LOST (ABC, 2004-2010)
Nie wiem czy to bylo , moze kogos to zainteresuje bo mis ie nie chcialo tego czytac (jak narazie) . Dostalem to od mojego kumpla fanatyka LOST.

http://www.thehansofoundation.org/ - kliknijcie na "our humanity" , 3 akapit od konca .

Nie wiem co to troche to chaotyczne - wkeljam rozmowe z GG :

Badania Hanso Foundation mają za zadanie chronić ludzkość. Mają zmienić liczby w równaniu Valenzettiego (równanie to odlicza czas do zagłady ludzkości).
Fundacja na wypadek zagłady ludzkości przygotowuje dokładny plan przetrwania garstki ludzi. Rozbitkowie Lotu 815 (a wcześniej załoga Czarnej Skały) są jednym z badań mającym na celu obserwowanie zachowań takiej garstki 'ocalonych'.

Suma: ()
Iloczyn: ( | )
Średnia arytmetyczna: (
[edit]Miejsca w samolocie
9F - Shannon 9+F(szósta litera alfabetu) = 15
15D - Sawyer
16A - Sayid
23A - Jack
23D - Rose
23E - Bernard
29C - Charlie 2+9+C(szestnastkowa liczba dla 12) = 23
42F - Ana-Lucia
55F - Claire 5+5+F(szósta litera alfabetu) = 16

W Lost Experience powiedziano, że liczby są nawiązaniem do równania Valenzettiego, dzięki któremu można wyliczyć dokładny moment zagłady ludzkości. Zadaniem Dharmy jest zmienić przynajmniej jedną z liczb, a co za tym idzie - przedłużyć los naszej cywilizacji. Samo słowo 'DHARMA' oznacza 'moralną powinność', a liczba 108 jest bardzo ważna w mitologii buddyjskiej i Hindu. Dla wielu Buddystów jest 108 grzechów ludzkości.

Nie wiem skad to jest zaczerpniete ale podsylam , moze komus sie to przyda . :)

Odpowiedz
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

=

Odpowiedz
Dobre, dobre :)

Odpowiedz
a w tym.. zwiastunie nowego odcinka widać, że nasza panienka zdzirowata z Prison Break powraca i wystąpi w............ konkurencji- Lost ;)


Odpowiedz
Za namową kumpla, który powiedział mi, że "Lost" jest lepszy od "The X Files" zacząłem go oglądać. Jestem po pierwszych pięciu odcinkach. Jak na razie "Zagubieni" średnio mi się podobają (o poziomie "Z Archiwum X" nie ma mowy) ale brnę dalej. Liczę na to, że wytłumaczą mi w miarę sensownie te wszystkie bzdury: drobne spoilery dla tych co nie widzieli jak na przykład czym jest ten wielki stwór co zeżarł pilota lub co robi niedźwiedź polarny na tropikalnej wyspie. koniec drobnych spoilerów. Podoba mi się ta barwna menażeria postaci. Co chwilę dowiaduję się o nich czegoś nowego. Ale wszystko jeszcze przede mną.

Odpowiedz
Nie licz na to apone, po 6 odcinkach 3 sezonu wiadomo ciut więcej, ale wciąż możemy siętylko domyślać pewnych rzeczy.

PS. Wku*rwia mnie jak ktoś mówi rzeczy w stylu "X-Files jest lepsze od LOST" itp. Jak w ogóle można porównywać ze sobą dwie diametralnie różne rzeczy?

Odpowiedz
W takim razie będę musiał oglądać serial do końca. A co do porównania z "X- Files": zapytam kumpla co miał konkretnie na myśli :)

Odpowiedz
Ja nie porównuję, ale gdybyś chciał mnie spytać, to powiedziałbym "Bo w Loście nie ma Gillian Anderson" :D

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Nie licz na to apone, po 6 odcinkach 3 sezonu wiadomo ciut więcej, ale wciąż możemy siętylko domyślać pewnych rzeczy.

Oni nigdy nie wytłumaczą pewnych rzeczy... scenarzyści nawet nie znają odpowiedzi na niektóre ważne pytania :wink: ... To się dłuży i cały czas coś przewracają nawet nie wytłumaczalną tego :/ Lubię tajemnicę ale za dużo tego zdecydowanie..

Odpowiedz
No wreszcie. Po 7 odcinku 3 sezonu zrobiło się ciekawiej w tej serii :) Oglądałem z takim samym zaciekawieniem jak sezon pierwszy, także nie jest źle. Być może to się jednak skończy po 4 sezonie ;)

Odpowiedz
hops napisał(a):No wreszcie. Po 7 odcinku 3 sezonu zrobiło się ciekawiej w tej serii :) Oglądałem z takim samym zaciekawieniem jak sezon pierwszy, także nie jest źle. Być może to się jednak skończy po 4 sezonie ;)

no... rozkręca się, rozkręca ;) Może Ben zaprzyjaźni się z Jack'iem :twisted: ?

Odpowiedz
Od początku uważałem 3 sezon za świetny i zdania nie zmienię. 7 odcinek nie tylko podtrzymuje poziom, ale idzie dalej. WOW!!! Jak na jeden odcinek to pojawiło się w nim cholernie dużo informacji. A scena w Room 23... boska! I Juliet, nie myliłem się mówiąc że to interesująca postać. A Elizabeth Mitchell zagrała wspaniale.

LOST wciąż rządzi.

Odpowiedz
A mnie nie zachwycil siodmy odcinek. Mitchell jako wredne suczysko sprawdza sie wysmienicie, ale w bardziej dramatycznym repertuarze (osobny watek) zaczyna strzelac irytujace grymasy. No i zniesmaczyla mnie lekko ta spora dawka lopatologii, ktora zaserwowano nam w samej koncowce (autobusowe wyjasnienie). Dobrze, ze chociaz wiecej Alex w tym odcinku bylo. <ok>

Odpowiedz
Jezu, a Ty z ta Alex. Przeciez przy Mitchell i Lily ona wyglada jak stara raszpla. I nie wal mi tu argumentem w stylu "Twoja stara" bo dostaniesz wpitol ;)

EDIT: Miało być "młoda raszpla" <ROTFL>

Odpowiedz
Ty sie nie znizyles do argumentacji, to i ja nie bede sie produkowal. ;)
Zreszta, pewnych rzeczy nie da sie uzasadnic. ;)

Odpowiedz
sorry ale Alex wygląda trochę jak małpa.. pewnie dlatego wzięli ją do tej roli bo ponoć ona mieszka na wyspie od urodzenia?

Odpowiedz
Ciekawostka z ostatniego odcinka: jeśli puści się scenę w Room 23 od tyłu, kobiecy głos kilkukrotnie wypowiada słowa "Only fools are enslaved by time and space".

Plus 3 nowe figurki:
[Obrazek: echo2be5.th.jpg][Obrazek: lost2sawyerlargeqm0.th.jpg][Obrazek: lost2sunlargeph6.th.jpg]

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Ciekawostka z ostatniego odcinka: jeśli puści się scenę w Room 23 od tyłu, kobiecy głos kilkukrotnie wypowiada słowa "Only fools are enslaved by time and space".

kolejne zagadki... scenarzyści są chorzy ;)

Odpowiedz
Po 8 odcinku, już niczego nie rozumiem :(
Dobry, ale zrobił mi po prostu pranie mózgu.

Odpowiedz
"Flashes Before Your Eyes" mnie rozwalił. Już nawet nie bawię się w jakieś teorie, zastanawianie się i tak dalej, tylko delektuję tym co jest i oczekują na to co się wydarzy. Świetny odcinek, przy okazji kolejny dowód na to że twórcy czytają teorie fanów; nawiązania do "Matriksa" były świetne, zresztą w ogóle to co zobaczyliśmy w tym odcinku było... :shock:


W 11 odcinku wkroczymy do The Flame, chyba oglądający 3 sezon wiedzą o czym mówię. Już nie mogę się doczekać.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Glina (TVP, 2004-2008) shot 164 31,123 17-03-2026, 13:29
Ostatni post: shamar
  Friends (NBC, 1994-2004) Mefisto 307 75,640 04-03-2026, 20:43
Ostatni post: Bucho
  Downton Abbey - serial (ITV, 2010-2015) i filmy (2019 i 2022) patyczak 126 30,707 26-11-2025, 08:20
Ostatni post: simek
  Deadwood - serial (HBO, 2004-2006) i film (2019) dillinger 339 95,239 21-03-2025, 18:10
Ostatni post: slepy51
  Justified (FX, 2010-2015) Luis Cyfer 141 32,708 16-09-2023, 16:40
Ostatni post: michax
  Oficer (TVP, 2004-2008) Hitch 12 3,928 14-09-2019, 10:29
Ostatni post: Capt. Nascimento
  Shameless (2010) nawrocki 7 3,855 07-04-2014, 14:57
Ostatni post: michax
Wideo Coupling (Każdy z każdym) (2000-2004) anormalnychiromanta 1 1,934 05-03-2012, 11:14
Ostatni post: Gieferg



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości