Filmy Disneya / Pixara
Zawsze trafia na rudych.
[Obrazek: 1562186148568.jpg]

Odpowiedz
Bo rudzi to zło. Wiedziano o tym od średniowiecza.

[Obrazek: maxresdefault.jpg]
:)

Odpowiedz
Disney do swoich bohaterek dobiera aktorki gownianie.
blackwashing
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
[Obrazek: shutterstock_743182429.jpg]
Lepiej by wzięli Zendayę i nie kombinowali
Najlepszy film 2021: Titane
Najlepszy film 2020: Pewnego razu w Hollywood
Najlepszy film 2019: Parasite
Najlepszy film 2018: Suspiria






Odpowiedz
Zendaya to było takie marzenie internetu, zupełnie jak Gaga Ursula, pisała na twitterze że to była tylko plotka i nigdy nie startowała do tej roli. Co oczywiście nie musi być prawdą, no ale w tym momencie nic innego nie mamy.

Odpowiedz
(03-07-2019, 22:46)OGPUEE napisał(a): Oho, będzie gównoburza :).

I bardzo słusznie. Widziałeś kiedyś czarną syrenę?
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
wiem że pytanie było śmieszkowe, ale tak, widziałem
:P
https://youtu.be/0KQcsWPoazc?t=118
tak że o.

Odpowiedz
Kurcze, jaka to była fenomenalna scena w tym przeciętnym filmie.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
(04-07-2019, 09:05)Mierzwiak napisał(a): Zendaya to było takie marzenie internetu, zupełnie jak Gaga Ursula, pisała na twitterze że to była tylko plotka i nigdy nie startowała do tej roli. Co oczywiście nie musi być prawdą, no ale w tym momencie nic innego nie mamy.

Dla mnie idealną Ursulą byłaby Queen Latifah.
Najlepszy film 2021: Titane
Najlepszy film 2020: Pewnego razu w Hollywood
Najlepszy film 2019: Parasite
Najlepszy film 2018: Suspiria






Odpowiedz
Gdzieś poszła plota, może i fejkowa (nie chce mi się szukać), że akcja live action Syrenki ma być przeniesiona na Karaiby, więc jest jakiś cień szansy że może nie będzie to bezmózga kopia. Mulan też z każdą wiadomością zapowiada na nowe podejście. Między innymi brak Mushu i piosenek.

Odpowiedz
W syrence piosenki będą na bank. W końcu po coś piosenkarkę musieli zatrudnić.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
(04-07-2019, 11:59)Grievous napisał(a): Gdzieś poszła plota, może i fejkowa (nie chce mi się szukać), że akcja live action Syrenki ma być przeniesiona na Karaiby, 

Jeśli tak, to wtedy cofnę moje zarzuty o blackwashing. Ale raczej stawiam, że jednak będzie działa w duńskopodobnej krainie. I Disney nie zrobi aż tak drastycznych zmian, bo pewnie chce uniknąć marudzenia w stylu nie-niebieskiego dżina :P.    

(04-07-2019, 09:14)Dr Strangelove napisał(a): I bardzo słusznie. Widziałeś kiedyś czarną syrenę?

Stawiam, że gdyby żyły w wodach afrykańskich aryjkami na pewno by nie były :).

Odpowiedz
https://movieweb.com/hercules-disney-live-action-remake-alexander-skarsgard/

W sumie to kwestia czasu, kiedy Herkulesa nakręcą - chyba jedna z najbardziej nadajacych się do tego animacji Disneya - ale wolałbym kogoś innego w roli głównej.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
(04-07-2019, 13:22)OGPUEE napisał(a):
(04-07-2019, 11:59)Grievous napisał(a): Gdzieś poszła plota, może i fejkowa (nie chce mi się szukać), że akcja live action Syrenki ma być przeniesiona na Karaiby, 

Jeśli tak, to wtedy cofnę moje zarzuty o blackwashing.


Ej no, na karaibskich wodach to chyba powinny być syreny-Indianki, no nie? Chyba powinny etnicznie odzwierciedlać ludność rdzenną, a nie napływową :)
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
Hm... faktycha :).

(06-07-2019, 23:45)Pelivaron napisał(a): W sumie to kwestia czasu, kiedy Herkulesa nakręcą - chyba jedna z najbardziej nadajacych się do tego animacji Disneya - ale wolałbym kogoś innego w roli głównej.

No właśnie się nie nadaje (jeśli mówimy o wersji Clementsa i Muskera), chociażby patrząc na sam styl animacji, postmodernistyczną zabawę i zgrywę z mitologii greckiej czy soczystą ferię kolorów. I film do tej pory świetnie wygląda!

W sumie pomyślałem, że mogliby znowu wziąć do roli Fila Danny'ego deVito :). 

Odpowiedz
(03-07-2019, 22:51)OGPUEE napisał(a): Bo rudzi to zło. Wiedziano o tym od średniowiecza.

No lol. Pomimo, że nie widziałem oryginalnej "Małej Syrenki" (i raczej się nie zapowiada na to bym ją obejrzał) to uważam, że Arielka z rudymi włosami wygląda prześlicznie i po ch***rę psują dzieciństwo zmieniając ich kolor na czarny. Przecież to zupełnie zmieni jej image! :/

Odpowiedz
(29-04-2013, 15:51)OGPUEE napisał(a): Dobra, mamy bim-bomy, jest wesoło, a przy okazji rozmyślaniu o filmie do głowy przyszła mi mniej wesoła myśl. Sądzę, że Quasimodo został porwany/zabrany za niemowlęca przez Cyganów. Czemu? Wszyscy Cyganie (OK., czyt. Romowie jak wam się nie podoba), w tym matka Kwazia, w filmie mają śniadą skórę i czarne włosy, a garbus był rudy i biały. Niedopatrzenie animatorów? Kiedyś często porzucano chrome i podejrzanie wyglądające dzieci na pastwę losu i umierały, chyba, że litościwa dusza je przygarnęła. Nasz bohater jako "potworek" mógł zostać porzucony przez prawdziwych rodziców, a tamta Cyganka mogła ulitować się i pokochać jak własne. Tym bardziej, że w filmie nie jest powiedziane, że musi być rodzoną matką.

Nie wiem, czy zdajesz z tego sprawę, ale twoje mniemanie obniżyło mi ocenę "Dzwonnika" z 10/10 na 9.5/10. :P

Odpowiedz
(23-05-2017, 13:26)OGPUEE napisał(a): Pinokio będzie jak w książce - zdemoralizowany, będzie kradł, odgryzał łapy złym, a świerszcza zabije młotkiem :).


O właśnie! W filmie z 1940 r. Pinokio i Knot palili cygara i pili kufle piwa. W fabularnej NA PEWNO TEGO NIE BĘDZIE! Kij z tym, że tamte sceny były ukazane jako baaardzo zły przykład do naśladowania, ale nie umieszczą w nowej wersji, bo wiecie PG, rodzinny Disney, papierosy won i te inne sprawy...

Oryginalny "Pinokio" był dla mnie gwoździem do trumny. Wcześniej znałem go z książek, które bazowały na animacji i dlatego dzisiaj ma ode mnie niższą ocenę niż wcześniej. :/

A jeśli chodzi o remake, to tak wygląda moja reakcja:
[Obrazek: dead2.gif]

Odpowiedz
(11-09-2012, 21:14)OGPUEE napisał(a): -Kim jest ojciec Nali?
-Dlaczego Lwia Skała zmieniła się w wasteland?
-Śmierć Mufasy wygląda głupio (wiem, że to film dla dzieci, ale mogli dać chociaż strużkę krwi).
-Timon z Pumbą pierdzą :/.

Ad1.
Dość interesujące pytanie. Mógł to być lew z innego stada, lew z którym Sarafina (matka Nali) wzięła rozwód, lew, który umarł (i to prosto po narodzeniu jego córki), albo (o zgrozo!) sam Mufasa, bądź Skaza (w to ostatnie akurat wątpię)!

Ad2.
No nie wiesz? Przecież hieny wyjadły i wypiły wszystko, co na Lwiej Ziemi, a przez długi czas była susza, no i w końcu musiało popadać!

Ad3.
Absolutnie się nie zgodzę! Jest wzruszająca, trzymająca w napięciu i dramatyczna. Zawsze mi się "kruszy" serce jak widzę ten kadr:
[Obrazek: tlk_hd_2194.jpeg]
A co do strużki krwi to kiedyś znalazłem ten obrazek:
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTI4lztlrFq8XzIEnQ42zp...ko4UAziDfg]
Słyszałem zresztą, że film wzrusza nie tylko ludzi:
http://buzz.gazeta.pl/buzz/1,156947,13915596,_Krol_Lew__wzrusza_nie_tylko_ludzi__Oto_pies__ktory.html

Ad4.
No tak. Pierdzą (czego nie lubię w animacjach), ale i tak to było podane z poważnych przyczyn, czego nie uznaję za wadę.

Odpowiedz
(17-07-2013, 12:22)Bogdan napisał(a): Mój mózg płonie, jakkolwiek jest to naciągane:

[Obrazek: aeN0Req_460s_v1.jpg]

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić.

Mi też! Ta teoria jest taka bez ładu i składu... ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Seriale Disneya OGPUEE 187 38,977 10-02-2024, 14:39
Ostatni post: OGPUEE
  Filmy Dona Blutha OGPUEE 17 5,571 25-12-2023, 17:47
Ostatni post: OGPUEE
  Luca (2021) - animacja Pixara Pelivaron 2 1,489 08-07-2021, 15:13
Ostatni post: yacajackowski
  UP czyli kolejne niesamowite dzieło PIXARA? Danus 77 20,390 19-02-2021, 16:07
Ostatni post: Kryst_007
  Krótkometrażówki Pixara! Maik 5 3,904 11-05-2019, 14:02
Ostatni post: Pehov
  The Good Dinosaur (2015) - Dinuś od Pixara Lawrence 22 10,754 30-07-2016, 11:54
Ostatni post: Mierzwiak
  Filmy Suzie Templeton Negrin 2 2,774 27-02-2008, 15:16
Ostatni post: Mefisto



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości