Star Wars (temat ogólny)
A man of culture:
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
Darth Talon uwodząca Jedi? Nadal brzmi lepiej niż sequel trilogy Disneya.
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
[Obrazek: giphy.gif]

A poważnie, to naprawdę ciężko znaleźć pomysł, który byłby gorszy od shitquel trilogy. W starym kanonie było kilka wyjątkowo durnych opowieści, ale mam wrażenie, że nawet najgorsza z nich miała przynajmniej jakąś iskrę kreatywności i w (swojej koślawej logice) była bardziej przemyślana niż ta bieda trylogia, łatana na kolanie idiotycznymi wątkami.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
(29-10-2021, 14:32)al_jarid napisał(a): Darth Talon uwodząca Jedi? Nadal brzmi lepiej niż sequel trilogy Disneya.

Akurat to by była totalna zzynka z komiksów gdzie Darth Talon miała romans z Jedi Skywalkerem
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
A tak to Disney zrobił tylko zrzynkę z "Nowej Nadziei", "Imperium kontratakuje" i "Powrotu Jedi". Więc z dwojga złego wolałbym zrzynkę z czegoś, czego nie widziałem jeszcze na ekranie.
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
Wszystko inne byłoby lepsze, a tak nawet dzisiaj przypada smutna rocznica. Nigdy nie zapomnę tego dnia i reakcji wśród znajomych, a nawet tutaj na forum. Przy wielkim applausie powiedziałem wtedy: 



[Obrazek: 250796865_439358354273791_64352866366672...e=61A26791]
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
A ten napis na zdjęciu w tle (pochodzącym z "Powrotu Jedi"), to jest jakiś retusz? Bo jakże trafnie podsumowuje cały ten pierdolnik Duży uśmiech
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Dopiero teraz to zauważyłem. Uśmiech Tak to retusz, gdyż na oryginalnym jest obraz kominów, które można zinterpretować jako Disneya zatruwającego filmowe powietrze. Oczko 

[Obrazek: one-day-at-disney-bon-iger.jpeg]
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Odpowiedz
Produkcja "Rogue Squadron" Patty Jenkins zaliczy poślizg. Podobno z uwagi na jej inne zobowiązania (być może WW3 dla WB albo Cleopatra). Data premiery na razie bez zmian, ale to raczej kwestia czasu. Pre-produkcja miała ruszyć w tym roku, a zdjęcia w 2022.

Cóż.. niedawno były o tym ploty. Mówiły dodatkowo, że Disney będzie chciał w ten slot wrzucić już od dawna przygotowywany projekt w realiach Old Republic.

Ciekawe, czy Jenkins do tego wróci, czy może to delikatny wstęp do anulacji projektu...

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Oby, oby, jak się okazuje pierwsza WW działała wyłącznie dzięki prostej fabule opartej o pomysł Snydera, akcji którą reżyserowali ludzie od jego trylogii i chemią pomiędzy Gadot i Pinem, gdy Patty dostała wolną rękę spierdoliłą to po całości, więc wątpię by już się tak palili do tego filmu.

Z resztą... Kto kuźwa chciał oglądać taki film? Tyle możliwości, a oni wyskoczyli z czymś takim.

Odpowiedz
(08-11-2021, 22:29)marsgrey21 napisał(a): Tyle możliwości, a oni wyskoczyli z czymś takim.
Brzmi jak podsumowanie shitquel trilogy.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Obstawiam, że tego filmu w realiach Old Republic też nikt sensowny nie wyreżyseruje. Pewnie jakiś no-name pracujący wcześniej z Disneyem. Może ktoś od tych SW/Marvelowskich seriali. Baba albo czarny. Najlepiej czarna baba.

Jeszcze będziecie tęsknić za trylogią sequeli

Swoją drogą, jeżeli będą te filmy puszczać na przemian z Avatarami to następne sloty dla Jenkins to 2025 i 2027, a jeszcze projekt Taitiego do wepchnięcia i ten od Ojca Chrzestnego MCU.


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Och nie mogę się wprost doczekać Star Wars od łajtitiego, meta żarty, montaże muzyczne, źle umiejscowiony humor, coś z czym identyfikuje Star Wars, mieliśmy tego przedsmak w The Last Jedi, do dzisiaj nie mogę się otrząsnąć z tego jak błystkoliwy był żart z żelazkami które wyglądały jak okręty imperium.

[Obrazek: 230f1y.gif]

Na ten moment zainteresowany jestem jedynie rzeczami nad którymi pracuje Jon i Dave, resztę mam gdzieś.

Odpowiedz
A ja tam jestem ciekawy starwarsów od Waititiego. Może właśnie jego styl dobrze się wpasuje w film, który będzie kręcił. W końcu to uniwersum daje ogromne możliwości i nie musi to za każdym razem być space opera o ratowaniu galaktyki. Wręcz powinno się eksplorować starwarsy na różne sposoby. No, ale po co ja to piszę, Di$ney przecież doskonale daje sobie z tym radę od samego początku Duży uśmiech
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Przecież reżyserował odcinki Mandaloriana. Żart ze strzelaniem szturmowców do szczura był zajebisty.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
Dla mnie był bardzo słaby, gdyż właśnie meta-humor i w ogóle bycie meta nie pasuje do Star Wars. Motyw z żelazkiem z The Last Jedi, czy np. motyw z Po zapalającym latarkę w Rise of Skywalker były okropne. To baśń, współczesny mit, gdzie nie ma miejsca na jakieś mrugania do widza i to jeszcze tak nachalne. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
Żart ze strzelaniem?

Oczywisty i przeciągnięty do granic, w solówce dostanie wolną rękę i będzie jeszcze gorzej.

Odpowiedz
(09-11-2021, 03:13)Lawrence napisał(a): Dla mnie był bardzo słaby, gdyż właśnie meta-humor i w ogóle bycie meta nie pasuje do Star Wars. Motyw z żelazkiem z The Last Jedi, czy np. motyw z Po zapalającym latarkę w Rise of Skywalker były okropne. To baśń, współczesny mit, gdzie nie ma miejsca na jakieś mrugania do widza i to jeszcze tak nachalne. 
Zgadzam się. Odzieranie SW z tej magii i sprowadzanie jej do "naszego świata tylko w kosmosie i z laserami" to zabijanie esencji. SW powstała jako eskapistyczna przygodówka pod koniec lat 70tych nie bez powodu - to była chęć ucieczki od czasów kryzysu, to stąd jej niesamowita popularność. Teraz mamy za to żarty o "twojej starej" i filmy gdzie główny zły ginie w połowie tylko po to by zrobić sobie jaja z widza
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
Ale jest przecież ogromna przepaść między kolejną space-operową epicką historią, a żartami o "twojej starej" (tak na marginesie - nie mogłem uwierzyć, gdy to usłyszałem w kinie). Uniwersum starwarsów jest bardzo pojemne i można by, ba, nawet powinno się robić filmy różniące się gatunkowo. W starym kanonie było ponad 200 powieści. I wśród nich trafiały się prawdziwe perełki - był MASH w realiach starwarsów (bardzo dobra rzecz!), horror, cykl o przygodach pilotów, powieści szpiegowskie (cykl o Eskadrze Widm). I zazwyczaj działało to bardzo dobrze. Nie ma powodu, dla którego nie dałoby się zrobić czegoś podobnego teraz. Przecież do pewnego stopnia próbowali tego w Marvelu (pierwszy Kapitan Ameryka to kino wojenno-przygodowe, drugi ociera się o szpiegowskie, Iron Man3 to taki trochę buddy movie itd), oczywiście wszystko w określonych ramach. Wydawało się, że Di$ney też tak podejdzie do starwarsów - "Rogue One" było do pewnego stopnia filmem wojennym. Dlatego jestem ciekaw tego filmu od Waititiego (przy moim obecnie bardzo umiarkowanym zainteresowaniu tym uniwersum). Bo to może być wreszcie coś innego i po prostu fajnego. Może nie wyjdzie, może będzie pełne głupich żartów, ale myślę, że warto dać mu szansę.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams Veers 3,857 499,298 15-04-2024, 23:52
Ostatni post: Scheckley
  Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017) reż. Rian Johnson Juby 2,711 301,927 14-04-2024, 14:51
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) reż. George Lucas Corn 304 60,828 26-03-2024, 02:27
Ostatni post: Bucho
  Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) reż. George Lucas Mierzwiak 137 30,643 09-12-2023, 22:56
Ostatni post: OGPUEE
  Rogue One: A Star Wars Story (2016) reż. Gareth Edwards [SPOILERY] Juby 1,493 192,279 08-11-2022, 15:15
Ostatni post: Mefisto
  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) reż. George Lucas Tyler Durden 569 68,659 25-06-2022, 19:00
Ostatni post: Bucho
  Solo: A Star Wars Story (2018) reż. Ron Howard Grievous 1,117 134,969 22-06-2022, 18:23
Ostatni post: marsgrey21
  Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams szopman 2,517 252,260 20-04-2022, 14:04
Ostatni post: marsgrey21
  Star Wars: Original Trilogy (IV-VI) Mierzwiak 924 145,093 08-10-2021, 14:55
Ostatni post: Lawrence
  Star Wars: Prequel Trilogy (I-III) military 559 89,610 04-12-2020, 10:36
Ostatni post: Corn



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości