Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Venom (2018)
(16-08-2019, 23:20)Mierzwiak napisał(a): Nocne życie Afflecka też wizualnie nie powalało.

Tu się w pełni zgodzić nie moge, moim zdaniem akurat zdjęcia były najlepszą częścią całego filmu i kilka scen wyglądało napdawdę świetnie

Odpowiedz
Być może masz rację, może nie zauważyłem oglądając tę bułę na wpół zamkniętymi oczami :]

Odpowiedz
To akurat w pełni rozumiem :/

Odpowiedz
Reżyser pierwszej części o tym czy Venom spotka pająka:

Cytat:"That’s where it’s all going to lead, And that’s the exciting thing, because we changed the origin of Venom … in the comics, he evolved from Spider-Man but because of the Marvel-Sony thing we weren’t able to that. And so the thing I think it’s building towards, and will be exciting to see, is when they actually do confront each other."
Dithipline ith doing what you hate to do but doing it like you love ith - Mike Tyson

Odpowiedz
Naomie Harris blisko roli Shriek
https://variety.com/2019/film/news/venom-2-naomie-harris-shriek-1203323995/amp/#click=https://t.co/Eon6kpqmbO

Odpowiedz
Rozpoczęły się zdjęcia.

[Obrazek: lz15r4lh1uy31.png?width=640&height=954&c...4163a63874]
Dithipline ith doing what you hate to do but doing it like you love ith - Mike Tyson

Odpowiedz
Zwlekałem, nie miałem ochoty, nie widziałem zbytnio sensu w oglądaniu Venoma i... po części miałem rację. Gdyby nie Hardy (i Venom właśnie) to nie dotrwałbym do końca. Relacje między tą dwójką są świetne i choćby dla nich warto się przemęczyć; reszta wymaga jednak sporej cierpliwości. 6/10.

Odpowiedz
Niedawno sobie powtórzyłem :)

Od początku ten film przypominał mi .. pierwszego "Iron Mana" z 2008. Mamy dobrego aktora w centrum który ciągnie film swoją w dużej mierze komediową kreacją, w zasadzie wszystko jest o nim (i jego gadającej zbroi), gdzieś na obrzeżach są główny watek, villain  (bogaty biznesman z laboratorium gdzie majstrowane są różne "złe" rzeczy), kobieca postać będąca takim niespełnionym love interest a na końcu antagoniści zmierzą się ze sobą w swoich zbrojach gdzie ten zły przegra mimo zbroi większej i silniejszej :p
Michelle Williams to nawet wizualnie przypomina Pepper, chociaż warto zauważyć że jej postać jest w "Venomie" jednak bardziej istotna.

Z drugiej strony "Venom" to typowy buddy movie z sympatyczną dwójką bohaterów dobraną na zasadzie całkowitego kontrastu których relacja ciągnie film. Inteligentny acz ciapowaty przegryw Eddie i napakowany testosteronem, niezbyt bystry "obcy" siłacz Venom który wszystko rozwiązywałby siłą. Akcja nagle rusza z kopyta a nasi bohaterowie muszą błyskawicznie zawiązać sojusz, związać się "prawdziwą męską przyjaźnią" i skopać tyłki. Jakbym miał wskazać co tu mogło być bezpośrednią inspiracją to chyba wskazałbym pierwszą "Zabójczą broń".

Wypadł całkiem sympatyczny film  o który swego czasu był straszny ból dupy i jakieś kosmiczne niezrozumienie zwłaszcza krytyków (nie mówię że tutaj ale tak ogólnie:)

Postać znam ze starych TM-Semiców, jest zmieniona (przede wszystkim Eddie nie jest szalony) ale zmiany mi nie przeszkadzają zwłaszcza że Venom tam często podchodził pod pozytywną postać (którą jest w tym filmie).

Podoba mi się "obchodzenie" kategorii wiekowej. Główki są zjadane i mamy nawet zjedzenie człowieka żywcem :)



Podobają mi się też poważniejsze w tonie sceny i wrzucanie motywów "złe z kosmosu" (ponoć pozostałość po "oryginalnej wizji").

Jak też i Harrelson na końcu który razem z mającą się pojawić w kolejnym filmie Shriek jest ewidentnym mrugnięciem oka do "Urodzonych morderców" ;)

Po wyjściu z kina dałem 7,5/10, teraz ocena spada do 7/10

Odpowiedz

Odpowiedz

Odpowiedz
Meh.

To tak jak w tym filmiku z "zbudowaliśmy miecz świetlny!!!!", a okazuje się, że zrobili nagrzewający się pręt.


Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) & Spider-Man: Across the Spider-Verse (2022) Pelivaron 227 34,743 01-05-2024, 02:42
Ostatni post: Mefisto
  Venom 2 (2020) Szaman 104 18,581 14-06-2023, 09:53
Ostatni post: al_jarid
  Batman Ninja (reż. Junpei Mizusaki, 2018) Monika 6 2,311 26-04-2018, 23:17
Ostatni post: werter
  [oddzielony] Batman Ninja (reż. Junpei Mizusaki, 2018) Arahan 0 527 07-12-2017, 00:01
Ostatni post: Arahan



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości