OSCARY 2025
Filmik długi nie jest, masz dekada po dekadzie podanie mniej lub bardziej zabawne przykłady jak to akademia olewała znakomite filmy na rzecz tego, co akurat w danym czasie było popularne a dziś mało kto o tym pamięta - totalne wykluczanie komedii, horrorów, filmów sci-fi itp. Nic zaskakującego jeśli ktoś się kinem interesuje ale warto rzucić okiem.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Dzięki.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(16-03-2025, 15:44)Mefisto napisał(a): Warto odpalać czy raczej banialuki?

Trochę banialuki, bo często te popularno-zapomniane filmy to były kasowe filmy - gość się zżyma, że Akademia doceniła Najlepsze lata naszego życia, a olała To wspaniałe życie. Zapomina, że Najlepsze lata naszego życia były najbardziej dochodowym filmem w USA, a z kolei  było flopem i uznane za gniota (ile bywało w historii, że jakiś tekst kultury w momencie premiery był jechany, a dopiero po latach został klasykiem). Sprawa Kramerów była dobrze wyróżniona, bo dotykała ważnych zmian społeczno-obyczajowych i rozumiem, że Czas apokalipsy dotyczył wciąż bolesnych wspomnień z Wietnamu. I gość się myli, że Batman Burtona został olany przez Akademię, ponieważ otrzymał Oscara za scenografię. I The Dark Knight dostał rycerza za tak nieistotną ktegorię jaką jest najlepszy aktor drugoplanowy. I narzeka, że Scary Movie nie został doceniony przez Akademię? Rly? 

Odpowiedz
No ale olewanie horrorów, kryminałów i komedii to jest fakt, a jak już nagradzają to takie gówno jak to "Wszystko, wszędzie co to będzie".
que sera sera
Leżę i robię pod siebie
Oozy nine millameedah.

Odpowiedz
OGPUEE napisał(a):Trochę banialuki, bo często te popularno-zapomniane filmy to były kasowe filmy - gość się zżyma, że Akademia doceniła Najlepsze lata naszego życia, a olała To wspaniałe życie. Zapomina, że Najlepsze lata naszego życia były najbardziej dochodowym filmem w USA, a z kolei było flopem i uznane za gniota

LOL chłopie, no ale chyba od tego są te całe nagrody, żeby nagradzać najlepsze filmy w danym roku a nie te najbardziej dochodowe czy najbardziej lubiane. Co ma piernik do wiatraka? Przecież m.in. o tym jest ten materiał. Oskary od samego początku istnienia tych nagród to był w dużej mierze konkurs popularności wśród zblazowanych krytyków a nie nagradzanie tych rzeczywiście najlepszych.

OGPUEE napisał(a):I gość się myli, że Batman Burtona został olany przez Akademię, ponieważ otrzymał Oscara za scenografię. I The Dark Knight dostał rycerza za tak nieistotną ktegorię jaką jest najlepszy aktor drugoplanowy.

Przecież on tam mówi o nagrodach czy nominacjach za najlepszy film, mówi że niektóre z podanych produkcji dostały jakieś ochłapy w postaci statuetek w jakichś mniej znaczących kategoriach.

Co do reszty to przecież wiadomo, że jest to subiektywna lista tego kolesia ale fakt faktem, że sporo wymienionych przez niego klasyków zostało totalnie olanych z różnych przyczyn przez całą tą pożal się boże akademię i nie zaczęło się to jakoś niedawno ale było tak od zawsze.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
I dlatego te nagrody nigdy mnie specjalnie nie obchodziły. Ignorują gatunki, które stanowią zdecydowaną większość tego, co oglądam. Już wolę zaglądać do wyników Saturnów :)

Problemem jest to, że często za najlepszy film nagradzają produkt filmopodobny zrobiony specjalnie pod akademię (wspomniany już Crash czy Zniewolony lub Kształt Wody). Jak doda się do tego jeszcze fakt, że kino w ostatnich latach za wiele nie ma do zaoferowania to te nagrody obchodzą mnie, no... dalej mnie nie obchodzą.

Co do filmiku to nie zgadzam się z gościem zupełnie odnośnie Oscarów z 1977 - bardzo dobrze, że wygrał prosty i szczery Rocky. Jest to jeden z niewielu moich 10/10 nagrodzony rycerzykiem :)

Odpowiedz
(16-03-2025, 17:07)slepy51 napisał(a): Oskary od samego początku istnienia tych nagród to był w dużej mierze konkurs popularności wśród zblazowanych krytyków

No nie do końca, bo głosują członkowie akademii, czyli de facto filmowcy i jakiś tam procent dziennikarzy/krytyków.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
"Anora" to chujowy snuj a "Wszystko, wszedzie..." to chujowe quasiSF. Ale nie widzialem tego pierwszego.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):No nie do końca, bo głosują członkowie akademii, czyli de facto filmowcy i jakiś tam procent dziennikarzy/krytyków.

Zwał jak zwał, chodzi o to, że to jakieś tam mniejsze lub większe kółko wzajemnej adoracji głosujące na filmy bezpieczne i skrojone pod ich gusta a nie na te nieoczywiste, łamiące schematy i wybijające się ponad to co każdego roku można zobaczyć w kinach. Ogólnie po tej szopce z nagrodzeniem "Zakochanego Szekspira" te nagrody powinny ostatecznie stracić jakąkolwiek wartość i nie rozumiem ciągłego traktowania ich jako coś poważnego.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
(16-03-2025, 19:47)shamar napisał(a): "Anora" to chujowy snuj (...) Ale nie widzialem

Czyż Shamar nie jest boski? :D
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Nie widział, ale za to przewidział!

Odpowiedz
(16-03-2025, 17:07)slepy51 napisał(a): Co do reszty to przecież wiadomo, że jest to subiektywna lista tego kolesia

Subiektywna to mało powiedziane. On zrobił strasznie wybiórczy film po łebkach, oceniając filmy przez pryzmat klasyki (którą w danej chwili nie była) oraz z obecnej perspektywy. No i kończy się to tym, że boli go, iż np. nie nagrodzono... Halloween - no bez przesady.

Cytat:Zwał jak zwał, chodzi o to, że to jakieś tam mniejsze lub większe kółko wzajemnej adoracji głosujące na filmy bezpieczne i skrojone pod ich gusta a nie na te nieoczywiste, łamiące schematy i wybijające się ponad to co każdego roku można zobaczyć w kinach.

Z reguły każde gremium to kółko wzajemnej adoracji, które nagradza to, co im się podoba, a nie widzom. To, że musicale zawsze cieszyły się estymą AMPASu, a kilka gatunków bardziej popularnych nie, to wiadomo nie od dzisiaj. No i zdecydujmy się: albo nagradzamy najlepsze (co też jest subiektywną opinią danego grona) albo najbardziej nieoczywiste i łamiące schematy. Zresztą ta cała Emilia Perez ponoć łamie schematy i znowu źle :D
Poza tym problemem ostatnich lat jest właśnie to "wybijające się ponad to co każdego roku można zobaczyć w kinach", bo tutaj poziom po prostu spadł na łeb na szyję. Co by nie pisać o 1998, to jednak takiego Zakochanego Szekspira przywitałbym dzisiaj z otwartymi ramionami, bo jest to znakomicie zagrana komedia. A że gorsza od innych filmów wtedy nominowanych? Cóż, nie ja nagradzałem.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  OSCARY 2027 Spoilerowo 8 281 13-04-2026, 20:14
Ostatni post: Mefisto
  OSCARY 2026 Pelivaron 305 12,474 19-03-2026, 17:40
Ostatni post: Spoilerowo
  OSCARY 2024 - wreszcie te nagrody mają sens srebrnik 307 22,809 12-03-2024, 12:38
Ostatni post: Krismeister
  OSCARY 2023!! Pelivaron 236 18,896 15-03-2023, 16:10
Ostatni post: Bucho
  Oscary 2022 Kryst_007 300 22,611 08-04-2022, 22:39
Ostatni post: zombie001
  Oscary 2021 Kryst_007 188 23,450 19-05-2021, 12:32
Ostatni post: Lawrence
  Oscary 2020 Kuba 550 55,760 11-02-2020, 12:47
Ostatni post: Pelivaron
  Oscary 2019 Kryst_007 783 82,444 04-04-2019, 21:13
Ostatni post: Cassel
  Oscary 2018 Mierzwiak 631 73,105 09-03-2018, 00:02
Ostatni post: Pelivaron
  Oscary 2017 Pelivaron 901 104,724 10-03-2017, 13:05
Ostatni post: Bibliomisiek



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości