Stranger Things (Netflix, 2016-)
#1
[Obrazek: stranger-things.jpg]

STRANGER THINGS

Czyli najnowszy serial od Netfliksa, który dzisiaj zadebiutował na platformie. Jest dostępny także w polskiej wersji z napisami oraz lektorem.

Opis:
Akcja dzieje się w stanie Indiana, USA, w 1983 roku. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, jednak zaginięcie chłopca okazuje się być początkiem złożonej historii, której meandry są coraz bardziej zawiłe: w miasteczku nagle pojawia się dziwna dziewczynka niewiadomego pochodzenia, a trop śledztwa prowadzi do odkrycia tajnych eksperymentów rządowych.


Jestem świeżo po odcinku pilotowym i.. KURDE JAKIE TO DOBRE! Niby nic wielkiego się tutaj nie dzieje, wszystkie najważniejsze rzeczy dzieją się gdzieś poza kadrem, ale przy tym wszystkim panuje jakaś dziwna aura tajemniczości i niesamowitości. Normalnie nie można oderwać oczu od ekranu. Postacie wydają się być świetnie zarysowane, szczególnie osoba szeryfa w którego wciela się David Harbour ma niezły background. No i zazwyczaj przy tego typu produkcjach jest sporo problemów przy obsadzaniu dzieciaków. Tutaj wszystko gra, gówniarze dają radę, nie irytują, a ich przygoda dopiero się rozpoczyna.

Pilot mocne 8, może nawet 9. Mam nadzieję, że reszta sezonu będzie na podobnym poziomie.

Tutaj jeszcze zwiastun jakby ktoś nie widział:

We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#2
Po trailerze obawiałem się żonglerki motywami z różnych filmów, zwłaszcza Super 8 i - wnioskując na razie po pierwszym odcinku - chyba aż tak bardzo się nie pomyliłem, ale tak jak piszesz: JAKIE TO DOBRE!

Dzieciaki rewelacyjnie obsadzone, fabuła wciągająca, klimacik i muzyka tip top. Jestem niesamowicie ciekawy dokąd to wszystko prowadzi i chyba nie dam dzisiaj Netfliksowi odpocząć.

Odpowiedz
#3
A mi się po pierwszym odcinku totalnie odechciało - te nawiązania są TAK NACHALNE i tak walą łopatą z napisem "ejtisy" że kilka razy autentycznie strzeliłem facepalma. No i znowu typowa przypadłość seriali Netflixa czyli rozciągnięcie fabuły do granic możliwości. Nawet Winona nie ma co grać (Płacząca Matka nr 7495793) i chyba jedynie szeryf mi się w tym pilocie podobał.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
#4
Krótko: Super 8 + klip do "Titanium" Guetty + Silent Hill

Zapożycza z tylu rzeczy, że trudno zliczyć, ale ostatecznie wychodzi na swoje, bo ma własny styl, charakter i klimat. Kilka punktów fabuły można by lepiej rozegrać, a i zachowanie bohaterów mogłoby być momentami nieco sensowniejsze, ale to bardzo udany miks gatunkowy.

Na serio przyczepiłbym się tylko do bardzo słabego CGI i ogólnie designu Wiadomo Czego, w ogóle mogli sobie darować i nie pokazywać tego z bliska. Czarna, tajemnicza sylwetka z pierwszego odcinka była najlepsza i budziła grozę.

Jedenastka moją ulubioną postacią, rozwaliło mnie jak
w ostatnim odcinku.

Solidne 8. Klasykiem nie będzie, ale jak najbardziej warto poświęcić mu czas.

Odpowiedz
#5
Ja na razie po 2 epach jestem zachwycony (plakaty "Jaws" na ścianach, wiadomo), dziś oglądam dalej, oby poziom utrzymał się do końca.

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
#6
Ja jestem po 3 i może zachwyt to zbyt mocne słowo w moim przypadku, ale bawię się doskonale. Znakomity homage dla kina lat 80, a przy tym wciągająca historia.

Odpowiedz
#7
Serial fajnie odtwarza klimat ejtisów i patrzy się na to z przyjemnością, ale póki co nic pod tym się nie kryje - takie odtwórstwo bez grama własnego języka. Na razie 1 odcinek - będę oglądał dalej, solidne to jest, nie przeczę, ale szału nie ma.

Odpowiedz
#8
WoW Netflix naprawdę trzyma poziom. Toż to znakomity mix X Files , E.T. , Super 8 , Species , Goonies w jednym. Po trzecim odcinku jestem zachwycony. Czuć jak wyżej wszyscy zachwalają lata 80te, hemie miedzy dzieciakami, szeryf kozak ogółem bije z tego wszystkiego mega sentyment. Jadę dalej :D
P.S. gdyby nie elektroniczna muzyka w ogóle by się to nie kleiło, a tak to jedna wielka mega epa :D

Odpowiedz
#9
Świetny serial. Tak dobrze odtwarza klimat i urok lat 80. że nie ogarniam. Jestem na 5 odcinku i jadę z koksem dalej.

edit

Motyw z wioskowym szeryfem wchodzącym do tajnego laboratorium rządowego jak do siebie na chatę - piękne.

Odpowiedz
#10
3 epy za mną i co mogę napisać - nakręcili to ponad 30 lat temu, a wypuścili dopiero teraz, skurwysyny;) Nie wiem, jak ktoś po 1 epie szuka głębi czy czegokolwiek poza zajebistą rozrywką, to jest martwy w środku... albo za młody, po prostu. Ja się jaram jak debil, takie to jest dobre - fabuła wciąga, dzieciaki kapitalnie dobrani do ról (plus drugi i trzeci plan, sprawdźcie rodzinę Mike'a). Miecie ten FILM (no bo przecież nie serial) wszystko, co przez parę ładnych lat widziałem. O nawiązaniach do takich klasyków jak "Xtro" czy "Silver Bullet" nawet nie wspominam, bo i po co. Nawet czcionka w napisach początkowych jest IDEALNA. Tak się kiedyś B-klasowe kino z pieniądzem pod ręką kręciło. Coś pięknego.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
#11
Soundtrack <3

https://play.spotify.com/user/netflixmusic/playlist/2X6z5kU0wMnKoar8i1RN6B
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#12
Daję 9+/10. Kapitalna produkcja z mega dobrym finałem. Gdybym obejrzał ten film za dzieciaka, powiedzmy, na początku lat 90., chodziłbym nakręcony przez następne kilka lat. Nie ma pełnej "10", bo brakuje animatroniki. Z animatroniką, to byłoby dzieło skończone i taki hołd dla epoki, że głowa mała.

Odpowiedz
#13
Rewelka. Ostatnio obejrzałem świetne The Path, a kilka dni później dostałem taką perełkę.

Odpowiedz
#14
Po powrocie do kilku scen ostatecznie daję 9, nie 8.

Popieram Mentala, animatronika byłaby strzałem w dziesiątkę!

Odpowiedz
#15
Macie mnie. Wasze opinie spowodowały, że zabieram się za serial.
Mam tylko pytanie, czy historia jest zamknięta?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#16
Zamknięta, choć może być kontynuacja, ale nie musi :)

Odpowiedz
#17
Niestety nie ma polskich napisów czy jakaś ch..jową wersję kupiłem?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#18
Weź sobie Netflixa i nie pitol, pierwszy miesiąc jest darmowy.

Odpowiedz
#19
Danus napisał(a):Mam tylko pytanie, czy historia jest zamknięta?

Zamknięta w stylu x-filesowym, czyli spokojnie może być kontynuacja.

Danus napisał(a):Niestety nie ma polskich napisów czy jakaś ch..jową wersję kupiłem?

Raczej to drugie. Polskie napisy są idealne do wersji WEBRip x264-TURBO[ettv]

Mierzwiak napisał(a):Po powrocie do kilku scen ostatecznie daję 9, nie 8.

"Żegnaj, Mike."

Taki stary jestem, a trochę mnie to ruszyło emocjonalnie;)

Odpowiedz
#20
Nie no fenomen widać można zrobić oryginalną ciekawą historię zamknięta w butelce lat 80tych. Całe dzieciństwo i miks ulubionych motywów ( horror , fantazy , sensacja, familijnie , thriller ) w jednym. Dawać to na Blu-ray. 9+/10 !!!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Daredevil [Marvel/Netflix] Mickey 651 119,019 14-03-2024, 10:21
Ostatni post: marsgrey21
  1670 (Netflix) Capt. Nascimento 118 9,068 06-03-2024, 13:55
Ostatni post: slepy51
  The Crown (Netflix, 2016-) patyczak 144 28,245 05-02-2024, 21:47
Ostatni post: Capt. Nascimento
  The Fall (BBC, 2013-2016) Perfik 48 13,672 14-01-2024, 12:57
Ostatni post: Gieferg
  The Witcher (Netflix, 2019-) Gal Anonim 2,604 256,983 12-01-2024, 23:50
Ostatni post: al_jarid
  Fauda (Netflix) Snappik 21 4,341 09-01-2024, 12:06
Ostatni post: Snappik
  Narcos (Netflix) Pelivaron 230 55,880 01-12-2023, 15:22
Ostatni post: first-pepe
  Breaking Bad - serial (AMC, 2008-2013) i film El Camino (Netflix, 2019) Albertino 1,656 340,069 19-11-2023, 20:19
Ostatni post: Ted
  Midnight Mass (Netflix) michax 10 1,701 08-09-2023, 13:23
Ostatni post: Paszczak
  Belfer [CANAL+ Polska] 2016 PropJoe 110 23,268 07-08-2023, 14:06
Ostatni post: Doppelganger



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości