Ale cóż... uniwersum Marvela, akurat nie jest tak spójne i jednolite jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. ;)
07-05-2018, 13:15
|
Thor: Ragnarok (2017)
|
|
No trochę się to gryzie z poważnym prologiem IW.
Ale cóż... uniwersum Marvela, akurat nie jest tak spójne i jednolite jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. ;) 07-05-2018, 13:15
Też przeczytałem sobie swoją recenzję z października i... nie mam nic do dodania ani ochoty na powtórkę, poza walką Thora z Hulkiem i finałową akcją z Zeppelinami w tle. Bottom MCU, a obrana konwencja dodatkowo gryzie się z mrocznym wstępem IW.
(10-02-2018, 21:13)Mierzwiak napisał(a): Banner na silnych narkotykach? Nie bawi mnie to, wolałem Bannera z Avengers 1-2 :( 07-05-2018, 15:57
Wątek zmienił się widzę w jedno wielkie smutne pierdolenie. Finał Ragnarok świetnie się komponuje z początkiem IW - mamy tu wesołą, żartującą ekipę, która z nadzieją spogląda w przyszłość, po czym zaraz na starcie następnego filmu widzimy ich tuż po zainkasowaniu wpierdolu stulecia i juz nikomu nie jest do śmiechu. Perfekcyjnie rozegrane i tylko doładowuje poczucie zagrożenia. Trochę jak przejście z Aliens do A3 - fajnie było ale się spierdoliło i z takiego punktu wyjścia zaczynamy kolejny rozdział.
What's not to like? TOP-3 MCU i sądzę, że pozostanie w nim jeszcze co najmniej do premiery A4. 07-05-2018, 16:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2018, 16:16 przez Gieferg.)
Top 3 to raczej nie bo ono wygląda tak:
1. Infiniti War 2. Civil War 3. Winter Soldier Ale 4 miejsce może być ;) ewentualnie 5 po pierwszych GotG. 07-05-2018, 16:21
Zgadzam się, kontrast jest zajebisty między końcówka Ragnarok i Infinity War. I to bardzo pasuje, bracia myślą, że teraz jest luz tylko znajdą drugi Asgard, żeby wylądować z uchodźcami a tu cały plan w pizdu...
07-05-2018, 16:33 Cytat:1. Infiniti War Mogłoby to tak wyglądać gdyby do Civil War nie wstawili sceny z Benny Hilla. Tam, w przeciwieństwie do kontrastu Ragnarok-IW, to jak dla mnie zupełnie rypie klimat filmu. 08-05-2018, 06:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2018, 06:47 przez Gieferg.)
Nic nie poradzę, jak oglądam tę scenę ta muzyka mi się sama załącza. Z tego względu (oraz ogólnej głupoty i niedorobienia całej tej sekwencji - wyjaśniałem już w odpowiednim temacie i nie będę powtarzał) -1 do oceny filmu, dwa oczka niżej niż Ragnarok i daleeeeko od podium.
08-05-2018, 09:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2018, 09:36 przez Gieferg.)
A obraz w tej przeróbce jest oryginalny? Bo w niektórych momentach mam wrażenie, że jest specjalnie przyspieszony.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.
08-05-2018, 09:34
Też mi się tak wydaje. Poza tym, trzeba być naprawdę złośliwym żeby użyć takiego porównania.
08-05-2018, 09:36
Nie jest przyspieszony (ale z tą muzyką wszystko się wydaje przyspieszone, ciekawe czemu?), ale cała scena jest tu nieco skrócona.
08-05-2018, 09:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2018, 09:38 przez Gieferg.)
Meh... Nie pasuje tam bardziej niż w dowolnej scenie akcji.
Ten żarcik był spoko w 2012 w Prometeuszu jak laski uciekały przed kosmicznym precelkiem i tyle. 08-05-2018, 11:06
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.
16-05-2018, 17:26
Potrzebowałam efektownego, kolorowego i przepełnionego akcją filmu do kalibracji nowego TV a pod ręką miałam tylko Ragnaroka. I może wszystkich zaskoczę ale... podobało mi się. Wreszcie dostajemy film w którym nie ma tego kontrastu między śmiesznie ubranymi ludkami o mocach z dupy do Poważnych Wielkich Spraw z ratowaniem świata włącznie. Otrzymujemy doskonałe wyważone fantasy i komedię. I dzięki komediowemu podejściu do tematu i sporej dawce fajnego i niewymuszonego humoru ten film jest naprawdę znośny. Dzięki temu panuje tutaj równowaga i łyka się wszystkie te głupoty które są dla mnie niestrawne w pozostałych filmach tego universum, które starają się być na siłę "POWAŻNE" przy jednoczesnym serwowaniu takich ilości głupot, że stają się po prostu nieznośne w oglądaniu. Tutaj tego nie uświadczymy. Wszystko jest na luzie, żart goni żart, nie ma nadęcia, nie ma mówienia o wielkich sprawach i rzeczach ważnych. Wszystko jest zabawą. Komediowa konwencja mocno przypominała mi styl Strażników Galaktyki, których bardzo lubię. Spokojnie mogę dać 7/10
17-05-2018, 14:19 |
|
|
| Podobne wątki | |||||
| Wątek: | Autor | Odpowiedzi: | Wyświetleń: | Ostatni post | |
| Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) | Grievous | 428 | 71,790 |
30-07-2024, 19:37 Ostatni post: Rozgdz |
|
| Thor: Love and Thunder (2021) | Mierzwiak | 485 | 55,066 |
07-06-2023, 12:19 Ostatni post: shamar |
|
| Thor (2011) | LPC | 280 | 67,776 |
12-06-2018, 20:27 Ostatni post: shamar |
|
| Spider-Man Homecoming (2017) | Grievous | 647 | 102,872 |
25-05-2018, 12:45 Ostatni post: Krismeister |
|
| Thor: The Dark World (2013) | Bogdan | 394 | 80,721 |
22-02-2018, 23:11 Ostatni post: Juby |
|
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 2 gości |