Filmy Disneya / Pixara
(18-01-2019, 14:14)OGPUEE napisał(a): I obie części Ralpha Demolki.

najlepiej póki dwayne johnson jest w formie
tak że o.

Odpowiedz
Nie, zagra go John C. Reilly, któremu się dorobi CCI-ciało :).

Odpowiedz
(18-01-2019, 14:14)OGPUEE napisał(a): Jeszcze jest Piotruś Pan (Broń Cię Panie Boże!)

Fakt, zapomniałem o Piotrusiu. Ale myślę, że to nie powstanie. Ostatnio WB robiło podejście do tego tematu, wcześniej Universal - nie wypaliło.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Planetę skarbów i przede wszystkim Atlantydę - z porządnym budżetem, minimum Cameronem czuwającym nad całością i sensowną obsadą to i sam bym łyknął bez popity. Ale do tych dwóch tytułów trzeba by naprawdę wizualnego sznytu, by chociaż klimatem stanąć obok oryginałów. 

Atlantyda to w ogóle samograj w obecnym klimacie politycznym - źli biali ludzie robią rozpierdol pokojowej, kolorowej nacji ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Jak wyżej, innymi słowy chciałbym aktorskie wersje tych filmów ale nie od Disneya.

Odpowiedz
(18-01-2019, 14:32)Badus napisał(a): Planetę skarbów i przede wszystkim Atlantydę - z porządnym budżetem, minimum Cameronem czuwającym nad całością i sensowną obsadą to i sam bym łyknął bez popity. Ale do tych dwóch tytułów trzeba by naprawdę wizualnego sznytu, by chociaż klimatem stanąć obok oryginałów. 

Atlantyda to w ogóle samograj w obecnym klimacie politycznym - źli biali ludzie robią rozpierdol pokojowej, kolorowej nacji ;)

Przecież Cameron już 10 lat temu zrobił live-action rimejk Atlantydy.
[Obrazek: ca6775f2799d40f5079b8c3e9319.1000.jpg]

Te filmy to w 90% to samo, tylko jeden trafił w czas z 3D i stał się hitem wszech czasów, a drugi trafił na zmierzch klasycznych animacji i poniósł klęskę w box office (a szkoda, bo oba są równie wspaniałe).

Odpowiedz
Wiecie co robię jak chcę obejrzeć coś w stylu "Atlantydy" lub "Planety Skarbów"? Oglądam "Atlantydę" lub "Planetę Skarbów" ;) Przecież połowa uroku tych filmów, to śliczna animacja i wizualny styl. Wersje aktorskie to byłby CGI clusterfuck.

Odpowiedz
Jak to? Juby? Nie słyszałeś, że Avatar Camerona to remake "Pocahontas"?


Cytat:Jak wyżej, innymi słowy chciałbym aktorskie wersje tych filmów ale nie od Disneya.

Ehh. W sumie brutalne, ale prawdziwe. :<

Grievou napisał(a):Wersje aktorskie to byłby CGI clusterfuck.

Dużo zależy od tego, kto by za tym stał.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
(18-01-2019, 14:28)zombie001 napisał(a): Fakt, zapomniałem o Piotrusiu. Ale myślę, że to nie powstanie. Ostatnio WB robiło podejście do tego tematu, wcześniej Universal - nie wypaliło.

Nie zgodzę się.

Disneyowski Piotruś Pan jest już ikoniczny i jak ktoś pomyśli o Piotrusiu to większość skojarzy od razu z interpretacją Disneya. A sam film jest uwielbiany przez wielu (mój ojciec był na tym kinie za dzieciaka i pokochał go. Jego dzieci, w tym ja, widziały film na VHS i też go pokochały) i sporo ludzi ściągnąłby ewentualny live-action remake. 

Odpowiedz
(12-03-2019, 15:32)Arahan napisał(a): Co do BO - Dumbo? No nie wiem, Dumbo to dosyć stara animacja i mnie np. nigdy ta historia nie pociągała.

Animacja jest całkiem mroczna i sam film pewnie będzie pod tym względem dużo łagodniejszy. Słonik jednak zrobi i zarobi swoje ;)
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
(12-03-2019, 15:33)Badus napisał(a): Co do samego klimatu - tandeta, jak arabski Bollywood. Mam wrażenie, że leciwy Prince of Persia lepiej sprzedał ten folklor.

O właśnie to mnie też strasznie razi. Idąc na Kreuzberg czy Neu-Kölln do pierwszej lepszej knajpy mam większy arabski klimat niż tutaj, co właśnie zalatuje Bollywoodem.
Prince of Persia jest spoko i tam czuję, że to się dzieje w Persji. I to mimo "white-washing" ale tam mi nawet aktorzy bardziej perski wyglądali.

Co do Dumbo to ja akurat wierzę w Burtona. Tym bardziej, że powrót do animacji po latach był dość bolesny i tak naprawdę dopiero pod koniec coś się zaczyna dziać.
I domyślam się, że w nowej wersji nie będzie pieśni niewolników co nie potrafią czytać, ani kruków. ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
(12-09-2007, 01:36)Mierzwiak napisał(a): Najsłabszym elementem Króla Lwa są w ogóle piosenki, wyjęte za przeproszeniem z dupy i pasujące jak pięść do nosa.

Akurat wg. mnie piosenki w "Królu Lwie" były bardzo dobre.

Odpowiedz
Piosenki były z dupy (przynajmniej większość z nich). Wolałbym, żeby je sobie w remake'u odpuścili.

Odpowiedz
LOL. Jak wytniesz piosenki to co tam zostanie?
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
https://www.rottentomatoes.com/m/dumbo_2019

Wygląda na to, że Burton popełnił kolejnego zakalca. Szok.

Odpowiedz
54% to nie zakalec. To delikatne rozczarowanie. I tak stawiałem max 70. Klasycznej animacji nic nie pobije.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
W animowanym Dumbo nie ma absolutnie nic ciekawego, więc to byłby wyczyn jeśli Burton zrobiłby słabszy film.

Odpowiedz
Niestety muszę się zgodzić z przedmówcą gdy co do Dumbo to nie wiem też na ile to magia dzieciństwa działa? Gdyż jak sobie niedawno odświeżyłem, to Dumbo lata dosłownie 5 minut w całym filmie i to dopiero pod jego koniec. :/ Jakoś to inaczej w dzieciństwie pamiętałem.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
Dumbo nawet ujdzie, oglądało się raczej bezboleśnie, choć "rozbuchany" finał jakoś mi średnio pasował do całości i tempo mogło by być lepsze. Fajnie było znowu zobaczyć DeVito, tylko żałuję, że nie mogłem go jeszcze usłyszeć (dubbing...). Takie tam 5... 6/10.

Wersji animowanej nie widziałem, ale po przeczytaniu opisu wychodzi na to, że tym razem nie jest to dosłowny remake jak w przypadku Pięknej i Bestii, raczej wariacja na temat.

Odpowiedz
Animowanego Dumbo możesz spokojnie darować, bo fabuła w większości to zapychacze i to defacto nieco dłuższa Silly Symphonies (godzina z minutami).

A co za tym idzie dosłowny remake nie miałby tu autentycznie sensu. 

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Seriale Disneya OGPUEE 187 38,976 10-02-2024, 14:39
Ostatni post: OGPUEE
  Filmy Dona Blutha OGPUEE 17 5,570 25-12-2023, 17:47
Ostatni post: OGPUEE
  Luca (2021) - animacja Pixara Pelivaron 2 1,489 08-07-2021, 15:13
Ostatni post: yacajackowski
  UP czyli kolejne niesamowite dzieło PIXARA? Danus 77 20,386 19-02-2021, 16:07
Ostatni post: Kryst_007
  Krótkometrażówki Pixara! Maik 5 3,904 11-05-2019, 14:02
Ostatni post: Pehov
  The Good Dinosaur (2015) - Dinuś od Pixara Lawrence 22 10,754 30-07-2016, 11:54
Ostatni post: Mierzwiak
  Filmy Suzie Templeton Negrin 2 2,774 27-02-2008, 15:16
Ostatni post: Mefisto



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości