Ankieta: Co mo
Ekranizacja gry w statki
Ekranizacaja Tetrisa
Ekranizacja Snakea
Ekranizacja gry w Pa
[Wyniki ankiety]
 
 





Battleship(Peter Berg)
#1
Film jest reklamowany jako ekranizacja gry w statki. Studio Universal ponoć wyłożyło 200 baniek na jakby nie było, ekranizacje gry planszowej, która polegała na zatapianiu statków kolegi. Wszystko działo się na kartce papieru, takie zwykłej najlepiej w kratkę:)

Do tej pory nie interesowałem się zbytnio produkcją póki Król nie zjechał idei powstawania takich filmów. Dostało się produkcji od samego Camerona, więc i moje oko skierowało się w stronę projektu zapowiadanego na maj 2012.
I co się okazało? Reklamowanie tego jako ekranizacja planszówki to ściema i ze szkolną grą nie będzie mieć nic wspólnego oprócz okrętów wojennych. Mamy kolejny powód by pokazać niesamowitą rozwałkę na ekranie za grube miliony. Tłumy pewnie na to będą walić drzwiami i i oknami.
Ponoć fabuła będzie się kręciła wokół inwazji kosmitów na ziemię(kocham ten temat!!), a ludzka flota statków będzie z nimi walczyć. Ciekawe w jaki sposób.
Próbka dialogu:
kosmita - zniszczymy tę nędzna rasę!
jaki człowiek, zapewne komandor, w tej roli Liam Neeson - teraz ich kolej!
kosmita - ładowniczy! Celuj w sektor B6
BAAMM!!
komandor Neeson - hahaha pudło...
Jako że tematykę uwielbiam, inwazję i walczących z kosmitami ludzkich wojaków mogę oglądać zawsze, czekam z niecierpliwością.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#2
Ale z tego Camerona nadęty dupek się zrobił. Buractwo godne Króla, zaiste.

Odpowiedz
#3
Czyżby Cameron byłby na tyle naiwny i myśli że twórcy DOSŁOWNIE zekranizuja tę grę?? :lol:
W ogóle krytyka od reżysera który zrobił ostatnio film z banalną fabułą jest co najmniej śmieszna.
koronex1989

Odpowiedz
#4
koronex1989 napisał(a):W ogóle krytyka od reżysera który zrobił ostatnio film z banalną fabułą jest co najmniej śmieszna.
Oj ten Cameron, odważył się nakręcić film z banalną fabułą podczas gdy zgodnie z panującym trendem wszyscy kręcą oryginalne, niebanalne scenariusze! Litości. Co z tego że banalna, skoro dobra i staroświecka w najlepszym tego słowa znaczeniu?

Peter Berg złym reżyserem nie jest, z lepszym scenariuszem Hancock mógłby być czymś naprawdę dobrym, a Królestwo chyba nie wymaga komentarza, bardzo dobre kino akcji, ale ten cały Battleship śmierdzi na kilometr wakacyjnym gniotem. Jeszcze Rihanna w obsadzie :lol:

Odpowiedz
#5
Tak, bo Danus rzucil haslo Cameron krytykuje ;)



"Everyone in Hollywood knows how important it is that a film is a brand before it hit theaters. If a brand has been around, Harry Potter for example, or Spider-Man, you are light years ahead. And there lies the problem. Because unfortunately these franchises are become more ridiculous. Battleship. This degrades the cinema"

James "Bucho ma na posladzie tatuaz z moja podobizna" Cameron.


Edit: Mierzwiak mnie uprzedzil.


Mierzwiak napisał(a):Jeszcze Rihanna w obsadzie :lol:

Juz maja gotowa piosenke i teledysk - komputerowo zmienia twarz Cher na Ryjany i bedzie szyk:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mEszTzdUMcY[/youtube]
<ok>
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#6
koronex1989 napisał(a):W ogóle krytyka od reżysera który zrobił ostatnio film z banalną fabułą jest co najmniej śmieszna.
Nie jest śmieszna, bo co by nie mówić, to co powiedział Cameron to prawda, A usłyszeć takie słowa od króla to powinien być zaszczyt dla twórców, że w ogóle Król cokolwiek powiedział o tym filmie:)
Dla mnie film się zapowiada tak jak wspomniał Mierzwiak jako letni gniot, ja mam nadzieję, że będzie niegłupia rozpierducha z kosmitami:P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#7
Cytat:"We have a story crisis ...

Tak James, mamy, twój ostatni film dowodzi tego najlepiej.
[Obrazek: icon_rotfl.gif]

I nie tyle chodzi o to że mam coś przeciwko wtórnym scenariuszom, tylko o to że Cameron jest ostatnią osobą na świecie, która powinna się brać za tego rodzaju krytykę.

Odpowiedz
#8
Gieferg napisał(a):Tak James, mamy, twój ostatni film dowodzi tego najlepiej.
Udowodnij, że Avatar napisany X lat temu dowodzi tego, iż mamy kryzys oryginalnych fabuł.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#9
Jupi, kolejny temat o Avatarze.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#10
Co do samego Battleship:

Inwazja kosmitów w połączeniu z walką na morzu - spoko, w sumie to jednak jest coś nowego, tylko ile to może mieć wspólnego z grą i na ile jest w ogóle sens do niej nawiązywać? To tylko sprawia, że na cały projekt patrzy się z miejsca jak na jakąś monumentalną bzdurę, którą to wcale być nie musi.

Odpowiedz
#11
Pewnie będzie to kolorowe widowisko 3D pozbawione innych atrakcji niż wizualne. Osoba reżysera daje nadzieję, że wszystko będzie wykonane na niezłym poziomie. A to skąd twórcy biorą inspiracje jest najmniej istotne. W końcu Piraci z Karaibów byli inspirowani jedną z atrakcji w Disneylandzie.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#12
Azgaroth napisał(a):Pewnie będzie to kolorowe widowisko 3D pozbawione innych atrakcji niż wizualne.

Hmmm...znam ten opis filmu, jak on się nazywał...? Coś jakiegoś Camerona :twisted:
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#13
Znowu kosmici :roll: Normalnie czuję się jakby lata 50 wracały, gdzie w większości filmów S.F. byli kosmici atakujący Ziemię, czy coś w tym stylu.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#14
Fotki z planu:
http://www.filmweb.pl/news/Nowe+zdj%C4%99cia+z+planu+%22Battleship%22-64634
Oraz news na temat braku zakończenia:
http://www.filmweb.pl/news/Film+inspirowany+gr%C4%85+w+statki+bez+zako%C5%84czenia-69118
Ten wpis sugeruje mi jakimś przekazem podprogowym w stylu:
"Kurde nie mamy scenariusza, zresztą od początku go nie mieliśmy, wymyślaliśmy wszystko na bieżąco, a teraz nie wiemy jak to zakończyć, tyle mamy pomysłów. Na szczęście jest Crunchips, jest impreza"
:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#15
Yeah pewnie było to już wiadomo od dawna, lecz ja dowiedziałem się dziś:P Efekty będzie tworzyć najlepsza ekipa od CGI pod słońcem: Industrial Light & Magic.
Przynajmniej CGI będzie na najlepszym możliwym poziomie. Z oceną reszty trzeba będzie poczekać do premiery.
Coś mi się obiło o uszy, że w filmie mamy inwazję kosmitów, rasa obcych będzie miała źródła energii gdzieś na oceanie. Ludzie wysyłają 5 okrętów wojennych do walki:P
Brzmi banalnie i coś mało tych okrętów:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#16
Danus napisał(a):Przynajmniej CGI będzie na najlepszym możliwym poziomie.
Oj Danus, Danus, kiedy ty w końcu zdejmiesz te różowe okulary? To że ILM robi efekty znaczy tyle, co nic, w jednych filmach tworzą powodujące opad szczęki CGI, w innych takie, które powoduje odruch wymiotny, więc skąd ta pewność że będzie na najlepszym możliwym poziomie?

Odpowiedz
#17
Cytat:Coś mi się obiło o uszy, że w filmie mamy inwazję kosmitów

To co, 10/10 w ciemno? ;)

Odpowiedz
#18
Zaraz, a czy to przypadkiem ten film nie ma być tym debiutem Rihanny na dużym ekranie?

Efekt ILM, dobrze wiedzieć :smile:
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#19
Cytat:w innych takie, które powoduje odruch wymiotny, więc skąd ta pewność że będzie na najlepszym możliwym poziomie?
W jedynych filmach w których CGI może powodować odruch wymiotny to akurat Nowa Trylogia SW. Reszta to już efekty na najwyższym poziomie. O efekty w tym filmie nie mam co się martwić. Będzie widowiskowo, będzie zrywać beret, tak czuję(200 baniek budżetu do czegoś zobowiązuje)
Gieferg napisał(a):To co, 10/10 w ciemno? ;)
Nie, jak na razie tylko żywe zainteresowanie pomieszane z podnieceniem:P Ewentualnie po seansie pomyślę nad oceną.
Lawrence napisał(a):debiutem Rihanny na dużym ekranie?
Chyba tak.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#20
I już wiadomo kto skomponuje muzykę do tegoż filmu: Steve Jablonsky. A więc coś czuję, że muzycznie możemy mieć powtórkę z "Transformerów".

Steve Jablonsky napisze muzykę do Battleship
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Master and Commander: The Far Side of the World (reż. Peter Weir, 2003) Pelivaron 18 2,226 25-10-2023, 18:13
Ostatni post: Bucho
  Bez Lęku/Fearless reż.Peter Weir Phlogiston2 4 2,684 02-10-2023, 06:42
Ostatni post: Debryk
  Bullitt (1968) reż. Peter Yates apone 79 9,727 23-06-2023, 13:47
Ostatni post: Scheckley
  Lone Survivor (2013) reż. Peter Berg Danus 101 24,509 28-05-2022, 02:42
Ostatni post: Gieferg
  Green Book (2018) reż. Peter Farrelly Capt. Nascimento 26 6,334 17-04-2020, 03:11
Ostatni post: Gal Anonim
  Mile 22 (reż. Peter Berg) Mental 83 15,374 25-11-2018, 10:32
Ostatni post: Snappik
  Patriot's Day (2016) reż. Peter Berg Mental 8 1,839 25-06-2017, 12:53
Ostatni post: Martinipl
  Gallipoli (1981), reż. Peter Weir SonnyCrockett 5 2,849 01-09-2013, 11:30
Ostatni post: Predator895
  Daybreakers ( reż. Michael i Peter Spierg ) Hamilkar 15 5,023 08-08-2011, 18:07
Ostatni post: Kinomaniak
  Hannah Montana: The Movie (reż. Peter Chelsom) Mental 22 6,946 27-04-2009, 00:58
Ostatni post: ARmy



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości