Homeland [Showtime]
TAK

Podczas zamachu w Paryżu w 2015 roku też jedna z bomb nie wybuchła. Zdarza się.

Odpowiedz
Możliwe. Niestety ilość zbiegów okoliczności jest za duża jak na mój gust. Pooglądam jeszcze trochę i pewnie dam sobie spokój. Szkoda, bo poza scenariuszem reszta jest mistrzowska.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Cytat:Pooglądam jeszcze trochę i pewnie dam sobie spokój

Popełnisz wielki błąd.

Odpowiedz
- Obwieszają cały dom kamerami, ale akurat w garażu kamery nie ma bo mały budżet. No jak ktoś ma coś knuć to zapewne w salonie przy żonie i dzieciach. Jak była taka napalona na podglądanie to sama mogła kupić kamerę. W dzisiejszych czasach to ile? 100 dolców?
- Bomba nie wybucha, gość naprawia w kiblu, na szczęście za chwilę dzwoni córka i gramy dalej
- Potem tłumaczy Bin Ladenowi, że ich nie wysadził bo to bez sensu, bo jako szycha więcej zdziała. No kto by pomyślał?
- Zwerbowani Marines mają nic nie mówiące pseudonimy "Marine 1" i "Marine 2"
- Zabierają wariatkę do Bejrutu ale wszystko jest super, bawi się w Bonda i w błyskawicznej akcji zdobywa cenne dokumenty włącznie z nagraniem Brody`ego który się przyznaje
- A Brody`ego akurat zabierają na oglądanie akcji likwidacji i w ostatniej chwili wysyła sms-a, żeby jego mentor przeżył
- Jak trzeba zabić dupę księcia to ma kto, jak załatwić profesorka też, ale do ewakuacji krawca to już nie mają nikogo i Brody zasuwa sam jeden. Krawiec zwiewa, ale daje mu w łeb kamieniem, ale jak się przewraca to się nadziewa na patyk. Aha no i oczywiście złapali gumę dla większego dramatyzmu.

Nie sądzę, żeby to był błąd :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
No jednak obejrzałem trzy sezony. Zarzuty podtrzymuję, za dużo tutaj jest twistów i celowego wodzenia widza za nos ze szkodą dla realizmu.
Mimo wszystko nie żałuję, bo mimo wszystkich swoich wad, całość tej historii Brody`ego jest po prostu przerażająco ponura. Szacunek, że potrafili całość tak rozegrać.
Gdyby jeszcze główna bohaterka nie byłą tak wkurwiająca dla mnie. Ja rozumiem, że scenarzyści się asekurują (hej, przecież jest chora!) ale to okropna postać. Nie wiem czy dam radę to oglądać do końca właśnie przez nią.
Za to kapitalny jest ten brodaty Żymianin Saul. Bardzo dobrze napisana i zagrana postać. Szkoda z kolei Abrahama, bo można było z takiego aktora wycisnąć duuużo więcej.

Za pierwsze 3 sezony dam 8/10. Naciągane i w sumie powinno być maks 6/10, ale jednak warto było mimo wszystkich wad.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Carrie bywa irytująca i to mocno, do samego końca serialu, ale ja uwielbiałem te jej ostre jazdy:) Jedyne co dla mnie jest największą zagadką całego serialu, że na Carrie leciało tylu facetów, tylu się w niej zakochiwało. Rozumiem są różne gusta, co do urody kobiecej, a Claire Danes to nie jest brzydka aktorka, ale to chyba ten niestabilny charakter Carrie tak działał na facetów. Jak ją Saul opisał w którymś sezonie że to jednocześnie najgłupsza i najmądrzejsza osoba jaką poznał czy jakoś tak.

A co do właśnie Saula, czyli Mandy Patinkina, to dla mnie taki przypadek aktora jak Bryan Cranston, który grał dużo, ale został odkryty po wielu latach, dzięki Zwariowanemu światu Malcolma i Breaking Bad, a Patinkin dzięki roli w Homeland.

Oczywiście znam Narzeczoną dla księcia, ale przyznam że jak oglądałem Homeland na bieżąco to nie załapałem, że Saul to Inygo Montoya (grał też w Criminal Minds, ale nie widziałem). W kolejnych sezonach Saul wyjdzie na plan pierwszy jeszcze bardziej, podobnie jak F. Murray Abraham. Uwielbiam w Homeland te polityczne rozgrywki/dialogi między Saulem i Macierewiczem:)

Odpowiedz
Kur...
Ale ten serial potrafi człowieka wkurwić czasami. Leci sobie jeden, drugi, trzeci odcinek, wszystko ok, ogląda się super i nagle bum - scenarzyści robią jakieś idiotyczne czary mary, żeby wypić piwo którego nawarzyli :D

No ale oglądam dalej jeszcze.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Cytat:cenarzyści robią jakieś idiotyczne czary mary

O co znowu ci chodzi? :) Oglądasz 4 sezon? Co ci się nie podoba?

Odpowiedz
Tak, czwarty sezon. Najpierw z dupy zupełnie wypluwa pigułki bo się orientuje, że to nie takie co zawsze, a potem jak walą do nich jak do kaczek na tym skrzyżowaniu to ona i Żymianin oczywiście przeżywają, choć reszta raczej nie.
Słabe.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Cytat:Najpierw z dupy zupełnie wypluwa pigułki bo się orientuje, że to nie takie co zawsze

Czepiasz się. Laska zorientowała się, że ktoś mógł jej podłożyć piguły. Co tu jest "z dupy"? Nagle zaczęła czuć się źle, przyczyny niejasne, więc sprawdziła szafkę z lekami.

Odpowiedz
Słuchaj Mental.
Baba co jakiś czas ma rożne schizy. Podrzucili jej jakąś "trutkę na szczury", łyknęła poschizowała i bez żadnego cienia dowodu wypluła kolejną pigułkę, zrobiła badania, bo tak scenarzystom pasowało. Zupełnie z dupy. Powtórzmy - zupełnie z dupy. To nie jest pierdoła, że wyszła z kibla i zapomniała umyć rak.

Ja już w ogóle pomijam fakt jak bardzo idiotyczne jest robienie postaci "oficer CIA mający CHAD". Akurat bardzo bliska mi osoba ma tę chorobę więc wiem jak to wygląda. To że jej nie wyjebali z CIA po 15 odcinkach jest  śmieszne.

Podsumowując serial ma potężne plusy i masę potężnych minusów, czego Ty nie chcesz zaakceptować, bo przebywasz w kółko z Murzynami i zatraciłeś charakterystyczną dla białej rasy zdolność do logicznego analizowania i wyciągania wniosków :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
:)

Cytat:To że jej nie wyjebali z CIA po 15 odcinkach jest śmieszne.

Ma plecy w agencji. Chroni ją potężny Żymianin.

Odpowiedz
I to kupuję. Żymianie robią co chcą i trzeba to zaakceptować :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Cytat:a już w ogóle pomijam fakt jak bardzo idiotyczne jest robienie postaci "oficer CIA mający CHAD"

Najwyraźniej przegapiłeś najnowszy klip rekrutacyjny CIA. Oni teraz właśnie takich osób szukają:)


Odpowiedz
Najwyraźniej przegapiłem, ale serial chyba kręcili jeszcze we w miarę normalnych czasach?

PS. No kur..., to jest klip CIA? Co się stało z naszą cywilizacją?
Nie wierzę.

Już samo to, że oglądam kanał CIA na jutubie :D
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Sezony 1-5 tak. Później pojawił się Trump i... sam zobaczysz, o ile będziesz chciał oglądać. 5 sezon dzieje się w Niemczech: ISIS, płatni zabójcy, ruscy szpiedzy, broń chemiczna, tortury... Nawet wątek polski jest :) 10/10

Odpowiedz
Narzekam i narzekam, ale jest w tym serialu coś hipnotycznego, więc pewnie obejrzę jeszcze i 5 sezon, albo chociaż kawałek.
Szczególnie jak jest wątek polski :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Wątek polski jest też chyba w szóstym sezonie (chodzi mi o pewne przemówienie) i ósmej serii. A w ósmym sezonie to aż dwa, bo jeden wątek związany z głosowaniem, a drugi to historia inspirowana Smoleńskiem (plus jeden z bohaterów z drugiego planu to Polak z pochodzenia, Max Piotrowski), więc w sumie też wątek "polski".

A co do rudego jeszcze

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Gwiazdka The Curse (Showtime, 2023) Kryst_007 3 649 24-10-2023, 12:52
Ostatni post: Derelict Machine
  Ray Donovan (Showtime, 2013-) Hannibal 6 2,997 22-11-2021, 20:07
Ostatni post: Trailery Srailery
  Penny Dreadful [Showtime] raven.second 145 39,497 06-09-2021, 10:37
Ostatni post: SonnyCrockett
  Twin Peaks - serial (ABC / Showtime, 1990-2017) i film Fire Walk With Me (1992) military 1,141 185,305 24-02-2021, 16:01
Ostatni post: Scheckley
  Kidding (Showtime) f.lamer 24 6,274 16-07-2020, 17:27
Ostatni post: Krismeister
  The Affair [Showtime] Snuffer 62 18,123 26-08-2019, 19:01
Ostatni post: michax
  Escape at Dannemora (SHOWTIME) Mental 17 7,538 03-03-2019, 23:37
Ostatni post: Paszczak



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości