Captain Marvel (2019)
[Obrazek: fejdz.png]


[Obrazek: april-fools-joke.gif]

panie fejdź pana zarządzanie MCU


Odpowiedz
Wszystko wina tych przeklętych homofobów, mizoginów, faszystów, seksistów, rasistów i innych -stów.



Wysłane przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
E, raczej nie.

To są recki z kanału Sfilmowani (sam kanał taki se)

Captain Marvel






The Marvels





Gusta i oceny są różne ale nikt mi nie wmówi że "Captain Marvel" jest lepsza od "The Marvels".

Odpowiedz
W Usa chyba nie będzie nawet 85 milionów...

Powiem szczerze, że jak już około 2016 przejadał mi się marvel i zaczynałem sobie marzyć o jego upadku, to nie myślałem, że o ile do niego dojdzie to będzie tak srogi, no ale cóż, główna widownia dojrzała, dorosła, a Marvel zamiast iść z wiekiem widzów tak jak np. przy Harrym Potterze, to cofnęli się jeszcze bardziej w rozwoju jednocześnie mijając się z generacją sraktoka i progresywnymi szczekaczami którzy ich nie oglądają.

Marvel vs rzeczywistość

[Obrazek: giphy.gif]
que sera sera

Odpowiedz
Na ten moment myślę że do kosza trafili "Young Avengers" - Ms. Marvel, Kate Bishop, Ant-Girl i America Chavez. Nie sądzę aby taki film powstał, chyba ze będzie postać która go pociągnie.

Odpowiedz
(19-11-2023, 18:49)Spoilerowo napisał(a): [Obrazek: fejdz.png]
Kto by pomyślał, że ponury, 200 minutowy film Scorsese będzie miał na koncie prawie tyle samo co nowy Marvel :D

Odpowiedz
Dobrym przykładem jest tutaj Oppenheimer, 3 godzinny przegadany behemot któremu brakło 50 baniek do miliarda.

Z tych wszystkich obecnie zapowiedzianych produkcji to sporo poleci, co z tego, że fani lubią Kamale i aktorka wydaje się sympatyczna, skoro to ten sam postaci jaki oglądaliśmy już w marvelowskich Spider-Manach (Iron Boy, Zendaya i gruby), Wakandzie (czarna Iron Woman), to samo tyczy się Kate Bishop i córki Ant-Mana, dosłownie ten sam archetyp nadpobudliwej nastolatki/nastolatka który się już dawno znudził, Ms Marvel miała najniższą oglądalność ze wszystkich seriali, ale pewnie zrobią drugi sezon ze względu na główną aktorkę, ale o filmie z nią, czy Young Avengers można zapomnieć.

W przyszłym roku tylko Deadpool 3, później moooże Thunderbolts gdzie zatrudniono azjatę (tego z Walking Dead) do roli wysokiego, potężnie zbudowanego białego blondyna (szok) do roli Sentry'ego (ciekawe czy mu zostawią żółty kostium), mają obsadę, nie mają scenariusza, Czarny Sokół ma 3 miesięczne reshooty, FF dalej na etapie castingów, Blade jest w czarnej dupie (hehe), no i to tyle, więcej seriali niż filmów, a połowa z nich już na etapie castingu i scenariusza ma problem.
que sera sera

Odpowiedz
Z tego wszystkiego tylko Deadpool 3 się pewnie wybroni, bo to jedyny film, gdzie ewentualny scenariuszowy burdel i pierdyliard zbędnych cameosów, można będzie wykorzystać i w meta sposób obśmiać.

Reszta to kicha. Nie widzę nic interesującego dla siebie co chciałbym oglądać w kinach.
- Thunderbolts aka Black Widow 2? Dajcie spokój, ja nadal nie obejrzałem jedynki;
- Captain Muricca? Nie byłem fanem Evansa, tym bardziej nie jestem fanem Mackiego;
- FF? 2 razy nie powiodło się FOXowi z próbą zrobienia czegoś ciekawego z tymi postaciami, nie udałoby się to pewnie MCU nawet w ich szczytowej formie i nic nie wskazuje na to, że uda im się to teraz;
-Blade? Snipes vs. Ali? Wybór jest prosty.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Bajer polega też na tym że Ms. Marvel ma teraz "papiery" na jedną z najbardziej "pałernych" postaci w MCU .



Prawdopodobnie to było planowane do czegoś na przyszłość bo trochę to "za dużo" aby "tak po prostu" dać postaci.

Odpowiedz
Thunderbolts aka Suicide Squad i to dosłownie, pamiętam to dziś jak wszyscy nabijali się z pomysłu, że SS zostało zebrane w odpowiedzi na pojawienie się Supermana i że walczyli z wiedźmą, tymczasem Thunderbolts będą walczyć dosłownie z bogiem który nie tylko posiada moce Supermana, ale ma nieograniczoną moc manipulacji energią, wymiarami i pokonać go mają 2 dziewczyny i 4 superżołnierzy.

Jeśli o Black Widow chodzi to ja do tej pory nie mogę ścierpieć jak spierdolili jednego z lepszych złoczyńców z komiksów czyli Taskmastera, to taki bondowski villain który dużo gada, kpi, a oni zrobili z niego kobietę która nie wypowiada ani jednego słowa i będzie teraz częścią zespołu... Jak tak to zamieniają każdą poważną postać w śmieszka, jak mają villaina z ciętym językiem to mu go ucinają, typowy marvel.

[Obrazek: thunderbolts.jpg]
que sera sera

Odpowiedz
Ta, parodia z tym Taskiem, ale to nic przy Ultronie.
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
Ok, obejrzałem drugi raz i - dla ciekawych - trochę moich wrażeń "technicznych".


Generalnie można powiedzieć że problematyka jest wzięta z "Supermana" z 1978 - Superman mimo superpołera nie może być wszędzie, zrobić wszystkiego, uratować wszystkich (chyba że ma sprzyjający scenariusz :)



Tutaj dodatkowo dochodzi to że Carol jest pilotką, ma swój statek który tylko ona umie pilotować i kwestia wyboru - supermanić czy pilotować. A jak będzie supermanić i statek trafi szlag to...

Sekwencyjność jest zrobiona trochę dla funu widzów ale nie jest jakoś potrzebna do czegoś w filmie (np wykonania misji). To Carol jest koksem i chodzi tutaj aby wyrwać ją z sytuacji gdzie by sobie świetnie poradziła albo z misji którą wykonuje i nagle wrzucić tam inne postacie. Trochę jest to też w filmie używane inaczej ale głownie o to chodzi - Carol rozwali wszystko na swojej drodze i przetrzyma wszystko ale Kamala i Monica - już nie. I to - dopóki trwa - daje Kapitance potężny problem/kłopot.



Generalnie też ten film i sytuacja służy aby z Kapitanki mocno spuścić zadęcie. Bo w sumie postać jaką pamiętam z poprzednich produkcji można zawrzeć w jednej scenie





Czyli twarda baba z dużą mocą. I w sumie tyle.

I film wcale temu nie zaprzecza ale wybijając ją z rytmu "polecieć gdzieś i tam komuś dowalić" pokazuje ją niemal przez cały czas od innej strony. Np zwalając ją znienacka na stół, jak worek kartofli :p Tez wpuszczając inne postacie w jej prywatną przestrzeń i emocje. Aby postać nie była tym posągiem jak do tej pory tylko np..


Czyli generalnie "The Marvels" starają się sprzątnąć całą tą koszmarną partaninę jaką narobiły wobec postaci poprzednie filmy z nią, i... to jest cel tego filmu (jeśli ktoś się zastanawia o co chodzi w tym filmie i po co powstał- serio, ta kwestia chyba niektórych przerosła).

Natomiast postać Dar-Benn.. cały czas mi coś chodziło po głowie, dopiero jednak  przy okazji innej dyskusji  kliknęło - przecież to.. Zod z "Man of Steel". Przywódca z motywacją "wszystko dla moich ludzi", ale też pewne przesadzenie postaci w różnych aspektach aby tez dzieciaki widziały bardziej "kreskówkowego złola". Inna sprawa że nie ta klasa aktorska i jest zdecydowanie mniej tej postaci..

I właśnie, z tym filmem coś robiono.

Tak do finału wydaje się że go po prostu "odchudzono" - wywalono mniej znaczące sceny, może niektóre mniej istotne tłumaczenia, może niektóre poważniejsze momenty.

Np w pewnym momencie postacie dostają nowe kostiumy i w sumie.. dlaczego? Bo tylko w przypadku Kamali jest to w sumie uzasadnione. Scenka trochę jak z "Batman i Robin".

Albo kwestia Dar-Benn. Wydaje się że

A w to wszystko wpadła Kapitanka wymachując swoim "Magnum 44" i strzelając do wszystkiego co się rusza. Wydaje się że ta sytuacja została "złagodzona" w filmie a na pewno nie starano się tego "podkreślić". Ale jest.

Ale z drugiej strony jest cały wątek "The Annihilator" i scena


Wydaje się że stwierdzono że ma to być "lekki, szybki film" i pod tym kątem przycinano, starając się jednak nie zmienić tu za bardzo niczego.

w finale jest już bardziej.


Mamy np 




W walce z Dar-Benn



no i Monica

wydaje mi się że ktoś tutaj (Bob Iger?) uznał że jest za dużo powagi, dramatyzmu i tłumaczeń jak na "lekki, szybki, wesoły" film a za mało "tańców Starlorda" (choć tą funkcję miała w filmie pełnić sekwencja z kotami) - no i stąd to.




Nie oceniam filmu źle, ale wolałbym zobaczyć  wersję wg oryginalnego zamysłu.

Natomiast jeśli gdzieś były/będą doniesienia o jakichś dużych dokrętkach to to raczej bzdury. Tutaj dokręcono parę mikroscenek i dialogów totalnie "po taniości" a reszta to kwestia wycinania różnych rzeczy a nie dodawania czy przerabiana.

Odpowiedz
Spójrzmy prawdzie w oczy:


Odpowiedz
:)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
A, o co chodzi w sekwencji na pewnej planecie bo na tym też się wszyscy roztrzaskują





Generalnie poziom zrozumienia "The Marvels" jest strasznie niski. Chyba najciekawszy materiał był - ku mojemu zaskoczeniu - na Napisach Końcowych. Ale większość materiałów jakie ludzie robią o tym filmie to jakieś totalne popierdółki na poziomie Jasia z Filmweba (patrz zresztą materiał ze "Sfilmowanych" który dałem wyżej). Naprawdę przypominają się czasy DCEU gdy widzowie i khytycy wykładali się na najprostszych rzeczach ^^

Odpowiedz
Wyglądąło na gówno, śmierdziało jak gówno, obejrzałem (wpadł mi darmowy Blu-ray) i co się okazuje?


Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Marvel Cinematic Universe (temat ogólny) Grievous 3,233 329,486 08-05-2024, 21:05
Ostatni post: zombie001
  Avengers: Endgame (2019) Mierzwiak 1,516 159,948 08-02-2022, 23:39
Ostatni post: Rozgdz
  Captain America: Civil War (2016) Pelivaron 1,203 175,919 07-11-2021, 18:31
Ostatni post: Rozgdz
  Spider-Man Far From Home (2019) Pelivaron 239 35,254 29-06-2021, 17:33
Ostatni post: kordian_slowackiego
  Captain America: The First Avenger (2011) EL-Kal 266 80,414 18-03-2019, 20:38
Ostatni post: Martinipl
  Captain America: The Winter Soldier (2014) Huntersky 777 136,108 10-09-2018, 15:06
Ostatni post: tchopz
  Marvel Cinematic Universe Quiz Anekses 1 1,325 03-06-2018, 22:43
Ostatni post: Gieferg



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości