The Eternals (2020)
#1
[Obrazek: eternals.png]

Jeden z dwóch zapowiedzianych na 2020 rok projektów MCU. "The Eternals" mają być wielką, ambitną, epicką historią o rasie tytułowych Eternals - niesamowicie potężnych istot, praktycznie bogów. U zarania dziejów podzielili się na dwie różne grupy, jedna zamieszkała na Tytanie. Przedstawicielami Eternals jakich już widzieliśmy są m.in Thanos, Grandmaster czy Collector. Ich geneza ma być gigantyczna i rozbita na całe wieki, nie jest określone czy właściwa akcja filmu będzie dziać się przed resztą filmów MCU, w trakcie czy po, wiemy jedynie, że sami bohaterowie mają z czasem odegrać kluczową role w całym uniwersum.
Jak powiedział Pan i Władca Kevin Feige twórcy wzorują się na pracach Kirbyego i chcą oddać skalę oraz epickość jego sagi. Swiadczyć może o tym sama liczba bohaterów, według opisów castingowych głównych bohaterów będzie aż dwunastu (do tego jeszcze drugi/trzeci plan). W samym centrum wydarzeń stanie najpewniej Hercules, ten zostanie na dodatek pierwszym otwarcie homoseksualnym superbohaterem w historii kina. Do tego zobaczymy m.in - Druiga (ten może również pojawić się w...Black Widow!), Ikarisa, Starfoxa (brat Thanosa), Forgotten One czy Sersi. Każdy z tych bohaterów posiada absurdalnie potężne moce i jestem bardzo ciekaw czy nie zostaną osłabieni. 
W obsadzie prawdopodobnie pojawi się Angelina Jolie jako Sersi, role negocjuje również Kumail Nanijani a na pokładzie jest Dong-seok Ma. Reżyseruje Chloe Zhao która jest najbardziej znana z nagrodzonego w Cannes zeszłorocznego "The Rider". Nigdy wcześniej nie pracowała przy projekcie o chociaż zbliżonej skali co "The Eternals". Niestety tu mam obawy, Marvel co prawda umie wyciągnąć nieznane nazwiska utalentownych ludzi i zrobić z nich marki, ale trafiają im się również wpadki. Scenariusz napisali również niezbyt doświadczeni Matthew K.Firpo oraz Ryan Firpo. Od dawna krążą plotki, że Marvel rozważa angaż Tomasza Kota do jednej z ról, pasowałby do międznarodowej póki co obsady.

Ja się jaram. Jak ktoś wcale nie zna Eternals to niech o nich chociaż poczyta, ja osobiście widzę potencjał na to co lubię - wielkie, epickie i złożone widowisko pełne interesujących postaci. Swego czasu miałem podobne oczekiwania wobec Inhumans i mam nadzieje, że tym razem się uda. Na pewno zaraz po Doctorze Strangu mój najbardziej oczekiwany film Fazy 4. 

Odpowiedz
#2
Wciąż nie znalazłem choćby jednego powodu by się tym interesować. Może zwiastun coś zmieni, a może nie.

Odpowiedz
#3
(28-04-2019, 16:05)Kuba napisał(a):
"The Eternals" mają być wielką, ambitną, epicką historią o rasie tytułowych Eternals
Dr. Strange miał być nieco horrorowy, a wyszła komedia. 

Nie czekam (mówiłem już, że po Endgame MCU dla mnie nie istnieje). Wolę poczytać Eternals Gaimana i Romity Jr. 

Odpowiedz
#4
Horrorowy to miał/ma być sequel Stranga z Nightmarem

Odpowiedz
#5
OGPUEE napisał(a):mówiłem już, że po Endgame MCU dla mnie nie istnieje

Dopisuję do listy, przypomnę w odpowiednim momencie.

Odpowiedz
#6
Obejrzeć obejrzę, ale zainteresowanie na chwilę obecną zerowe, bo ani ludzie zaangażowani jakoś specjalnie mnie nie kupili, a sam Marvel próbuje na chwilę obecną sprzedać ten projekt nagłówkami w stylu "Poszukujemy homoseksualnego aktora do roli otwarcie homoseksualnego superbohatera", zamiast jakimiś konkretami na temat obranego kierunku. Serio, Kevin? To są wasze priorytety po "Endgame"?

Z filmów 4 fazy to na chwilę obecną chyba GotGv3 zapowiada się najciekawiej, "Doctor Strange 2" po odhaczeniu originu oraz przypakowaniu w "Infinity War" też ma potencjał (Nightmare? Może "Midnight Sons" w końcu). Plotkowane "Captain Britain and the Black Knight" o którym mam zerowe pojęcie, brzmi tak niedorzecznie, że chcę to zobaczyć.

"Spider-Man", "Black Widow" i reszta potencjalnych sequeli, w post-Endgame uniwersum, to trochę ziew na chwilę obecną.

Odpowiedz
#7
Cytat:Nie czekam (mówiłem już, że po Endgame MCU dla mnie nie istnieje). Wolę poczytać Eternals Gaimana i Romity Jr. 
Ja się od tego komiksu odbiłem, jak od większości rzeczy, które płodzi Gaiman. "Eternals" są dla mnie tym, czym kilka lat temu dla dużej rzeszy ludzi "Guardians of the Galaxy" - jednym olbrzymim WTF. Jedyne co póki co mnie tam interesuje to rzekoma kosmiczna skala i epa, po cichu liczę na jakąś próbę zawalczenia o widownię Star Warsów.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
#8
(28-04-2019, 17:09)Grievous napisał(a): Z filmów 4 fazy to na chwilę obecną chyba GotGv3 zapowiada się najciekawiej, "Doctor Strange 2" po odhaczeniu originu oraz przypakowaniu w "Infinity War" też ma potencjał (Nightmare? Może "Midnight Sons" w końcu). Plotkowane "Captain Britain and the Black Knight" o którym mam zerowe pojęcie, brzmi tak niedorzecznie, że chcę to zobaczyć.

Nightmare to pewniak. Tylko zmiana scenarzysty może to cofnąć. Mnie to ciekawi bo twórcy sensownie się o nim wypowiadali a sama postać jest ciekawa. Plus według plotek do tej roli rozważany jest Bardem :)

Captain Britain to jakaś bzdura imo. Nic konkretnego o tym się nie pojawiło, już więcej detali Feige podał w temacie Moon Knighta. Za to furtką do wprowadzenia Black Knighta mogą spokojnie być własnie Eternals.

Odpowiedz
#9
(28-04-2019, 17:09)Grievous napisał(a): Serio, Kevin? To są wasze priorytety po "Endgame"?

Nakręcili najbardziej epicki finał ostatnich lat, którego niczym już nie przebiją.

No to zostają im click-baity czy granie na nucie reprezentacji.  

Odpowiedz
#10
Cytat:Captain Britain to jakaś bzdura imo.

No właśnie ta bzdurność dodaje temu dozy wiarygodności. Zwykle wyssane z palce plotki dotyczą postaci które mają jakąś tam rozpoznawalność, a tutaj... Kapitan Brytania i Czarny Rycerz? Co k*rwa? :P

Odpowiedz
#11
Czysty ekstrakt komiksowej epy napierdala właśnie w kinach, ale trzeba się przyjebać do clickbaitowych tytułów, które pewnie sam Feige od niechcenia rzuca, żeby trzymać jakoś w ryzach SJW oszołomów. Zluzujcie porty panowie, cieszmy się eventem i w spokoju wyczekujmy oficjalnej konferencji, gdzie Kevin nakreśli co nas dalej w tym serialu czeka.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
#12
Szczerze mówiąc to Feige więcej opowiada o podobieństwie do GOTG, epickiej skali, znaczeniu dla świata etc niż o homoseksualnym bohaterze. To większość portali (zwłaszcza w Polsce) podkreśla to w każdym newsie i to jest poważny problem bo wypacza nieco stanowisko samych twórców.

Odpowiedz
#13
Szumnie zapowiadanym (na polskich portalach) pierwszym homoseksualnym bohaterem w MCU okazał się epizodyczny kolega z terapii Kapitana grany przez samego Russo. Podobnie filtrowałbym plotki o Eternals, także tą o Tomaszu Kocie.

Odpowiedz
#14
Tomasz Kot był podawany przez portal który opublikował castingowe opisy i jest on podobno specjalnym życzeniem pani reżyser, ta na ostatnim festiwalu w Cannes święciła sukcesy i pewnie wtedy poznała Kota więc imo nie jest to takie z palca wyssane. Villeneuve do Diuny też rekrutował po imprezach :P

Odpowiedz
#15
Wiem, co by mnie mogło tutaj zainteresować - jeśli za punkt wyjścia posłuży
SPOILER Z ENDGAME

Odpowiedz
#16
To byłby sensowny punkt wyjścia. Eternals to swoją drogą jedyny w miare sensowny projekt gdzie można znowu pokazać Thanosa i kompletnie mnie jego cameo nie zdziwi.

Odpowiedz
#17
https://www.thewrap.com/richard-madden-marvel-studios-the-eternals/

Madden negocjuje role

Odpowiedz
#18
Ekscytujące. Aktor, którego szczytowym osiągnięciem w karierze było zostanie zadźganym.

Odpowiedz
#19
[Obrazek: giphy.gif]

Odpowiedz
#20
(07-05-2019, 21:15)Paszczak napisał(a): Ekscytujące. Aktor, którego szczytowym osiągnięciem w karierze było zostanie zadźganym.

A może jednak dobra rola w Bodyguard, za którą dostał nawet Globa?
 

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Black Widow (2020) Kuba 200 25,250 06-11-2022, 11:49
Ostatni post: deymos
  The Falcon and the Winter Soldier (2020) serial Disney+ Mickey 264 28,465 25-07-2022, 17:23
Ostatni post: Grievous
  WandaVision (2020, Disney+) Pelivaron 130 19,398 14-01-2022, 23:07
Ostatni post: Gieferg



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości