Festiwal Filmów Anime-wanych - czyli Ghibli w końcu w Polsce
#1
http://www.film.org.pl/prace/festiwal_anime.html

Jak już pisał Alieen, KMF jest Patronem medialnym Przeglądu filmów Studia Ghibli, który odbędzie się we wrześniu i październiku w kilku miastach Polski. Oprócz rzeczy stosunkowo nowych (Spirited Away, Ruchomy Zamek Hauru, Opowieści z Ziemiomorza) pojawiają się prawdziwe klasyki: Nausicaa, Laputa oraz Mój Sąsiad Totoro. We wrześniu też pojawią się na DVD kolejne filmy Ghibli - chyba wszystkie prócz krótkometraży oraz Grobowca świetlików i Księżniczki Mononoke.

Na Festiwalu szczególnie polecam:
- Spirited Away - kto jeszcze nie oglądał, warto się zapoznać. Chociaż jest już na DVD, gdzie można zobaczyć w oryginale
- Nausicaa - szczególnie dla tych, którym podoba się Księżniczka Mononoke oraz nieco poważniejsze klimaty (ale bez przesady)
- Laputa - bo to fantastyczna, ciepła i klimatyczna rzecz, fantastyczna zabawa w klimatach Vernowskich!
- Totoro - obowiązkowo. Mam wielki sentyment, bo to moje pierwsze anime (obejrzane z POLSKIM dubbingiem, z Ale Kino!) a i zdecydowanie polecam wszystkim, którzy w temacie nie siedzą tak bardzo. Ciepłe, wyjątkowo urocze i pełne wyobraźni.

Natomiast moją opinię o "Opowieściach..." można zobaczyć w recenzji i temacie w tym dziale, natomiast "Zamek Hauru" nie każdemu podchodzi tak jak mnie - jest to fabularnie jeden z najbardziej nieprzystępnych filmów Ghibli: sporo chaosu (chociaż kontrolowanego) i mnóstwo niedopowiedzeń.

Pytanie: czy ktoś z Was wybierze się? Jeśli tak, to na co? :)

Odpowiedz
#2
Nie podobają mi się ceny karnetów. Żeby opłacało mi się wydać 48 PLN za całość, a nie kupować oddzielne bilety na poszczególne seanse, musiałbym obejrzeć przynajmniej cztery filmy. Biorąc pod uwagę to, że dwóch na pewno nie obejrzę (Spirited za dubbing i Opowieści za całokształt), daje nam niezbyt ciekawy wynik.

Odpowiedz
#3
Niekoniecznie - wychodzi ci 12 zł za bilet, a domyślam się, że normalnie będzie to znacznie większa kwota (bo to Kinoteka, tam jest chyba 14 ulgowy). Ja osobiście idę na wszystkie starsze produkcje i być może na Spirited Away - bo dubbing zrobiony jest całkiem nieźle i po wielu seansach z młodymi przestał mi przeszkadzać. No ale hej - 12 zł za Totoro w kinie? Zawsze i wszędzie! :D

No i zawsze to 15% zniżki przy zakupie całej kolekcji na DVD, co jest niezłą ulgą jak ma się zamiar kupić większość ;).

Odpowiedz
#4
Karol napisał(a):wychodzi ci 12 zł za bilet, a domyślam się, że normalnie będzie to znacznie większa kwota

13 złotych z ich kartą. Tak więc różnica w moim wypadku to 4 złote, a nie wiem czy uda mi się wygospodarować czas na zobaczenie wszystkich czterech filmów.

Odpowiedz
#5
Ja pewno nie bede mogla, ale bardzo bym chciala - wstyd przyznac, ale nigdy nie bylam w kinie na zadnym anime. Szkoda, ze nie puszcza "Ksiezniczki Mononoke" :(.

(Tak, ja mieszkam na wsi :P)

Ale gdyby mi sie udalo dostac do W-wy w tym okresie (albo ewentualnie do Gdanska), byloby super.
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
#6
Na razie karnetów ani widu, ani słychu - podobno mają się pojawić w okolicy 10 września, może trochę wcześniej :)
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
#7
Domyślam się, że pojawią się jakiś tydzień-dwa przed Festiwalem dopiero. Bilety normalne pewnie też dopiero w tym samym czasie.

Odpowiedz
#8
Dobra okazja żeby poznać trochę lepiej anime :) Może się wybiorę :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#9
Ja mam blisko z pracy do Kinoteki, więc pewnie skorzystam :D Pan mnie zapewnił, że 10 września to już na pewno będą ;)
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
#10
Azgaroth napisał(a):Dobra okazja żeby poznać trochę lepiej anime :) Może się wybiorę :)

Koniecznie! Cytując Alieena: nie można lepiej zacząć przygody z anime jak przez filmy Miyazakiego.

Odpowiedz
#11
skusił bym się jedynie na Totoro - Spirited może i miało niezły dubbing, ale po co sobie psuć. Zresztą będzie pewnie sporo dzieciarni, co wystarczy mi za wszystko :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#12
Namawiam do wzięcia udziału w konkursie dot. "Narzeczonej dla Kota" - z tego co widzę mamy na forum kilka osób, które znają film ze studia Ghibli. Czy naprawdę tak trudno jest napisać tych kilka zdań i otrzymać jeszcze za nie coś za darmo? ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Anime Karol 457 109,676 24-04-2024, 15:24
Ostatni post: OGPUEE
  Najlepsze openingi i endingi :) z Anime DrunkenMaster 23 14,534 19-04-2024, 19:54
Ostatni post: OGPUEE
  Zwiastuny filmów animowanych Pelivaron 34 4,237 06-03-2024, 15:25
Ostatni post: slepy51
  UP czyli kolejne niesamowite dzieło PIXARA? Danus 77 20,282 19-02-2021, 16:07
Ostatni post: Kryst_007
  Cyberpunk anime Lawrence 35 14,129 06-03-2013, 22:06
Ostatni post: Lawrence
  Anime Music Video Bart 6 3,378 26-01-2011, 20:39
Ostatni post: Anielski_Pyl
  Wieczór Anime starapiekarnia 7 2,468 03-09-2008, 19:31
Ostatni post: starapiekarnia
  [CENZURA] wielkie roboty, czyli dżapaniz hardkor s-f anime military 16 5,010 27-07-2007, 14:55
Ostatni post: Glut



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości