Army of the Dead (reż. Zack Snyder, 2020)
#81
No strasznie to half-assed. Bo pomysł wyjściowo jest świetny w swojej prostocie. Trochę jak smok na kupie złota - zombiaki opanowały miasto napakowane hajsem. Ale długie to, akcje bez szału, postacie mocno różne, fabularnie dno, nic tu się nie trzyma kupy... I chyba tyle. Zombiaki w miarę fajne, krew ładnie chlapie. Kurcze jak na świeżo po takim długim filmie to bardzo mało do powiedzenia. Meh.

Odpowiedz
#82
Jak na Snydera to strasznie to wszystko takie... standardowe? Mało akcji, stosunkowo mało slow-mo (przynajmniej ja nie odczułem), brak jakichś większych wygibasów fabularnych, coby można połowę widowni wkur***. Normalnie jak nie film Snydera.

Świt był jednak lepszy bo był dynamiczniejszy i miał mniejszą skalę. Ale tam z bohaterami, to też różnie bywało.
"Armii.." mogę z czystym sumieniem dać 6/10. Ma kilka fajnych momentów - o których pewnie zapomnę za 3 dni, całkiem spoko ekipę - szkoda, że Ci najlepsi też padli :) Nawet jak ktoś nie zapada w pamięć, to przynajmniej nie irytuje. No może poza córeczką Bautisty. Zdecydowanie przydałoby się to przyciąć. No ale jak na Snydera to film i tak ma całkiem dobre tempo.

Większe paździerze i gorzej wykonane trafiają do kin.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#83
Cytat: brak jakichś większych wygibasów fabularnych, coby można połowę widowni wkur***
Na Snydera można liczyć, bo według tego źródełka...
XD

Odpowiedz
#84
Ja to zrzuciłem na kark, że to są te bardziej zaawansowane zombie.

Ciekawszy ale kompletnie porzucony był wątek

Odpowiedz
#85
No, to byłoby ciekawe i można by z tym poszaleć w ewentualnym sequelu. Tak samo boli mnie fakt, że niewykorzystano

Odpowiedz
#86
@Craven
Zawsze mogą to ruszyć w sequelu


No ale jak dla mnie oczywiste jest, że gość tą opowiastką robił sobie jaja.

Tak właściwie, jak o tym teraz myślę, to zdecydowanie bardziej wolałbym obejrzeć film osadzony między prologiem a dalszą częścią "Armii...". I chyba o tym będzie animowany prequel. O przygodach ekipy Buatisty w ogarniętym chaosem Las Vegas. To miało większy potencjał.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#87
(13-05-2021, 10:34)raven.second napisał(a): Odpaliłem na yt klip z tygrysem i jakoś takie zamglone, niewyraźne to mi się wydaje. Albo ślepnę, albo kopia kiepska, albo Snyder poszalał i dodał efekt rozmycia, jakiś blur czy coś takiego. Nie powiem, ciekawie to wygląda, ale może męczyć.

Teraz tak wyglądają kałowate filmy dla netflixowej generacji małolatów. ma wyglądać jak gra i tyle.

Odpowiedz
#88
Tragicznie zły film. Nic tutaj nie działa, nawet powtórzyli finał


Cytując klasyka - no ludzie!?!

2/10 w sumie nie wiem za co. Piosenki ok (oprócz The Cranberries na końcu)?
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
#89
To się Snyder nie napracował przy wymyślaniu historii.
Przeca to jest w potężnej większości zżyna z "Suicide Squadu" Ayera. Nawet chyba niektóre ujęcia na początku skopiował.
Generalnie najbardziej podobał mi się pomysł Królestwa Zombich i jego postaci..
Drażniły niektóre głupoty i kompletnie niepotrzebna rozwlekłość.
Jakby to z godzinę przyciąć i wywalić z jeden czy dwa gigabsurdy to dałbym 7/10.
A tak niech będzie 6/10.

Odpowiedz
#90
No i z Aliens Camerona.

Film jak film, mógł być lepszy, takie naciągane 6/10. Odniosłem wrażenie że Snyder mógł bardziej zaszaleć, ale nie poszedł na całość. Fajnie że poszli w inne zombi, a nie tradycyjne, choć takie też się pojawiają. Chętnie zobaczyłbym całą produkcją w świecie takich zombiaków, ich życie, kulturę, zainteresowania :-)

A słyszeliście o akcji z wymazaniem aktora i podmianą na aktorkę, która nagrywała osobno swoje sceny? Nie widać tej podmiany w filmie, ale jak tak teraz myślę, to właśnie pilotka helikoptera jest taką postacią, bo ma najmniej scen z resztą ekipy. I to jest też jedna z ciekawszych postaci w filmie.

https://deadline.com/2021/05/army-of-the-dead-zack-deborah-snyder-recasting-chris-delia-tig-notaro-1234762457/

Odpowiedz
#91
Najgorzej ta podmianka wypada w jednej scenie zbiorowej, jak Sanada pokazuje im makietę kasyna. Jakoś tak nienaturalnie ją tam wkleili.

W pozostałych przypadkach, gdybym nie wiedział z innych źródeł, że była zamiana aktorów, to bym w życiu na to nie wpadł.

Nie wiem czy żona Snydera żartowała, ale w jednym wywiadzie widziałem jak porównywała koszt tych dokrętkek/ podmiany aktora - do budżetu tego spin-offa dot. postaci Dietera. :)

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#92
Cytat:Nie widać tej podmiany w filmie
Widać raz czy dwa, że coś jest nie tak, ale ja to zwaliłem na "artystyczne" podejście Snydera i efekt w stylu tego rozmazania. Dopiero teraz ogarnąłem, o co chodzi :) Swoją drogą, rozmycie nie przeszkadzało tak bardzo, jak się obawiałem, ale nie chciałbym oglądać więcej filmów z takim efektem.

Odpowiedz
#93
(23-05-2021, 03:00)michax napisał(a): No i z Aliens Camerona.


Fakt, najbardziej z Chambers :)

"Suicide Squad" czuć nawet w napisach i w plakacie.

Najprostsze skojarzenie jest z całej sytuacji - trzeba zebrać drużynę aby weszła do miasta opanowanego przez zombie a pilnowanego przez wojsko i coś/kogoś zabrała.


Odpowiedz
#94
W ogóle jedną z większych głupot jest

Odpowiedz
#95
Znaczy ta postać w ogóle się dziwnie zachowuje


Odpowiedz
#96
Jak dla mnie to idea była taka, że wszyscy i tak mieli tam zginąć. Zasada 0 świadków. Dlatego wrócił do hotelu, żeby tego dopilnować.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#97
Co mnie urzekło w filmie:

- Za 20 minut wszystko wyleci w powietrze!!!

Po czym mija dokładnie 20 minut filmu i następuje taka wymiana zdań:

- Ile zostało nam czasu?
- Jakieś 9 minut.

........
Jak niedawno pisałem w temacie o rzeczach wkurzających nas w filmach, nie znoszę takich filmowych oszustw.
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
#98
Najbardziej przerażający film tego roku.

Gdy w pewnym momencie zauważyłem martwe piksele na ekranie to mało zawału nie dostałem, że mi się tv psuje. Musiałem przerwać seans i sprawdzić Twittera. Na szczęście okazało się, że to film jest zjebany.I jak się już uspokoiłem to oglądało mi się dobrze :)

7/10.
Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
#99
Dzisiejsze filmy zwlaszcza te od Netflixa to jest coraz wiekszy rak.
Do zajebiscie trudnej akcji rabowania hajsu z miasta opanowanego przez zombie zamiast uber zolnierzy twardzieli werbuje sie baby i yutuberow. A te baby teoretycznie mialy uchodzic za uber twardzieli obcykanych w obsludze broni, ale jak zobaczylem jak glowna lasia przeladowuje pistolet to mi sie noz w kieszeni otworzyl.
Werbuje was jakis miliarder ktory moglby wam dac śmigłowiec by tam poleciec, ale nie mozna bo wojsko pilnuje przestrzeni powietrznej nad miastem. Ale jak juz bedziecie stamtad wracac smiglowcem to juz wojsko bedzie mialo was w dupie:) to nic ze mozecie z objetego kwarantanna miasta przywiezc to ustrojstwo.
Juz nie bede wspominac o karabinach, ktore podczas strzelania nie generuja jakiegokolwiek odrzutu.
Film wyglada ladnie ale to wszystko. Cala reszta to jeden wielki rak i wszystko co najgorsze upychane do dzisiejszych produkcji.
Denne postacie, glupia fabula.
1/10
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(24-05-2021, 00:09)Ash_9001 napisał(a): Najbardziej przerażający film tego roku.

Gdy w pewnym momencie zauważyłem martwe piksele na ekranie to mało zawału nie dostałem, że mi się tv psuje. Musiałem przerwać seans i sprawdzić Twittera. Na szczęście okazało się, że to film jest zjebany.I jak się już uspokoiłem to oglądało mi się dobrze :)

7/10.

do kroćset fur beczek!. Miałem to samo. Koszmar. Co za chory gnój puszcza coś takiego. Nie wolno tak robić ludziom. 

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Halloween (1978-2020) Mental 236 28,440 01-11-2023, 19:11
Ostatni post: Melvin27
  Underwater (reż. William Eubank, 2020) Pelivaron 44 6,910 23-10-2023, 21:14
Ostatni post: slepy51
  Untitled Evil Dead Project (2021) Szaman 28 3,358 08-10-2023, 08:18
Ostatni post: Melvin27
  The Invisible Man (2020) reż. Leigh Whannell Trailery Srailery 58 9,010 05-10-2022, 08:33
Ostatni post: Melvin27
  Evil Dead 2013 military 205 47,199 21-08-2021, 10:55
Ostatni post: shamar
  The Superdeep (2020) reż. Arseny Syuhin slepy51 11 4,007 02-07-2021, 08:11
Ostatni post: raven.second
  Possessor (2020) reż. Brandon Cronenberg nawrocki 14 3,035 03-03-2021, 18:59
Ostatni post: Norton
  Blind Dead - seria hiszpańskich horrorów z lat 70. military 3 1,620 30-07-2016, 17:54
Ostatni post: military
  Dead Set military 12 4,873 23-10-2011, 17:59
Ostatni post: Mental
  Dead Snow Azgaroth 6 2,737 14-05-2009, 10:57
Ostatni post: Stark



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości