Tokyo Vice (HBO Max, 2022)
W HBOMax mam dwa, ogólnie to jest skandal że są już trzy odcinki do tyłu.

Jestem na trzecim odcinku, serial jest obiecujący - piękne widoki i klimat Tokio, poświęca sporo czasu na rozbudowę świata przedstawionego, panujących w nim zasad i przedstawienie pierwszego planu. Lekko drażni to, że raz serial próbuje być poważnym kryminałem o Yakuzie, a potem zdaje się być jakąś feel good obyczajówką - Ansel Engort nie pomaga, bo mając 30 lat wygląda jak nazbyt poważny gimnazjalista.

Odpowiedz
U mnie są 3.

Odpowiedz
Jeszcze kilka dni temu wystarczyło kilka razy odświeżyć stronę i apka HBO ładowała zawartość zza wielkiej wody.

Odpowiedz
(15-04-2022, 09:47)Capt. Nascimento napisał(a): Jestem na trzecim odcinku, serial jest obiecujący - piękne widoki i klimat Tokio, poświęca sporo czasu na rozbudowę świata przedstawionego, panujących w nim zasad i przedstawienie pierwszego planu. Lekko drażni to, że raz serial próbuje być poważnym kryminałem o Yakuzie, a potem zdaje się być jakąś feel good obyczajówką - Ansel Engort nie pomaga, bo mając 30 lat wygląda jak nazbyt poważny gimnazjalista.
Też mam takie odczucie, że póki co serial lepiej się sprawdza w portretowaniu roboty Żyda w japońskiej gazecie niż w kryminalnym świecie, który jest jakiś taki miękki, jakby nie na poważnie. Nie wiem o co chodziło z tą sceną, gdy Adelstein podgląda jakieś konszachty gangstersko-policyjne, wyciąga zwykły aparat i strzela fotę, co każdy zauważa i jedyne konsekwencje to pogrożenie palcem.

Odpowiedz
Im dalej tym gorzej:

Młody gangster Yakuzy prawie zabija pięściami innego gangstera, który obraził babkę do której simpuje.
Szef Yakuzy chciał go ukarać, ale zmienił zdanie słysząc jego propozycję...
No i zaprosił do swojego domu randomowego dzieciaka - głównego bohatera (znowu nie mogę zdzierżyć że on wygląda jak 15-latek) prosząc o odnalezienie kogoś kto go wrabia w policji.
W międzyczasie blondynka ogłasza głośno że nie boi się Yakuzy i mogą jej naskoczyć, a młody gangster-simp podśpiewuje Backstreet Boys mówiąc że to najlepszy zespół w historii.

To już wygląda totalnie jak te seriale Marvela/Disneya dla nastolatków, gdzie Yakuza jest mniej więcej tak straszna jak gang Piotra Adamczyka w Hawkeye'u.

Odpowiedz
A w rzeczywistosci Yakuza w Japonii jest jakas bardzo niebezpieczna? Bo wydawalo mi sie, ze oni wlasnie nie sa super hardkorowi.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Z hardkorami to bywalo roznie, ale ogolnie Yakuza XXI wieku to juz nie to co bylo jeszcze w latach 80.

Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
@Crov

Kiedyś (lata 80 i początek lat 90. XX wieku) yakuza siała postrach. Dzisiaj to emeryci, cień dawnej potęgi i chwały. Budzą postrach tylko podczas gry w bingo.

Odpowiedz
No to chyba nie ma co sie dziwic, ze w serialu tak wyglada.

Odpowiedz
Nie wiedziałem jeszcze ani jednego odcinka, ale czy akcja serialu nie jest osadzona przypadkiem na początku lat 90?

Odpowiedz
Wg tego co piszą w internecie to 1999.
Czyli yakuza powinna być już kiepska?
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
1999 rok chyba.

Odpowiedz
Nie wiem czy gdzieś pada konkretny rok, no ale nikt nie ma komórki, są stare komputery, a fotki robią jeszcze na analogach.

Swoją drogą to wyczytałem, że w Polsce będzie wychodził jeden odcinek na tydzień, a więc finał wjedzie u nas miesiąc później... Czy da się to wytłumaczyć czymkolwiek innym niż wrodzoną polakofobią amerykańskich korpo? :P Powinni jeszcze specjalnie dla Polaczków puszczać tylko w 720p i z lektorem.

Odpowiedz
1999 to jeszcze nie parodia yakuzy, ale szczytowa faza już za nimi.

Odpowiedz
(18-04-2022, 20:52)simek napisał(a): Nie wiem czy gdzieś pada konkretny rok, no ale nikt nie ma komórki, są stare komputery, a fotki robią jeszcze na analogach.

W 1999 w Japonii nikt nie ma komórki? Fake.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
To możliwe. Wbrew pozorom Japonia jest potęgą technologiczną w produktach jako takich a nie w ich powszechnym użytkowaniu. Jak tam byłem w 2015 to wciąż powszechne były wypożyczalnie wideo
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
No dobra, ale wtedy to nawet w Polszy szaraczki miały Nokie.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Aż sprawdziłem i faktycznie jest to niedopatrzenie ze strony twórców. W 1999 roku w użyciu było 50 milionów telefonów w Japonii (40% kraju)

https://web-japan.org/kidsweb/hitech/mobile/mobile01.html
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Pozostaje tylko kwestia jak w 1999 roku używało się komórek - nie sądzę, żeby było tak jak w 2022 gdzie każdy 90% czasu ma wlepione gały w ekran :)

Odpowiedz
Przy czym ja nie ręczę za to, że na ekranie nie ma żadnej komórki :P po jednym obejrzeniu dwóch odcinków po prostu nie zapamiętałem, żeby ktokolwiek ich używał.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon