Narcos (Netflix)
Byłem ciekaw tej produkcji Amazon Prime, jako uzupełnienie informacji, ktore poznałem w Narcos: Mexico, a ostatecznie serial się w ogóle nie pojawił, nawet zwiastuny zniknęły i wg słów twórcy dokumentu na życzenie CIA.

https://meaww.com/the-last-narc-amazon-prime-docuseries-kiki-camarena-murder-torture-hector-berrellez-interview?fbclid=IwAR3nPzevrA-Y6zjcCBnvsw6vZX8FwXLCe8sgld1LcAehbkD-VtV2BUbYlTs

Odpowiedz
CIA took it off. They pressured Amazon to take it off because of national security. It's been canceled forever and it's a coverup and they don't want the truth to come out.

Niepokojące info. Drugi raz w odstępie zaledwie kilku tygodni słyszę teorię o tym, że "siły zewnętrzne" anulowały produkcję/premierę jakiegoś filmu. Tym pierwszym przypadkiem było "City of Lies" z Deppem i Whitakerem. Reżyser do dzisiaj obstaje przy wersji, że za niewypuszczeniem filmu do szerokiej dystrybucji kinowej stoi wierchuszka polityków i funkcjonariuszy policji z Los Angeles. Oni zablokowali dystrybucję, ponieważ scenariusz dotykał drażliwej kwestii współpracy LAPD z gangami i tuszowania morderstw za pomocą sztucznie rozdmuchanej afery korupcyjnej (patrz Rampart scandal).

Odpowiedz
Dziś wyszedł ten dokument na Amazonie o którym mówicie , wydaje mi ze musieli usunąć kilka nie wygodnych faktów dlatego opóźnienie .

Odpowiedz
Obejrzałem sezon 5 i... jak się cieszę, że wzbili się z powrotem na poziom pierwszych dwóch sezonów!Muszę powiedzieć że kreacja Diego Luny zyskiwała z każdym odcinkiem. Oczywiście nie dorównuje charyzmą Wagnerowi Mourze, ale może tak właśnie miało być?
Zwróciło to moją uwagę już w scenie z tygrysem, a potem w kolejnych rozmowach z jego podwładnymi. Miałem wręcz wrażenie, że Felix Gallardo i Pablo Escobar byli w tym serialu przeciwieństwami - posiadali dokładnie te zalety, których brakowało drugiemu do osiągnięcia sukcesu.

Pablo Escobar umiałby chwycić swoich podwładnych za jaja i utrzymać sojusz pod swoją komendą. Bo miał charyzmę, cojones, wszelkie powstanie stłumiłby już w zarodku. Jego upadek zaczął się dopiero w momencie, gdy wyczerpały się zasoby gotówki. Gallardo został zrzucony z samego szczytu, gdy bił rekordy zysków i rozmachu interesów. Z drugiej strony on doszedł do tego momentu, bo był wizjonerem i swojej wizji się trzymał. W momencie zdrady nie zaczął wojny, tylko konsekwentnie trzymał się swojej ścieżki. Zastanawiało mnie w trakcie seansu "co gdyby Escobar miał taką ścieżkę jak Gallardo" i "jak poradziłby sobie Escobar w tej sytuacji".

To jest raz. Dwa to brak charyzmy głównego bohatera nadrabiał tym razem scenariusz i reżyseria. Motyw "cesarza" otoczonego przez wrogów, który stopniowo zdaje sobie sprawę, że nie utrzyma się na piedestale. Może dlatego, że jedynym co miał Gallardo w tym sezonie, była jego wizja - może dlatego koniec końców mu kibicowałem? Kończąca przemowa to już czyste ciarki, stawiam ją na równi z przemową Lenny'ego do kardynałów w Młodym Papieżu.

Właściwie każdy sezon to inna wizja władzy. Escobar - brawura, charyzma i brutalna siła. Cali - korporacja, chłodna kalkulacja zysku. Ten sezon nie wyszedł, bo twórcy podeszli do niego ze złej strony. Tu nie był potrzebny portret psychologiczny, bo i postacie nie były tak ciekawe jak Escobar i Gallardo. Trzeba było się uchwycić motywu kartelu-korporacji, w jej oświetlonym, szklanym, chłodnym blistrze. No i wreszcie Gallardo - wizjoner.

Po nim władzę przejmują szefowie karteli, którzy wyglądali tu raczej na zwykłych oprychów. Taki El Chapo wręcz jasno pokazany jako... cwany zbir bez edukacji. Wręcz przygłupawy. No i zaczyna się wielka wojna, której tylko Gallardo mógł zapobiec, a która koniec końców i tak postawi Meksyk na piedestale, z racji ich wyższości w strategicznym położeniu względem Kolumbii.

Oprócz Diego Luny miło było zobaczyć Pacho - zaledwie parę spotkań, ale jaka dynamika, ile emocji w ich rozmowach!
Poza tym charyzmatyczny był Amado Fuentes i Pablo Acosta.

Daję 9/10.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Zapowiedziano Meksyk 3
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Zastanawiałem się nad formułą 3 sezonu "Narcos: Meksyk". I chyba znalazłem materiał na scenariusz. To jest samograj. Jak w soczewce skupiają się tutaj wszystkie możliwe patologie współczesnego Meksyku.

https://www.nytimes.com/2020/12/13/world/americas/miriam-rodriguez-san-fernando.html

Matka postanowiła, że w pojedynkę wytropi porywaczy i morderców swojej córki. Wszyscy podejrzani należeli do kartelu Los Zetas.

"Nie obchodzi mnie, czy zginę. Umarłam w chwili śmierci mojej córki. Mam zamiar pozbyć się każdego, kto był zaangażowany w jej uprowadzenie" - powiedziała do przyjaciela.

I dokonała tego. Nazywała się Miriam Rodríguez.

Schowała do torebki pistolet, obcięła i przefarbowała włosy i rozpoczęła prywatne śledztwo, trwające kilka lat. Pomagał jej lokalny policjant - ostatni sprawiedliwy. Nikt inny nie chciał kiwnąć nawet palcem w tej sprawie.

Ostatecznie kobieta zidentyfikowała dziesięć osób, doprowadzając do ich aresztowania. Wszyscy wiedli już spokojne życie w cywilu, z dala od kartelu.

Niestety, w marcu 2017 roku część oprychów uciekła z więzienia. Dwa miesiące później, w meksykański Dzień Matki, podjechali pod jej dom białą furgonetką. Zaatakowali z zaskoczenia. Wystrzeli 13 nabojów i prysnęli bez śladu. Rodríguez została znaleziona martwa na chodniku. Ciało jako pierwszy odkrył jej mąż, który w momencie morderstwa siedział w chacie i oglądał telewizję.

Do dzisiaj nie stwierdzono, kto zlecił zamach, ale niedługo po śmierci Miriam udało się schwytać, osądzić i uwięzić ostatniego porywacza - kobietę. Z całej zgrai bandziorów była ponoć najgorsza.

Dzięki dowodom zebranym przez Rodríguez ustalono, że to właśnie ona zamordowała jej córkę. Torturowała ją i biła, aż ta nie wyzionęła ducha. Potem uciekła i zatrudniła się w innym stanie jako kierowca taksówki.

Odpowiedz
Jakieś bzdury. Waters na koncercie w Meksyku mówił Meksykanom, że to m.in. Kaczyński jest największym zagrożeniem dla świata. Porównywał do Hitlera.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
A w Meksyku stabilnie ;)

http://ciekawscy.com/sparing-pilkarski-w-wiezieniu-zakonczyl-sie-16-zgonami/
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
I dlatego 99% filmów o Meksyku pokazuje po prostu śmiesznie ugrzecznioną rzeczywistość. Ta prawdziwa przebija swoich rozmachem wszystko.

Odpowiedz
5 listopada premiera 3 sezonu Meksyku


Odpowiedz
Nie znam tego języka, ale chyba to jest już finałowy sezon? Jeśli tak to szkoda, bo ciężko będzie upchnąć tę całą rzeź jaką zostawiają po sobą podzielone kartele. Z zajawki wynika, że będą wierni historii i spełni się przepowiednia Felixa.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
tak ostatni sezon chociaż kto wie, nie zabija się kury znoszącej złote jaja a i jakąś nową historię można opowiedzieć za 3 lub 4 lata

Odpowiedz
Może będzie wypakowany akcją.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
"Narcos" to najlepsza rzecz, jaką zrobił Netflix.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hollywood (Netflix, 2020) - nowy miniserial Ryana Murphy'ego Pelivaron 19 1,904 30-08-2021, 09:50
Ostatni post: Scheckley
  The Witcher (Netflix, 2019-) Crov 1,669 138,526 25-08-2021, 22:07
Ostatni post: Rozgdz
  The Crown (Netflix, 2016-) patyczak 94 13,304 17-08-2021, 22:48
Ostatni post: Capt. Nascimento
  Stranger Things (Netflix, 2016-) Pelivaron 527 79,443 06-08-2021, 15:27
Ostatni post: marsgrey21
  Wielka woda (Netflix, 2022) Pelivaron 10 546 04-08-2021, 13:17
Ostatni post: michax
  Breaking Bad - serial (AMC, 2008-2013) i film El Camino (Netflix, 2019) Albertino 1,692 286,894 04-08-2021, 01:16
Ostatni post: Mental
  The Kominsky Method (Netflix, 2018) Pelivaron 1 1,020 29-04-2021, 19:35
Ostatni post: Trailery Srailery
  Mindhunter (Netflix, 2017-) Kuba 88 16,629 22-04-2021, 16:41
Ostatni post: michax
  Wisteria, reż David Lynch, Netflix, date: TBA Doppelganger 9 2,451 18-12-2020, 02:47
Ostatni post: Bradesinarus
  Chilling Adventures of Sabrina (2018- ) Netflix Bradesinarus 37 6,254 03-12-2020, 17:09
Ostatni post: Trailery SraileryUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości