Ankieta: Jak oceniasz 1. sezon?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





The Witcher (Netflix, 2019-)
Obejrzalem trzy odcinki.
Nie posiadam bagazu w postaci czytanych ksiazek. Jedyne co, to przeszedlem gdzies tak do polowy Dziki Gon na pS4. Wiec mam gdzies czy to wierne adaptacje ksiazek.
Co nie znaczy, ze jest to dobra produkcja.
Na razie jest po prostu nudna. Fabula nie porywajaca, sceny akcji a zwlaszcza walki z potworami wieja jakas taka bieda co moim zdaniem jest ogromnym spadkiem w stosunku do pierwszego sezonu.
No nic zobaczymy co bedzie dalej.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
A jak tam scena egzekucji i ucieczki? Zajebista, no nie?

Odpowiedz
(27-12-2021, 00:45)Danus napisał(a): .
Na razie jest po prostu nudna. .

Dalej jest nudniej. Jak wchodzą te "polityczne gadko-intrygi" rodem z tureckich seriali to idzie na tym usnąć. Mam na to dowody.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(27-12-2021, 00:57)Gieferg napisał(a): A jak tam scena egzekucji i ucieczki? Zajebista, no nie?

Nie wiem do czego pijesz? Nie podoba ci sie bo jest niezgodna z tym co bylo w ksiazkach czy dlatego, ze jest choojowo nakrecone, mocno glupie i nie ma zadnej podbudowy w historii dlaczego Yen to zrobila?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
why not both?
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Nie podoba mi się, bo nie ma za grosz sensu.

Raz, że Yennefer dopiero co spaliła pół armii Nilfgaardu, i na dobrą sprawę podejrzewa ją tylko jeden nawiedzony koleś, ale i tak każą jej zabić jeńca, żeby udowodnić swoją niewinność (WTF), co przecież nilfgaardzki szpieg z pewnością by zrobił, więc nie wiadomo co właściwie chcą osiągnąć.
Zjeżdżają się wszyscy królowie żeby obejrzeć egzekucję jakiegoś tam żołnierzyka (WTF), którą ma przy pomocy dwuręcznego topora wykonać czarodziejka (WTF), która nawet nie potrafi tej broni prawidłowo trzymać, ale mimo to udaje jej się bezbłędnie przeciąć łańcuch (WTF) i bez żadnego problemu uciec (WTF) razem z jeńcem (bo kto by się tam przejmował, żeby otoczyć miejsce strażą), przy okazji potwierdzając wszelkie podejrzenia jakie wysuwał wobec niej Stregobor (WTF).

ossotuqrvachozzi?

A najlepsze, że dalej są jeszcze bardziej porypane akcje z teleportowaniem się po całym kontynencie bez użycia magii na czele, których problemem nie jest to, że są niezgodne z książką, tylko to, że brak im jakiejkolwiek logiki. Inna sprawa, że twórcy czasami przesuwają książkowe wydarzenia z jednego miejsca w inne w taki sposób, że tracą one sens (vide: krasnoludy) i nawet nie zadają sobie trudu skorygowania dialogów, żeby choć pozory jakiejkolwiek sensowności zachować.

Odpowiedz
Ale może mi ktoś powiedzieć po uj czarodziejka która zabiła właśnie pół armii nilfgardu, postanawia jednak wobec tych wszystkich świadków nie zabijać randomowego kolesia, skazując się na bycie ściganą w całym znanym świecie? pierwsze 5k to spoko, ale ten jeden to już przesada? Wszystkie losowe trupy dookoła którym nawet nie poświęca się pół sekundy uwagi, ale ten jeden nilfgardzki zbrodniarz jest wart poświęcenia życia?

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Ten serial jest tak durny, nudny, zły i obrazkiwy dla inteligencji widza, że sorry ale będzie mi służył do szybkiego kategoryzowania ludzi. Po prostu wiem co myśleć o kimś, dla kogo ten twór ma 8/10 czy coś.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Bo to była wojna i killowała ich jak żołnierz, a tutaj byłaby zwykłą morderczynią więc ratuje swoją nieskazitelną moralną postawę (patrz jej postępowanie później) :p

Oczywiście mogła skorzystać w tej sytuacji z rady Tissai i powiedzieć wcześniej że po prostu nie ma już mocy i nic z tego by w ogóle nie było potrzebne. Ale kto by tam zwracał uwagę na jakieś dobre rady ^^

Wiadomo że chodziło o to aby Cahir ocalał i wrócił do swoich ale można to było w serialu załatwić dużo logiczniej, jakąś wymianą jeńców wojennych, a nie tak totalnie na rympał.

Odpowiedz
(27-12-2021, 03:18)Negatywny napisał(a): Ale może mi ktoś powiedzieć po uj czarodziejka która zabiła właśnie pół armii nilfgardu, postanawia jednak wobec tych wszystkich świadków nie zabijać randomowego kolesia, skazując się na bycie ściganą w całym znanym świecie?
"Śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć milionów to statystyka"
- Józef Wissarionowicz Vilgefortz
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Wymiana jeńców, dobre. Warto się najpierw zastanowić dlaczego coś takiego "trzeba" robić. Można było nie kręcić takich nielogicznych pierdów mając pod nosem logiczną konstrukcję którą się rzekomo adaptuje, od tego zacznijmy.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
No i Bagiński sporo wyjaśnił, dlaczego w Netflixie nikt nie przejmuje się logiką. ;)

Cytat:„Widownia się zmienia. To wszystko się zmienia. Widzę bardzo duże przyspieszenie procesów, o których pisał Jacek Dukaj w książce "Po piśmie", gdzie odrywanie się od ciągów przyczynowo-skutkowych, odrywanie się od narracji liniowej, odrywanie się od narracji typowo, czysto książkowej. Jak się patrzy na to, kto ogląda seriale, to im młodsi widzowie, tym logika intrygi jest mniej istotna. [Istotne są – przyp. red.] czyste emocje. Czyli goły miks emocjonalny, bo to są ludzie wychowani na TikToku, na YouTube'ie, którzy sobie skaczą z jednego filmiku na drugi, na drugi”.



Odpowiedz
hahahahahaha

(27-12-2021, 08:44)deymos napisał(a): Ten serial jest tak durny, nudny, zły i obrazkiwy dla inteligencji widza, że sorry ale będzie mi służył do szybkiego kategoryzowania ludzi. Po prostu wiem co myśleć o kimś, dla kogo ten twór ma 8/10 czy coś.

Tomasz Bagiński 2021 koloryzowane.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Aha, słowem przyznał, że celowo nakręcili chujnie dla nastolatków, żeby się lepiej sprzedalo.

Okeeej.

Odpowiedz
No i wszystko jasne - jesteśmy w dupie, najlepsze rzeczy już nakręcono. 
Good Night, and Good Luck.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
(28-12-2021, 15:00)Badus napisał(a): jesteśmy w dupie, najlepsze rzeczy już nakręcono. 
Na tym forum wiemy to od lat.

A wyjaśnienie Bagińskiego jest bardzo dobre, komercyjny producent kręci tak, żeby mieć widownię której pożąda, a nie tak, żeby fani książek byli zadowoleni.

Odpowiedz
tylko, że to się nigdy nie wykluczało...
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Jasne, że złotego środka można szukać zawsze i nawet czasami się uda, ale według mnie idealny serial dla Tiktokowej młodzieży i dla capów z naszego forum ma dosyć mało punktów stycznych.

Odpowiedz
czemu, przecież ciągle powstają ambitne seriale i mają dużą oglądalność.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Fajnie, tylko dlaczego az tak zależy im na tym targecie, skoro popularność takich seriali jak GoT (do pewnego momentu) czy nawet Czarnobyl pokazała że można kręcić dla dorosłych i mimo to osiągnąć globalny sukces?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Big Bang Theory (CBS, 2007-2019) Negrin 44 11,386 22-03-2024, 11:46
Ostatni post: Scheckley
  Daredevil [Marvel/Netflix] Mickey 651 119,015 14-03-2024, 10:21
Ostatni post: marsgrey21
  Game of Thrones (HBO, 2011-2019) jarod 6,364 926,063 06-03-2024, 14:29
Ostatni post: Żółte Krzesło
  1670 (Netflix) Capt. Nascimento 118 9,068 06-03-2024, 13:55
Ostatni post: slepy51
  The Boys (Amazon, 2019 -) Mierzwiak 221 33,370 15-02-2024, 23:07
Ostatni post: srebrnik
  For All Mankind (Apple, 2019) Pelivaron 80 11,731 15-02-2024, 17:12
Ostatni post: Scheckley
  The Crown (Netflix, 2016-) patyczak 144 28,245 05-02-2024, 21:47
Ostatni post: Capt. Nascimento
  Fauda (Netflix) Snappik 21 4,341 09-01-2024, 12:06
Ostatni post: Snappik
  Stranger Things (Netflix, 2016-) Pelivaron 827 120,923 06-01-2024, 19:44
Ostatni post: Scheckley
  Narcos (Netflix) Pelivaron 230 55,880 01-12-2023, 15:22
Ostatni post: first-pepe



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości