Greyhound (2020)
#1
Ostatnio narzekałem na brak filmów traktujących o wojnie na morzu - niedawno wyszło Midway, a teraz...



Tom Hanks w roli kapitana niszczyciela eskortującego konwój przez Atlantyk. Brzmi jak "my kind of movie".
Co prawda od strony efektów specjalnych szału nie robi, budżet raczej biedny (50 baniek), ale na bezrybiu...
U mnie wjeżdża do czołówki pozycji obowiązkowych w tym roku (szczególnie, że ogólnie nie bardzo jest co oglądać).

Wzięliby się za "Bismarcka"...

Odpowiedz
#2
Wygląda na film, którego szkoda odpalać nawet z torrentów.

Odpowiedz
#3
Już pisałem w trailerowym temacie, że dla mnie wygląda fajnie :) Może to dlatego, że też jestem spragniony wojennych filmów na morzu.

Odpowiedz
#4
Widzę, że scenariusz napisał sam Hanks, to w sumie tłumaczy, dlaczego to w ogóle powstało. :) A nijakość zajawki nie dziwi, bo reżyserem jest jakiś koleś, który ostatni film nakrecil dekade temu.

Odpowiedz
#5
Jako, że oglądam (i kupuję) filmy przede wszystkim według tematyki, nie według poziomu, to ten powyższy dostaje taki bonus, że z miejsca przeskakuje 99% tegorocznych produkcji w moim prywatnym hype-rankingu.

W każdym razie zwiastun zachęcił mnie zdecydowanie bardziej niż Midway (gdzie byłem na tyle zniechęcony, że w końcu nie wybrałem się do kina, ale film na półkę prędzej czy później trafi), poza tym - Niszczyciele Vs U-Booty >>>> samoloty Vs Okręty.

Odpowiedz
#6
Międzynarodowy zwiastun...

...plus plakaty.
[Obrazek: fbac4530d738915bmed.jpg]

[Obrazek: d2e63145a14b98e3med.jpg]

Odpowiedz
#7
"Greyhound" ląduje na platformie Apple TV+...
https://ew.com/movies/tom-hanks-greyhound-apple-tv/

Odpowiedz
#8
10 lipca premiera ;)

We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#9
Prosty, króciutki i bardzo fajny film wojenny, do którego nie mam się o co przyczepić (tak, można się czepnąć efektów, bo te dupy nie urywają, ale kompletnie mi to nie przeszkadzało) . Dokładnie to na co liczyłem i jedyne co mnie boli, to to, że tematyka jest tak rzadko poruszana.

8/10.

Jeśli to wyjdzie na blu-ray, nieważne czy w Polsce, czy zagranicą, z pewnością kupię.

Odpowiedz
#10
Cytat:do którego nie mam się o co przyczepić
Efekty efektami, film jest spoko i 7-8 na 10 to naprawdę dobra, wystarczająca ocena. Mnie bardziej drażniło karykaturalne wręcz przedstawienie Niemców,

Odpowiedz
#11
Ode mnie też 8/10 z wielkim serduchem.

Tom Hanks dwoi się i troi broniąc swojego konwoju przed zabójczym Wilczym Stadem :). Jest klimat, jest napięcie a U-Booty to polujące, zabójcze drapieżniki.

Więcej takich filmów ;)

Odpowiedz
#12
Niby mi się to dobrze oglądało, ale to jest taki John Wick kina marynistycznego. Jest tyle akcji, że zaczyna się robić monotonny i w pewnym momencie zaczyna wiać nudą. Trzeba jednak przyznać że okazał się lepszy niż wskazywały na to trailery. takie 6/10 i plusik za łodzie podwodne.

Odpowiedz
#13
https://filmozercy.com/wpis/c-s-forester-misja-greyhound-recenzja-ksiazki

W skrócie - film jest zdecydowanie lepszy, nawet jesli w książce "dzwonienie" Niemców to tylko jedna wzmianka bez żadnych konkretów.

btw, odpowiednikiem czarnoskórego stewarda Clevelanda jest w książce kompletnie nieistotny anonimowy Filipińczyk.

Odpowiedz
#14
Dobry film, tak po prostu. Krótki, konkretny, dynamiczny. Wywaliłbym tylko te retrospekcje, które były zbędne. No i może urealistycznił trochę akcję, bo momentami zahaczamy o fantastykę. Ale generalnie lipy nie ma, solidna rzecz.

7/10
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#15
Das Boot też notorycznie zahacza o fantastykę i jakoś nikt się nie czepia :)

Odpowiedz
#16
Bo tutaj jest to bardziej ewidentne i zrobione dla efektowności. Ten But to jednak przez większość czasu dość kameralny dramat z ludźmi zamkniętymi w puszce.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#17
Wszystkie sceny pokazujące wybuchy bomb głębinowych w Das Boot też są po to zrobione. Okręt by zatopiono piętnaście razy, gdyby wybuchały tak blisko jak tam pokazują.

Odpowiedz
#18
Fajny filmik, podobał się nawet bardziej niż się spodziewałem. Na plus wg mnie to, że nie bawiono się (poza zbędną retrospekcją) w jakieś szczególne budowanie bohaterów, tylko jest właściwie sama akcja, czasami przegięta, ale ogólnie miła do oglądania - wydaje mi się, że dobrze pokazano jaki zapiernicz i stresującą pracę ma taki kapitan statku próbującego bronić się przed U-Bootami. Nie nudziłem się, dam 6/10.
Jakby nakręcili to po bożemu, to byłby film o klasę lepszy, a tak to ten komputer dosyć często bije po oczach :(

Odpowiedz
#19
Wywiad z Tomem Hanksem nt. min. "Greyhounda" - całkiem dobry materiał, aż szkoda, że trwa tylko godzinę.



oraz w wersji do ściągnięcia stąd

https://podbay.fm/p/dan-carlins-hardcore-history-addendum

Odpowiedz
#20
Bardzo znośne, miejscami niesamowicie wciągające kino. Właściwie jestem totalnie zaskoczony poziomem tego filmu, bo spodziewałem się taniego paździerza z wymęczonym Hanksem a dostałem naprawdę porządną akcję w której U-booty robią sobie rzeźnię z konwoju a dzielny Tom na swoim niszczycielu stara się to wszystko ratować w imię misji. Nie ma tutaj właściwie jako-takiej fabuły bo ta jest non stop pojedynkiem Greyhounda z Niemiaszkami (fakt, że są delikatnie przerysowani zupełnie mi nie przeszkadzał). Film jest właściwie jedną wielką relacją z kilkudziesięciu godzin służby postaci Hanksa, podczas których nie ma chwili na oddech i odpoczynek. Najdobitniej pokazują to zakrwawione skarpety głównego bohatera.

Można oczywiście przyczepić się do poziomu technicznego, ale też nie jest to aż tak źle wykonane. Sama reżyseria nadrabia bardzo dużo, bo praktycznie nie ma tu minuty zamuły czy drugorzędnych wątków (poza wstępem) niepotrzebnie rozmydlających klimat przetrwania. Samo mięsko nakręcone z serduszkiem. Widać, ze Hanks chciał bardzo zrobić ten film.

A co tam, daję 8/10 i żałuję że nie miałem okazji, aby zobaczyć to w kinie na dużym ekranie i z odpowiednim nagłośnieniem.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jungle Cruise (2020) reż. Jaume Collet-Serra Trailery Srailery 44 5,270 18-01-2024, 12:27
Ostatni post: OGPUEE
  The Gentlemen (2020) reż. Guy Ritchie Trailery Srailery 38 6,444 15-01-2024, 18:09
Ostatni post: Trailery Srailery
  Extraction / Tyler Rake: Ocalenie (Netflix 2020) Gieferg 96 11,678 30-07-2023, 15:34
Ostatni post: Mental
  Alone (2020) reż. John Hyams nawrocki 17 3,142 18-09-2022, 20:48
Ostatni post: Debryk
  I'm Thinking of Ending Things (2020) reż. Charlie Kaufman nawrocki 32 5,481 24-08-2022, 16:37
Ostatni post: nawrocki
  Mulan (2020) reż. Niki Caro Mierzwiak 84 12,974 24-07-2022, 21:51
Ostatni post: OGPUEE
  Riders of Justice [2020] Snappik 8 1,960 09-01-2022, 04:13
Ostatni post: Pixie
  O wszystko zadbam / I Care a Lot (2020) reż. J Blakeson michax 50 5,556 08-12-2021, 23:50
Ostatni post: Debryk
  Promising Young Woman (2020) reż. Emerald Fennell michax 31 5,245 29-09-2021, 01:36
Ostatni post: shamar
  The Father (2020) - reż. Florian Zeller Capt. Nascimento 22 4,364 29-06-2021, 10:57
Ostatni post: Pelivaron



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości