Kler (Wojciech Smarzowski, 2018)
PiS w tej chwili:
[Obrazek: comment_lVNebsscpD5BChGf9UCKYomCi5K8KdRa.jpg]

Odpowiedz
Ale trzeba przyznać, że reklamę ten film ma znakomitą XD

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/581711,smarzowski-tvp-festiwal-filmow-fabularnych-kler.html

Cytat:Wojciech Smarzowski wyszedł na scenę, by odebrać nagrodę specjalną festiwalu, którą jury przyznało filmowi "Kler" za "podjęcie ważnego społecznie tematu". - Ja tak w swojej pysze myślałem, że tym razem nagrodę wręczy mi prezes TVP - powiedział.

Słowa artysty usłyszeli jednak jedynie widzowie obecni w gdańskim Teatrze Muzycznym. W TVP Kultura, w której nadawano relację z uroczystości z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem... wypowiedź Smarzowskiego wycięto.

Odpowiedz
Jacy to są kretyni.

Odpowiedz
Na co taka TVP liczy robiąc coś takiego? Szczerze chciałbym poznać tok myślenia osoby odpowiedzialnej za wycięcie tego.
.

Odpowiedz
Ależ to proste: oddani widzowie TVP (+- =elektorat Partii) nie oglądają innych stacji, a na pewno nie na tyle żeby porównywać wiadomosci. Ergo - 99,9% naszych widzów nie dotrze do wyciętego fragmentu (nawet jeśli powie o nim TVN, napisze GW itp.).

Tu nie ma nic niejasnego.

Odpowiedz
(23-09-2018, 17:03)srebrnik napisał(a): Na co taka TVP liczy robiąc coś takiego? Szczerze chciałbym poznać tok myślenia osoby odpowiedzialnej za wycięcie tego.

Tok czego? :P


Patrze sobie na seanse najbliższe i zainteresowanie jest wielkie. Mi chyba uda się pójść dopiero za dwa tygodnie, recenzje z Gdynii są dobre i podobno tylko pierwsza połowa jest taka w stylu Vegi. Oby.

Odpowiedz
Tylko nie chodzi nawet, żeby elektorat pisu nie dotarł do fragmentu. Tu kluczowa sprawa jest taka, że Smarzowski powiedział żart. Nikogo nie obraził. To z punktu widzenia Kurskiego jest sytuacja wyłącznie korzystna. Wykorzystanie tego do ocieplenia wizerunku to jest jakieś PRowe 101. Wycinanie takich motywów to działanie tylko i wyłącznie złe. No bo jakie plusy? To, że wyborcy pis nie usłyszą tego żartu, to komuś coś daje? No nie. Za to ludzie, tacy jak choćby my, widzą kolejny cyrk w wykonaniu tej bandy.

Nie żeby mnie to jakoś bolało, bo w dupie mam ich wszystkich. To po prostu debilne.

@Kuba, słuszna uwaga.
.

Odpowiedz
(23-09-2018, 20:29)srebrnik napisał(a): Wycinanie takich motywów to działanie tylko i wyłącznie złe. No bo jakie plusy? To, że wyborcy pis nie usłyszą tego żartu, to komuś coś daje? No nie. Za to ludzie, tacy jak choćby my, widzą kolejny cyrk w wykonaniu tej bandy.
Ta władza nie bawi się aż w takie subtelności. Im mniej Smarzola i jego filmu, tym lepiej, bo mniej osób go zapamięta. To tak jak z wycinaniem Trockiego ze zdjęć - oficjalnie gościa nie było tam gdzie niby był, a nikt nie będzie dociekał czy był i co mówił. Albo niewielu.

Odpowiedz
Tymczasem Kurski napisał na twitterze, że wycięcie żartu Smarzowskiego to nadgorliwość i głupota, a osoba, która za to odpowiada poniesie konsekwencje. Ładny burdel :)
.

Odpowiedz
Łaskawy pan! ;D
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
W ogóle to te dotychczasowe hmm nazwijmy to "uszczypliwości" wobec Kleru (zabranie nagrody, ta akcja w Ostrołece, pretensje o dofinansowanie etc) są raczej śmieszne. Kompletnie nie wpływają na opinie o filmie a tylko budują u ludzi poczucie, że "Kler" jest faktycznie niewygodnym filmem który bardzo nie leży kościołowi czy władzą. Niczego nikt nie zyska tymi pseudo działaniami. Szkoda komentować.

Odpowiedz
Sorry, że tak spamuję około-politycznymi linkami, ale to jest zbyt dobre aby pominąć:

http://wiadomosci.tvp.pl/39140196/rzekome-elity-atakuja-kosciol-katolicki

Odpowiedz
Przejebany materiał :D Po prostu no ja pierdole :D Sory

A to podobno prawdziwa okładka

[Obrazek: 2433ewh.jpg]
.

Odpowiedz
Polscy avengersi!

Brakuje tylko żółtego paska z napisem: nie pomyl filmu!
tak że o.

Odpowiedz
(24-09-2018, 15:42)Kerev napisał(a): Sorry, że tak spamuję około-politycznymi linkami, ale to jest zbyt dobre aby pominąć:

http://wiadomosci.tvp.pl/39140196/rzekome-elity-atakuja-kosciol-katolicki

Co za dzbany XDDD JAKIM PRAWEM ATAKUJECIE KOŚCIÓŁ. PAPIEŻ. NIEPODLEGŁOŚĆ. Ooo Jezu, oni nawet tego nie oglądali XD I o co chodzi z tą adoracją "Wołynia"? Przecież Smarzowski pokazał w nim akcje odwetowe. Co do Polańskiego: Smarzowski dostał pytanie o tej sprawie na konferencji w Gdyni. Powiedział, że pedofilia pozostaje pedofilią, nawet w przypadku 13-latki.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
Ja chromolę, może cenzura internetu to nie tak zły pomysł - uniknąłbym raka oczu...
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Reakcja PiSowskich mediów jest tak do bólu przewidywalna i osranie banalna, że zastanawiam się, czy tam jest choć jedna osoba, która potrafi dodać 2 do 2 i wykminić, co się właśnie stało.

Odpowiedz
Myślę, że jest tam wiele takich osób, które po prostu wykonują rozkazy.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
Nie muszą wykonywać żadnych rozkazów.

Znaczy tak.. Część ludzi wykonuje - oczywiście - ale to jak w każdej firmie. Osoby, które stoją za decyzjami, osoby które są przy władzy w tych mediach - oni wszyscy działają szczerze.
.

Odpowiedz
W każdej szczelnej grupie ideologicznej ktoś wydaje rozkazy i reszta je wykonuje. Mnie zastanawia co innego - mega prymitywizm i banalność tych reakcji. Gdyby Smarzowski nakręcił film o pakistańskich gwałcicielach, miałby nawet 10x bardziej pod górkę z promocją i reklamą. Prawdopodobnie wysłaliby go do psychiatryka na przymusowe leczenie jak ostatnio LePenową albo zamknęli za hate speech. Byłaby w tym jednak jakaś finezja. A tu jest taka rozpaczliwa nędza intelektualna, że ciężko nawet o dowcipną puentę.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zimna wojna (2018) reż. Paweł Pawlikowski Pelivaron 159 25,566 20-09-2023, 14:15
Ostatni post: simek
  Wołyń (reż. Wojciech Smarzowski) Mental 303 59,855 12-07-2023, 15:06
Ostatni post: OGPUEE
  Plagi Breslau (reż. Patryk Vega, 2018) Pelivaron 37 9,462 22-01-2020, 14:23
Ostatni post: Snuffer
  Kobiety Mafii (2018-2019) reż. Patryk Vega Krismeister 108 25,744 10-12-2019, 15:40
Ostatni post: Pai-Chi-Wo
  Drogówka (2013) reż. Wojciech Smarzowski Juby 212 65,728 16-10-2018, 00:41
Ostatni post: Mental
  Kamerdyner (reż. Filip Bajon, 2018) Pelivaron 4 2,331 14-10-2018, 21:14
Ostatni post: srebrnik
  Utopiec (2018) czyli bardzo udany horror Patryka Vegi! Bradesinarus 1 1,750 12-04-2018, 13:07
Ostatni post: zombie_sidekick
  Twarz (2018) Reż. Małgorzata Szumowska Lawrence 15 3,435 11-04-2018, 01:08
Ostatni post: Phlogiston2
  "Bracia" (2015) - reż. Wojciech Staroń bardamu 0 1,226 05-02-2017, 19:48
Ostatni post: bardamu
  Kuracja (2001; reż. Wojciech Smarzowski) zdarteglany 2 6,582 28-10-2016, 00:24
Ostatni post: Pai-Chi-Wo



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości