Terminator: Sarah Connor Chronicles
W całym serialu jest, niech się zastanowię, kilkanaście? Kilkadziesiąt? więcej ofiar aniżeli w takim Salvation gdzie podobno trwa eksterminacja ludzkości (podobno, bo nikt jej nie widział).

Nie pisałem o tym wcześniej, ale jeszcze w zeszłym roku dokończyłem II sezon. Ogólnie sprawa wygląda tak, że twórcy mają bardzo fajne pomysły, ale nie zawsze potrafią je doprowadzić do końca/odpowiednio zrealizować. II sezon ma kilka rewelacyjnych patentów, ale niestety rozciągnięcie fabuły na 22 odcinki zdecydowanie ich przerosło. Tak na oko większość odcinków to nic nie wnoszące zapychacze, po których akcja nie rusza ani o milimetr. Szkoda, szkoda też że produkcja została anulowana, bo zakończenie sezonu obiecywało ciekawe wątki.

Azgaroth napisał(a):Jak ktoś dotrwa do końca serialu niech napisze jak się skończył :)
Use the internet, babe. Za dużo pisania, nie chce mi się opowiadać całego sezonu :)

Odpowiedz
Jak ktoś skończył oglądać po pierwszych odcinkach to zakończenie 2 sezonu nic mu nie powie.

Poza tym zgadzam się z Mierzwiakiem - kilka pomysłów w dechę, ale rozbicie tego na 22 odcinki (rozkaz Foxa) zniszczyło serial. Końcówka wymiata tak czy siak. Najlepiej zrobić tak: obejrzeć cały 1 sezon, a z drugiego odcinki od 1 do 7, przewinąć z 10 epizodów i dokończyć resztę.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Jedna z lepszych scen II sezonu, czyli T-1001 robi jatkę:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BQ3fd5wbU7M[/youtube]

Odpowiedz
Czy cały serial jest taki gówniany jak fragment podlinkowany przez Mierzwiaka?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Czy taki gówniany.. Lepszy niż całe T:S.

Odpowiedz
To akurat trudne raczej by nie było. A i tak ten fragment jest niesamowicie kiczowaty.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
fajna jest scena w jednym z ostatnich odcinków w której
jeśli miałbym umiejscowić ten serial w uniwersum terminatora to byłby po dwóch pierwszych cześciach a przed T3. Salvation nie widziałem, ale po komentarzach tutaj chyba nie chcę widzieć :)

a jeśli chodzi o t-1001 to to jest jej najlepsza scena :):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G5bQg8GT_XA[/youtube]

Odpowiedz
Sezon 2 - odc

No ja pie.... co to za debilizm był.

No ludzie...
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jestem po 4 epizodach i muszę przyznać że nie jest bardzo źle, z odcinka na odcinek coraz lepiej. Oczywiście serial zalicza niewiarygodne doliny w scenach szkolnych czy ogólnie "rodzinnych", ale podoba mi się kierunek w jakim idzie - wreszcie coś nowego w serii, jakieś dowody że Skynet uczy się na własnych błędach i nie polega tylko i wyłącznie na strategii "Kill John Connor". W każdym odcinku jest przynajmniej jedna bardzo dobra scena, jak ta z regeneracją uszkodzonego terminatora, czy ta w której John jest uwięziony w bunkrze z robotem w "stanie oczekiwania". O dziwo, najciekawszy (i przy okazji uczciwe, bez ściemy DOBRY) jest wątek agenta FBI, który podąża szlakiem morderstw i powoli odkrywa prawdę. Zdziwiło mnie, że serial potrafi być mocno, jak na produkcję telewizyjną, brutalny. Krew jest na swoim miejscu. No i dobrze.

Sam pomysł na serial jest więc ok. Ku mojemu zdziwieniu w porządku wypada Lena Headey - głównie w scenach akcji. Jej ciosy i kopniaki wyglądają silnie i przekonywająco. Scenarzyści też chyba powoli decydują się trochę ją "utwardzić" - i dobrze, taka powinna być Sara Connor. John też z odcinka na odcinek coraz bardziej się wyrabia, choć zaczynał od niesamowitego pizdusia. Natomiast Summer Glau to pomyłka na skalę galaktyczną, nienawidzę jej za sam wygląd. No i wygląda jakby sama nie była pewna, jak grać robota.

Słabują także dziadowskie efekty specjalne, ale zbyt dużo ich na szczęście nie ma. Twórcy nie potrafią też (albo nie chcą) wykreować atmosfery permanentnego zaszczucia, która towarzyszyła filmom. Czasem czuć przebłyski klimatu, jak we wspomnianej scenie w bunkrze, czy generalnie w jakichś opuszczonych magazynach przy zachodzie słońca, ale wygląda to trochę, jakby producenci bali się zrobić serial zbyt ponury.

No i w sumie po bliższym wejrzeniu na razie nie jest źle, wkręciłem się i chcę zobaczyć co będzie dalej. Łykam rozbieżności z filmami (to "zasługa" T:S; po prostu niżej Terminator upaść już nie może), cieszę się momentami bardzo dobrymi, staram się ignorować słabsze chwile. Werdykt po 4 odcinkach: da się oglądać, nawet z przyjemnością. 6+, w porywach 7/10.

Odpowiedz
Military jeśli dotrwasz do 2 sezonu to obejrzyj pierwsze 7 odcinków, a potem przewiń do 3 ostatnich - zwłaszcza ostatni epizod to 100% epa :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Mam nadzieję, że nie robisz sobie jaj.:) A sezon 2 obejrzę cały, skoro już go mam w oryginale.

Odpowiedz
Nie robię, przeczytaj wcześniejsze posty. Drugi sezon miał mieć 12 odcinków, ale FOX zażyczył sobie 22, co niestety odbiło się osi fabuły 2 sezonu, która jest rozwleczona na wątki (bez spojlerów) "twoja stara" i "idziemy chlać". Ogólnie drugi sezon traci w środku tempo i zamienia się w jakąś telenowelę. Ale jak wspomniałem, końcówka jest przekozacka.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ostatni odcinek 1 sezonu jest idealnym reprezentantem całego serialu. Modelowo pokazuje jego nierówny poziom.

Z jednej strony

,

a z drugiej

To jest fascynująca dwoistość, jakby nad osobnymi wątkami pracowali zupełnie inni ludzie. Nad wątkiem Johna ekipa od 90210, a nad scenami z agentem FBI i Terminatorem kolesie od, bo ja wiem, prawdziwych Terminatorów?

Sezon 2 awaits...

Odpowiedz
Podsumowanie mojej przygody z Kronikami:

http://kultturystyka.blox.pl/2010/11/EjTV-odc-4-Jak-upadal-Terminator.html

Odpowiedz
Nie czytam tego bo utknalem gdzies na poczatku 2giego sezonu. Musze to w kocnu zmeczyc.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Próbowałem obejrzeć i może by mi się udało gdyby nie tempo narracji - co to jest? Próba bicia rekordu w szybkim czytaniu na głos? :mrgreen: No ale przynajmniej utwierdziłem się w przekonaniu by nigdy tego badziewia nie oglądać, a po tym co tam zobaczyłem mozna ten serial skomentować tylko w jeden sposób:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQWeUUzJwT7YP8G9oD5XaO...A0g2jQvLNw]

Odpowiedz
military napisał(a):Podsumowanie mojej przygody z Kronikami:

http://kultturystyka.blox.pl/2010/11/EjTV-odc-4-Jak-upadal-Terminator.html

Bardzo fajne :) Dobra realizacja, tylko dźwięk nie domaga bo muzykę słychać za głośno (i to z dwóch kanałów), a miejscami głos jest za cicho (i płynie z jednego kanału). Ale merytorycznie jest awesome :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Dokładnie. Świetna audycja(?). Dobrze się ogląda, a tekst: "nomen omen odlany z ciekłego metalu T1000" rozbawił mnie do łez.

Odpowiedz
military napisał(a):Podsumowanie mojej przygody z Kronikami:

http://kultturystyka.blox.pl/2010/11/EjTV-odc-4-Jak-upadal-Terminator.html

Świetne, "kobieta pisuar" rządzi :) Lądujesz w subskrypcjach, wojskowy!
Jedna uwaga techniczna, narracja jest tylko w jednym kanale, na przyszłość prosimy o dubel w drugim.
W kolejnym odcinku będziesz wdeptywał w ziemię czwórkę? Już się nie mogę doczekać :)

pozdr
P.H.O.N.I.K.: Positronic Humanoid Optimized for Nocturnal Infiltration and Killing

Odpowiedz
Dzięki, fajnie, tylko niech mi ktoś powie jak zdublować dźwięk w drugim kanale.:)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Shannara Chronicles BEBZ 9 2,207 13-01-2016, 23:58
Ostatni post: wujo444



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości