Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
It makes Attack of the Clones look like Citizen Kane
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams
(20-12-2019, 11:38)Mierzwiak napisał(a): Do mnie, do Jubego i paru innych osób.

Trzeba mnieć coś nie tak z główką by wspierać finansowo film któremu życzy się klapy. To dokładnie ta sama upośledzona logika co "Nie pójdę na wybory bo mój głos i tak nic nie da."
Trzeba miec cos nie tak z glowka, by uwazac, ze zyczylem filmowi klapy przed obejrzeniem i wydaniem na niego kasy.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
W przypadku Kapitan Marvel jakoś Ci to nie przeszkadzało. Problemy z pamięcią?

---

W Chinach klapa czyli sytuacja SW w tym kraju bez zmian:
https://www.hollywoodreporter.com/news/china-box-office-star-wars-rise-skywalker-beaten-by-local-films-1264388

Odpowiedz
Co ma do tego Marvelka, rozmawiamy o tym konkretnym filmie i tylko do niego sie odnosze.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(20-12-2019, 12:44)Danus napisał(a): Co ma do tego Marvelka, rozmawiamy o tym konkretnym filmie i tylko do niego sie odnosze.
A ja piszę o postawie jaką jest życzenie filmom flopa i chodzenie na nie do kina. Skoro sam przyznajesz że jesteś hipokrytą i w zależności jak Ci wygodnie życzysz filmowi źle bez oglądania, ale już w przypadku innego stwierdzasz że ktoś ma nie po kolei w głowie sugerując Ci coś takiego, bo przecież najpierw film trzeba obejrzeć, to nie wiem nawet jak to skomentować.

Może po prostu LOL? Pasuje do większości Twoich mądrości.

Odpowiedz
Touché!

Odpowiedz
Jestes jednak niedorozwiniety. Napisze ostatni raz. Wydalem na film i obejrzalem w kinie bo lubilem ta trylogie do wczoraj. Nigdy wczesniej flopa nie zyczylem przed seansem. Po seansie zycze filmowi flopa by ci ludzie odpowiedzialni za to gowno juz wiecej nie przylozyli reki do niczego w swiecie SW. Czego nie rozumiesz? Nic co napisałeś do tego nie pasuje. Dalej sobie dopasowuj do swojej tezy wyciagajac moje wypowiedzi z przeszlosci.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(20-12-2019, 13:23)Danus napisał(a): Nigdy wczesniej flopa nie zyczylem przed seansem.
(05-09-2018, 20:56)Danus napisał(a): Ja tez na ten film oczywiscie ide do kina, bo to marvel wiadomo i mocno zwiazany z Infinity War.
Ale mam nadzieję, ze to flopnie skoro podobno szykuja ja na nastepce Starka no i generalnie na uber bad ass female superhero.
Przyłapany na kłamstwie zawsze wyzywasz ludzi od niedorozwiniętych? Dojrzała reakcja w wykonaniu osoby która kilka postów wcześniej określała innych mianem gimbazy.

Odpowiedz
Dobra ostatni raz.
Moja wypowiedz tyczyla sie tylko i wylacznie 9 epizodu SW. Bij piane dalej.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
To ile tych Epizodów 9 już mieliśmy że nigdy wcześniej nie życzyłeś im flopa?

Odpowiedz
Ludzie co się w tej trylogii odjebało? Disney liczy zielone, wierni fani czują się zgwałceni (no może część nie) a my jako grupka ludzi na tym forum możemy ponarzekać, że nie jesteśmy scenarzystami bo naprawdę było tyle dobrego materiału na nową trylogię a tutaj polecieli po najmniejszej linii oporu ba polecieli na autopilocie i nostalgii poprzednich części. Porażka niesamowita ale zaraz dostaniemy jakiś spin of (może równie dobry co Łotr 1) i za kilka lat znów zaczną nową trylogię.

Nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja (filmy, seriale, postacie - merchandising = kasiora)

Odpowiedz
https://movieweb.com/star-wars-9-makes-no-sense-the-rise-of-skywalker/

Wprawdzie niektóre wydają się naciągane, a i kilku brakuje, ale stawianie podobnych pytań jest jak najbardziej zasadne.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Ja flopa życzę bardzo mocno i mam nadzieję, że się nie złamię i nie pójdę do kina Język Ordynarnie ściągnę 4K z HDR gdzieś pewnie w kwietniu czy kiedy to tam wyjdzie.

Odpowiedz
Nie flopnie. Co najwyżej nie zarobi tyle ile Disney sobie by życzył. Warto zaznaczyć że recenzje gówno znaczą, najistotniejszy jest WOM. Myślę że do cyferek "Rogue One" może dobić. Film mimo wszystko jest raczej rozrywkowy. Na moim seanse ludzie zdawali się bardzo dobrze bawić, podobnie jak na jakimś filmie MCU. Jak się okaże że pomimo negatywnych recenzji WOM będzie silny, tak jak w przypadku Aladyna, to nawet TLJ nie jest poza zasięgiem. Ale to już raczej sufit, jak wszystko ułoży się idealnie, a nogi będą bardzo długie.

Odpowiedz
W sieci jest mimo wszystko sporo pozytywnych opinii, nawet zachwytów, no ale już TFA pokazało (na tym forum też) jak łatwo kupić widzów fan servicem i nostalgią, że bohaterowie i scenariusz liczą się najmniej, grunt że są cytaty, remiksy i inne przeróbki tego, co już było, a wnioskując z opisów TROS film jest tym wypełniony po brzegi. Mam wrażenie że niektórzy widzowie wprost uwielbiają gdy film jest tak zrobiony, że ma świadomość, tak jak jego bohaterowie, patrzącej na niego widowni. Abrams odrobił już tę pracę domową jeszcze przy okazji Into Darkness.

Najbardziej rozgoryczeni będą najpewniej fani serii i widzowie, którym tak po prostu zależy na kompetentnej rozrywce. Przeciętny widz nie takie rzeczy już łykał bez popity, a jeszcze jak czytam że tempo jest zabójcze? Panie, no bajka!

Odpowiedz
Disney celował w otwarcie na poziomie 220 mln, zrewidowali już ponoć na 160 mln. Czy to nie jest mniej więcej poziom Solo?
W Chinach flop.

Odpowiedz
Raczej poziom Rogue One.

Odpowiedz

Odpowiedz
(20-12-2019, 20:46)Mierzwiak napisał(a): a jeszcze jak czytam że tempo jest zabójcze? 

Zabójcze to mało powiedziane. Sam początek to mokry sen Michaela Bay'a. Szybko akcja, za akcją, szybki montaż, ciach! ciach! ciach! Masakruje widza kolorami i masakruje wszystko to co mówił Han Solo o lataniu i skoków w nadprzestrzeń w Nowej nadziei. 
Skaczemy z jednego miejsca na drugie, gdyż cała historia przypomina grę komputerową  lat 90tych i wszesnego Millenium: trzeba zdobyć taki przedmiot od takiej osoby, na takiej planecie, skąd trzeba się udać na inną planetę, aby ten przedmiot zadziałał itd. ...



Nawet się nie chcę rozpisywać, gdyż stracę godziny i mnóstwo cennego czasu. Widziałem film w czwartek, ale potem musiałem się z tym przespać. I ogólnie nie mam teraz za wiele czasu, jak napisałem mimo, że oczywiście mózg mi rozsadza, aby to z siebie wyrzucić. Ostatnie dni przed świętami, praca, kupowanie prezentów, jeżdżenie po całym mieście i ogólnie masa rzeczy na głowie. 

Wielu już tutaj wszystko ładnie punktuje, chociaż jest tego więcej, o wiele więcej. Tylko sam nie wiem, czy mam na to czas i w ogóle siłę. Ico ja mogę napisać więcej? Zresztą sam nie wiem, czy w ogóle dobrze ten film i w ogóle zamysł tej trylogii zrozumiałem. Gdyż wynika z tego, że to wielkie zakończenie Sagi Skywalkerów, o której dudnili w trailerach i w mediach, ta Wielka Saga Skywalkerów zapoczątkowana 40 lat temu i rozpięta na tyle filmów kończy się tym, że...
Dość przygnębiające.  Smutny 

W ankiecie zmieniłbym bym jednak ostatni punkt, gdyż Atak klonów, ma przede wszystkim historię i jestem naprawdę w stanie wymienić tam kilka dobrych, bardzo dobrych scen, momentów. Tutaj nie jestem w stanie niczego wymienić i nawet mój ukochany Ian McDiarmid jako Palpatine wypada blado i nieciekawie, podobnie jak muzyka Johna Williamsa, Boga muzyki filmowej, cierpi przez to szybkie tempo i montaż i nie ma jak zaistnieć. A jej jedyne dobre momenty, to te, kiedy Williams wraca do dawnych tematów. Smutny 

A i od tego czwartku chyba już z kilkanaście razy odpaliłem sobie coś takiego. trudno mi to wytłumaczyć, ale jakoś czuję wewnętrzną potrzebę oglądanie tego. A właściwie oglądam dwie rzeczy na zmianę:


/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
@Lawrence - ja liczę że się nie poddasz i dokonasz tutaj precyzyjnej wiwisekcji na TROS. Miałeś chyba bardzo emocjonalny i fajny post po TLJ, nie przerywaj tej tradycji! No i jaka ocena?

Końcówki w obydwu trylogiach są piękne (poza tym że zamiast Haydena powinien tam być Robert Shaw!!). A jak wygląda końcówka Disney Trilogy? Jak sraka.

P.S. Końcówka ROTS: Lars Owen nawet nie podchodzi do Obi Wana aby się przywitać, widać że albo jest mu obojętny, albo wręcz wyczuć niechęć. A teraz przypomnijcie sobie co mówił o Obi Wanie Lukowi w ANH. Taki szczegół, a cieszy.

Odpowiedz
Cytat:Hej, ale ja wystawiłem 1/10 po obejrzeniu

Ja po obejrzeniu jakichś 7 minut (początek + I Am Iron Man).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Star Wars (temat ogólny) Megaloceros_____ 1,958 211,109 04-05-2024, 18:13
Ostatni post: marsgrey21
  Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams Veers 3,857 499,343 15-04-2024, 23:52
Ostatni post: Scheckley
  Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017) reż. Rian Johnson Juby 2,711 301,945 14-04-2024, 14:51
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) reż. George Lucas Corn 304 61,210 26-03-2024, 02:27
Ostatni post: Bucho
  The Mandalorian - serial (Disney+, 2019-) Kuba 806 95,738 10-01-2024, 00:22
Ostatni post: marsgrey21
  Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) reż. George Lucas Mierzwiak 137 30,655 09-12-2023, 22:56
Ostatni post: OGPUEE
  Rogue One: A Star Wars Story (2016) reż. Gareth Edwards [SPOILERY] Juby 1,493 192,509 08-11-2022, 15:15
Ostatni post: Mefisto
  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) reż. George Lucas Tyler Durden 569 68,671 25-06-2022, 19:00
Ostatni post: Bucho
  Solo: A Star Wars Story (2018) reż. Ron Howard Grievous 1,117 134,991 22-06-2022, 18:23
Ostatni post: marsgrey21
  Star Wars: Original Trilogy (IV-VI) Mierzwiak 924 145,105 08-10-2021, 14:55
Ostatni post: Lawrence



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości