Ankieta: Co mo
Ekranizacja gry w statki
Ekranizacaja Tetrisa
Ekranizacja Snakea
Ekranizacja gry w Pa
[Wyniki ankiety]
 
 





Battleship(Peter Berg)
łoboże. Danus, pisałem że efekty nie urywają jaj (kolokwialnie rzecz ujmując) a nie że są ujowe. Film jest ujowy. Efekty są normalne.
loading podpis...

Odpowiedz
(11-06-2013, 15:27)Mierzwiak napisał(a):
(11-06-2013, 07:12)Danus napisał(a): to większa ignorancja niż wykazuje Mierzwiak
Tylko że w dalszym ciągu nie raczyłeś mi wyjaśnić, na czym ona konkretnie polega. Czekam.

Wygląda na to, że jeden z nas musi obejrzeć nasz film jeszcze raz... I JESZCZE RAZ! I JESZCZE RAZ! ^_^

Odpowiedz
Nawet całkiem nieźle się zaczynało. Do połowy dało się oglądać.
Oczywiście przeczuwałem, ze im dalej- będzie durniej i coraz mniej oryginalnie. I jeszcze nużąco.

5/10 choć chyba ciut lepsze niż Battle:LA.


(11-06-2013, 07:12)Danus napisał(a): Battleship to abstrahując od jakości samego filmu ścisła czołówka CGI.

Serio? To czemu waliło po gałach sztucznością?

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
obejrzałem Battleship drugi raz totalnie z nudów, przed TV i zachodzę w głowę, jakim cudem ten skrypt został wypluty z takim budżetem. Ogólnie cały film mocno przypomina "Jeszcze raz Pearl Harbor" - z tym, że tu kosmici mają lepszą technologię, zamiast ludzie vs Japończycy. Koncept wyjściowy jest kozacki - wpada jakaś ekipa, robi barierę, a w tej barierze dzielni soldaci z US walczą przy pomocy dostępnego sprzętu z mocno zaawansowanym przeciwnikiem. Ale wszystko ponad sam pomysł, czyli wykonanie, aktorstwo, rozplanowanie akcji to porażka. Nadal uważam, że jest kilka ciekawych scen (pierwsza potyczka, atak o wschodzie słońca) ale wrażenie nicości bije z tego filmu. Sam fakt, że film się rozkręca po 45 minutach, zanim cokolwiek się wydarzy, jest niemałą porażką, bo to co przed tą akcją się dzieje to festiwal żenady. Obsada jest słaba, Taylor nie ma charyzmy dialogi z nim związane to "łomatko bosko", jego lasia to próba kopiowania Megan Fox, wątek naukowców rozpisany beznadziejnie. Kosmici akurat mi nie przeszkadzają - to taka lepsza wersja ludzi, z lepszą technologią. I oczywiście mają słaby punkt... światło słoneczne. Z tym budżetem mogliby zrobić, że w barierze jest cała ta flota i kilkadziesiąt statków obcych z jakimś main bossem na końcu, wywalić wątek laski i cały początek i byłoby znacznie lepiej.

Kurdę, teraz patrzę na rok produkcji tego "dzieła" i to jest z 2012 roku..., a miałem wrażenie, że ten film powstał z 15 lat temu O.o

3/10 - dwa seanse w pełni wystarczą.
loading podpis...

Odpowiedz
Nie chciałem odgrzewać tematu sprzed tylu lat, ale jak się już stało...

Też wczoraj (tylko, że premierowo) obejrzałem to filmidło.
Strasznie słabe. Już pomijam, że tradycyjnie super-hiper zaawansowana cywilizacja przylatuje na Ziemię i zbiera srogi wpierdol. Niech tam, chodziło o pokazanie bijatyki więc darujmy sobie niuanse technologiczne i rozkminki s-f.
Cała ta obsada jest tak dramatycznie słaba, że aż zęby bolą. Wybitnie drewniane aktorstwo połączone z mizernym scenariuszem jest tutaj jednak na fatalnym poziomie.
Niektóre sceny są strasznie zabawne i karykaturalne. Murzyn na protezach walczący z kosmitą jest super, ale już scena jak tonący statek jest prawie pionowo w wodzie a Kitsch z tym Japońcem idą po pokładzie do góry jak gdyby nigdy nic to mistrzostwo świata :)

Efekty specjalne były bardzo fajne (ale ja się na nich nie znam, po prostu się podobały), a sam koncept jak pisał Martini powyżej dawał naprawdę ciekawe możliwości.
Ze 2/10 bym mógł dać jakbym musiał.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Master and Commander: The Far Side of the World (reż. Peter Weir, 2003) Pelivaron 18 2,228 25-10-2023, 18:13
Ostatni post: Bucho
  Bez Lęku/Fearless reż.Peter Weir Phlogiston2 4 2,684 02-10-2023, 06:42
Ostatni post: Debryk
  Bullitt (1968) reż. Peter Yates apone 79 9,727 23-06-2023, 13:47
Ostatni post: Scheckley
  Lone Survivor (2013) reż. Peter Berg Danus 101 24,509 28-05-2022, 02:42
Ostatni post: Gieferg
  Green Book (2018) reż. Peter Farrelly Capt. Nascimento 26 6,334 17-04-2020, 03:11
Ostatni post: Gal Anonim
  Mile 22 (reż. Peter Berg) Mental 83 15,374 25-11-2018, 10:32
Ostatni post: Snappik
  Patriot's Day (2016) reż. Peter Berg Mental 8 1,839 25-06-2017, 12:53
Ostatni post: Martinipl
  Gallipoli (1981), reż. Peter Weir SonnyCrockett 5 2,849 01-09-2013, 11:30
Ostatni post: Predator895
  Daybreakers ( reż. Michael i Peter Spierg ) Hamilkar 15 5,023 08-08-2011, 18:07
Ostatni post: Kinomaniak
  Hannah Montana: The Movie (reż. Peter Chelsom) Mental 22 6,946 27-04-2009, 00:58
Ostatni post: ARmy



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości