Homeland [Showtime]
Kluski napisał(a):Rozkoszne jest to jak zaprojektowany został ten sezon w kontekście wygranej Clinton i jej obozu, a tymczasem wybucha producentom w twarz.

Wchodząc tu z komentarzem, to samo chciałem napisać. Nawet pojawiły się porównania pani prezydent elekt do Hitlera (różnica jest taka, że w serialu robią to protestujący i jakieś boty-trolle w necie, a prawdziwym życiu - mainstreamowe media i celebryci). Prawdziwe życie jest jednak bardziej pojebane niż fikcja.

Odpowiedz
(05-03-2017, 13:39)Mental napisał(a):
Cytat:Z illuminati korpo może być powiązany ten typek z tv, z tego programu Truth coś tam.

To akurat była tylko nieudolna próba sparaodiowania Alexa Jonesa z Infowars. 

Miałam rację.

Zachęcona powodzeniem^ teraz strzelam, że Quinn to Terminator, bo po prostu nic nie jest w stanie go zabić. Finał zweryfikuje, czy mam nosa również w tym wypadku.

Cieszę się, że się zakiwał ten szpion, który
 

Gwiazda pani prezydent elekt jaśnieje coraz silniejszym blaskiem. Nie przeszkadzałoby mi to specjalnie - ok, raz na sto lat może gdzieś zaistnieć uczciwy polityk - gdyby nie było to tak ewidentne włażenie H. Clinton w cztery litery. Pod tym względem serial się nie spisał.

Odpowiedz
No i jak po finale, naprawdę był to najgorszy sezon?
Widziałem tylko pierwszy odcinek, ale spodobało mi się miejsce akcji. To jak?

Odpowiedz
Cienko, lepiej oglądać The Americans, które, w przeciwieństwie do Homeland, robi się lepsze z każdym kolejnym sezonem i nie zjada własnego ogona.

Odpowiedz
Z tym jestem na bieżąco, Berlin Station też widziałem, a do Homeland jakiś sentyment pozostał :) No nic, odpuszczę. 
Dzięki nawrocki.

Odpowiedz
Co prawda
 ale i tak
obstawię kolejne zdarzenie: Carrie zostanie kolejnym prezydentem USA. Po tym, jak już zrzucą z tronu paranoiczkę. Może nawet z tej okazji
Btw ten sezon go zrehabilitował w porównaniu z poprzednim, w którym łączenie faktów mu średnio wychodziło. 
Faktycznie mógł to być najlepszy sezon, ale oczywiście nie był. W większości stał jednak na przyzwoitym poziomie dzięki zawiłej intrydze szpiegowskiej. Następny będę oglądać, trzymam kciuki za Carrie i Franię.

Odpowiedz
Nieeeee!!!


a finał w pytkę, tak jak i cały sezon. Rzekłbym, że nawet jeden z lepszych.

Biorąc pod uwagę sympatię scenarzystów to ciężko orzec czy ostatnie sceny to twist, czy nie, w każdym razie potencjał na kolejny sezon olbrzymi.
Polski już nie ma.

Odpowiedz
Mógłby mi ktoś wyjaśnić, na czym miał polegać ten zamach?

Najpierw chcieli wywabić kawalkadę samochodów z podziemnego garażu w hotelu, wysadzić w powierzę wszystkie trzy auta, po czym zwalić winę na PQ.

Gdy okazało się, że jeden chevy nie wyjechał, wysłali do środka parę zabójców, których misja polegała na... zamordowaniu pani prezydent elekt at point-blank range?

A gdy to nie wypaliło, zmienili plan na... ostrzelanie prezydenckiej limuzyny?

wtf?

Odpowiedz
Nie widzę, w czym problem. Wybuch chcieli zwalić na Quinna, zastrzelenie pani prezydent pewnie też (zwłaszcza, gdy już wiedzieli, że Quinn jest w hotelu), a ostrzelanie limuzyny wytłumaczyliby pewnie tym, że Quinn od początku był podejrzany, a pani prezydent i Carrie nie widzieli na tylnym siedzeniu. Akurat to, co jest na ekranie da się wytłumaczyć. Inna rzecz, że ten plan był chyba pisany na kolanie. Bomba na piętrze niżej w hotelu rzeczywiście byłaby lepsza i skuteczniejsza.
Sam finał dobry, bo

Odpowiedz
Pisany na kolanie? Bardziej topornego planu zamachu nie dało się wymęczyć. Scenarzyści ewidentnie stracili polot w wymyślaniu spisków. W 4 sezonie genialnie rozegrali intrygę z tunelem i zamachem na ambasadę. Tutaj jest taka bieda, że aż piszczy.

Odpowiedz
Ale czwarty sezon (poza ostatnim odcinkiem) w ogóle był genialny. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby okazało się, że scenariusz ostatniego odcinka szóstego sezonu uległ po drodze pewnym zmianom (transformacja pani prezydent jest zbyt nagła), co w konsekwencji wymusiło taki, a nie inny zamach. Osobiście nie mam większych zastrzeżeń - akcja trzymała w napięciu, nawet jeśli była głupia jak but.

Odpowiedz
Cytat:Ale czwarty sezon (poza ostatnim odcinkiem) w ogóle był genialny.

So true. Niedawno robiłem powtórkę i tak jak piszesz - poza finałowym epizodem mistrzostwo świata.

Odpowiedz
Już takie teorie się pojawiają, że w wyniku wygrania przez Trumpa scenarzyści przepisali końcówkę
. Nie widziałem wywiadów ze scenarzystami Homeland by to potwierdzili że przepisywali scenariusz, ale może to i prawda.

Do najgorszego sezonu na pewno daleko jak co niektórzy twierdzą.
. Dla mnie 6 seria to jedna z lepszych serii i finał nie rozczarował jak w berlińskiej serii. Na pewno nie idealny sezon, ale bardzo dobra rozrywka.

Odpowiedz
Nikt nie ogląda? Bo się dzieje!

Pani prezydent pogrąża się w paranoi, przez co zostaje wrabiana (?) w bardzo brzydką sprawę. Pan doradca pani prezydent martwi się, co to będzie. Pan prawicowy krzewiciel prawdy ekranu nadal krzewi prawdę ekranu. Carrie tradycyjnie próbuje ratować świat, jednak nikt jej nie wierzy, jak poważne jest sytuacja, i wszyscy myślą, że to tylko tak jej na dekiel wali. Saul tradycyjnie jest ostoją mądrości i zdrowego rozsądku. 

Najlepsza scena jak dotąd - konfrontacja

Odpowiedz
Taki offtop zrobię, bo po komentarzu wojtky mnie naszło. Czy Showtime wszystkie swoje seriale niepotrzebnie wydłuża, żeby zrobić z nich ścierwo? Załatwili tak Dextera, Californication, a teraz czytam, że i Homeland popsuli.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Do popsucia jest daleko. Jest dobry poziom, jeśli traktuje się ten serial jako rozrywkę, którym Homeland dla mnie zawsze był. Nie ma jakiegoś spadku masakrycznego takiego jak w Dexterze. Dla mnie to taka nowa wersja 24 godzin, tylko zamiast Sutherlanda, mamy Claire Danes.

Ostatnie 3 sezony są raczej chwalone. Raz jest lepiej a raz gorzej, ale nie jest też tak, że poziom nagle poleciał na łeb na szyję, bo jest dobrze. A restart jaki nastąpił kilka sezonów temu był potrzebny i okazał się słuszną decyzją. Ale o najnowszym się nie wypowiadam, bo dopiero dwa odcinki poleciały i różnie może być.

Planują 8 serii, jeśli mnie pamięć nie myli, ale nie zdziwię się jak stacja zmieni zdanie.

Odpowiedz
Restart jaki nastąpił kilka sezonów temu był faktycznie potrzebny - 4 sezon był całkiem dobry. 5 już gorzej, a 6 odpuściłem po dwóch odcinkach.

Odpowiedz
Zrobiło się naprawdę ciekawie teraz (jestem po 6 odcinku). Niczym Carrie dałam się zwieść
A jak potem Saul o tym mówił, to stało się to w sumie dość oczywiste. Carrie i Saul znowu razem też na plus, no i Saul wreszcie zaczyna się rehabilitować po tej negocjacyjnej katastrofie z początku sezonu.

edycja:

A w finale siódmego odcinka co się działo, mujeju!
Koniec świata i okolic :D

Odpowiedz
Odcinek ósmy - nie mogę z tego, jakiego durnia robią z Saula, który akceptuje kretyński plan Carrie. Myślałam najpierw, że

Odpowiedz
Numer z trucizną z 8 odcinka to chyba TEN moment.

Tak, "Homeland" właśnie przeoczył rekina.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Twin Peaks - serial (ABC / Showtime, 1990-2017) i film Fire Walk With Me (1992) military 1,261 218,561 04-05-2026, 01:29
Ostatni post: michax
  Escape at Dannemora (SHOWTIME) Mental 18 8,690 19-02-2026, 10:20
Ostatni post: Spoilerowo
  Douglas is Cancelled (ITV, Sky Showtime) michax 1 459 21-10-2024, 12:04
Ostatni post: PropJoe
Gwiazdka The Curse (Showtime, 2023) Kryst_007 3 1,197 24-10-2023, 12:52
Ostatni post: Derelict Machine
  Ray Donovan (Showtime, 2013-) Hannibal 6 3,325 22-11-2021, 20:07
Ostatni post: Trailery Srailery
  Penny Dreadful [Showtime] raven.second 145 42,223 06-09-2021, 10:37
Ostatni post: SonnyCrockett
  Kidding (Showtime) f.lamer 24 7,108 16-07-2020, 17:27
Ostatni post: Krismeister
  The Affair [Showtime] Snuffer 62 20,777 26-08-2019, 19:01
Ostatni post: michax



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości