22-05-2007, 16:46
|
LOST (ABC, 2004-2010)
|
|
3x21 - obok epizodów Sun i Jina najsłabszy odcinek drugiej połowy sezonu. Pierdu pierdu przez cały epizod a akcja posunęła się do przodu może z milimietr i to dopiero na końcówce, która miała nas zaskoczyć. A tu dupa, że tak nieładnie się wyrażę. Pokazali chyba wszystkie postacie, ale nic z tego nie wyniknęło - mam nadzieję, że to tylko bardzo mocne przedłużone preludium do końcówki sezonu. Mam nadzieję, że nie będzie ona tak tragiczna jak ten epizod. Czego sobie i wam życzę.
hops, chyba jesteś osamotniony w swojej ocenie. Ten odcinek zdobył już sobie opinię nie tylko najlepszego o Charliem, ale jednego z najlepszych epizodów zarówno w 3 sezonie, jak i w ogóle :)
22-05-2007, 17:56
Kurde wy jesteście już na 21, a mi AXN puścił dopiero 13 ;) Po tych 13 odcinkach seria wydaje mi się gorsza niż poprzednie, ale zobaczymy co będzie dalej.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2
22-05-2007, 18:07
Zobaczysz rozkreci sie :D 3x22 to bedzie napewno hardcore juz nie moge sie doczekac :D
22-05-2007, 18:20
SPOILER DO FINAŁU!!!
Nie mogłem się powstrzymać i przeczytałem listę zgonów z finału. Powiem tylko tyle, że giną cztery postacie które bardzo lubię :cry: 22-05-2007, 18:22
Mierzwiak, ale powiedz szczerze - czy akcja w tym odcinku choć o 2 milimetry drgnęła? Nie sądzę. Są fajne odcinki, w których akcja stoi w miejscu [Niki i Paulo czy jak im tam było], ale zdecydowanie ten się do nich nie zalicza. Rzekłem.
22-05-2007, 18:38
Nie chodzi o drgnięcie akcji - chodzi o ciszę przed burzą. Odcinki przed podwójnym finałem w poprzednich sezonach były takie same. Ten miał dwa zadania:
- przygotować wątki do finału - pożegnać widzów z postacią Charliego Z obu wywiązał się znakomicie. 22-05-2007, 18:42
SPOILER DO FINAŁU!!!
Mierzwiak napisał(a):Nie mogłem się powstrzymać i przeczytałem listę zgonów z finału. Powiem tylko tyle, że giną cztery postacie które bardzo lubię :cry: Nie wiem kto to [i nie mam zamiaru] ale to przesada zabijać 4 bohaterów... Ile osób zostanie co 2010 r. [może wtedy zginie ostatnia postać:) ?] 22-05-2007, 19:04 picek napisał(a):Nie wiem kto to [i nie mam zamiaru] ale to przesada zabijać 4 bohaterów...Nie powiedziałem że ta 4 to wszyscy którzy zginą :twisted: 22-05-2007, 19:15
Ostatnio zacząłem przeglądać Lostopedie i postanowiłem zagłebić się w Lost Experience. Okazuje się, że Polska tez ma udział w LOST :P Zapaleni fani pewnie już to widzieli: http://en.lostpedia.com/wiki/Rachel_Blake_Iceland_01 (pod Text Transcript, ktoś niby z Kołobrzegu, z pewnością "podstawiony") i http://benoffskimemo.blogspot.com/ (chociaz pare wyrazów dziwnie brzmi zwlaszcza, że to ma być niby facet... abstrahujac juz od dziwnego imienia i nazwiska) :) Szkoda, ze Rachel nie poleciała do Polski zbadać tej sprawy. :P
23-05-2007, 06:16 Cytat:"I am from his home city, Kolobrzeg, in Poland. He teaches at the local University" To miło, zbudowali mi uniwersytet. A już myślałem, że musze wyjeżdżać z wioski na studia ;] 23-05-2007, 10:25
Hmm, w takim wypadku to pewnie jeszcze jedna z własciwości Wyspy: leczy raka, leczy inwalidów i buduje uniwersytety w Polsce. :P
Spoilery teoretyczne :P Swoją drogą, tak tą Lostopedie doszedłem do wniosku, że Jacobem faktycznie mógłby być Magnus Hanso, który był właścicielem i kapitanem statku Black Rock, który jest na wyspie. Może niestarzejący się Richard także był na tym statku? W pewnym sensie to mogłoby wyjasniać dlaczego Jacob jest więziony - w koncu Alvar Hanso znów szefuje Hanso Fundation, a Inni zbuntowali się przeciwko Fundacji. Z kolei może Jacobem jest syn Magnusa, którego imienia nie znamy. W każdym razie Magnus na pewno był na wyspie i jest możliwość, że umarł na niej (w takim wypadku nie byłoby nic dziwnego w niewidzialności Jacoba). Takie tam gdybanie, mam nadzieję że żadna z fanowskich teorii sie nie sprawdzi, bo nie byłoby później zaskoczenia :P 23-05-2007, 15:11
Finał
Co tu dużo pisać, bardzo dobrze i byłoby szokująco gdybym nie przeczytał spoilerów (głupi ja) :P [SPOILER!!] Uważam, że śmierć Charlie'ego powinni zrobić dłuższą, bo była bardzo dobrze zrobiona, nawet po przejściu do wędrujących "Plażowiczów" ale niestety dramat został nagle urwany (zdaje się, że przez reklamy). [/SPOILER!] 24-05-2007, 07:41
Finał sezonu trzeciego:
Szekspir, moi drodzy, Szekspir. Nadal nie mogę znaleźć szczęki. Leży gdzieś pod biurkiem. Masjterstsztyk to był. Poezja. Szekspirowska poezja. 24-05-2007, 16:03
FINAŁ SPOILERY
O KU*WA. Hops - kiedy będziesz się schylał po szczękę to podnieś od razu i moją... Kompletnie nie wiem od czego zacząć. Druga część zdecydowanie najlepsza, chociaż w czasie "podchodów" na plaży o mało nie dostałem palpitacji. Ogółem nie widziałem jeszcze w tym serialu odcinka, który by tak grał na skrajnych emocjach. Myślę, że wiadomo ocb. Cholernie szkoda mi Charliego, bo w gruncie rzeczy jest jedną z postaci, która przeszła największą przemianę na wyspie. Spotkanie Danielle i Alex - brak słów. Retrospekcje i zakończenie - zszedłem, nie mam bladego pojęcia jak to interpretować albo jak będą wyglądały kolejne sezony. Nie wiem czemu wydaje mi się, że czeka nas solidny twist. Obym się nie mylił. Ogólem - najlepszy odcinek Lost, bez wątpienia. W tej chwili nie stać mnie na nic więcej - muszę odsapnąć. 24-05-2007, 21:00
[spoilery!!]
No właśnie też się zastanawiam co będzie z "flashbackami z przyszłości" - czy następny sezon będzie szedł do momentu z "flashbacku z przyszlosci" czy może zacznie się właśnie od kontynuuowania go (w końcu twórcy zapewniaja, ze bohaterowie będą na wyspie). No i co z Waltem? Czy to obraz wyspy czy prawdziwy Walt, który wrócil? Czy może Walt wykorzystujący swoje zdolności? Czyżby byl podobny do Jacoba? No i kogo Kate miała na myśli mówiąc, że on będzie się niecierpliwył - czy w przyszłości będzie jednak z Sawyerem? Ech, ech, tyle pytań i trzy lata czekania na wszystkie odpowiedzi. Po ponownym zastanowieniu się dzisiaj nad tymi dwoma odcinkami stwierdziłem, że są zajebiste i nie mogę się doczekać czwartego sezonu :P 24-05-2007, 21:11
Jedno mnie zastanawia :)
Dlaczego Jack powiedział do tego nowego ordynatora "Idź do góry po mojego ojca i zobacz kto jest bardziej pijany" ? Chyba, że ta "góra" to po prostu przenośnia miała być. Mimo wszystko dziwnie zabrzmiało. 24-05-2007, 21:56
[SPOILERY!!]
Tylko jedno? :P Wydaje mi się, że to miało byc poprostu cyniczna uwaga i to całe "Jack boi się, ze jest taki jak ojciec". Swoją drogą, fajnie, że dostali darmowe przeloty gdziekolwiek chcą :) I dlaczego Jackowi tak bardzo zalezy na powrocie na wyspę? Ze względu na to co powiedział Ben (tj. nie ma nikogo dla kogo miałby być w "zewnętrznym świecie") czy może jest jakiś inny powód? No i kto umarł, bo albo nie zrozumiałem czegoś albo niepowiedzieli i będzie to w przyszlosci wyjaśnione. 24-05-2007, 22:18
Muszę przyznać, że jeśli następne sezony będą kontynuowały wydarzenia na wyspie, to przez zakończenie 3 sezonu będziemy na to wszystko zupełnie inaczej patrzyć :)
Bardzo ciekawy zabieg, ale jednocześnie nieco napawający pesymizmem - szkoda, że Jack się tak stoczył... 24-05-2007, 22:39
[spoilery]
Ciekawe teorie na temat finału: http://en.lostpedia.com/wiki/Through_the_Looking_Glass/Theories Wydaje mi się, że zastraszenie, przekupienie bądź wyczyszczenie w jakiś sposób pamięci jest prawdopodobne, wtedy pogrzeb byłby Johna Locke'a (wg. tego co tam piszą na wycinku z nekrologu widać kawałek imienia "Jo..."), a stosunek Kate do Jacka nie byłby taki dziwny (tzn. wiadomo, że z pijakiem nikt sie nie chce zadawac ale po tym co razem przeszli chyba powinna miec do niego cieplejszy stosunek). PS Duża wersja nekrologu: >KLIK< Ech. Niech zrobią drugi Lost Experience na te wakacje czy coś... 24-05-2007, 23:40 |
|
|
| Podobne wątki | |||||
| Wątek: | Autor | Odpowiedzi: | Wyświetleń: | Ostatni post | |
| Glina (TVP, 2004-2008) | shot | 164 | 31,078 |
17-03-2026, 13:29 Ostatni post: shamar |
|
| Friends (NBC, 1994-2004) | Mefisto | 307 | 75,587 |
04-03-2026, 20:43 Ostatni post: Bucho |
|
| Downton Abbey - serial (ITV, 2010-2015) i filmy (2019 i 2022) | patyczak | 126 | 30,682 |
26-11-2025, 08:20 Ostatni post: simek |
|
| Deadwood - serial (HBO, 2004-2006) i film (2019) | dillinger | 339 | 95,201 |
21-03-2025, 18:10 Ostatni post: slepy51 |
|
| Justified (FX, 2010-2015) | Luis Cyfer | 141 | 32,697 |
16-09-2023, 16:40 Ostatni post: michax |
|
| Oficer (TVP, 2004-2008) | Hitch | 12 | 3,923 |
14-09-2019, 10:29 Ostatni post: Capt. Nascimento |
|
| Shameless (2010) | nawrocki | 7 | 3,853 |
07-04-2014, 14:57 Ostatni post: michax |
|
|
|
Coupling (Każdy z każdym) (2000-2004) | anormalnychiromanta | 1 | 1,933 |
05-03-2012, 11:14 Ostatni post: Gieferg |
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 1 gości |





