Yellowstone (Paramount, 2018-)
Skończyłem 3 sezon i ostatnie 3 odcinki są minimalnie lepsze jak epizody 1-7, ale to nie znaczy, że jest dobrze. Powtórzę co napisałem w temacie o nowym filmie Sheridana, że przestali udawać, że to jest telenowela, a wątków naprawdę ciekawych jest tyle, że starczyłoby na góra dwa odcinki, a cała reszta to zapychacze. Choć trochę się dzieje, bo dowiadujemy się od czego zaczęła się nienawiść Beth do Jamiego. No i właśnie Jamie przechodzi pewną przemianę, która może zaowocować na plus w kolejnej serii.

Więc ostatnie minuty finału są wybuchowe jak na ten serial, więc można mieć nadzieję, że w 4 serii od pierwszego odcinka będzie się działo dużo. Choć też końcowy cliffhanger jest z rodzaju takich jakich już raczej we współczesnych serialach się nie robi,
Jest też parę ciekawych innych momentów, jak załatwienie bandziorów pracujących dla Sawyera z Lost, ale te ciekawe i ważne momenty nie działają, przez to jak rozwodniony jest serial przez dramaty rodzinne i romanse. Dziwi mnie jedynie że narzeka się na sezon 3, bo od 1 serii widać było co dla twórców jest najważniejsze, że wątki obyczajowe, melodramatyczne, jak z telenoweli, a te konkretne stanowią 20% serialu.

W sumie to też nie zdziwię się jak po tak wybuchowym finale 4 sezon zacznie się spokojnie i przez 9 odcinków rodzina Duttonów będzie lizała rany, przygotowywała się do zemsty, a dopiero w finale zacznie się to co lubimy w filmach Sheridana i wątek zostanie załatwiony w parę minut. Zdziwię się jak od pierwszego odcinka będzie się działo.

Oczywiście fajnie się patrzy na rodeo, ujeżdżanie koni, jak kowboje gonią bydło, nie mam nic przeciwko romansom, obyczajowym wątkom, ale te zapychacze (choć nie wiem czy to słowo pasuje jak stanowią 90% serialu) dominują nad resztą przez co jest nudno i nieciekawie. Więc niby sporo zmian zapowiada się w serialu za rok, ale jestem pewien, że te zmiany będą rozwodnione przez telenowelę.

A gdyby pozbawić serial melodramatu i zostawić samą akcję, walkę o ranczo, to mógłby być z tego dobry film i chyba wolałbym Y jako film. W sumie z 3 sezonów to fabuły by starczyło na 120minutowy film, oczywiście jakby wyciąć z niego całą telenowelę. Więc dla mnie Yellowstone to cały czas taki sam średniak, jak w 1 i 2 serii, mimo tego, że sporo pozmieniało się u Duttonów, niektórzy z bohaterów przeszli przemianę.

Niby mógłbym odpuścić, ale mój tata ogląda wszystko z Costnerem, a ja oglądam wszystko od Sheridana, więc Yellowstone to serial, który oglądamy razem. Wygląda na to, że nie odpuścimy, choć narzekaliśmy przy każdym odcinku 3 serii, może oprócz trzech ostatnich, które minimalnie były lepsze od siedmiu wcześniejszych. Ocena: 5/10.

Rozwalił mnie dialog Beth do ojca po którym John powiedział, że muszą zastanowić się nad ich męskimi rozmowami, które lubi, ale musi wprowadzić jakąś granicę, bo nie może tego odsłuchać co usłyszał. No i właśnie jak to słaby sezon pokazuje też to, że Mausner zrezygnował z tłumaczenia, co już zapowiedział w połowie sezonu, a po finale potwierdził. Niby to samo mówił po 1 i po 2 serii, ale tym razem mu wierzę, że nawet jak poziom się podniesie to nie wróci do serialu.

Odpowiedz
Cytat:Niby mógłbym odpuścić, ale mój tata ogląda wszystko z Costnerem, a ja oglądam wszystko od Sheridana, więc Yellowstone to serial, który oglądamy razem.
O, to jestem jak twój stary. Pozdrawiam :D
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
[Obrazek: Cole-Hauser-2.jpg]

michax napisał(a):rozwodniony jest serial przez dramaty rodzinne i romanse

Jak patrzę na to z dystansu, to dochodzę do wniosku, że takie coś było konieczne. Rodzina (poza synem-prawnikiem) mocno się skonsolidowała po wydarzeniach z drugiego sezonu, zatem te "romanse" (btw, wszystko rozwija się organicznie od samego początku, nie ma tu żadnego przypadkowego romansowania) są logiczną konsekwencją zacieśniania więzów w grupie.

Odpowiedz
Jestem po S2E6 i jestem ciężko zachwycony. Jasne, są scenariuszowe przegięcia jak np. przypadki Kayce'a, przy których w pewnym momencie wysiada Księga Hioba, jest duuużo o relacjach (może dla niektórych za dużo), trochę z dupy perypetie Jimmiego, ale ogólnie stężenie zajebistości jest tu jednak powalające. Hauser rzeczywiście hipnotycznie intensywny, chyba tylko Costnerowi nie kradnie scen, no ale Kev daje życiową kreację (do tej pory uważałem, że najlepszy był w "JFK"). Ja takie rodzinno-emocjonalne klimaty lubię, nawet sceny przy "obiadowym stole" przykuwają. Wspaniale zagrana jest Beth - miałem szczęście w nieszczęściu znać taką dziewczynę, ostro namieszała mi w życiu, i zniewalająco-destrukcyjna natura zaburzenia borderline, zwłaszcza w relacji z Ripem, jest bardzo celnie pokazana. Do tego soundtrack (piosenki) od miesiąca katuję w samochodzie. Realizacja jest ucztą dla oczu, choć faktycznie reżyseria Sheridana w 1. sezonie miała w sobie błysk geniuszu, którego mniej jest w - i tak znakomitym - sezonie nr 2.

Jeśli coś mnie zaczyna irytować, to Dan Jenkins.

Ciekawostka dla Mentala: pierworodny syn Cole'a Hausera ma na imię Colt, a najmłodsza córka - Stalowa (Steely) Roe :)

---
EDIT 3 tygodnie później:

S02E07 wzruszył mnie i wytargał emocjonalnie do spodu, coś pięknego. Masakra i miazga.

Finałowy S02E10 faktycznie za krótki przynajmniej o kwadrans, albo nawet o pół godziny. Zabrakło przestrzeni i czasu na emocjonalne wybrzmienie napięć i katharsis; tragedii nie ma, ale mogło być dużo lepiej. Zabrakło reżyserskiej ręki samego Sheridana.

I nawet jeśli to pachnie telenowelą (motyw z adopcją Ripa) to i tak chłonę jak gąbka. A od tercetu Costner - Reilly - Hauser wprost trudno oderwać oczy.

Odpowiedz
No ciekawe... https://www.filmweb.pl/news/Powstaje+prequel+serialu+%22Yellowstone%22-141198

Odpowiedz
Ej, czy Josh Holloway gra w tym serialu jakąś kozacką postać, czy raczej takie okej tło?

Odpowiedz
W trzecim sezonie gra maklera/najemnika dużego funduszu inwestycyjnego, który chce pozbawić Duttonów ziemi. W czwartym zapewne będzie miał jeszcze większą rolę do odegrania, bo Costner poprzysiągł mu zemstę.

Odpowiedz
Ogólnie to większość czasu łowi ryby ;) Ale ma kilka dobrych scen z Beth:

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Trzeci sezon rzeczywiście jest najmniej oryginalny i dałbym mu ogólnie 7 - są sceny na 9 (nie tylko dynamiczne, niektóre dialogi też robią dobrą robotę), są i takie na naciągane 5, ten sezon ma też najwięcej waty bez wyrazu. Ale i tak na dużym propsie, bo zżyłem się z ekipą Y-Ranch i najchętniej bym się tam przeprowadził. No i od czasów "The Wire" żaden serial nie dostarczył mi tak zajebistej playlisty.

Odpowiedz
Hm trzeci sezon troche za bardzo zapędził się w rejony obyczajówki i rodzinnej dramy niż na twardym krwistym pełnym przemocy Ranczu. Tak jakby scenarzyści nie mieli pomysłu na konkretnego Viliana i przypomnieli sobie o nim dopiero w siódmym odcinku. Nie mniej pod koniec na szczęście Yellowstone odnajduje swoje korzenie i podkręca śrubę, ale z drugiej strony zapędziło się to w rejony których nie lubię czyli Cliffhanger na którego rozwiązanie będzie trzeba czekać prawie rok...tak czy inaczej za bardzo w tym już siedzę aby zrezygnować z tych postaci. Liczę na to że w czwartej serii podkręcą śrubę do końca i dadzą finał z jajem bo nie widzę tego jako tasiemca do usranej śmierci 7+/10 za trzeci sezon.

Odpowiedz
Oprócz prequela Sheridan też zrobi spinoffa Yellowstone "6666" i kilka innych seriali dla Paramount+. Może któryś z nich to nie będzie Dynastia dla facetów, ale porządne, męskie kino.
https://deadline.com/2021/02/yellowstone-spinoff-mayor-of-kingstown-land-man-taylor-sheridan-slate-paramount-plus-1234700272/

Odpowiedz

Odpowiedz




Premiera 4 sezonu 7 listopada, szykuje się konkretny payoff :)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz


Pierwszy ep czwartego sezonu będzie trwał dwie godziny :)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz


"Everybody's going to get fucked up." - Cole Hauser.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Powtarzam sobie wszystko przed czwartym sezonem.

Boże, przywróć ich z powrotem do życia, żebym mógł ich jeszcze raz zabić.

~ Rip Wheeler

[Obrazek: rip-wheeler-yellowstone.gif]

ALFA!

Odpowiedz
W roku 2020 hrabstwo Yellowstone, gdzie swoje ranczo ma John Dutton, odnotowało rekordową liczbę zabójstw (19). Eksperci twierdza, że to efekt serii zamachów z finału 3 sezonu.

Odpowiedz
(09-10-2021, 17:18)Mental napisał(a): Powtarzam sobie wszystko przed czwartym sezonem.

Boże, przywróć ich z powrotem do życia, żebym mógł ich jeszcze raz zabić.

~ Rip Wheeler

[Obrazek: rip-wheeler-yellowstone.gif]

ALFA!

Yellowstone to mój ulubiony serial ostatnich lat. Ma swoje grzeszki, ale zalety wszystko wynagradzają. Nie mogę doczekać się finału w 4 sezonie. Mam nadzieję że Rip dostanie epicką scenę, w której dokona rzezi na miarę finału z Rambo 5.

Co do moich ulubionych scen z poprzednich sezonów - uwielbiam finał odcinka "Going back to Cali" - mistrzostwo!

Odpowiedz
Dwa pierwsze odcinki 4 sezonu już dostępne, dali też pierwszą zajawkę prequela zatytułowanego "1883" i wygląda to bardzo zacnie:



Premiera 19 grudnia tego roku.

Edit: Pierwszy ep 4 sezonu i scena z ptakiem:) Początek kapitalny, w drugim epie serial znowu zwalnia, zobaczymy co dalej.

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Pełny zwiastun "1883"

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mayor of Kingstown (Paramount, 2021- ) Mental 120 21,230 Wczoraj, 18:25
Ostatni post: slepy51
  1923 (Yellowstone origin story) by Taylor Sheridan Doppelganger 7 875 Wczoraj, 00:18
Ostatni post: Gieferg
  1883 (prequel Yellowstone, reż. Taylor Sheridan) Mental 97 14,049 15-03-2024, 13:30
Ostatni post: Gieferg
  Cobra Kai (2018) Doppelganger 319 43,235 13-02-2024, 00:16
Ostatni post: OGPUEE
  Ślepnąc od świateł (HBO, 2018) hanys 209 44,993 26-09-2023, 16:52
Ostatni post: Mental
  Succession (HBO, 2018-) nawrocki 293 38,595 18-06-2023, 19:58
Ostatni post: deymos
  The Haunting of Hill House (2018) patyczak 123 18,825 03-08-2022, 01:19
Ostatni post: shamar
  The Kominsky Method (Netflix, 2018) Pelivaron 1 1,582 29-04-2021, 19:35
Ostatni post: Trailery Srailery
  Chilling Adventures of Sabrina (2018- ) Netflix Bradesinarus 37 8,315 03-12-2020, 17:09
Ostatni post: Trailery Srailery
  Waco - 2018 slepy51 9 3,109 26-04-2020, 21:55
Ostatni post: Pelivaron



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości