Filmy Disneya / Pixara
Miecz w kamieniu - Początek nawet obiecujący. Mroczny las, niekreskówkowy wilk, jastrząb atakujący wiewiórkę. Prolog z książką i czołówka ma ładną animację przywodzącą na myśl Śpiącą królewnę.

Przeczytałem, że i Miecz w kamieniu też ma się doczekać live-action remake’u i wyznaczyli już reżysera. I wiecie co? Jestem na tak. Jak Disney ma remake'ować swe animacje, to niech wybiera te, gdzie to ma sens i powiedzenia czegoś nowego. Ponieważ fabuła oryginału to zlepek różnych przygódek i okazji do dreamworksowania z ery Shreka, a jedyną zasługą jest wprowadzenie Wiedźmy Mim, którą kojarzę z całkiem zabawnych komiksów w Kaczorze Donaldzie. Zresztą ona dostaje najlepsze sceny.

Konflikty są tu miałkie. Merlin nagle decyduje, że zostanie korepetytorem Artura (który dopiero wpadł przypadkiem do jego chatki), bo nawdychał się fajki i wtłacza mu naukę w momentach, gdy Artur nie ma czasu i potem musi świecić oczyma przed sir Ectorem. Próbowali nadać konflikt, gdy Merlin strzela focha, że Artur chce być giermkiem zamiast aspirować się do wyższej idei. No, dla mnie bycie rycerzem jest bardziej opłacalne i przynajmniej można bajerować laski zamiast być napastowany przez zboczone wiewiórki :P. Nie, nie szkoda mi tej samiczki. W świecie ludzkim są na to paragrafy. Swoją drogą Ector trochę igra z ogniem goszcząc Merlina w walącej się wieży, gdy przed sekundą pokazał swą potężną magiczną moc :P. I czemu potem sir Ector nie wierzy w historię Artura o rybach, skoro widział na co stać Merlina.

Jak zwykle oglądałem w oryginalnym języku. Voice acting wyjątkowo słaby. Artura dubbinguje aż trzech aktorów i to bezczelnie słychać. W pierwszej scenie Artur jest świeżo po mutacji głosu, gdy szuka strzały. A po chwili gdy trafia do chatki Merlina, to ma głos małego chłopca. A i tam mam wrażenie, że podkładał kolejny aktor przechodzący mutację. Potem w scenie z rybami Artur mówi dziecięcym głosem, a potem dubbinguje go aktor po mutacji, a potem dubbinguje go najmłodszy po głosie. I tak po kolei. Gdy Artura woła sir Ector, to nagle brzmi BAAARDZO nisko jakby był w liceum (co kłoci się z wyglądem), co wybija mocno z rytmu. Albo Artur czyści kotły – piskliwy głos. Po chwili Merlin go zagaduje o wiewiórkach. Artur mówi głosem po mutacji, a po chwili znowu piskliwym głosem. Ech... Disney naprawdę?! Najlepsza wówczas jakościowo wytwórnia animacji i taki babol, którego nawet amatorzy by się wstydzili?! Nie mogliście dać jednego aktora, albo przynajmniej jakoś brzmiących podobnego? Później doczytałem, że trzech różnych aktorów miało niby symbolizować wewnętrzne rozdarcie itp. To przypomina żart z bodajże Benny'ego Hilla: „Co nagła zmiana obrazu na czarno-białą symbolizowała?” „Nic, po prostu skończyła się nam kolorowa taśma”. Przynajmniej jest powód dla nie-Amerykanów, by to oglądać z jakimkolwiek dubbingiem (swoją drogą PRL-owski dubbing to jedyny, który do tej pory nie wylęgł się do czasów obecnych).

Wizualnie to nic specjalnego. Zastosowano tu szkicowy luźny styl ze 101 dalmatyńczyków, gdzie tam się sprawdzał idealnie, jako że film dział się we współczesnej, industrialnej Anglii (która jest najbrzydszym krajem zachodniej Europy), a tu moim zdanie się gryzie. Tła są nudne i zlewające się, a animacja postaci też jakaś nie jest oszałamiająca. Momentami Artur bez powodu wybałusza gały.

Piosenki są tu daremne i polegają, że Merlin coś tam śpiewa.

Generalnie filmy Disneya z lat 60. nie były jakieś wybitne.

4/10

Odpowiedz
Powstanie film o kulisach powstawania pierwszego Disneylandu. Za kamerą David Gordon Green xD

https://deadline.com/2021/10/disneyland-movie-origins-david-gordon-green-halloween-kills-directing-1234854028/

Odpowiedz
Ciekawe, czy zawrzą to, że otwarcie pierwszego Disneylandu to był gigantyczny fail, gdzie połowa atrakcji nie działała, brakło jedzenia, a spanikowany Walt rzucał przekleństwami :). Ale, że to produkcja na Disney+, to spodziewam się kluchowatej laurki bez Walta z papierosem w gębie.

Odpowiedz
Jechania po obecnym Disneyu nigdy za wiele. Tym razem, co jest nie tak z Disneylandem i czemu Universal robi to lepiej:



Odpowiedz
Na koniec świata...


Odpowiedz
Nie ogarniam koncepcji tego filmu.
Czy zrobią też film o Chudym, w którym nie będzie on zabawką, tylko prawdziwym kowbojem na Dzikim Zachodzie? A potem o Rexie, który będzie prawdziwym tyranozaurem, będzie łaził po prehistorycznej dżungli i pożerał inne dinozaury?
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
Kiedyś była animowana seria, która akurat nie była zła:
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
Jak pokazuje intro, założenie przy serialu było takie, że niby jest to kreskówka, istniejąca w świecie filmowego "Toy Story", tak jak w rzeczywistym świecie powstawały często kreskówki, których głównym zadaniem było promowanie zabawek. Więc to, że serial traktuje Buzza jako prawdziwego astronautę, ma sens. Natomiast jak się ma ten nowy film do czegokolwiek z "Toy Story" to jeszcze na razie nie wiem.
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
Nie ogarniam koncepcji, nie wygląda porywająco, pewnie będzie crap...
...ale cholera ciężko mi się jakoś minimalnie nie podjarać, bo za szczyla postać uwielbiałem (księgowi Disney'a lubią to) no i nie kojarzę, by temat kosmosu był przesadnie eksploatowany w animkach w ostatnich latach?

@al_jarid obstawiam, że koncepcja będzie identyczna - z Toy Story live action koszmarku nie zrobią, ale już zakombinować z osadzeniem postaci w "naszych" realiach - why not?
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
A pod koniec tego teasera, to jest Afro-Kosmonauta, czy Afro-Kosmonautka? 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
Kosmita.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Gdy pierwszy raz usłyszałem, że taki film powstaje to byłem przekonany, że będzie to jakaś historia żyjacego w świecie TS astronauty z lat 60., który miał być inspiracją do stworzenia zabawki. Teraz to widzę, że to będzie jakieś sci-fi na całego, więc kompletnie odpadam.

Odpowiedz
Bardzo sympatyczny kawałek:

Odpowiedz
Disney jest uroczy. Murzyn wychowujący dzieci, do tego nieswoje, aj. Magia Świąt <3 pewnie dlatego wyłączyli komentowanie :D

Poprzednia w kurcze pieczone lepsza ;)


Odpowiedz
Ale kanał Disneya na YouTubie chyba w ogóle ma wyłączone opcje komentowania. Przynajmniej wiem to oficjalnych klipach z DisneyXD i np. pod klipami z Kaczych Opowieści, czy Fineasza i Ferba nie można dawać komentarzy. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
(04-11-2021, 14:32)Pelivaron napisał(a): Murzyn wychowujący dzieci, do tego nieswoje, aj.
On i jego krewni wychowali się w białej dzielnicy :).

Odpowiedz
(04-11-2021, 14:39)Lawrence napisał(a): Ale kanał Disneya na YouTubie chyba w ogóle ma wyłączone opcje komentowania.

To dlaczego pod "CZAS BY BYĆ RAZEM" komentarze są i nadal można komentować?

Odpowiedz
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
Um... what?


Odpowiedz
W sumie pod względem urody to sama Greta bardziej by pasowała na Śnieżkę. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Seriale Disneya OGPUEE 187 38,976 10-02-2024, 14:39
Ostatni post: OGPUEE
  Filmy Dona Blutha OGPUEE 17 5,570 25-12-2023, 17:47
Ostatni post: OGPUEE
  Luca (2021) - animacja Pixara Pelivaron 2 1,489 08-07-2021, 15:13
Ostatni post: yacajackowski
  UP czyli kolejne niesamowite dzieło PIXARA? Danus 77 20,385 19-02-2021, 16:07
Ostatni post: Kryst_007
  Krótkometrażówki Pixara! Maik 5 3,904 11-05-2019, 14:02
Ostatni post: Pehov
  The Good Dinosaur (2015) - Dinuś od Pixara Lawrence 22 10,754 30-07-2016, 11:54
Ostatni post: Mierzwiak
  Filmy Suzie Templeton Negrin 2 2,774 27-02-2008, 15:16
Ostatni post: Mefisto



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości