PLEBISCYT: Najlepsze filmy wszech czasów
#21
(09-02-2021, 11:23)Gieferg napisał(a):
Cytat:Z tego powodu jestem raczej sceptyczny co do dowolnego rozdzielania otrzymanej puli punktów. Wydaje mi się, że przepychanie w ten sposób (a tu byłoby do tego jeszcze skuteczniejsze narzędzie - daje 81 punktów Masterowi a pozostałym 19 po punkcie) ulubionych filmów niepotrzebnie wypaczy wyniki.

Dzizes... Nie da się tak zrobić w proponowanym systemie.
No już skumałem swój błąd wyżej. Nadal uważam, że system, w którym ten sam film może dostać 1 pkt a może dostać tych punktów dwadzieścia razy tyle i zależy to tylko od przyjętej strategii głosującego (bo to nie chodzi przecież tylko o to, że ktoś będzie chciał pewne filmy wyróżnić, co już moim zdaniem jest "szkodliwe", ale bardziej o to, że jednemu się będzie chciało rozkminiać, dzielić głosy itd.). No, ale to już wyżej myślę sobie wyjaśniliśmy.

@ Dr Strangelove - jeśli już chcemy dawać dowolność to ja bym poszedł właśnie w kierunku 1-5, pięciokrotność już mi bardziej pasuje niż dwudziestokrotność. I jest bliżej proponowanego przeze mnie systemu 3-2-1 (daje w sumie sporą elastyczność bez możliwości sztucznego, zamierzonego czy nie, przepychania ulubieńców). No i zdecydowanie głosowałbym na przynajmniej 30 filmów, 20 to za mało, ale co do tego to chyba jest zgoda.

To co?
- każdy głosuje na 30 filmów
- każdy ma do rozdysponowania 100 pkt
- jeden film może dostać 1-5 pkt

Wydaje mi się, że mniej więcej w takim układzie nawet na ulubieńców będzie szkoda 5 pkt a nawet jeśli takie głosy będą to wystarczy, żeby 2 osoby zagłosowały na coś innego dając 2-3 pkt i szanse są wyrównane.


Odpowiedz
#22
(09-02-2021, 11:59)PropJoe napisał(a): To co?
- każdy głosuje na 30 filmów
- każdy ma do rozdysponowania 100 pkt
- jeden film może dostać 1-5 pkt
Mi w zupełności pasuje.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#23
Jak najbardziej.
Tylko może jednak ustawiłbym ilość punktów podzielną przez ilośc filmów, żeby była opcja ustawić wszystko równo, gdyby komuś sie tak zachciało. 30 filmów ---> 90 punktów.

Odpowiedz
#24
skróćmy do 20tu filmów, niech chociaż troszkę boli ;)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
#25
120? Wtedy dajmy na to, można dać po 4 wszystkim, ale już nie 5, więc będzie jakaś motywacja dla tych co chcą wyróżnić konkretne tytuły ze swojej listy i trochę wybić je w finalnej topce.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#26
negatywny, nieee, już przy dekadzie miałem problem co wywalić. Poza tym, czym krótsza lista tym większe ryzyko, że lista będzie oczywista/nudna. A tak jest spora szansa, że do trzeciej dychy powrzucamy jakieś mniej oczywiste perełki.

(09-02-2021, 12:02)Gieferg napisał(a): Jak najbardziej.
Tylko może jednak ustawiłbym ilość punktów podzielną przez ilośc filmów, żeby była opcja ustawić wszystko równo, gdyby komuś sie tak zachciało.  30 filmów ---> 90 punktów.
Spoko.

Cytat:120? Wtedy dajmy na to, można dać po 4 wszystkim, ale już nie 5, więc będzie jakaś motywacja dla tych co chcą wyróżnić konkretne tytuły ze swojej listy i trochę wybić je w finalnej topce.
Głosuję za 90 Gieferga.


Odpowiedz
#27
No, to już obojętne, może być 90, albo 120.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#28
Dla mnie top30, maks top 40 jak już. I tak jak zacząłem robić na szybko listę to mi wyszło prawie 70 tytułów, a o nie koniec.

(09-02-2021, 12:16)PropJoe napisał(a): Nieee, już przy dekadzie miałem problem co wywalić. Poza tym, czym krótsza lista tym większe ryzyko, że lista będzie oczywista/nudna. A tak jest spora szansa, że do trzeciej dychy powrzucamy jakieś mniej oczywiste perełki.
Ale Kluskiemu chodziło chyba o punkty a nie ilość filmów.
Faktycznie niech będzie to ilość punktów podzielna przez ilość filmów.
30 filmów i 90 albo 120 punktów to już mi wszystko jedno.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#29
TOP 30.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#30
Top-30 brzmi w sam raz. Zmieszczę Predatora 2 :D
90 punktów daje większą możliwość coś wyróżnić, przy 120 na starcie wszystko jest już blisko górnej granicy i można podbić tylko 1 punkt, więc nie będzie za bardzo powodów korzystać z tych niższych not (1-2).

Odpowiedz
#31
+1

(09-02-2021, 12:18)Dr Strangelove napisał(a): Ale Kluskiemu chodziło chyba o punkty a nie ilość filmów.
Sorry, to było w odpowiedzi na propozycje TOP20 by Negatywny, nie chciało mi się już cytować a potem i tak zacytowałem Kluskiego.


Odpowiedz
#32
Melduję, że chętnie wezmę udział i już ruszam do układania topki.
Najlepszy film 2021: Titane
Najlepszy film 2020: Pewnego razu w Hollywood
Najlepszy film 2019: Parasite
Najlepszy film 2018: Suspiria






Odpowiedz
#33
OK.

Jakieś ograniczenia dla noł nejmów? Nie spodziewam się, żeby były wałki, ale teoretycznie jest możliwe, że ktoś założy konto tylko po to żeby strollować. Może jakiś próg, np. 100 postów?
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#34
(09-02-2021, 12:16)PropJoe napisał(a): A tak jest spora szansa, że do trzeciej dychy powrzucamy jakieś mniej oczywiste perełki.

Patrzę na swoją topkę ever, i mam tak przykładowo na niej przykładowo taki film jak Dragon Heart - i jestem absolutnie pewien, że nikt inny nie zagłosuje na ten film, tak samo jak ja nie będę głosował na jakiś bułgarski egzystencjalny dramat z 1964, raczej nikt tych perełek po prostu nie zobaczy.
Tak więc w ogóle zastanawiam się, czy marnować punkty na taki film, zamiast inwestować w to co w ogóle jeszcze ma jakiekolwiek szanse ;)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
#35
Czyli top 30, 90 punktów, 1-5 punkt na film?
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#36
(09-02-2021, 12:26)Dr Strangelove napisał(a): Czyli top 30, 90 punktów, 1-5 punkt na film?

TAK.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#37
(09-02-2021, 12:25)Kluski napisał(a): OK.

Jakieś ograniczenia dla noł nejmów? Nie spodziewam się, żeby były wałki, ale teoretycznie jest możliwe, że ktoś założy konto tylko po to żeby strollować. Może jakiś próg, np. 100 postów?

Data rejestracji do końca stycznia + 100 postów.

Odpowiedz
#38
(09-02-2021, 12:28)Gieferg napisał(a): Data rejestracji do końca stycznia + 100 postów.

thats racist...
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
#39
Dobra, to w zasadzie trzeba tylko określić termin i można ruszać z ankietą. Myślę, że do końca marca jest spoko, za długo też nie ma sensu.

Spróbuję namówić desa, można się odezwać na priv do tych co stale zaglądają jeszcze i się nie obrazili, im więcej uczestników tym ciekawiej.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
#40
ja to mogę pyknąć na już, zawsze nosze taką listę przy sobie jakby mnie ktoś zapytał ;) więc nie wiem nad czym tu dumać cały luty i marzec...
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepsze filmowe fryzury/stylówy Huntersky 51 7,974 25-04-2024, 16:27
Ostatni post: Krismeister
  [+18] Najlepsze full frontale z mainstreamowych filmów military 285 230,379 14-10-2023, 20:00
Ostatni post: yacajackowski
Tęcza PLEBISCYT: Najlepsze seriale PropJoe 252 25,496 08-09-2023, 16:46
Ostatni post: Spoilerowo
  PLEBISCYT Stevena Spielberga gigacz 82 19,547 19-04-2023, 13:17
Ostatni post: Bucho
  NAJLEPSZE FILMOWE SCENY WSZECH CZASÓW Mental 81 14,549 01-03-2023, 19:21
Ostatni post: yacajackowski
  Najlepsze masowe strzelaniny w historii kina Mental 33 5,445 30-11-2022, 10:11
Ostatni post: Corn
  Artykuły KMF - Najlepsze filmy lat 70. desjudi 127 31,578 07-09-2022, 21:37
Ostatni post: Bucho
  Najlepsze filmowe sceny "łóżkowe" Jakuzzi 58 36,293 24-01-2022, 13:32
Ostatni post: shamar
  Filmy sportowe - ankieta Sylwia 4 817 13-01-2022, 14:12
Ostatni post: Sylwia
  Najgorsze filmy Dusqmad 232 46,201 20-11-2021, 20:06
Ostatni post: Kluski



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości