Ankieta: Jak oceniasz 1. sezon?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





The Witcher (Netflix, 2019-)
Tak jakby miało nie być cebulowej zawiści i jadu gdyby faktycznie grał główną rolę u Scorsese. Wtedy to by się dopiero działo :)

Odpowiedz
Kluski napisał(a):Mental tam dalej są czarodziejki, które puszczają kule ogniste z dupy*

I tak nie przelicytują Melisandre, która z pizdy wypuściła demona, a ten potem zabił królewskiego dziedzica.*


Odpowiedz
Czy w świecie gdzie są różne inteligentne gatunki dyskryminacja ze względu na rasę nie byłaby mniejsza?
Z drugiej strony elfy i ludzie mogą się krzyżować a więc w praktyce to wszytko są ludzie tylko właśnie różnych ras. Krasnoludy też pewnie mogą się rozmnażać krzyżując z elfami/ludźmi.
Czy w takim razie dyskryminacja elfa nie powinna być na takim samym poziomie jak czarnego? Elfy jednak różnią się fizycznie a nie tylko kolorem i mają inne pochodzenie (co powinno wykluczyć możłiwość krzyżówek a jednak nie wykluczyło).
Być może czarni są traktowani tak jak w naszym świecie np blondyni/rudzi itp. czyli są pewne stereotypy ale w praktyce nie występuje ostra dyskryminacja rudych (wbrew temu co się dzieje w internecie). Tak więc tak jak w rzeczywistości rudy na poważnym stanowisku nikogo nie dziwi tak w świecie Wiedźmina czarni mogą nie być tak ostro dyskryminowani gdy są dostępne lepsze obiekty dyskryminacji w postaci elfów.
Ciężko określić go jednoznacznie jako grubego, jest z pewnością masywny i duży ale czy gruby? Przypomina trochę potężnego koszykarza który opakowany w zbroję może wyglądać dość pokracznie. Z drugiej strony w Grze o tron mieliśmy takiego osobnika i wyglądał on jednak trochę lepiej.
Podsumowując nie jest to tak absurdalne jak się wydaje w mojej ocenie bo nie możemy patrzeć na to przez pryzmat naszego świata.

Odpowiedz
(29-12-2019, 20:57)Vallo napisał(a): Ciężko określić go jednoznacznie jako grubego, jest z pewnością masywny i duży ale czy gruby?
Oczywiscie, ze jest gruby jak mozesz tego nie widziec?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Ja tylko żałuję że Bagiński nie dogadał się z HBO, oni by to zrobili dużo lepiej, po tragicznym końcu GOT mieli by coś w podobnych klimatach, nawet niech by wzięli tych partaczy co ostatnio tutaj mają książki skończone nie musieli by wymyślać głupot.

Odpowiedz
(29-12-2019, 20:57)Vallo napisał(a): Czy w świecie gdzie są różne inteligentne gatunki dyskryminacja ze względu na rasę nie byłaby mniejsza?
Oj wątpię. 

Przez lata biali europejskiego pochodzenia dyskryminowali inne rasy (Aborygenów przez jakiś czas byli traktowani jako osobny gatunek). I jednocześnie dyskryminacji poddawane były też białe osoby np. Saamowie w Skandynawii czy Ajnowie w Japonii. No i jakoś przynależność do tej samej rasy nie uchroniła osób LGBT, Żydów (Bucho powie zaraz na światopoglądowym, że nie ;)) i wyznawców innych religii przed jakąś formą nietolerancji w wiekach ciemnoty.

Zresztą szybciej prawdopodobnie jest to, że czarnoskóry człowiek spotkałby się z większymi szykanami ze strony białych ludzi niż biały elf czy krasnolud, bo ci na chłopski rozum wyglądają jak sami swoi.

Odpowiedz
A jakie są wskaźniki zabójstw wśród elfów? Pewnie takie jak wśród Japończyków ;)

Odpowiedz
Oglądaj dalej Mental, ja tam lubię Twoje szowinistyczne recenzje :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Serial 6+/10, taki przyjemny generyk Netflixa z potencjałem na przyszłość, ale na razie szału nie ma i dupy nie urywa. Kavil to taki kloc tak aktorsko, jak i fizykalnie, ale w kinie/tv potrzebna jest teraz taka szorstka męskość. Bieda-CGI mnie nie rusza, wolę dobrą fabułę, kreatywność i odwagę artystyczną od wypasionych efektów, pięknej scenografii i drogich kostiumów - niestety serial jest fabularnie spłycony i tutaj kuleje względem oryginału, ale dodał też coś od siebie. Na minus jeszcze miscast Bora 3K, Triss i Vilgefortza, a nigga-amazonki i nigga-driady z kwadratową szczęką to jakiś żart. Na plus: seks & przemoc, cycki i flaki, Jennefer też daje radę młodością, cyckami i grą aktorską (niekoniecznie w tej kolejności). Fajna bieda-bitwa pod koniec, zwłaszcza motyw z bronią masowego rażenia robioną prosto z nilfgaardzkich czarodziejów (sic!) i motyw sekciarsko-religijny nieobecny w tej postaci u Sapkowskiego, tutaj się popisali - nie powiem. Najważniejsze, że ta adaptacja ma coś do zaoferowania czytelnikom tamtych książek, nie wiem tylko czy pozostałym także, i nic mnie to w sumie nie obchodzi ;)

Odpowiedz
freak_outXP napisał(a):Bieda-CGI mnie nie rusza,

A mnie rusza w filmach za miliony. Blomkamp za ułamek tej sumy wyczarowuje lepsze efekty. Już pomijam, że bezrobotny jest Rob Bottin, który chętnie zrobiłby kukiełkę pająka.

Dr Strangelove napisał(a):Oglądaj dalej Mental, ja tam lubię Twoje szowinistyczne recenzje :)

Obejrzę ten trzeci. Jak będzie w miarę dobry, to wrócę do drugiego. Jak drugi będzie dobry, to rzucę okiem na czwarty.

Odpowiedz
Tak, Mental, dajesz trzeci. Na pewno Cię porwie magiczny makeover i bal maturalny rodem z serialu dla opóźnionych nastolatek.

Odpowiedz
Mówisz o 4. Trzeci jest ze strzygą

Odpowiedz
I z przeobrażeniem Yennefer.

Odpowiedz
(30-12-2019, 21:39)Arahan napisał(a): Mówisz o 4. Trzeci jest ze strzygą

Bal maturalny i wielkie wejście królowej balu też jest w trzecim. W czwartym są zaręczyny Pavetty.

Wątek Geralta w pierwszych trzech odcinkach ma kolejno: 35, 13 i 41 minut. W tym drugim przypadku jest to bolesna kastracja materiału źródłowego.

Odpowiedz
Mimo tych wszystkim mankamentów musicie przyznać, Netflix się niesamowicie postarał z wypromowaniem tego serialu:

https://www.businessinsider.com/witcher-passed-mandalorian-as-biggest-tv-show-in-the-world-2019-12?IR=T
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Oby tyle wysiłku zostało włożone w produkcję drugiego sezonu, wiele rzeczy mi się w tym serialu nie podoba, ale to, że showrunnerka otwarcie dyskutuje z fanami na Twitterze o tym co według nich nie zagrało jest godne podziwu.
Dithipline ith doing what you hate to do but doing it like you love ith - Mike Tyson

Odpowiedz
Przebrnęłam na razie przez 3 odc. .To, że żadne z rekwizytów, kostiumów i wnętrz nie wygląda na kiedykolwiek wcześniej używane jest komiczne i na prawdę rozprasza. Cavill jakoś daje radę i nie jest to fatalne to chyba obejrzę do końca

Odpowiedz
(31-12-2019, 14:05)harlequinade napisał(a): To, że żadne z rekwizytów, kostiumów i wnętrz nie wygląda na kiedykolwiek wcześniej używane jest komiczne

Ano, widać nawet te w chłopskich chatach są nowe, tylko vintage

Odpowiedz
Obejrzałem trzeci ep i choć był (zdecydowanie) lepszy niż pilot, to nie na tyle lepszy, żebym chciał ten serial oglądać dalej.

Po pierwsze, jestem już za stary na cgi komputerowe potwory, skaczące po ścianach i sufitach. Nie straszy mnie to, nie fascynuje, nie emocjonuje. Chujnia i hollywoodzka sztampa.

Dwa: za dużo sztucznych dekoracji i backgroundów - widać, że cały świat wygenerowano na green screenie.

Trzy: znowu seksowna, młoda dupa w roli wiedźmy/czarodziejki. Osobiście wolę "tajemniczo brzydkie" baby w takich rolach. Np. Tilde Swinton albo Olivie Williams. Ogólnie casting leży moim zdaniem.

Cztery: Geralt traktuje wszystkich ludzi w tym serialu, jakby miał na nich wyjebane i nie stanowili oni dla niego żadnego realnego zagrożenia. Ja kumam, że to jest mutant i ma super moce, ale przez taki brak równowagi (mega paker vs banda frajerów) nie umiem się zaangażować w oglądanie. Zawsze mam wrażenie, że gdyby Cavill tylko chciał, to zdobyłby cały zamek w pojedynkę i koronował się na króla.

Pięć: sporo tanich zagrywek na poziomie innych netflixowych/hollywoodzkich horrorów.

Absolutnie nic w tym serialu nie wyróżnia się na plus: ani nie jest realistyczny tak jak pierwsze 4-5 sezonów GoT, ani specjalnie poważny, ani nawet nie powala wizualnie.

Odpowiedz
CGI stwór pozdrawia Mentala.
[Obrazek: aRAOidD-1613353924-1577050703822.jpg?fit...C396&ssl=1]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Big Bang Theory (CBS, 2007-2019) Negrin 44 11,389 22-03-2024, 11:46
Ostatni post: Scheckley
  Daredevil [Marvel/Netflix] Mickey 651 119,015 14-03-2024, 10:21
Ostatni post: marsgrey21
  Game of Thrones (HBO, 2011-2019) jarod 6,364 926,065 06-03-2024, 14:29
Ostatni post: Żółte Krzesło
  1670 (Netflix) Capt. Nascimento 118 9,068 06-03-2024, 13:55
Ostatni post: slepy51
  The Boys (Amazon, 2019 -) Mierzwiak 221 33,371 15-02-2024, 23:07
Ostatni post: srebrnik
  For All Mankind (Apple, 2019) Pelivaron 80 11,731 15-02-2024, 17:12
Ostatni post: Scheckley
  The Crown (Netflix, 2016-) patyczak 144 28,245 05-02-2024, 21:47
Ostatni post: Capt. Nascimento
  Fauda (Netflix) Snappik 21 4,341 09-01-2024, 12:06
Ostatni post: Snappik
  Stranger Things (Netflix, 2016-) Pelivaron 827 120,923 06-01-2024, 19:44
Ostatni post: Scheckley
  Narcos (Netflix) Pelivaron 230 55,880 01-12-2023, 15:22
Ostatni post: first-pepe



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości