Szansa na odrodzenie magazynu "Film"
#21
mam nadzieje ze plyty z filmami beda w normalnych pudelkach a nie w tym kartonowym czyms

Odpowiedz
#22
Ostatnia DVD z FILMu była z tak miękkiego materiału, że mogłem połączyć dwie "krawędzie" płyty ze sobą :D. Niedługo przejdą na plastik od jogurtów a gazetowy papier będzie prześwitywał...

Odpowiedz
#23
ARmy napisał(a):Ostatnia DVD z FILMu była z tak miękkiego materiału, że mogłem połączyć dwie "krawędzie" płyty ze sobą :D. Niedługo przejdą na plastik od jogurtów a gazetowy papier będzie prześwitywał...

w pierwszym momencie myslalem ze plyty nie dali tylko to kartonowe cos :) takie to mientkie :D

Odpowiedz
#24
Cytat:Ostatnia DVD z FILMu była z tak miękkiego materiału, że mogłem połączyć dwie "krawędzie" płyty ze sobą Very Happy. Niedługo przejdą na plastik od jogurtów a gazetowy papier będzie prześwitywał...

Co się czepiacie? Przecież film działał jak należy w sumie, co nie?

Odpowiedz
#25
Pitero napisał(a):Co się czepiacie? Przecież film działał jak należy w sumie, co nie?

Oczywiście, że nie ma co się czepiać. Któregoś dnia WLEJESZ dvd do napędu i się zdziwisz jak bardzo PŁYNNIE chodzi ci płyta...

Odpowiedz
#26
dziś miałem w łapie ten nowy magazyn, jaki zapowiadali od pewnego czasu - Movie cośtam (czy samo Movie - mniejsza). Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony, bo choć formuła jest dość pstrokata i na pierwszy rzut oka wygląda, jak klon Cinemy zmieszany z Bravo, to jednak w środku jest sporo ciekawych rzeczy. Nie jest to oczywiście rewolucja (ah, jak szkoda, że Świat Filmu upadł po kilku numerach tylko), ale ciekawa alternatywa dla płaskiego ostatnimi czasy Filmu (tu mamy quizy i krzyżówkę, które kiedyś regularnie się przecież w Filmie pojawiały; jest też sporo innych podobieństw, jak np Tyłówka) i przeintelektualizowanego ze wszechmiar Kina. Nie przeczytałem tego oczywiście od deski do deski, ale to co widziałem dobrze rokuje, bo wygląda na ciekawe połączenie formy i treści. Cena to 9 zł czy jakoś tak, ale chyba warto. Raczej nie będę tego kupował regularnie (tu znowu łezka się kręci w oku, jak sobie człowiek przypomni, jak leciał co miesiąc z wywieszonym językiem do kiosku po nowy nr Filmu czy Ekranu i czytał go z wypiekami na twarzy), ale przeglądał i obserwował rozwój tego pisma będę z pewnością. Choć rzecz jasna wciąż brakuje u nas czekoś pokroju Empire, które nawet w dobie internetu stanowi kopalnię wiedzy i solidną lekturę na temat filmów.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#27
to jest to ponizej?:
[Obrazek: okladka.jpg]

wyglada faktycznie z zewnatrz jak klon cinemy. daje im 5 miesiecy:) chyba ze zaczna wydawac miesiecznik z plyta dvd :twisted:
ale co tam kupie jeden, choc i tak nie widze teraz siebie papierowego czsopisma filmowego - internet i wszystko jasne - wiadomosci i artykulow zbyt duzo...

i tak przy okazji.... biegales po "ekran" co miesiac? kurcze, ja pamietam ze co tydzien stawialem sie u pani kioskarki:)

Odpowiedz
#28
tak, to dokładnie to - też im nie daję wielkiej żywotności, choć nie mogę powiedzieć, żeby odstawiali fuszerkę

a Ekran był kiedyś tygodnikiem, i owszem, ale potem stał się miesięcznikiem, a potem zbankrutował :(
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#29
Zakupiłem, na początek przekartkowałem, znalazłem dwa błędy (Dziwny Przypadek Benjamina buttona i X-Man 2), ale mimo to pierwsze wrażenie pozytywne. Pismo zapowiada się na kontynuatora idei Premier, które jednak upadły po 13 miesiącach... I nawet dodawanie filmu na DVD nie pomogło.

Pstrokatość? Odkąd zobaczyłem japoński miesięcznik Famitsu nic juz nie jest dla mnie pstrokate ;).

http://www.psu.com/media/articles/sf4_famitsu_scan.jpg
"That is not dead, which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die."

Odpowiedz
#30
Są bardziej hard-core'owe magazyny japońskie niż Famitsu... ;-) Przy okazji jest to najważniejszy magazyn w świecie gier komputerowych... Dostać ocenę maksymalną 40 (4 recenzentów i każdy daje 10) powoduje w Japonii wzrost sprzedaży danego tytułu o 200% nawet jeśli by inni recenzenci zmieszali grę z błotem... ;-)

Odpowiedz
#31
Podobno Movie - Magazyn filmowy koncentruje sie na filmach wysokobudzetowych, zas jego rednaczem jest byly rednacz Maxima i CKM-u. Jak w takich okolicznosciach gazeta moze byc dobra? ;)
Czy pisuje tam chociaz ktos lebski?

Odpowiedz
#32
i czy uwzglednia wszystkie premiery miesiaca czy tak jak jakuz wspomnial tylko te lepiej sprzedajace sie?

Odpowiedz
#33
Jakuzzi napisał(a):Podobno Movie - Magazyn filmowy koncentruje sie na filmach wysokobudzetowych
Czy pisuje tam chociaz ktos lebski?

nie zauważyłem tego - znaczy na nazwiska nie patrzyłem, a oprócz Watchmenów niewiele tam było poświęcone filmom stricte wysokobudżetowym. Co mi wpadło w oko, to wywiad i artykuł o Winslet i Eastwoodzie (chyba o nim, mogę się mylić, bo zaraz potem miałem w łapkach najnowsze Empire... :P )

tomashec napisał(a):i czy uwzglednia wszystkie premiery miesiaca czy tak jak jakuz wspomnial tylko te lepiej sprzedajace sie?

recenzje były raczej wszystkich filmów z miesiąca
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#34
Nowy magazyn na razie nie wydaje mi się specjalnie zajmujący. Przejrzałem go tylko pobieżnie, nie czytając żadnego artykułu i tylko ze dwie recenzje kinowe – są raczej krótkie, a najkrótsze z nich to w zasadzie tylko notatki. Faktycznie, jest mnóstwo dupereli – okienek, ramek, wyliczanek, rankingów itp., a co mi od razu wpadło w oko, to bardzo, ale to bardzo kiepsko pisane obce nazwy własne, tytuły itp. Jasne, łatwo jest zasiąść do czasopisma i pracowicie wynotować wpadki, lapsusy, literówki i inne błędy, ale – ja na co dzień nie widuję takich w "Filmie". Wydaje się wręcz, że autorzy ani nie opanowali pewnych zasad językowych, ani nie przykładają się specjalnie do sprawdzenia ich pisowni pod względem merytorycznym (czy jak to tam nazwać).

Pierwsze z brzegu: Jack La Motta, Kim Bassinger, Gael Garcia (zgubiony Bernal), Chales (brak 'r') Bukovsky (zamiast Bukowski); błędy lub literówki w tytułach: "X-Man 2", "Vicky Cristina barcelona", "Horsemen – posłańcy apokalissy".
Oprócz tego regularne dodawanie apostrofu lub jego brak: Billa Conti'ego, Guy'a Ritchiego, Billowi Murray'owi, Harvey'a Denta, Franka Dux'a, wampira Henrego. O zwykłych błędach w rodzaju skąd inąd już nie warto wspominać.

Tak więc są to niestety rzeczy irytujące już teraz, po pobieżnej lekturze, i wydaje się, że dalej taki stan rzeczy może być utrzymany w następnych numerach. Bardzo niedobrze.

Aha, Mickey Rourke w "Rumble Fish" określany jest jako "szef motocyklowego gangu". Fakt, nosił ksywę The Motorcycle Boy, ale on był chyba tylko odludkiem, a nie hersztem jakiejś bandy? Słabo już pamiętam.

Odpowiedz
#35
ja dzis szuaklem w kioskach, ale nawet w in medio nie mieli, wiec podejrzewam ze nigdzie w szczecinie nie znajde tego. moze i dobrze...

Odpowiedz
#36
Zdobyłem to w Empiku, a w jakichś pomniejszych punktach prasowych faktycznie tego nie ma, a szukałem od kilku dni.

Odpowiedz
#37
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=25709&strona=&idd=&o_ext_item=all

Z cwaniakowatym przyglupem na stanowisku redaktora naczelnego nie ma szans na odrodzenie magazynu.

Odpowiedz
#38
Cytat:Z cwaniakowatym przyglupem na stanowisku redaktora naczelnego nie ma szans na odrodzenie magazynu.

To samo co wyzej, tylko nieco szerzej:

http://blogkmf.blogspot.com/2011/04/bajka-o-tanim-chwycie.html

Odpowiedz
#39
http://kino.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=471&Itemid=1

Może zamiast poszukiwania dotacji, wypadałoby rozważyć gruntowną zmianę formatu nierentownego magazynu?

Odpowiedz
#40
nie za bardzo jest jak. To raczej polski klon Sight&Sound czy Cahier du Cinema, a nie Empire czy Vanity Fair. Po prostu trzeba się pogodzić, że magazynów w stylu literatura na świecie, dialog, ruch muzyczny czy rzeczone Kino, w Polsce czyta bardzo niewiele osób.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  10 nominacji za Najlepszy Film (zamiast 5) desjudi 32 6,912 25-06-2009, 19:44
Ostatni post: Anonymous



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości