widzę. Z jednej strony trzymam kciuki za ten projekt, ale z drugiej charakter tej kampanii reklamowej mnie odrzuca. Typowo straszakowe motywy, nagrania ludzi krzyczących ze strachu w czasie gry - kojarzy mi się to ze wszystkim, tylko nie SH.

Odpowiedz
Charakter kampanii to chyba cały Kojima, co? A reakcje ludzi to chwyt mający sprzedać nam motyw "najstraszniejszej gry ever", tylko szkoda, że demo z tej gry nie pochodzi, no ale co tam.

Bardziej dziwi mnie nazwisko Del Toro, ostatnie z czym bym gościa skojarzył to horror psychologiczny z potwornie ciężkim klimatem, sądząc po filmach które produkuje to bardziej spodziewałbym się niezamierzenie śmiesznej buły horrorowo-familijnej.

Odpowiedz
Del Toro od kilku lat "pracował" już nad swoim autorskim tytułem, właśnie w takich survival-horrorowych klimatach, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Sama kampania reklamowa może oczywiście mieć mało wspólnego z ostatecznym wyglądem gry, ale to co opisałem wcześniej + angaż Reedusa każą mi trzymać dystans. Przynajmniej do czasu. W tej chwili fora growe sikają pod siebie tylko dlatego, "że to Kojima", ale to wg. mnie też średnia pociecha.

Odpowiedz
PT Demo, czyli - jak zrozumialem - przedsmak SILENT HILLS wygląda naprawdę ładnie graficznie.

(nie dajcie sie zwiesc nazwie filmiku, to nie MGS)



A, sory, nie widzialem, ze ktoś juz wrzucal. Ale moze kogos zainteresuje pijacki lec plej.

Odpowiedz
Podobno gra ma się ukazać najwcześniej w 2016 roku. What the Hill?

Odpowiedz
(17-08-2014, 08:21)Mierzwiak napisał(a): Podobno gra ma się ukazać najwcześniej w 2016 roku. What the Hill?

Tak, a co więcej - Kojima powiedział, że nie wie jeszcze jaki charakter będzie mieć rozgrywka. Cały czas myślą zarówno o FPP, jak i TPP, a Fox Engine stworzony jest do "otwartych światów". Tak więc żeby się nie okazało, że to skończy jak wspomniany przeze mnie wcześniej projekt Del Toro.

Odpowiedz
Czyli tak - kampania świetna, bo wszyscy mówią o tym demie, a co za tym idzie o grze, ale z drugiej strony nie jest ona fragmentem Silent Hills, no i w ogóle nie wiadomo jaka ta gra będzie. Nie wiem czy to genialna, czy może godna politowania zagrywka.

Akurat SH z otwartym światem to nic dziwnego, będzie określony obszar miasteczka i tyle, skoro gry są w stanie pociągnąć kilometry kwadratowe miast i okolicznych terenów, to dadzą sobie radę z niewielkim obszarem Silent Hill. Do tego brak doładowań przy wchodzeniu do budynków i wrażenie swobodnej eksploracji zapewnione.

Co do TPP vs FPP - postawiłbym na to drugie. Co prawda w ostatnim czasie było sporo horrorów w tej konwencji, ale do SH pasuje to jak ulał, przecież już w samym tym demie motyw przeprawy przez prosty korytarz i oczekiwanie tego, co zobaczymy za rogiem ma taki horrorowy power, że w połączeniu ze światem SH powinno dać piorunujący efekt. Nie wyobrażam sobie gry w taki sposób np. w alternatywnym szpitalu, czy nawet w zwykłym. Brrrr.

Odpowiedz
(17-08-2014, 14:21)Mierzwiak napisał(a): Co do TPP vs FPP - postawiłbym na to drugie. Co prawda w ostatnim czasie było sporo horrorów w tej konwencji, ale do SH pasuje to jak ulał, przecież już w samym tym demie motyw przeprawy przez prosty korytarz i oczekiwanie tego, co zobaczymy za rogiem ma taki horrorowy power, że w połączeniu ze światem SH powinno dać piorunujący efekt. Nie wyobrażam sobie gry w taki sposób np. w alternatywnym szpitalu, czy nawet w zwykłym. Brrrr.
No wlasnie - był cały zalew horrorów w takiej konwencji i w sumie w tym demie nie widzę niczego szczegolnie wyjątkowego. FPP w horrorach działa trochę jak w found footage w filmach, więc dużo łatwiej jest przestraszyć i zbudowac atmosfere. Nie twierdze, ze jakby to zrobić w SH to bedzie zle, bo w sumie wzięc konceptu indie i dopracowanie go pod wysoką budżetową grę może wyjść świetnie, ale oby było przy tym też bardziej kreatywne. W PT Demo troche płaczy, głosów, krzyków, jakiś dżamp sker, i w sumie dużo łażenia w kółko. Nihil novi w rosole


Odpowiedz
To prawda, w kwestii rozgrywki nie ma w tym demie kompletnie nic nowego, w zasadzie to bardziej demo silnika, ale klimat jest, niezbyt silent hillowy, ale jest.

Natomiast FPP ma dla mnie taką przewagę, że zwiększa wrażenie uczestnictwa w grze, co w horrorze tego typu ma kluczowe znaczenie. Przypominając sobie najstraszniejsze momenty z SH2 i 3 nie mam wątpliwości, że każdy z nich byłby jeszcze bardziej przerażający, gdybym grał w trybie FPP.

Jeszcze jedna sprawa - idąc np. ulicą miasteczka we mgle kamera jest tak umieszczona, że widzę wszystko to, co jest wokół postaci i nawet jeśli nagle z mgły wyłoni się jakieś paskudztwo, to od razu je zauważę. Tymczasem w FPP widzę tylko jeden kierunek i żeby zobaczyć co jest za mną, muszę się obrócić, a tymczasem radio szaleje i nie wiem z której strony coś nadejdzie. Bomba i pełne gacie :)

Odpowiedz




Nie wiem, kto ma bardziej narąbane we łbie. Kojima, że podniósł zagadki w grze do poziomu absurdu, czy ten kolo, że mu się chciało to rozszyfrowywać wszystko?
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Nie wiem, kto ma narąbane we łbie, ale mam nadzieje, ze wiecej tworcow gier będzie miało tak narąbane we łbie. Nie w kazdej grze, bo nie do kazdej to pasuje, ale tutaj jest genialne.

Odpowiedz
Zagadki w grach powinny być na tyle trudne, by och rozwiązanie dawało satysfakcję, ale jednocześnie powinny mieć jakiś sens, być faktycznie zagadkami, a nie randomowymi czynnościami. Dziwne, że nie trzeba było się kręcić w kółko stor razy, yay. Nie widzę nic genialnego w kuriozalnych zabiegach, przez które 10-minutowego dema ludzie nie mogę przejść i przez dwie godziny.

Odpowiedz
Ale ta zagadka ma sens i jest faktyczną zagadką, a nie przypadkową czynnością. Inaczej nikt by jej nie rozwiązał. A przy tym wykorzystuje technologie gier. To nie jest tak, ze trzeba było to rozwiązać, wysłać imejl, odczytać kod gry, zadzwonić gdzieś, pójść do sklepu, znaleźć skrzynke z odpowiedzią, a potem wrocic i grać dalej.

W dobie poradników do przejścia gier w internecie i trzymania graczy za rączkę, jest to moim zdaniem genialny pomysł w przygodówce. Inna sprawa, ze ludzie najwyrazniej przechodzili to demo bez znajomosci odpowiedzi na to jak je ukończyć, co tez jest fajne, bo dodaje tajemnicy i sprawia, ze demo nabiera głębi.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wiedźmin / The Witcher - seria Gieferg 971 155,659 03-04-2024, 20:46
Ostatni post: shamar
  The Last of Ass - seria Red 2,368 241,917 03-02-2024, 02:35
Ostatni post: Hitch
  Grand Theft Auto (seria) BezcelowyAlbatros 1,347 187,746 22-01-2024, 02:36
Ostatni post: shamar
  Five Nights at Freddy's (seria) / FILM Lawrence 5 3,951 07-11-2023, 03:50
Ostatni post: shamar
  Tomb Raider (seria) peju 123 29,929 28-09-2023, 14:27
Ostatni post: Żółte Krzesło
  Resident Evil (seria) Snappik 284 54,578 04-04-2023, 17:58
Ostatni post: Hitch
  Uncharted (seria) simek 615 90,520 04-08-2022, 16:34
Ostatni post: Mefisto
  Metal Gear Solid (seria) Anielski_Pyl 150 34,659 11-05-2021, 21:50
Ostatni post: Wawrzyniec
  Prince of Persia - seria gier military 27 8,765 10-09-2020, 14:20
Ostatni post: shamar
  Seria "Souls" i Bloodborne military 69 16,680 17-12-2019, 21:29
Ostatni post: patyczak



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości