Ankieta: Film Starship Troopers jest
[Wyniki ankiety]
 
 





Żołnierze kosmosu - (już wkrótce) trylogia
#61
Hmm.. coś w tym jest. I pomyśleć że reżyserem jest legenda FX. Dwójka jest tak żałosna, że tego nie da się opisać. Najgorsze dla mnie jest to, że tak bardzo czekałem na kontynuację. A tu co? Takie g**no, że słów szkoda.

Piosenka powinna Oscara dostać i/lub towarzyć Amerykanom w Iraku. Bush by się ucieszył. Jakby trafiła do "Hurt Locker" to też bym był zadowolony :wink: .

Odpowiedz
#62
TA 3 z trailera wyglada lepiej niż 2 ale i tak nie zamierzam tego ogladac.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#63
Szykuje się remake-reboot, ciekawe czy będzie bliższy powieści. I czy będzie w PG13 :P

Odpowiedz
#64
A w sklepiku internetowym pojawił się animowany komputerowo Starship Troopers: Invasion.

Odpowiedz
#65
Boże... co za sraka.

[Obrazek: 1183x9g.jpg]

http://w444.wrzuta.pl/film/aPsaBWSiaW8/sraka - taka perełka.

Odpowiedz
#66
Dziwnie się czuje, kiedy mam myśleć, że "Żołnierze kosmosu" to jakaś trylogia czy nie wiadomo co. Dla mnie to zawsze był film Verhoevena i tyle.
Oczywiście można byłoby z tego zrobić fajną serię, ale teraz na to trochę za późno. I nie obchodzą mnie jakieś remaki, rebooty, ale prawdziwa kontynuacja filmu Verhoevena. Który z drugiej strony podoba mi się jak się kończy.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#67
(13-08-2012, 23:34)Lawrence napisał(a): Dziwnie się czuje, kiedy mam myśleć, że "Żołnierze kosmosu" to jakaś trylogia czy nie wiadomo co
Dla mnie to nie problem. Nie widziałem i nigdy nie zobaczę nic ze słowami "Starship Troopers" w tytule o ile nie będzie to film Verhoevena z 1997 roku.

Odpowiedz
#68
Żołnierze Kosmosu - Verhoeven

Jejku, jejku, jak mi się dobrze ogląda ten film. Pomimo lalusiowatego bohatera, dziwnych wariacji miłosnych, czy wyświechtanych schematów rodem z taniego filmu wojennego, rozwałka robaków robi na mnie takie wrażenie, że mam ochotę oglądać to w nieskończoność i czerpać z tego nie lada satysfakcję.

Jestem zupełnie pozbawiony wyczucia w kwestii efektów specjalnych, ale dla mnie w tym filmie ani trochę się nie zestarzały i wyglądają bardzo realistycznie - chyba tylko scena w której Jenkins pokazywał słabe punkty robaków, trącała mi myszką.

Dodatkowo humor Varhoevena który mi się podoba i moim zdaniem idealnie pasuje do takiej produkcji, szybka akcja, batalistyczna otoczka, krzyki poległych i kończyny latające w powietrzu tworzy jak dla mnie bardzo dobry film s-f o walce na linii ludzie - kosmici.

solidne 8/10 - tak powinna wyglądać idealna ekranizacja starcrafta (może dlatego tak lubię tą produkcję?) - zwłaszcza scena fortu otoczonego przez miliony robaków, broniona przez garstkę żołnierzy (która ma świadomość, że nie da rady się obronić, choćby z racji ograniczonej amunicji) - to chyba moja ulubiona scena z filmu, choćby z racji beznadziejności sytuacji i heroicznej chęci obrony ostatecznego bastionu.
"Out of the night, When the full moon is bright, Comes the horseman known as Zorro."

Odpowiedz
#69
Cytat:Varhoeven'a

Wytłumacz, czym się kierowałeś wybierając umiejscowienie tego apostrofa. Ba, co cię podkorciło, żeby go w ogóle użyć?
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#70
Najzwyklejsze niedopatrzenie, popełnione z rozpędu - już poprawione.
"Out of the night, When the full moon is bright, Comes the horseman known as Zorro."

Odpowiedz
#71
Się okaże :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#72
ST 3

Daje 3/10 dlatego, że dwójce, którą trzeba było przewijać dałem 2/10.
Ogólnie - padlina prosto na VHS.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#73
A spodziewałeś się mega blockbustera, który zgarnie 11 Oscarów? Bo nie ogarniam.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#74
Nie. Ale, po trailerze, nie spodziewałem się totalnego crapu. Czasem filmy z małym budżetem (ciągle nie wierzę w te 30) potrafią zaskakiwać. Tutaj niestety nie ma wyjątku od normy.


(01-06-2008, 13:32)Martinipl napisał(a): A trójka zapowiada się dobrze, chociaż budżet tylko 30m $...

To m. to na bank nie miliony. Albo chodzi o jakies dolary polinezyjskie , czy coś. Hhehehe



welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#75
Hmm jesli nie wiesz dlaczego "Żołnierze kosmosu" są słabi nawet wówczas gdy czytałeś książkę Heinleina. To jak tu dyskutować o filmie. Film jest dobry oglądadłem, nic więcej. Logika w tym filmie nie obowiązuje. Taktyki brak. Wszystko pod akcję zrobione i efekty specjalnie.

Zacznijmy od tego, że chłopaki z książkowej "Kawalerii kosmosu" używali pancerzy wspomaganych (jeden żołnierz potrafił bronić obszaru paru km2, nie pamiętam w tej chwili ile to było, ale odsyłam do ksiązki). Ach te granaty atomowe i odskoki o 2 km w bok. Dlaczego Verhoeven tego nie wykorzystał? Jatka na ekranie byłaby jeszcze ciekawsza wizualnie. W filmie mamy coś na kształt wspólczesnych marines z karabinami laserowymi. W książce niepotrzebne było wsparcie powietrzne, bo żołnierz był jednoosobową armią, w filmie by się przydało praktycznie cały czas bo filmowi żołnierze to mieso armatnie. A raz tylko widzimy coś na kształt bombardowania.
Taktyka floty kosmicznej tez super logiczna lećmy w zwartym szyku na pewno nas nie ostrzelają z powierzchni. Proponuję poczytać dowolną książkę s-f od Star Wars, poprzez Honor Harrington, po Zaginioną flotę. Nigdzie tak się nie robi desantu na planetę, jak filmowych "Żołnierzach". Ale w filmie chodziło o efektowną rozwałkę floty by to fajnie na ekranie wyglądało (aż drże na mysl, jakby film dziś powstał, na pewno byłby w 3D).

Co do fabuły filmu, to mocno spłycona wersja opowieści książkowej. Takie romansowo-młodzieżowe s-f. Gdy książka to hard military s-f. Aż nabrałem ochoty na ponowną lekturę "Kawalerii kosmosu", tak dla odświeżenia.

Długo by jeszcze wymieniać dlaczego ksiązka jest lepsza od filmu. A film jest jedynie dobry.


"Nadchodzi era ciemności... i to my zgasimy światło"

Odpowiedz
#76
Bardzo fajna opinia, podobna do mojej. Dlatego ja taka bardzo liczę na dość wierne zekranizowanie książki Heinleina, bo z tego co pamiętam, a czytałem całkiem dawno(mogę się mylić) film ma z nią naprawdę niewiele wspólnego. Dlatego filmowa kawaleria jest słabsza od tej książkowej, aczkolwiek to wciąż zacne filmidło.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#77
Naprawdę w 2014 roku jest jeszcze ktoś kto nie ogarnia, że film Verhoevena jest satyrą drwiącą z książki, na której bazuje? Że Amerykanie są w nim stylizowani na Nazistów? Że - dla odmiany - ich antagoniści w postaci Robali są tak naprawdę ofiarami?

Serio?

Odpowiedz
#78
ja nie znając książki z miejsca stwierdziłem, że ST to pastisz, połączenie nazizmu z mydlanymi operami a'la BH90210 i BnB - i to satyra bardzo świetnie sprezentowana. Why so serious?
loading podpis...

Odpowiedz
#79
Albertino wszyscy ogarniają, ale to nie znaczy, ze mogliby nakręcić film bliższy pierwowzorowi książkowemu:P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#80
Ale po co, skoro to co jest sprawdza się wyśmienicie? Właśnie ta ironia, przerysowanie, pastisz - to elementy genialne w obrazie Paula.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trylogia Back to the Future (1985-1990) Lukash 225 49,144 18-04-2023, 15:36
Ostatni post: Bucho
  Trylogia The Mummy (1999-2008) Danus 136 27,846 18-02-2023, 13:02
Ostatni post: marsgrey21
  Ojciec chrzestny - najlepsza trylogia świata:) deina 217 46,707 24-01-2023, 23:15
Ostatni post: Nemo
  Trylogia Martwe zło (Evil Dead, 1981-1992) Szaman 37 19,731 05-01-2023, 11:18
Ostatni post: Corn
  Trylogia dolara- TO dopiero jest najlepsza trylogia świata;) apone 105 44,384 02-10-2022, 23:12
Ostatni post: Bibliomisiek
  Trylogia wietnamska Olivera Stone'a military 7 13,002 13-02-2020, 02:53
Ostatni post: Gieferg
  Trylogia Duch Goro Gondo 1 2,431 14-07-2012, 18:37
Ostatni post: shamar
  Trylogia Millennium Hannibal 110 21,648 13-01-2012, 10:51
Ostatni post: Snappik
  Trylogia Ocean's military 0 1,782 12-04-2011, 10:07
Ostatni post: military



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości