Samurai Cop
Liczba postów: 4,396
Liczba wątków: 28
Edgar Wright, Simon Pegg i Nick Frost ponownie łączą siły w jednym z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów roku a zarazem ostatniej części "trylogii lodów i krwi". Grupa przyjaciół spotyka się po 20 latach aby ponownie zaliczyć, będący swoistą miejską legendą, pijacki maraton kończący się w barze "World's End". Na swojej drodze spotkają paranormalne zjawiska, mieszankę różnych gatunków filmowych, specyficzny humor i dynamiczny montaż Wrighta. W obsadzie znajdują się także Rosamund Pike, Martin Freeman, Paddy Considine i Eddie Marsan. Premiera w UK 19 lipca, w USA 23 sierpnia, polska data pozostaje nieznana. Pierwszy zwiastun pojawi się prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.
07-05-2013, 17:14
Talking Head
Liczba postów: 16,007
Liczba wątków: 264
Jest już zwiastun, ale nie zalinkuję, bo w kijowej odtwarzarce MSN. Moja ocena: hmmm. Może być ciekawie, ale mam wrażenie, że to Shaun of the Dead z kosmitami zamiast zombich.
08-05-2013, 13:31
Rating: Awesome
Liczba postów: 10,313
Liczba wątków: 55
W This is the end poszli dalej i tam są nie tylko kosmici ale też apokalipsa, potwory i ciul wie co jeszcze... Myślę, że obejrzenie obu filmów back-to-back to przepis na fajną imprezkę.
08-05-2013, 13:42
Samurai Cop
Liczba postów: 4,396
Liczba wątków: 28
Tutaj zwiastun. Zapowiada się bardzo dobrze, rzeczywiście ma to posmak "Wysypu żywych kosmitów", ale to najlepszy komplement jaki może usłyszeć ten trailer. Szkoda tylko, że muzyka w nim jest taka odpychająca.
09-05-2013, 08:35
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2013, 08:36 przez Szaman.)
Red Crow
Liczba postów: 12,707
Liczba wątków: 50
Na razie jedyny większy minus tego filmu to Rosamund Pike w obsadzie.
Poza tym, fuck yeah! Nowy film trójcy Wright-Pegg-Frost - to nie może się nie udać.
09-05-2013, 15:54
Fanboy Nolana
Liczba postów: 11,944
Liczba wątków: 126
Fajne! :D
Scena z płotem mocna. Nawiązanie do Hot Fuzz? :P
09-05-2013, 22:11
Banned
Liczba postów: 20,755
Liczba wątków: 63
Do Shaun of the Dead. W Hot Fuzz płot już byl nawiazaniem do Shaun of the Dead. Widac motyw i żart znów powraca.
09-05-2013, 22:24
Red Crow
Liczba postów: 12,707
Liczba wątków: 50
Było nie było, "World's End" wieńczy trylogię, więc spodziewałbym się więcej takich nawiązań do poprzednich dwóch filmów.
09-05-2013, 22:40
Samurai Cop
Liczba postów: 4,396
Liczba wątków: 28
Fajny nowy plakat, w tym tygodniu kolejny zwiastun
A ten plakat chyba jeszcze lepszy
21-05-2013, 16:25
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2013, 16:54 przez Szaman.)
Stały bywalec
Liczba postów: 6,871
Liczba wątków: 6
Nowy zwiastun, chyba sporo lepszy niż poprzedni, chociaż nadal pozostaję dość sceptyczny. Ale uwaga... jest szansa na to, że Simpn Pegg nie tylko nie będzie wkurwiał, ale będzie całkiem śmieszny.
http://movies.yahoo.com/video/worlds-end-trailer-1-201030712.html
22-05-2013, 17:01
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2013, 17:20 przez PropJoe.)
Red Crow
Liczba postów: 12,707
Liczba wątków: 50
Cytat:jest szansa na to, że Simpn Pegg nie tylko nie będzie wkurwiał,
...the fuck? A niby w którym filmie Wrighta wkurwiał, zamiast śmieszyć? Pomijam dość kiepskie występy w rzeczach typu "Jak stracić przyjaciół...", ale u Edgara Pegg zawsze trzyma fason i jest znakomity.
A zwiastun rzeczywiście sporo lepszy od poprzedniego.
22-05-2013, 21:10
Stały bywalec
Liczba postów: 6,871
Liczba wątków: 6
No dobra. Nie oburzaj się tak. Chyba po prostu nie pamiętam za bardzo Hot Fuzz i Shaun, ale od tego czasu, gdzie go nie widziałem, irytował strasznie. Na czele właśnie z How to Lose..., Mission: Impossible, zwiastunem Paula i występem w Top Gear. Fakt, że pewnie się niepotrzebnie do niego uprzedziłem zapominając, że chyba bywał spoko zanim zaczął grywać w Hollywood. Ale sam jest sobie winny.
22-05-2013, 21:26
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2013, 23:07 przez PropJoe.)
Stały bywalec
Liczba postów: 3,030
Liczba wątków: 36
Pegg bywa genialny, ale raczej gdy grywa w brytyjskich filmach. Polecam zapoznanie się z tym:
http://kinofilizm.blogspot.co.uk/2013/05/a-fantastic-fear-of-everything.html
Nie wiem tylko czy można już do tego dorwać polskie napisy, ale z angielskimi nie powinno być problemu.
22-05-2013, 22:44
Red Crow
Liczba postów: 12,707
Liczba wątków: 50
Ot, taki tam plakacik:
02-07-2013, 10:18
Red Crow
Liczba postów: 12,707
Liczba wątków: 50
Stały bywalec
Liczba postów: 7,557
Liczba wątków: 50
To mnie nie zaskakuje. Martwi mnie natomiast to, że wciąż nieznana jest data polskiej premiery.
29-07-2013, 20:58
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2013, 20:58 przez Jakuzzi.)
Red Crow
Liczba postów: 12,707
Liczba wątków: 50
Zarówno "Shaun of the Dead", jak i "Hot Fuzz" miały polską premierę ze sporą obsuwą w porównaniu do światowej, więc myślę, że tutaj będzie podobnie. Tzn, prędzej będzie można dostać go w wiadomym sklepiku, niż obejrzeć na dużym ekranie.
29-07-2013, 23:14
Recka od Jaremy :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hYdHwwvPimU[/youtube]
28-08-2013, 20:34
Stały bywalec
Liczba postów: 4,444
Liczba wątków: 8
Polski dystrybutor najwyraźniej ma zamiar zwiększyć obroty Pirackiej Zatoki w najbliższych miesiącach...
28-08-2013, 20:47
Samurai Cop
Liczba postów: 4,396
Liczba wątków: 28
8/10
Ogólnie bardzo dobry, chociaż wyraźnie słabszy od "Wysypu żywych trupów" i "Hot Fuzz", pozbawiony tej specyficznej energii pulsującej z ekranu.
Plusy:
+ świetny Pegg i po raz pierwszy naprawdę mu dorównujący Frost
+ bardzo dobry scenariusz, niby zahacza o wszystkie motywy o których możemy pomyśleć po przeczytaniu opisu (wieczny chłopiec, znęcanie się w szkole, poczucie zmarnowanego życia itp), ale nie ma poczucia większej wtórności
+ tradycyjnie fantastyczny montaż, szczególnie pomysłowe i fajnie zmontowane sceny walk
+ niezłe zdjęcia
+ bardzo dobre dialogi
+ niezłe efekty specjalne, chociaż w porównaniu z "poprzednimi częściami’ znacznie więcej tutaj CGI, a sam film jest kompletnie bezkrwawy i gdyby nie parę przekleństw spokojnie dostałby PG-13
+ świetne cameo Pierce’a Brosnana, to Brosnan z poziomem gry z “Autora Widmo” a nie “Worka na kości”
+ zaskakujące zakończenie, choć nie mogę się zdecydować czy pasuje ono do reszty filmu, ale coraz bardziej zaczyna mi się podobać
Minusy:
- fatalna Rosamund Pike, angielska aktorka jest tutaj wyraźnie spięta i dysponuje bardzo ubogą mimiką
- kosmici, którzy niestety sprawiają wrażenie zrobionych z porcelany nie są godnym przeciwnikiem dla naszych bohaterów
- reszta ekipy przez większą część filmu wydaje się tylko tłem dla Pegga i Frosta
11-09-2013, 10:07
|