Ankieta: Jak oceniasz 1. sezon?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





The Witcher (Netflix, 2019-)
W drugim sezonie jest powiedział bym mega chujowo, ale stabilnie, natomiast pierwszy sezon miał chyba najbardziej spektakularne odpały, IMO backstory yenefer w aretuzie i sodden są nie do przebicia.
Ale powiedzmy dawało się na tej zasadzie to oglądać, co TFA, bo można było żyć jakąś nadzieją, że to do czegoś prowadzi i że w drugim sezonie będzie lepiej. Teraz już wiadomo, że do nikąd nie prowadziło.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Nie wiem z czym problem jeśli chodzi o Sodden. Nie mieli kasy, żeby pokazać wielką bitwe to pokazali jak czarodzieje się naparzają ze strażą przednią Nilfgaardu zanim armie dotrą na miejsce - pobojowisko w S02E01 wyraźnie wskazuje, że właściwa bitwa rozegrała się później.

Jest tam kilka dziwnych scen, ale całościowo jest w miarę ok, prawie nic z tego nie wyciąłem w fanedicie.

Odpowiedz
Chujowy serial, na szczęście przed nami...
chujowy spin off :)
[Obrazek: 270472724_5267146689981923_8187085583696...e=61D3B025]

Samo zdjęcie bawi :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
super elfie elfy, z tasakami i toporami o aparycji kozaków zaporoskich, bardzo słowiańsko :)

(30-12-2021, 22:34)Gieferg napisał(a): Nie wiem z czym problem jeśli chodzi o Sodden. Nie mieli kasy (...)

Jak nie mieli kasy to trzeba było zrobić to co sapkowski, wspominać o sodden jako o wydarzeniu historycznym. Nie mieliśmy kasy na nakręcenie bitwy pod grunwaldem dlatego jest tylko scena jak zawisza czarny odpędza grabiami niemców od bramy.
Nie ma takiej siły żebym to oglądał drugi raz i punktował szczegółowo ale to była bitwa na miarę śmierci hanki mostowiak w stercie kartonów i nie wiem jak można tego nie widzieć.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(30-12-2021, 22:43)Dr Strangelove napisał(a): Chujowy serial, na szczęście przed nami...
chujowy spin off :)
[Obrazek: 270472724_5267146689981923_8187085583696...e=61D3B025]

Samo zdjęcie bawi :)
To kadr z "Magnaci i czarodzieje"?

Odpowiedz
Jeszcze po spin offie wszyscy tu będziemy przepraszać - ej, no ten "Wiedźmin" nie był taki zły :D
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Pytanie tylko - po co w ogóle oglądać ten spin-off?

Wiemy już przecież, że scenarzyści z Netflixa nie czuja tego świata, a gdy akurat nie przenoszą na ekran scen książkowych, to lepią z gówna jakieś żenujące wypełniacze, a tutaj tej gównianej papki będzie 100% zawartości.

Z seriali fantasy interesuje mnie jeszcze LOTR, ale na nic już tak naprawdę nie liczę.

Odpowiedz
lol

Absolutnie nie miałem ochoty aby zabierać się za ten drugi sezon, ale gdzieś tam w przyszłości miałem nadrobić. To zdjęcie ze spin offa wyleczyło mnie z takich myśli.

Odpowiedz
(30-12-2021, 22:43)Dr Strangelove napisał(a): Chujowy serial, na szczęście przed nami...
chujowy spin off :)
[Obrazek: 270472724_5267146689981923_8187085583696...e=61D3B025]

Samo zdjęcie bawi :)

Który z nich jest Slowianinem? Pytam całkiem poważnie.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Zacząłem 3. odcinek. Masochistycznie oglądam to sobie do snu, przez palce, po 6 minut dziennie - dłuzej nie jestem w stanie.  Pal licho czarne elfy i czarodziejki, na to byłem przygotowany. Mieć gotowca, nasrać na niego i zrobić po swojemu, tylko gorzej - tak potrafi tylko Netflix. Po raz pierwszy autentycznie pomyślałem nad przerwaniem subskrypcji (ale dodali "II WŚ w kolorze" więc narazie zostawiam - polecam btw). Sorry, ale mnie nie jara nawet Cavill, fajnie ze hehe o jezu on jest jak biblia wiedzmińska na planie podpowiada wszystkim i tak bardzo chciał być Geraltem i grał tez w gry i mu sie bardzo podobaly i jest nerdem tak jak my fani hehe,  ale jego Wiedźmin ma ze dwie siermieżne miny i zachrypły głos i tyle, nic więcej na temat jego pożal sie boże kreacji nie da się powiedzieć. Jenefer to taka padlina, że totalnie nie wiem o co w jej wątku chodzi i po wysileniu pamięci jestem tylko w stanie sobie przypomnieć jakis feministyczny krzyk końca patriarchatu w paprotkach. Ogolnie głęboki szacunek dla wszystkich tych, którzy w skupieniu potrafia śledzic fabułe i na temat jej "zawiłości" dyskutować :)

No ale prawdę wyłożyl mi na stół pan Bagiński - musieli zrobić serial dla debili. No to zrobili. 

Jenefer pokazuje cycki w 2. sezonie? Facjate ma szkaradna, ale cyc chyba rasowy. 
Youniverse

Odpowiedz
Nie pokazuje i pewnie już więcej nie pokaże.

Odpowiedz
(30-12-2021, 22:46)nawrocki napisał(a):
(30-12-2021, 22:43)Dr Strangelove napisał(a): Chujowy serial, na szczęście przed nami...
chujowy spin off :)
[Obrazek: 270472724_5267146689981923_8187085583696...e=61D3B025]

Samo zdjęcie bawi :)
To kadr z "Magnaci i czarodzieje"?

Dla mnie wygląda jak któryś z tych telewizyjnych niskobudżetowych "Dungeons & Dragons".
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
Ja pierdole... brak słów.

Odpowiedz
Ten spin-off wygląda na taką youtubową parodię fantasy. Może jako komedia się sprawdzi.

Co do głównej serii, to najgorsze że ja w sumie myślę że mógłbym się przekonać do tej obsady. Nawet do Ciri (tylko bez tego karyńskiego makijażu) i Yenn, tylko kurde, to wszystko jest tak beznadziejnie poprowadzone że ręce opadają. Jeszcze te z dupy wątki typu drewniany Eskel. Po co, na co - nikt nie wie.

A cycki chyba tylko były na podbicie oglądalności pierwszego sezonu. Teraz są "poważne" postacie i co najwyżej kurtyzanom z Kaer Morhen można dać.

Odpowiedz
Negatywny, prychnąłem na tych kozaków zaporoskich, dobre :D Pożyczam.

To jest kwintesencja tego co twórcy rozumieją z lore i fantasy w ogólności.

Nie wiedziałem jak to ubrać w słowa, ale naprawdę psuje mi oglądanie widok multi - kulti obsady w fantasy. To jest jednak kanon stworzony w swoich czasach i rasy ludzkie zastępuje innymi, dlatego bardziej leży mi kiedy wszyscy mają jeden kolor skóry lub jest on uzależniony geograficznie. Od tego się nie da uciec argumentem "bo to jest fantasy" gdyż te światy też są osadzone w jakiejś logice. Jak widzę miasto w klimacie umiarkowanym z architekturą średniowiecznej Europy to widok multi - kulti mega się z tym gryzie. Strasznie mnie to wybija z rytmu.

Gdyby jakiś azjata napisał fantasy dziejące się w krainie będącej kalką średniowiecznej Azji i tam byliby sami skośnoocy to bym słowem nie pisnął. Albo gdyby jakiś czarnoskóry napisał fantasy dziejące się w odpowiedniku średniowiecznej Afryki... A nie, czekaj.

Nenneke siedząca w świątyni stylizowanej na Tybetańską gadająca z akcentem prosto z Wakandy, z takąż fryzurą i szatą wygląda komicznie.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Mi to wyglądało na hinduską. Jeszcze ten Hindus pomagier, który tam biegał.
Ale ja się nie znam..
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jak tam też widziałem Indie, a klimat kompletnie poszedł się walić. W porównaniu z tym Dymna jako Nenneke była wręcz idealna.

Odpowiedz
Może być hinduska, ale sama Nenneke Wakanda jak cholera.

Zgadzam się, że Dymna perfekt w porównaniu z tą aktorką. Fatalny miscast.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę powiązania rodzinne Fringilli z księżną z Toussaint, to dopiero tam może być Wakanda na całego :P
W końcu we Francji dużo czarnych więc wszystko się zgadza, nie?

Odpowiedz
Dokładnie. Pałace, zamki, wino, Prowansja, czarni. Idealnie się komponuje.

Btw. jakoś mam przeczucie, że na Nilfgaardczyków nikt w tym kupsztalku nie będzie mówił per "czarni" jak w książkach. Przez to multi kulti mogłoby wyjść niezręcznie :D
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  For All Mankind (Apple, 2019) Pelivaron 82 12,111 19-04-2024, 12:16
Ostatni post: raven.second
  Game of Thrones (HBO, 2011-2019) jarod 6,370 929,497 15-04-2024, 21:56
Ostatni post: Scheckley
  Daredevil [Marvel/Netflix] Mickey 658 120,768 07-04-2024, 21:59
Ostatni post: Ted
  The Big Bang Theory (CBS, 2007-2019) Negrin 44 11,753 22-03-2024, 11:46
Ostatni post: Scheckley
  1670 (Netflix) Capt. Nascimento 118 9,469 06-03-2024, 13:55
Ostatni post: slepy51
  The Boys (Amazon, 2019 -) Mierzwiak 221 33,752 15-02-2024, 23:07
Ostatni post: srebrnik
  The Crown (Netflix, 2016-) patyczak 144 28,849 05-02-2024, 21:47
Ostatni post: Capt. Nascimento
  Fauda (Netflix) Snappik 21 4,434 09-01-2024, 12:06
Ostatni post: Snappik
  Stranger Things (Netflix, 2016-) Pelivaron 827 121,578 06-01-2024, 19:44
Ostatni post: Scheckley
  Narcos (Netflix) Pelivaron 230 56,152 01-12-2023, 15:22
Ostatni post: first-pepe



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości