WandaVision (2020, Disney+)
#1
Dałbym sobie rękę uciąć, że był temat. No, ale nieważne.



Ogólnie ciekawa informacja się pojawiła:

https://collider.com/wandavision-shot-like-documentary-the-office/

Jak ogłaszali ten projekt to średnio mnie interesował, ale z każdą kolejną informacją jestem coraz bardziej zaintrygowany.

Odpowiedz
#2
Nie wrzucę teraz źródła, bo czytałem to jakiś czas temu, ale podobno ten sitcomowy styl pojawi się
Więc na ten moment wydaje się mi się, że to tylko stylizacja pod promocję, a reszta to będzie standardowy marvel.

Odpowiedz
#3
Niestety też mam takie przeczucie. Nawet rozmawiałem na ten temat z kumplem i wyraziłem podobne obawy. Całość ma mieć 6 odcinków, więc sam stawiam, że jeszcze w drugim możemy mieć do czynienia z sitcomem, a później powrót do marvelowskiej codzienności znanej z ekranu.

Odpowiedz
#4
Mogli później część kręcić bez widowni. Zresztą to było pewne, że nie utrzymają takiej formuły dłużej niż, hmm, 2 odcinki? Przecież to nadal superbohatereszczyzna, skierowana do konkretnych ludzi. Forma sitcomu to tylko dodatek.

Ps. Zmień datę na 2021, bo to wyjdzie w styczniu przyszłego roku.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#5
Po pierwsze - ile mogliby wycisnąć z sitcomu? Po drugie - co to jest "standardowy marvel' w przypadku serialu? ;)

Anyway jestem ciekawy. Miałem całkowicie olać te ich seriale, ale co najmniej ten obczaję.

Odpowiedz
#6


Nowy zwiastun :)

Ok, jestem kupiony :) Ja tam się jaram :)

Odpowiedz
#7
Mam wrażenie, ze część z czarnobiałym sitcomem będzie w swej uroczej naiwności najlepsza ze wszystkich tych nowych marvelowych seriali. Olsenka jakoś mi pasuje do tego :)

Odpowiedz
#8
Spocik...

Odpowiedz
#9
Nie oglądam tych klipów od kilku tygodni, bo za dużo ich się pojawia.

Podobno opinie są bardzo pozytywne, że coś nowego w MCU, i w sumie nie dziwią mnie, bo zrobili to czego można było oczekiwać, czyli w serialach MCU będą mogli sobie pozwolić na więcej, jak w filmach. Zdarzały się czasami filmy takie jak Thor Ragnarok czy Strażnicy Galaktyki, które trochę odchodziły od typowych filmów MCU, ale to raczej wyjątki są. Jest to najbardziej oczekiwany przeze mnie serial z MCU na tą chwilę.

Ciekawi mnie jak uda się twórcom WV wyjść do widzów z poza MCU, którzy nie znają ponad 20 filmów MCU, czy w ogóle będą próbować, czy to będzie hermetyczna produkcja. W sumie to można odnieść to pytanie do każdego serialu z bohaterami znanymi z trzech faz MCU, co innego z nowymi postaciami, które dopiero zadebiutują w filmach i serialach.

Zwłaszcza że WandaVision dzieje się po Endgame, czyli trzeba znać przynajmniej ten film, który jest częścią drugą Infinity War, a obie te produkcje są podsumowaniem wszystkich dotychczasowych filmów, więc wcześniejsze też lepiej znać. Ciekaw jestem jak podejdzie serial widzom, którzy nie oglądają MCU, a tacy widzowie też są. Spotkałem się z opiniami kilku osób, że chętnie by sprawdzili się, zapowiada się bardzo oryginalnie, ale co z tego jak to przecież kontynuacja kinowego serialu, którego nie widzieli. A nawet jak parę osób doczytało, co się działo z bohaterami serialu w filmach, to wcale sprawy im nie ułatwiło, bo się pogubili.

Wiadomo, że MCU to jest wielki kinowy serial, który składa się na tą chwilę z 23 odcinków , a czym dalej to próg wejścia był coraz większy i jestem zaintrygowany jak to będzie w serialach. Zresztą zakończył się (nie licząc epilogu, czyli drugiego Spidermana) finałem sezonu, takim jak w serialach, czyli podzielonym na dwa odcinki, z czego pierwszy zakończył się zgodnie z tradycją seriali clifhangerem.

Jestem ciekaw też, czy rzeczywiście mocno będą powiązane filmy z serialami a seriale z filmami, czy na tyle subtelnie, że nie będzie konieczna znajomość każdego filmu lub serialu.

Drugim najbardziej oczekiwanym serialem z MCU jest She Hulk, który miałem olać, ale gdy okazało się, że zagra Tatiana Maslany, która pokazała klasę w Orphan Black, i to ma być zabawa w dramat sądowy połączony z kinem komiksowym, to nie mogę się doczekać. Już wyobrażam sobie scenę, jak np. Thor w sądzie walczy z ziemskim prawem, którego nie rozumie. Zapowiada się na serial, którego nie da się popsuć .

Odpowiedz
#10
Fanbase MCU jest na tyle duży, że nie specjalnie muszą starać się trafiać do nowych widzów, jednak na Disney+ przed każdym serialem ma pojawiać się odcinek Marvel Legends, który będzie streszczał i wyjaśniał historię poszczególnych bohaterów, co ewentualnie ułatwi odbiór serialu nowym widzom. Zdaje się, że odcinek o Wandzie i Visionie jest już dostępny.

Odpowiedz
#11
Dwa pierwsze odcinki w sklepiku.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#12
I są to bardzo krótkie odcinki, ale jednocześnie bardzo sympatyczne - dosłownie sitcom z lat czterdziestych, pięćdziesiątych. Trochę slapsticku, trochę słownych gagów, a całość okraszona marvelowską nutą. Jestem na tak i chcę więcej.

Odpowiedz
#13
Męczyłem się oglądając te dwa epizody i nie jestem ciekaw co będzie dalej, a sam format w zamyśle wydaje się być bardziej błyskotliwy niż w samym wykonaniu.

Odpowiedz
#14
(24-11-2020, 20:45)Craven napisał(a): Po pierwsze - ile mogliby wycisnąć z sitcomu?

Nie chodzi o ilość sitcomu w tym serialu, tylko o sposób jego wykonania. Można z tego pomysłu wyciągnąć dużo, ale szczerze mówiąc - przechodząc już do premierowego materiału- ja jestem tymi 2 pierwszymi odcinkami nieco rozczarowany, pod kątem formuły jaką obrali na wstęp. Niby sympatycznie to się ogląda, ale to takie... letnie i niezbyt angażujące. W zamyśle i na papierze wygląda fajnie, ale wykonane tak sobie.

Zdecydowanie bardziej wolałbym sitcomowy świat podany w zbliżonej formie co historia Ozymadiasza w serialowych Watchmenach. Odrębny wątek obok głównej fabuły, osadzonej np. kilka miesięcy po Endgame - z jakąś zaskakującą puentą na koniec. Przecież taki Lindelof na bank napisałby ten wstęp do WandaVision znacznie lepiej :/

Jak na razie nie czuję zbytnio tego co dostaliśmy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#15
Największe zaskoczenie w przypadku WandaVision - brak napisów polskich i dubbingu:)

Nie chodzi nawet o to, że jak do Mandalorianina było oficjalne polskie tłumaczenie od razu, to byłem pewien, że do seriali ze świata MCU też będzie dubbing i napisy, tylko o to, że tydzień temu pojawiły się dwie krótkometrażówki "Marvel Studios Legends" o Wandzie i Visionie, skrót ich historii z filmów, które miały oficjalne polskie tłumaczenie, a przynajmniej tak zakładam, bo raczej w napisach fanowskich tłumacze nie piszą swojego imienia i nazwiska, a napisy dostępne na opensub są autorstwa niejakiej Małgorzaty Fularczyk.

Odpowiedz
#16
(15-01-2021, 23:06)zombie001 napisał(a):
(24-11-2020, 20:45)Craven napisał(a): Po pierwsze - ile mogliby wycisnąć z sitcomu?

Nie chodzi o ilość sitcomu w tym serialu, tylko o sposób jego wykonania. Można z tego pomysłu wyciągnąć dużo, ale szczerze mówiąc - przechodząc już do premierowego materiału- ja jestem tymi 2 pierwszymi odcinkami nieco rozczarowany, pod kątem formuły jaką obrali na wstęp. Niby sympatycznie to się ogląda, ale to takie... letnie i niezbyt angażujące. W zamyśle i na papierze wygląda fajnie, ale wykonane tak sobie.

Zdecydowanie bardziej wolałbym sitcomowy świat podany w zbliżonej formie co historia Ozymadiasza w serialowych Watchmenach. Odrębny wątek obok głównej fabuły, osadzonej np. kilka miesięcy po Endgame - z jakąś zaskakującą puentą na koniec. Przecież taki Lindelof na bank napisałby ten wstęp do WandaVision znacznie lepiej :/

Jak na razie nie czuję zbytnio tego co dostaliśmy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Mam bardzo podobne wrażenia, co ty.

Pierwsze dwa odcinki naprawdę są nieciekawe. W obu jest po jednym, dwóch momentach może, ciekawszych, ale poza tym to wlecze się to strasznie, pomimo że trwa krótko. Jeżeli te dwa pierwsze odcinki będą miały jakieś znaczenie w przyszłości - tj. te historie z nich okażą się mieć jakąś wartość dla postaci i wkomponowywać się w większą całość to spoko, ale boje się, że to tylko zabawa.

Tj. chcialbym, zeby np. okazalo sie, ze te historie z pierwszy odcinkow byly prawdziwe tylko przefiltorwane przez sitcomowy filtr albo te postacie, ktore w nim są i ich role byly prawdziwe w serialu i mialo to jakiś wpływ na nie.

Zobaczymy w kontekście całości, ale póki co zawód. Póki co mam wrażenie, że na siłe zrobili dwa odcinki z tym samym motywem.

Odpowiedz
#17
Dobra, o co w tym chodzi i jak to się ma do MCU? Bo na chwilę obecną, więdząc tyle co ze zwiastunów, nie czuję najmniejszej chęci by po to sięgać.

Odpowiedz
#18
Po dwóch odcinkach nadal nie wiadomo jak to się ma do MCU.

Odpowiedz
#19
A ok, to poczekam, aż coś będzie wiadomo :P

Odpowiedz
#20
Cytat:nie wiadomo jak to się ma do MCU
Nijak póki co :) jest toster Stark Industries i zegarek Strucker/Hydra, ale to raczej takie mrugnięcia okiem dla fanów, niż coś ważniejszego. Niby pojawia się logo Sword, ale nie wiem co to u licha jest, ba, znacznie bardziej mnie intryguje creepy zaśpiew "for the children" jaki ma miejsce w drugim odcinku. I tyle. Trzeba czekać aż reszta odcinków wyjdzie, by coś sensowniejszego móc powiedzieć.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Loki (Disney+) Capt. Nascimento 136 14,785 11-11-2023, 00:00
Ostatni post: Rozgdz
  She-Hulk: Attorney at Law (2022 - , Disney+) marsgrey21 236 16,630 13-11-2022, 18:21
Ostatni post: Rozgdz
  Black Widow (2020) Kuba 200 25,249 06-11-2022, 11:49
Ostatni post: deymos
  The Falcon and the Winter Soldier (2020) serial Disney+ Mickey 264 28,458 25-07-2022, 17:23
Ostatni post: Grievous
  The Eternals (2020) Kuba 352 32,623 09-05-2022, 01:23
Ostatni post: Bucho



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości