03-04-2023, 16:46
|
Extraction / Tyler Rake: Ocalenie (Netflix 2020)
|
|
Jedynka była ekstra, ale jak oglądam ten zwiastun to mam wrażenie że ktoś nie ogarnął, na czym polegała siła pierwszej części.
The key of joy is disobedience.
03-04-2023, 17:29
To wytłumacz, bo ja dalej nie wiem :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings 03-04-2023, 17:30
Mi się bardzo podobało, bo był to bezpretensjonalny, bardzo sprawnie nakręcony przyziemny akcyjniak bez zbędnego pierdolenia, przyjemnie było popatrzeć na te sceny akcji. Mało jest obecnie takich filmów.
Tutaj wygląda to tak, jakby ktoś uznał że koniecznie musi dorzucić więcej efekciarstwa (minigun) i pozowanego "kultu" a nie tędy droga. Widzę analogię do Psów 2 (oczywiście uwzględniwszy wszelkie proporcje) - tam też reżyser czuł, że jedynka to był kult i musi być na siłę kultowo i efekciarsko vide scena z pudełkiem zapałek. Podobne niebezpieczeństwo co z Raid 2, ale tam imo ostatecznie twórcy nieźle wybrnęli. Tu oczywiście oceniam sam zwiastun, ostatecznie zobaczę jak to wyszło w filmie.
The key of joy is disobedience.
03-04-2023, 17:43
Jedynki do tej pory nie dokończyłem, ale jakiś tam urok takiego starego "vhsowca" miała.
Widzę, że nie będę oryginalny, ale ten trailer to straszna nędza i tylko Mental się wyłamał :D
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...
03-04-2023, 17:54
Mental mówił, że Savage Salvation będzie kozacki także ja już temu typowi nie zaufam. Robi ludzi w chuja jak UEFA na biletach
03-04-2023, 18:53 :)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...
03-06-2023, 17:44
Jaram się tym nowym Rikiem. Pierwszą cześć ciągle uważam za przezakurwiście dobrą, pomimo że twórcy poszli w największy banał i zrobili głównego bohatera z traumą zamiast maczystowskiego madafakera rodem z eightisów, która ma twardzielstwo w dna.
03-06-2023, 19:42
Obejrzałem i w sumie jest dobrze.
Nie nudziłem się jak na każdej kolejnej części M:I, akcja jest efektowna i pomysłowo zrealizowana, zgrzytnął mi tylko motyw z , moment w którym główny bohater nie wiedzieć czemu . Oraz fakt, że Daniel Bernhardt słabo wypadł w finale. Poza tym było fajnie, choć miejscami jakby się oglądało grę komputerową. 7/10 - chętnie obejrzę kolejną część jeśli powstanie. 17-06-2023, 02:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2023, 02:43 przez Gieferg.)
Dodałbym jeszcze, że ten dzieciak wkurwiał mnie praktycznie przez cały seans i życzyłem mu śmierci a poza tym tak, w sumie zgadzam się z tym co napisałeś. Fajny film z akcyjką skręconą na poziomie top, chyba nawet bardziej mi się podobał niż totalnie przestylizowany 4 Wick tym bardziej, że Chris aktorsko i jako leading man kasuje tego ledwo biegającego i mówiącego kloca Keanu.
Sequel pewnie będzie i dobrze, niech kręcą kolejne części, chętnie obejrzę.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...
17-06-2023, 11:42 Cytat:bardziej mi się podobał niż totalnie przestylizowany 4 WickJohn Wick 4 ma perełkę w postaci długiego ujęcia z góry, a takich długich, czytelnych i po prostu cieszących oko rzeczy jest tutaj więcej i każdorazowa sekwencja jest ciekawsza, czy to ewakuacja z więzienia, czy ucieczka na stację przez las, czy odjazd pociągiem, czy strzelanka w hotelu albo bitka na dachu... to po prostu lepszy film, też są bzdury i głupotki (jak choćby błyskawiczny powrót do zdrowia, czy trzymanie się jedną ręką belki, gdy druga trzyma kogoś innego, albo kosa w żebrach i ogromna utrata krwi która po chwil znika) ale skala jest po prostu lepsza. Tu - zwyczajna gruzińska mafia pragnąca zemsty, matka, dzieci, ojciec. Tam - tajna agencja superzabójców i złoczyńców, cała mitologia i tak dalej, upadki z x metrów, kuloodporne garniaki, dresy i te pieprzone schody... i jeden, i drugi film to stylizowany akcyjniak i z całym szacunkiem dla Reevesa, ale różnicę działa na korzyć Thora :) 17-06-2023, 19:02
Spoko akcyjka, ale wszystko coraz bardziej odrealnione. Paramilitarne oddziały Gruzinów, szturmujące pusty wieżowiec w stolicy Austrii? Ok :) Pierwsza część znacznie lepsza, bo taka przyziemna i do uwierzenia. Obawiam się, w którą stronę to wszystko wyewoluuje. Prognozuję, że w trójce już na pełnej wjadą horrendalne absurdy w stylu "Szybkich i wściekłych" i gdzieś po drodze kompletnie znikną zalety, czyniące z TR oldschoolową napierdalankę.
17-06-2023, 22:29
Faza wpadu i wypadu z więzienia - doskonała. Hemsworth działa jak heroina ;) Ale gdy akcja przenosi się do pociągu - zaczynało mi przeszkadzać usilne bajerowanie każdej kolejnej potyczki, włącznie z helikopterami.
Kolejne momenty nie mają już "tego czegoś", a i pojawiają się głupotki Ale i tak mi się podobało. To taki czysty, kinowy eskapizm. Co w trzeciej części? Może Ameryka Południowa? 7/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.
17-06-2023, 22:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2023, 23:01 przez Snappik.)
1 akt więzienny zdecydowanie naj-naj lepszy. I pojedynek z bratem też o klasę wyżej niż finałowy (bardziej brutalny i taki prymitywny).
17-06-2023, 23:05
Była. Jedynka w ogóle miała świetną scenę z udziałem głównego przeciwnika TR, Saju Rava, który przed lustrem w obskurnym hotelu nastawiał sobie złamany nos. Od razu przypomniał mi się T1 i scena z okiem.
Dla mnie TR1 to najlepszy akcyjniak ostatnich kilkunastu lat. Jest przede wszystkim do uwierzenia, fabuła nie jest wydumana ani nie przypomina gry komputerowej, są momenty oldschoolu wyjęte żywcem z eightisowych filmów, no i bohaterowie nie zachowują się jak cyborgi. 18-06-2023, 00:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2023, 00:54 przez Mental.)
Ale dzieciak był bardziej wkurwiający niż wkurwiający dzieciak z dwójki :)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...
18-06-2023, 02:15 |
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 1 gości |


Spoiler





